Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...678910111213141516-->
Bieżąca strona: 15 z 16
Re: Funkcjonowanie komunikacji po uruchomieniu dróg na Kabaty
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (188.146.166.---)
Data: 07 pa 2018 - 22:18:11

Też jestem ciekaw... zwłaszcza ilu marudzacych w ogóle d...ka ruszy do urn...bo o fizycznym wsparciu dla jakichkolwiek inicjatyw mozna mówić dla maks 5 % społeczeństwa...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Funkcjonowanie komunikacji po uruchomieniu dróg na Kabaty
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (78.133.200.---)
Data: 08 pa 2018 - 09:22:23

Moim zdaniem mało ludzi pamięta, że obecny Burmistrz jest nim od 8 lat a wcześniej był przewodniczącym Rady Miejskiej. Był świadkiem lub uczestnikiem pewnych spraw. Nierozwiązanych do tej pory. Asfalciarnia itp.

Jest przetarg na mityczną ładowarkę:
[bip.konstancinjeziorna.pl]

Ładowarka ma stać tuż przy ścianie budynku poczty. Autobus 251 ma mieć zawrotkę tam gdzie obecnie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Funkcjonowanie komunikacji po uruchomieniu dróg na Kabaty
Wysłane przez: RenfriRenfri (195.8.101.---)
Data: 08 pa 2018 - 10:36:28

Ja jestem z tych zadowolonych ze zmian w komunikacji. Jeżdżę codziennie do pracy na Wolę i dojazd autobusu na Kabaty oszczędza mi ok. 20-30 min.
Teraz jedyny korek w którym stoję to ten w Konstancinie...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Funkcjonowanie komunikacji po uruchomieniu dróg na Kabaty
Wysłane przez: iannaianna (91.238.216.---)
Data: 08 pa 2018 - 14:46:55

Patrząc na drogę mojego dziecka to niestety wydłużyła się o ok 20 min dziennie ( droga powrotna) .

Nie wszystko (komunikacja) kręci się wokół metra a mam wrażenie, że siatka połączeń warszawskich jest tak konstruowana, żeby jak najwięcej osób korzystało z metra.

Teraz, żeby np dojechać na Czerniakowską to albo 251 (które jeździ jak jeździ) albo przez metro i kilka autobusów.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Funkcjonowanie komunikacji po uruchomieniu dróg na Kabaty
Wysłane przez: m_wisniewskim_wisniewski (79.184.39.---)
Data: 08 pa 2018 - 22:40:25

Mi pasuje dobre połączenie z metrem, ale ...
... trzeba myśleć o innych,
... moja sytuacja może się zmienić za jakiś czas.

W sumie chodzi o zrównoważony transport, tzn aby z różnych miejsc w KJ i jego okoliach był zarówno wygodny dojazd do metra, jak i Wilanowa z mojej perspektywy może być z przesiadką i nie musi być w pierwszej strefie.

Zwróćcie uwagę, że na rogatkach jest też np ostatni przystanek 139, a w sumie kawałek dalej 519, 251. Tylko co nam z tego bo jak się do nich dostać?
Stąd założę się o dobre wino, że częściowo można by próbować tak przebudować rozkłady aby i te linie wykorzystać w obsłudze pasażerów z KJ


Jednocześnie do rozważania
1. sens/idea 700
Ta linia powinna być wzięta pod dyskusję.Pewnie mało kto pamięta, ale linia powstała dobre 20 lat temu, i miała pomóc odstać się osobom niepełnosprawnym z Dworca Centralnego do ośrodków rehabilitacji w KJ. Stąd też już wtedy autobusy były niskopodłogowe i nie często się nie zatrzymywały (taka linia pośpieszna). W tamtym czasie dla niepełnosprawnych alternatywą były ikarusy ...
Teraz sytuacja logistyczna jest całkowicie inna i 700 to głownie linia pośpieszna.
Jeżeli MZK ma mało autobusów i jest problem z finansami to może warto zrewidować sensowność jej kursowania.

2. Tak samo jak może autobusy 724 i 742 mogłyby tylko często wahadłowo kursować do centrum KJ (skórcona trasa przy tej samej liczbie autobusów spowoduje wzrost częstotliwości kursowania bez zwiększenia kosztów), gdzie dalej można by się wygodnie przesiąść do często jeżdżących autobusów na Kabaty czy Wilanowa.

