Forum Konstancina
Witaj! » Zaloguj » Utwórz nowy profil » Szukaj
psy w parkach
01 wrz 2017 - 07:05:14
słyszałam własnie o przypadku z Częstochowy, facet wszedł z psem do miejsca w którym był zakaz, złapała go straż miejska i wiadomo. Odwołał się do Rzecznika Praw Obywatelskich i ten orzekł, że taki zakaz jest bezpodstawny i niezgodny z Konstytucją. Oznacza to chyba tyle, że zakaz wchodzenia z psami do parku w Konstancinie i wszędzie indziej, również jest niezgodny z Konstytucją. Fajnie!!!!!

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-09-01 07:05 przez Zelazna Lejdi.
Re: psy w parkach
01 wrz 2017 - 08:55:02
Wczoraj na komisji budżetu padła propozycja od radnej,aby opodatkować w Konstancinie właścicieli psów z uwagi na niesprzątanie po czworonogach.Może to trochę poboczny wątek do stworzonego tutaj,ale co Państwo o tym sądzą?
01 wrz 2017 - 10:11:54
a nie są opodatkowani? rozumiem, że jak już będą to nie będą musieli sprzątać, bo zrobi to za nich gmina? Ja kiedyś szłam z psem z grapy do Jeziorny, z woreczkiem w ręce bo nie było tego gdzie wywalić, może więcej koszy na śmieci. Juz od 3 lat nie mieszkam w Konstancinie, ale tak jak wspomniałam w innym wątku, Konstancin to miejsce baaaaardzo nieprzychylne psom. Kiedyś tak nie było
Kilka uwag
01 wrz 2017 - 11:43:33

Mario
Wczoraj na komisji budżetu padła propozycja od radnej,aby opodatkować w Konstancinie właścicieli psów z uwagi na niesprzątanie po czworonogach.Może to trochę poboczny wątek do stworzonego tutaj,ale co Państwo o tym sądzą?

To dobry pomysł jeśli za nim pójdzie zatrudnienie umyślnego/ych, którzy będą sprzątali, bo to jest plaga.

To ryzykowny pomysł, bo "dobrzy" ludzie będą się pozbywali psów - jeśli będą musieli dać za psa choć złotówkę, tak jak dziesiątki lat temu mój staruszek sąsiad. Taki podatek był planowany i zapytałam: gdzie pana pies, bo jakoś go nie widać, a on - a wsadziłem go do worka i do Jeziorki, bo z emerytury nie dam rady płacić, a urzędnik powiedział, że od nowego roku będzie trza płacić...

Biorąc pod uwagę, że emeryci i renciści ledwie wiążą koniec z końcem, a taki zwierzak bywa czasem ich jedynym przyjacielem - należałoby ich zwolnić z opłat

Właścicieli psów trzeba by było też zobligować do podawania pupilom tabletek na odrobaczanie (może w ramach tej opłaty taniej lub za darmo lekarstwo). W kupie nieodrobaczanego psa trafiają się jaja psiej glisty, które mogą przeleżeć dość długo i stanowią poważny problem szczególnie dla dzieci, tu do poczytania: [www.igya.pl]
03 wrz 2017 - 10:17:01
dokładnie. Taki podatek, ja jestem za, choc przyznam się szczerze, sama nie płacę, powinien coś za sobą nieść, typu właśnie darmowe tabletki, czy zniżki na sterylizację /kastrację. Zgadzam się również z tym, że emeryci powinni być z tego obowiązku zwolnieni. Poza tym gmina mogłaby np wybudować psi plac, które są w Warszawie nie wspominając o naszych zachodnich sąsiadach. Super miejsce jest za garażami koło łąk. Tam chyba kiedys było jakieś boisko, a teraz nawet zwykłej ławki nie ma
Plac zabaw dla psów w Kcinie - głosuj
03 wrz 2017 - 11:48:10
Plac zabaw dla psów ma być też w Konstancinie

Projekt w ramach Budżetu Obywatelskiego zgłosiła p. Ewa Kacprowicz. Ma powstać na dz.ew.nr 6/1, 6/2, obręb 03-29 i będzie kosztował 84 500 zł - jeżeli mieszkańcy zaakceptują ten projekt.
Głosowanie w pierwszej połowie września
Informację znalazłam w gminnym biuletynie - czerwiec/lipiec 2017

Poza tym psy mogą się wybrać do Psiastkarni, pisałam o tym w poprzednim psim wątku zainaugurowanym również przez Żelazną Lejdi

Nowe boisko będzie/ jest (dawno tam nie byłam) w okolicach garaży na Grapie
03 wrz 2017 - 19:41:42
Dla jakiego procentu posiadaczy psów z Konstancina -Jeziorny ten plac zabaw dla psów.Czy to jest najwazniejsza inwestycja dla miasta ,które praktycznie połozone jest w lesie.Mam nadzieję ,że ta głupota nie wygraconfused smiley
psi plac zabaw
03 wrz 2017 - 21:47:48
- Ktoś zgłosił, bo każdy ma prawo zgłaszać pomysły do realizacji - o ile mieszczą się w budżecie i w granicach zdrowego rozsądku. Teraz mieszkańcy będą głosować.

