Forum Konstancina
Witaj! » Zaloguj » Utwórz nowy profil » Szukaj
Koniec składu budowlanego w Jeziornie? Parkuj i jedź TRAMWAJEM ze stacji ładowania autobusów elektrcznych?
20 cze 2017 - 02:28:22
Na sesji 28 czerwca 2017 mają być głosowane uchwały, których uzasadnienia są wyjątkowo ciekawe w konfrontacji z tym co robi gminna władza.

[bip.konstancinjeziorna.pl]

Projekt uchwały w sprawie uchylenia uchwały Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna Nr 214/VII/17/2016 r. z dnia 27 stycznia 2016 r. w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż w trybie bezprzetargowym na rzecz użytkownika wieczystego nieruchomości położonej w Konstancinie-Jeziornie przy ul. Świetlicowej stanowiącej działki ew. nr 12/5 i 12/6 z obrębu 01-16.

w uzasadnieniu:
(...)
Działki o nr 12/5 i 12/6 z obrębu 01-16 leżą w pasie rezerwy przebiegu drogi. W tym przypadku sprzedaż nieruchomości jest bezzasadna.
(...)
Gmina Konstancin-Jeziorna nie posiada w centrum miasta nieruchomości nadających się na budowę strategicznych dla gminy uzdrowiskowej parkingów "Parkuj i jedź" (Park&Ride) dla samochodów i rowerów, na pętlę autobusową wraz ze stacją ładowania pojazdów elektrycznych oraz na przystanek kolejki podmiejskiej /szynobusu/ lub tramwaju. Teren ten oraz tereny przyległe w wystarczającym zakresie mogą spełnić oczekiwaną rolę również w wypadku konieczności utrzymania rezerwy terenowej. (...) Poszerzony w tym miejscu fragment ul. Warszawskiej z funkcjonującymi parkingami oraz istniejący dojazd do ul. Bielawskiej ulicą Świetlicową pozwalają na zaprojektowanie bezkolizyjnego włączania się do ruchu środków transportu miejskiego oraz samochodów.(...)
Teren powyższych oraz sąsiednich nieruchomości jest zaniedbany. Znajdują się na nim skład materiałów budowlanych oraz magazyny i baraki. Są złą wizytówką dla gminy.
(...)


W styczniu 2016 roku władze gminy nie widziały konieczności pozyskania nieruchomości na budowę STRATEGICZNYCH parkingów i wyraziły zgodę na "bezzasadną sprzedaż" działek leżących w pasie rezerwy?

Gminna władza nagle, po wniosku użytkownika wieczystego o wykupienie, doznaje olśnienia, że nie można sprzedać, bo "STRATEGICZNE", bo "magazyny i baraki są złą wizytówką".
A 1,5 roku temu to były dobrą wizytówką i nie były strategiczne?! Przez niecałe dwa lata te działki się przemieściły dzięki ruchom płyt tektonicznych i teraz nagle znalazły się w pasie rezerwy, że sprzedaż jest bezzasadna?
Zmienili zdanie akurat jak użytkownik wieczysty działki rozmyślił się z prowadzenia biznesu w tym miejscu i już nie chce jej wykupić?


Ciekawe jaką cenę uzgodnili za te wszystkie działki? Starczy rocznego budżetu na wykupy gruntów w związku z realizacją planów miejscowych?Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-06-20 02:45 przez czaknoris.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Dostępni użytkownicy
Goście: 25
Najwięcej gości: 1644 04 wrz 2017