3. ... (i parę innych mnie lub bardziej szalonych pomysłów)


Wiem, że możecie mieć różne opinie o tych propozycjach, ale chcę Wam pokazać, że rozwiązań jest wiele, każde będzie miało jakieś minusy (głównie przesiadki), ale popatrzcie jaką alterantywę wypracował Pan burmistrz z ZTM po roku intensywnej pracy

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Funkcjonowanie komunikacji po uruchomieniu dróg na Kabaty
Wysłane przez: maniamania (159.205.219.---)
Data: 08 pa 2018 - 23:12:27

A niby jak człowiek kulawy ma się dostać do Stocera (dorosłego lub dziecięcego) lub CKR by skorzystać z rehabilitacji? Czy ma się kilkakrotnie przesiadać? Złam sobie nogę lub zoperuj biodro i zobacz jaka to frajda - gramolić się kilkakrotnie z autobusów. Pomysł na 251, który ma dojeżdżać do Grapy tez jest porąbany, dlaczego do Grapy, a nie przemierzać cały Konstancin, tak jak 710? Polaczenie z Wilanowem i dzielnicami południowo- wschodnimi Waw jest marne - jak napisała wyżej iana

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Funkcjonowanie komunikacji po uruchomieniu dróg na Kabaty
Wysłane przez: czaknoris (37.47.35.---)
Data: 08 pa 2018 - 23:34:51


mania
A niby jak człowiek kulawy ma się dostać do Stocera (dorosłego lub dziecięcego) lub CKR by skorzystać z rehabilitacji?

Ani 700 ani 200 nie dojeżdża do CKR.



mania
Pomysł na 251, który ma dojeżdżać do Grapy tez jest porąbany, dlaczego do Grapy, a nie przemierzać cały Konstancin, tak jak 710?

To proste. Na Grapie mieszka Twój najulubieńszy samorządowiec wszech czasów i najznakomitszy burmistrz, który to wymyślił i zrealizował.
W kolejnym poście o najnowszej autobusowej kiełbasie wyborczej przygotowanej głownie dla Grapy.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-10-08 23:58 przez czaknoris.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Funkcjonowanie komunikacji po uruchomieniu dróg na Kabaty
Wysłane przez: czaknoris (37.47.35.---)
Data: 08 pa 2018 - 23:55:56

[piasecznonews.pl]
„Elektryk” ma startować z przystanku, który powstanie obok banku spółdzielczego przy Wilanowskiej 1 i jak najkrótszą trasą – przez Jeziornę i Klarysew dojeżdżać do stacji Metro Kabaty.
– Dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego obiecał, że jak tylko ładowarka będzie gotowa do użycia i peron przystankowy oddany do użytku, da nam autobus elektryczny – mówi burmistrz Kazimierz Jańczuk.


"Da nam"... Za darmo?
Z pomysłu na trasę tego autobusu najbardziej zadowoleni będą mieszkańcy Skolimowa, osiedli przy Bielawskiej i Mirkowa. Pasażerowie z Mirkowa i Bielawskiej obejdą się smakiem, bo Skolimów to w ogóle nawet nie zobaczy.
Nie dziwi data publikacji tej wiadomości. Akurat 12 października wydrukują ten tekst w Kurierze Południowym, żeby przez tydzień wieść rozniosła się po Grapie, że będzie specjalnie dla nich autobus i nie będą musieli jeździć okrężną drogą przez Mirkowską i Bielawską.


– Dochodzą do nas sygnały, że po zmianach w komunikacji publicznej 1 września, jest dużo gorszy dojazd do Wilanowa. Będziemy dążyli do tego, by po uruchomieniu autobusu elektrycznego, wzmocnić ten kierunek – zapowiada włodarz.

Zmiana w komunikacji była 24 września. Od 1 września przywrócono tylko normalny rozkład po wakacyjnej karykaturze.
Zastanawiam się czy przyjmować zakłady, że będzie chciał zabrać jakąś brygadę z 710?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Funkcjonowanie komunikacji po uruchomieniu dróg na Kabaty
Wysłane przez: m_wisniewskim_wisniewski (79.184.39.---)
Data: 09 pa 2018 - 06:57:53

@mania
Chodzi o to, że te linie mają niedaleko KJ końcowe pętle nie warto zapytać ZTM pod jakimi warunkami mogą mieć końcowe pętle dalej tzn w KJ.

