Forum Konstancina
Witaj! » Zaloguj » Utwórz nowy profil » Szukaj
Remonty dróg gminnych
13 lip 2017 - 08:12:46
Część drugą remontu - czyli sześć odcinków wygrała firma Fal Bruk.
Znalazłem rozstrzygnięcie, ale nie mogę znaleść SWIZ. W kopiach, które znalazłem na innych stronach są dziwne rzeczy. Gdzie można znaleść oryginał?

Inna sprawa, że przedwczoraj zaczęli, a dzisiaj robota wre.
Przetargi w K-J
13 lip 2017 - 10:04:41

daramis
Część drugą remontu - czyli sześć odcinków wygrała firma Fal Bruk.
Znalazłem rozstrzygnięcie, ale nie mogę znaleść SWIZ. W kopiach, które znalazłem na innych stronach są dziwne rzeczy. Gdzie można znaleść oryginał?

chyba tu: [www.przetargi.egospodarka.pl]

a tu jest więcej przetargów ogłoszonych i zakończonych dla przedsięwzięć w Kcinie: [www.przetargi.egospodarka.pl]Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-07-13 10:08 przez mania.
Re: Przetargi w K-J
13 lip 2017 - 12:04:06
"W ramach robót dot. części I należy wykonać kompleksowy remont istniejącej nawierzchni asfaltowej drogi o długości około 913 metrów, wraz z, m.in., ułożeniem siatki kompozytowej, z włókiem szklanych i węglowych, wstępnie nasączonej asfaltem, ustawieniem oporników na ławie betonowej, regulacją wysokościową istniejących zjazdów i utwardzeniem poboczy. Wszystkie czynności przewidziane do wykonania uwzględnione są w projekcie wykonawczym i przedmiarze robót."

Czy to znaczy, że firma ma zniszczyć mój wjazd na posesję i tylko zamaskować ewentualną różnicę wysokości, czy też wykonać nowy w miejscu zniszczonego?

Dzięki Maniu za linka. Na stronach , które ja znalazłem był ten sam tekst, ale gdzieś urwało dwa zdania i całość była bez sensu. To też jest tylko krótki opis robót, bez szczegółów.Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-07-13 12:08 przez daramis.
Re: Remonty dróg gminnych
14 lip 2017 - 07:56:00
Z tego co dziś obserwuję, to w trakcie robót nie dotykają podbudowy drogi. Myślałem, że chociaż sfrezują wierzchnią warstwę asfaltu, ale po wstawieniu krawężników wyczyścili starą nawierzchnię i posmarowali jakimś mazidłem. Czy nie powinni wcześniej uzupełnić ubytków i paska przy krawężnikach?
Re: Remonty dróg gminnych
14 lip 2017 - 09:01:29
Może pokryją warstwą wyrównawczą? No i pytanie co jest w dokumentacji zaakceptowanej przez nasz wirtuozerski urząd a konkretnie wydział dróg. To są takie detale, że kto by na nie zwracał uwagę... remont Bielawskiej jak w soczewce skupił i obnażył do gołych gaci nasz urząd.
Re: Remonty dróg gminnych
14 lip 2017 - 09:44:28
Zdążyli położyć właśnie warstwę wyrównawczą, na niej już rozłożyli siatkę i podobno jeszcze dzisiaj warstwa ścieralna. Może dobry wykonawca zniweluje ewentualne braki po stronie inwestora.
Re: Przetargi w K-J
14 lip 2017 - 09:49:52

daramis
Czy to znaczy, że firma ma zniszczyć mój wjazd na posesję i tylko zamaskować ewentualną różnicę wysokości, czy też wykonać nowy w miejscu zniszczonego?

W części I tego zadania (droga w Habdzinie o długości ok. 900m), zjazdy indywidualne miały zostać dostosowane pod względem wysokości do nowej nawierzchni drogi. Kostka miała zostać ponownie ułożona, na bitumicznych ułożenie mieszanki, na tych z kruszywa ułożenie kruszywa, na betonowych ułożenie ażurowych płyt. W każdym przypadku roboty dostosowujące wysokość zjazdu miały być prowadzone na szerokości 1m.
Tyle założenia, a co wykonawca zrobi, to inna sprawa. Nie raz wykonawcy w K-J robili według własnego uznania przy akceptacji, bądź bierności, nadzoru inwestorskiego.daramis
Myślałem, że chociaż sfrezują wierzchnią warstwę asfaltu, ale po wstawieniu krawężników wyczyścili starą nawierzchnię i posmarowali jakimś mazidłem. Czy nie powinni wcześniej uzupełnić ubytków i paska przy krawężnikach?

Frezowanie było przewidziane miejscowo (tam gdzie jest za wysoko) na 20% nawierzchni.
"Mazidło", to emulsja asfaltowa.
Uzupełnienie ubytków powinno odbywać się na oczyszczonej powierzchni. Jeżeli warstwa wyrównawcza wykonywana jest z MMA, to skropienie podłoża emulsją jest wskazane, szczególnie przy tak małej wysokości nakładanych warstw.daramis
Czy nie powinni wcześniej uzupełnić ubytków i paska przy krawężnikach?

Szczelina, o łącznej długości prawie 1900m, pomiędzy opornikiem (krawężnikiem) miała być wypełniona mieszkanką mineralno-asfaltową.Mixiorek
Może pokryją warstwą wyrównawczą?

Była przewidziana warstwa wyrównawcza z mieszanki mineralno-asfaltowej na całości.Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-07-14 09:53 przez czaknoris.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Dostępni użytkownicy
Goście: 55
Najwięcej gości: 1644 04 wrz 2017