Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...678910111213141516-->
Bieżąca strona: 13 z 16
Re: Funkcjonowanie komunikacji po uruchomieniu dróg na Kabaty
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.190.156.---)
Data: 18 wrz 2018 - 20:32:01

Rozkład to tajemnica. Leży w biurku burmistrza tuż obok stojącego roweru, którym burmistrz dojeżdża do pracy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Funkcjonowanie komunikacji po uruchomieniu dróg na Kabaty
Wysłane przez: m_wisniewskim_wisniewski (79.184.233.---)
Data: 18 wrz 2018 - 20:56:23

Chcę zobaczyć czy są zmiany vs to co było planowane w maju. Pewnie nie.

Tylko jak ma się o tej zamianie dowiedzieć mieszkaniec nie śledzący internetu? np moja mama bylaby mega zdziwiona, że nie dojechała do Wilanowa ...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Funkcjonowanie komunikacji po uruchomieniu dróg na Kabaty
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.190.156.---)
Data: 18 wrz 2018 - 21:01:13

Naprawdę myślisz, że Burmistrz wywalczył chociaż pół kursu więcej niż dawał ZTM?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Funkcjonowanie komunikacji po uruchomieniu dróg na Kabaty
Wysłane przez: MarioMario (188.146.165.---)
Data: 20 wrz 2018 - 08:30:24

Według moich informacji uzyskanych mailowo od przedstawiciela ZTM 724 będzie miało w dzień powszedni 17 par kursów,zaś w dzień świąteczny 10.Jest to zwiększenie o 4 w dp i 2 w ds. Co do informacji o zmianach,wczoraj pojawiły się informacje w autobusach,czyli standardowe postępowanie ztmu w takich sytuacjach.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Funkcjonowanie komunikacji po uruchomieniu dróg na Kabaty
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (78.133.200.---)
Data: 20 wrz 2018 - 08:35:51

A 710? O ile zostało zwiększone kursowanie?
251? Raz na pół godziny? Jak w szczycie?

Informacje w autobusach są. Moim zdaniem trochę późno. Jak zwykle w przypadku naszej gminy komunikacja z mieszkańcami jest na żenującym poziomie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Funkcjonowanie komunikacji po uruchomieniu dróg na Kabaty
Wysłane przez: RenfriRenfri (195.8.101.---)
Data: 20 wrz 2018 - 11:14:19

Informacje w autobusach są raczej w gestii ZTM a nie UMiG.
Inna sprawa, że rozkłady powinny być już znane - to nie są kosmetyczne zmiany w stylu objazd inna ulicą tylko rewolucja dla wielu mieszkańców naszej gminy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Funkcjonowanie komunikacji po uruchomieniu dróg na Kabaty
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (78.133.200.---)
Data: 20 wrz 2018 - 11:59:57

W autobusach tak a wiaty przystankowe? Nie ma żadnej informacji. Cała wielka gablota leży w gestii urzędu miasta.
Jest system SMS? Można rozesłać wiadomości odpowiednio wcześniej. Subskrybuje, nic nie dostałem.

Moim zdaniem w poniedziałek wiele osób będzie zaskoczonych tym gdzie pojechało i dojechało.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Funkcjonowanie komunikacji po uruchomieniu dróg na Kabaty
Wysłane przez: m_wisniewskim_wisniewski (79.184.17.---)
Data: 20 wrz 2018 - 18:12:04


Mario
Według moich informacji uzyskanych mailowo od przedstawiciela ZTM 724 będzie miało w dzień powszedni 17 par kursów,zaś w dzień świąteczny 10.Jest to zwiększenie o 4 w dp i 2 w ds. Co do informacji o zmianach,wczoraj pojawiły się informacje w autobusach,czyli standardowe postępowanie ztmu w takich sytuacjach.

Tak to jest fakt o którym mówił też wcześniej burmistrz, a mi też przedstawiciele ZTM, tylko on w praktyce nic nie zmienia.
Natomiast przedstawiciel ZTM nieoficjalnie powiedział, że logika funkcjonowania Lek jest do zmiany, ale nikt tym nie jest zainteresowany po stronie samorządowej.