Skoro Pan burmistrz wydał pieniądze i ich nie ma (między innymi na obiecaną pierwszą strefę biletową, czy inne nieskonsultowane zmiany) to rozważam działania restrukturyzacyjne przy założeniu że nie ma możliwości zaangażowania większej kasy, taboru czy kierowców.

Rzeczywiście w niektórych sytuacjach zabranie 700 pogorszy dojazd tylko popatrz ilu niepełnosprawnych jest realnie w tym autobusie ...


Chciałbym aby Pan burmistrz zaczął twórczo rozwiązywać problemy, te realne.
Np może zadzwonić do wójta Lesznowoli.



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-10-09 17:45 przez m_wisniewski.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Funkcjonowanie komunikacji po uruchomieniu dróg na Kabaty
Wysłane przez: maniamania (159.205.219.---)
Data: 09 pa 2018 - 10:23:01


czaknoris

mania
A niby jak człowiek kulawy ma się dostać do Stocera (dorosłego lub dziecięcego) lub CKR by skorzystać z rehabilitacji?

Ani 700 ani 200 nie dojeżdża do CKR.


wiem, ale od przystanku za ul. Piasta niedaleko skrzyżowania Prusa/Piłsudskiego, jest znacznie wygodniej kulawemu do CKR niż wlec się od Grapy, o Stocerze nie wspomnę.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Funkcjonowanie komunikacji po uruchomieniu dróg na Kabaty
Wysłane przez: m_wisniewskim_wisniewski (79.184.188.---)
Data: 09 pa 2018 - 17:52:25

@ mania
chyba się całkowicie nie rozumiemy. Gdzie dałem do zrozumia, że niepełnosprawni mają wysiadać na grapie?
Niepełnosprawni ruchowo muszą mieć wygodny dojazd. Ale czy musi być realizowany w obecnej formie?

Nawet jeżeli 700 został by skasowana to 710 jeździ i zatrzymuje się na tych samych przystankach co 700
Kwestią jest jak dostać się do 710? Głównie metrem, czyli jedna przesiadka więcej niż obecnie

A może opcją jest dedykowany transport tylko dla nich? np realizowany tylko przez małe busiki na zamówienie?

Szkoda, że nie ma badań o wykorzystaniu autobusu przez niepełnosprawnych. Może warto je zlecić?


A jeżeli mówimy o niepełnosprawnych ruchowo to jaką opcję dojazdu mają mieszkańcy domu aktora w Skolimowie, jak wygląda dojście do przystanku?
Każdy z obecnych kandydatów próbował już pozyskać wsparcie tych ludzi w obecnej kampanii, tylko co dla kandydaci zrobili dla tych ludzi?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-10-09 17:56 przez m_wisniewski.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Funkcjonowanie komunikacji po uruchomieniu dróg na Kabaty
Wysłane przez: maniamania (159.205.219.---)
Data: 09 pa 2018 - 20:21:59


m_wisniewski
@ mania
chyba się całkowicie nie rozumiemy. Gdzie dałem do zrozumia, że niepełnosprawni mają wysiadać na grapie?
Niepełnosprawni ruchowo muszą mieć wygodny dojazd. Ale czy musi być realizowany w obecnej formie?


nigdzie nie "kazałeś" wysiadać niepełnosprawnym na Grapie, ale - jak wiemy - 200 jeździ co półtorej godziny i tylko od 8. do 19., a w soboty i niedzielę jeszcze rzadziej i krócej.
Natomiast 251 jeździ od bladego świtu prawie do północy i często.