Głosowanie na projekty zgłoszone do piątej edycji Budżetu Obywatelskiego rozpoczyna się 4. września . Mieszkańcy gminy Konstancin-Jeziorna na wybranie swoich typów mają czas do 15 września.
można głosować przez stronę [konstancin.budzet-obywatelski.org] . na której znajdziecie wszystkie potrzebne informacje, można wypełnić druczek w jednym ze stacjonarnych punktów albo korespondencyjnie, szczegóły tu: [www.konstancinjeziorna.pl]
05 wrz 2017 - 17:20:00
Jestem w szoku! Zaglosowalem elektronicznie!!!! ;-)
06 wrz 2017 - 13:43:08
Pani anino. Choćby dla mnie, dla jednej osoby. Uważam że taka inwestycja jest potrzebna. Równiez zagłosowąłam online.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-09-06 13:50 przez Zelazna Lejdi.
08 wrz 2017 - 09:47:53

Zelazna Lejdi
Pani anino. Choćby dla mnie, dla jednej osoby. Uważam że taka inwestycja jest potrzebna. Równiez zagłosowąłam online.
Jak tylko dla pani to ,proszę 84 000 PLN wylożyć z własnych funduszy i bawić się z pieskiem na tym placu zabaw ,a nawet zarabiać na na tym placu zabaw dla psów..
08 wrz 2017 - 10:58:37
Widocznie plac potrzebny, skoro został wybrany spośród wielu zgłoszonych wniosków.

Jak się czyta niektóre wypowiedzi to przypomina mi się przysłowie: "Chłop żywemu nie przepuści..."

Najlepiej by było wszystkie psy, koty i drzewa pozabijać, bo ani to się nie nadaje do zjedzenia, ani do niczego człowiekowi (panu Świata) nie służy - miauczy to, szczeka albo zasłania okna w bloku

PS. A na czym miałoby polegać zarabianie na tym placu zabaw dla psów? Sprzedawanie czegoś lub się?
08 wrz 2017 - 11:13:44
Jak się nie nadaje do zjedzenia?

I to nawet nie w "dzikiej Azji", ale niedaleko: { Newsweek: potrawy z kota i psa w Szwajcarii}
08 wrz 2017 - 13:15:45
Żelazna, odetkaj skrzynkę na PW
08 wrz 2017 - 14:26:23

mania
Najlepiej by było wszystkie psy, koty i drzewa pozabijać, bo ani to się nie nadaje do zjedzenia, ani do niczego człowiekowi (panu Świata) nie służy - miauczy to, szczeka albo zasłania okna w bloku
mnie psy i koty nie przeszkadzają ,mam adoptowanego psa i też trzy adoptowane koty ,mam też swoje zdanie na to czy taki plac jest w tej chwili pierwszą potrzebą,skoro brak sirodków np.na pomoc dla bezdomnych zwierząt .A pani maniu życza troche umiaru w ocenianiu ludzi,ktorych sie nie zna cool smiley
10 wrz 2017 - 21:47:51
Po co się kłócić? Po co swary? tongue sticking out smiley

Demokracja, głosowanie pokaże ;) przynajmniej teoretycznie ;) jak w kilka osób wypełnialiśmy ankiety BO to na 5 sztuk 3 dla piesków, 2 dla monitoringu Parceli ;)
11 wrz 2017 - 11:45:19
Czarnokisie. Tak podatki płacę w Konstancinie, a od 2 lat mieszkam na Mokotowie, bywam od czasu do czasu, a poza tym nie podoba mi sie ton, co to znaczy "płaci podatki i wymaga"? ewentualnie Pani płaci i Pani wymaga, a nie tak bezosobowo. Nie życzę sobie takiego tonu. Mogę wymagac czego tylko sobie chcę. Mam nadzieje, że to jest jasne?
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Dostępni użytkownicy
Goście: 26
Najwięcej gości: 1644 04 wrz 2017