Stąd będę na najbliższej sesji rady miasta (ostatniej dla obecnej kadencji, jeżeli się nie mylę) i mam nadzieję, że będzie ciekawa dyskusji.


PS
a jednym z najszybszych sposób dostępu do metra mogłaby być linia 724 (dokładnie tyle samo km jest z centrum Piaseczna na metro Kabaty co do metra Wilanowska), różnica tylko taka, że Puławska cała stoi.
Czy ktoś z naszych rządzących analizował taki pomysł? Rozmawiał z burmistrzem Piaseczna, aby dać go pod rozwagę ZTM?

PS 2
Na stronie ZTM nadal brak rozkładu od najbliższego poniedziałku

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Funkcjonowanie komunikacji po uruchomieniu dróg na Kabaty
Wysłane przez: MarioMario (188.146.41.---)
Data: 20 wrz 2018 - 20:33:56

Czy moge wiedzieć dlaczego dołożenie kursów na 724 w Pana ocenie nic nie zmienia?Poza tym czestotliwość na 724 została też skonsultowana z Burmistrzem Piaseczna. Piaseczno nie było do tej pory zainteresowane zwiększaniem kursów na 724.Już kilkikrotnie to padalo na sesjach.

Zmiana idei L-ek ? W jakim sensie?Rozwinie Pan? Pisze Pan o tym w wymiarze tylko zmiany u nas?Czy idei około aglomeracyjnej?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-09-20 23:54 przez Mario.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Funkcjonowanie komunikacji po uruchomieniu dróg na Kabaty
Wysłane przez: KasandraKasandra (83.28.252.---)
Data: 21 wrz 2018 - 00:29:33

Na przystanku przy Starej Papierni - w stronę Mirkowa- wisi wakacyjny i już nieaktualny rozkład jazdy 710. Od 1 września obowiązuje inny rozkład ale nikt go nie zmienił po wakacjach i teraz pewnie nie zmieni bo zaraz będzie nowy obowiązujący od 24 września.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Funkcjonowanie komunikacji po uruchomieniu dróg na Kabaty
Wysłane przez: BeciaBecia (87.205.196.---)
Data: 21 wrz 2018 - 07:19:43

Rozkłady na stronie ZTM już są. Można się załamać. Godziny odjazdu 251 kompletnie niedostosowane do dalszych przesiadek w Wilanowie, na Dolince i do tramwaju na Puławskiej.
Wszystko za późno, żeby dojechać np. na 8 do szkoły.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Funkcjonowanie komunikacji po uruchomieniu dróg na Kabaty
Wysłane przez: erykmalinowskierykmalinowski (185.15.0.---)
Data: 21 wrz 2018 - 07:47:03

faktycznie, rozklady juz sa, troche rzadko jezdzi ten 251 .... a mialo byc tak pieknie



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-09-21 07:50 przez erykmalinowski.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Funkcjonowanie komunikacji po uruchomieniu dróg na Kabaty
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (78.133.200.---)
Data: 21 wrz 2018 - 07:57:37

Panie Mariuszu, zapytałem czy zostało zwiększone kursowanie linii 710. Nie odpowiadał Pan.
Są już nowe rozkłady. 710 ma kursy w porannym szczycie również co 20min. Gratuluje naszym Radnym oraz Burmistrzowi dobrego samopoczucia. Tego jak często kursuje linia 251 nawet nie skomentuję. To pewnie będzie jeszcze krótki autobus (12m?).