PS. Napisałeś w innej wiadomości: "Skoro Pan burmistrz wydał pieniądze i ich nie ma (między innymi na obiecaną pierwszą strefę biletową, czy inne nieskonsultowane zmiany)"

Czy w takim razie musimy płacić za bilety jak dawniej?
Naprawdę nie wiem, bo już od ładnych kilku lat jeżdżę "na gapę" (dzięki peselowi)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Funkcjonowanie komunikacji po uruchomieniu dróg na Kabaty
Wysłane przez: m_wisniewskim_wisniewski (79.184.188.---)
Data: 09 pa 2018 - 20:46:00


mania

m_wisniewski
@ mania
chyba się całkowicie nie rozumiemy. Gdzie dałem do zrozumia, że niepełnosprawni mają wysiadać na grapie?
Niepełnosprawni ruchowo muszą mieć wygodny dojazd. Ale czy musi być realizowany w obecnej formie?


nigdzie nie "kazałeś" wysiadać niepełnosprawnym na Grapie, ale - jak wiemy - 200 jeździ co półtorej godziny i tylko od 8. do 19., a w soboty i niedzielę jeszcze rzadziej i krócej.
Natomiast 251 jeździ od bladego świtu prawie do północy i często.

Jeszcze raz, a 710?
Rozważmy inne opcje dojazdu dla niepełnosprawnych ruchowo, bo 700 to duży autobus i jeżeli są takie braki w kierowcach/taborze/finansowych na innych trasach to warto 700 przerzucić tam gdzie jest kicha.
Obecnie 700 służy głównie inny osobom niż niepełnosprawni ruchowo.


mania
PS. Napisałeś w innej wiadomości: "Skoro Pan burmistrz wydał pieniądze i ich nie ma (między innymi na obiecaną pierwszą strefę biletową, czy inne nieskonsultowane zmiany)"

Czy w takim razie musimy płacić za bilety jak dawniej?
Naprawdę nie wiem, bo już od ładnych kilku lat jeżdżę "na gapę" (dzięki peselowi)

Jeżeli pieniądze to główny problem to jestem gotów płacić za 2strefę, jeżeli będę miał często kursujące autobusy.
Przecież dokładnie taki argument finansowy podnosi Pan burmistrz.

Faktem jest, że przed wakacjami Pan burmistrz nie przystąpił do idei biletu metropolitalnego, ponieważ obiecał mieszkańcom KJ pierwszą strefę biletową (tzn musiał zwiększyć dopłatę do ZTM).
A jeżeli zapytasz experta w ZTM o racjonalność uporu Pan burmistrza przy pierwszej strefie zamiast wprowadzenia biletu metropolitalnego to expert nie rozumie tej decyzji


I to jest całe sedno problemu.
Pan burmistrz nie jeździ komunikacją, nie rozmawia z mieszkańcami i mimo wszystko to on wie najlepiej, że wypracowany obecny model jest super.
Pan Jańczuk jest politykiem i boi się konsekwencji "odebrania" pierwszej strefy, szczególnie teraz przed wyborami.

Tylko kurcze miał rok na mądre myślenie i rozmowy z mieszkańcami z takimi konsultacjami ZTM jakie są robione wszędzie indziej tylko nie u nas.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-10-09 20:47 przez m_wisniewski.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Funkcjonowanie komunikacji po uruchomieniu dróg na Kabaty
Wysłane przez: m_wisniewskim_wisniewski (188.146.233.---)
Data: 11 pa 2018 - 18:29:03

Byłem na sesji, a przede mną zabrał głos inny mieszkaniec KJ wskazując na fatalny dojazd do Wilanowa.

Burmistrz powiedział, że on i ZTM zbiera uwagi o funkcjonowaniu komunikacji do końca miesiąca. Wcześniej planuje spotkać się z ZTM w sprawie poprawy obecnej sytacji. Więcej konkretów nie padło,

Naciskałem, że pisemne zbieranie uwag już było wiosną i jest nieefektywne, jako mieszkaniec chcę takiego spotkanie konsultacyjnego ZTM, ezpośrednio z mieszkańcami jak ma to miejsce w innych dzielnicach/gminach.
Na to padło okrągłe stwierdzenie, że pisemne zebranie uwag nie wyklucza późniejszego zebranie.

Nikt z urzędu nie zaklinał rzeczywistości, że jest lux, tak jak to wybrzmiewa w gazetach.