Kto z zarządu naszej gminy porusza się komunikacją miejską? Ilu Radnych? Ilu urzędników?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Funkcjonowanie komunikacji po uruchomieniu dróg na Kabaty
Wysłane przez: MarioMario (79.184.153.---)
Data: 21 wrz 2018 - 18:14:01

Przepraszam, że rzadziej odpowiadam na forum. Częściej zaglądam na facebooka na forum mieszkańców. Generalnie częstotliwość w szczycie jest naprzemienna 10 20 10 20 jak patrzę, a więc nieco się zwiększyła. A na Pana szczęście już niedługo wybory, więc Radnych i Burmistrza może Pan zmienić także i swoim głosem;P Kandyduje Pan? Jeśli tak, to może Panu się uda uzyskać częstotliwości co 5 minut w każdym kierunku, tak aby wszyscy byli zadowoleni....Chociaż i tak się znajdą głosy, że czemu nie co 3;P Tak to już w polskim narodzie jest;P

A rozkład jakoś dziwnym trafem z biurka Burmistrza wyskoczył wcześniej?? No cud jakiś;P

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Funkcjonowanie komunikacji po uruchomieniu dróg na Kabaty
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (188.146.41.---)
Data: 21 wrz 2018 - 23:58:43

Klicz to rozkłady...właściwe rozkłady....tzn.przyjazne uzytkownikom a nie urzędnikom z węźem w kieszeni...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Funkcjonowanie komunikacji po uruchomieniu dróg na Kabaty
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (94.254.128.---)
Data: 22 wrz 2018 - 11:00:21

Panie Mariuszu, znamienne jest to, że gdy wyborca pyta o dokonania ostatnich 4 lat dostaje w kontrze pytanie - czy kandyduje i może zmienić radnych i burmistrza. Młodzież określiła by to - słabe to.
Został miesiąc do wyborów. Jak dla mnie zadziwiająca jest sytuacja, że Radni i Burmistrz nie robią podsumowania kadencji. Co obiecałem 4 lata temu. Co z tego zrobiłem. Jakie były oczekiwania społeczne. Jakie rzeczy były do załatwienia. Co z tego zrobiłem.

Dopóki ludzie i system będzie taki, że wybrańcy nie mają ochoty by rozliczyć się z zaufania jakie dostali na 4 lata to będzie z nami krucho.
Nikt nie chce się rozliczyć. Każdy ma w nosie co było 4 lata temu, co było 8 lat temu. A jak wyborca zada pytanie o jego zdaniem fundamenty gminy to usłyszy, że sam może to zmienić jak mu się nie podoba. Ręce opadają. Zero merytoryki i ucieczka od rzeczowej dyskusji.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Funkcjonowanie komunikacji po uruchomieniu dróg na Kabaty
Wysłane przez: m_wisniewskim_wisniewski (188.147.65.---)
Data: 23 wrz 2018 - 08:24:33


Mario
Czy moge wiedzieć dlaczego dołożenie kursów na 724 w Pana ocenie nic nie zmienia?Poza tym czestotliwość na 724 została też skonsultowana z Burmistrzem Piaseczna. Piaseczno nie było do tej pory zainteresowane zwiększaniem kursów na 724.Już kilkikrotnie to padalo na sesjach.

Zmiana idei L-ek ? W jakim sensie?Rozwinie Pan? Pisze Pan o tym w wymiarze tylko zmiany u nas?Czy idei około aglomeracyjnej?

Panie Mariuszu,
Pierwszym zarzutem jest fakt braku konsultacji jako spotkania z mieszkańcami z bezpośrednim udziałem ZTM - tak jest w innych gminach, dzielnicach.

Po drugie konsultacje pisemne też nic nie dały. Było kilka wniosków i nic.
Moim zdaniem wszystko poszło po najmniejszej linii opory, tzn. częstotliwość kursów wynika z krótszej trasy którą będą pokonywać zatem w ciągu dnia ten sam tabor "obróci" więcej razy.
Stąd wynika to mityczne zwiększenie częstotliwość kursów. Nie ze zwiększenia taboru.

Na pewno z konsultacji nie wynika stworzenie autobusu elektrycznego, z punktem startowym z rogatek KJ. Jak mam do tego przystanku się dostać?
A może to nie będzie przystanek końcowy, bo linia będzie jeździć poKJ i zbierać pasażerów.
Nie wiem. Nikt nic mi jako mieszkańcowi nie wytłumaczył.

A że burmistrz Piaseczna nie był zainteresowany zmianami w 724 to rozumiem.
Nikt mu nic nie sprzedał, nie wytłumaczył, nie pokazał jaką rolę może mieć ta linia dla mieszkańców Piaseczna.
Może trzeba by zaprosić na konsultacje?
Że można mieć inaczej zorganizowaną komunikację miejską pokazuje przykład współpracy Marek.
Może warto do nich zadzwonić?


A jeżeli chodzi o Lki to mogłyby mieć tak ułożony rozkład i trasy, że doworzą pasażerów do 710.
Innymi słowy jeżeli ktoś minie się z autobusem (bo autobusu wypadł z rozkładu, przyjechał chwilę wcześniej czy po prostu się spóźnił) to podjeżdża Lką do 710.
Jeżeli mój syn nie dojedzie na czas do szkoły i powie swojemu dyrektorowi, że autobusu wypadł z grafiku, to takie usprawiedliwienie nie przejdzie.
Usłyszy, żeby tak się zorganizował, aby być pewnym dojazdu na czas.


Dla mnie realnie nic się nie zmieniło, tylko poranny odjazd jest chwilę później.
Miałem i nadal mam takie same opcje
- ryzykować i łapać autobus o 7.06 (kolejny 8.06, trzeba wstać po 6tej) (można też dojść na piechotą do 710, ake to 30min. Też słabo aby być na czas na 8),
- mieć jeden kurs w zapasie, czyli łapać o 6.08 (trzeba wstać po 5tej)
- jechać samochodem (trzeba wstać przed 7)

Kiedyś rozważaliśmy, aby dojazd rowerem do autobusu 710, ale przypomnę brak ścieżek oraz wiat do jego pozostawienia.



Ps z uwagi, że mocno działem przy petycji i konsultacjach rozbudowy 724 to znam w autopsji podejście ratusza do konsultacji i współpracy z mieszkańcami.
Musiałby być inny styl zarządzania.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-09-23 08:28 przez m_wisniewski.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Funkcjonowanie komunikacji po uruchomieniu dróg na Kabaty
Wysłane przez: erykmalinowskierykmalinowski (131.228.32.---)
Data: 23 wrz 2018 - 22:00:16

Podobnie jakas madra głowa tak ulozyla rozklad jazdy 742, ze teraz nie ma szans zeby zdazyc do szkoly w Wilanowie ze Slomczyna, autobus odjezdza 7.36 a dodaktowo trzeba sie przesiadac.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Funkcjonowanie komunikacji po uruchomieniu dróg na Kabaty
Wysłane przez: czaknoris (5.184.49.---)
Data: 29 wrz 2018 - 02:06:27

Od dawna było oczywiste, że taka komunikacja, jak np. 724 i 742 kursujące co godzinę z nieskoordynowanymi rozkładami, nie zachęci nikogo do rezygnacji z własnego samochodu.
Z komunikacji zbiorowej w zdecydowanej większości korzystają osoby, które są do tego zmuszone i nie mają innej możliwości.
Jeżeli swoich problemów nie przełożą na uporczywy nacisk na władze gminy, to tyle ich co sobie ponarzekają na przystanku i facebooku. Teraz, w dobie smartfonów, można nawet narzekać na facebooku stojąc na przystanku. Ponarzekają, postoją, zmokną, zmarzną i pojadą tym co jest. Tak było, tak jest i pewnie tak będzie, bo władze gminne mają ... na to co ludzie piszą na forach i facebookach.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Funkcjonowanie komunikacji po uruchomieniu dróg na Kabaty
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.190.152.---)
Data: 29 wrz 2018 - 12:17:31

A tu jeszcze okazało się, że mamy trzech kandydatów na Burmistrza. Jeden lepszy od drugiego.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...678910111213141516-->
Bieżąca strona: 13 z 16


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.