Zamierzam napisać swoje uwagi wysyłając je zarówno do urzędu, ZTM, jaki i prasy.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-10-11 18:30 przez m_wisniewski.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Funkcjonowanie komunikacji po uruchomieniu dróg na Kabaty
Wysłane przez: maniamania (84.40.224.---)
Data: 16 pa 2018 - 11:56:07


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Funkcjonowanie komunikacji po uruchomieniu dróg na Kabaty
Wysłane przez: m_wisniewskim_wisniewski (188.146.70.---)
Data: 16 pa 2018 - 12:17:12

Dzięki Maniu za umieszczenie.
Swoje uwagi dot zmian wysłałem do gminy i ZTM prosząc o spotkania z mieszkańcami na którym przedstawicielem ZTM/gminy skontaktują rozwiązania przed ich wdrożeniem.

Jak widzicie łączna ilosc km pokonywana przez autobusy na rzecz Konstancin wzrosła w nowym rozkładzie tylko czy właściwie rozłożono autobusy?

Rzeczywiście bardzo poprawił się odjazd z centrum Konstancin na Kabaty, bo przy wzroście częstotliwości kursowania poszczególnych linii bardzo łatwo tam złapać autobus do metra.

Jednocześnie zobaczcie, jak skrócenie trasa 724, 742 może zwiększyć częstotliwości kursowania.
Moim zdaniem to jedyna realna opcja dla pasażerów z tych okolic bo nie wymaga kasy i dodatkowych autobusów/kierowców.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Funkcjonowanie komunikacji po uruchomieniu dróg na Kabaty
Wysłane przez: erykmalinowskierykmalinowski (195.136.169.---)
Data: 17 pa 2018 - 13:22:47

mozna? Jasne ze tak! [www.konstancinjeziorna.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Funkcjonowanie komunikacji po uruchomieniu dróg na Kabaty
Wysłane przez: maniamania (84.40.224.---)
Data: 17 pa 2018 - 21:55:46


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Funkcjonowanie komunikacji po uruchomieniu dróg na Kabaty
Wysłane przez: m_wisniewskim_wisniewski (79.184.184.---)
Data: 17 pa 2018 - 22:52:15


erykmalinowski
mozna? Jasne ze tak! [www.konstancinjeziorna.pl]

Pytanie czy to początek czy koniec zmian.

Czas pokaże

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Funkcjonowanie komunikacji po uruchomieniu dróg na Kabaty
Wysłane przez: czaknoris (37.47.47.---)
Data: 19 pa 2018 - 23:42:22

W poniedziałek będzie już po wyborach. Żeby się ktoś nie zdziwił czekając na przystanku... Poniżej test na spostrzegawczość.

http://www.konstancinjeziorna.pl/aktualnosci/wydarzenia/2018-pazdziernik/zmiana-rozkladu-jazdy-autobusu-linii-742
UWAGA. Autobusy linii 742 wyjadą wcześniej z przystanku Metro Kabaty.
W dn. 16 10 2018 roku odbyło się spotkanie burmistrza Kazimierza Jańczuka z przedstawicielem ZTM-u, w czasie którego ustalono, że od 22 października 2018 roku autobus linii 742 będzie odjeżdżał z Metra Kabaty w kierunku Góry Kalwarii o godz. 7.00. Zmiana ta jest pilna i konieczna po to, aby uczniowie z terenu Gminy Konstancin-Jeziorna i Góry Kalwarii mogli zdążyć na lekcje o godzinie 8.00.


[www.ztm.waw.pl]
742 - linia strefowa
przystanek: Os.Kabaty 06 » Rynek
godz. minuty
3:30
4:20
5:20
6:20
7:20
8:20
9:20
11:20
13:20
14:20
15:20
16:20
17:20
18:20
19:20
21:20
23:20
Rozkład ważny od 2018-09-24

[www.ztm.waw.pl]
[www.ztm.waw.pl]
742 - linia strefowa
przystanek: Os.Kabaty 06 » Rynek
godz. minuty
3:35
4:20
5:20
6:20
7:20
8:20
9:20
11:20
13:20
14:20
15:20
16:20
17:20
18:20
19:20
21:20
23:20
Rozkład ważny od 2018-10-22




erykmalinowski
mozna? Jasne ze tak! [www.konstancinjeziorna.pl]

Jasne, że można, ale co....? Zrobić ludzi w balona, bo tak podatni na manipulacje, że nie sprawdzą nowego rozkładu przed pójściem na głosowanie?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-10-19 23:59 przez czaknoris.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...678910111213141516-->
Bieżąca strona: 15 z 16


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.