Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
psy w parkach
Wysłane przez: Zelazna LejdiZelazna Lejdi (78.10.223.---)
Data: 01 wrz 2017 - 07:05:14

słyszałam własnie o przypadku z Częstochowy, facet wszedł z psem do miejsca w którym był zakaz, złapała go straż miejska i wiadomo. Odwołał się do Rzecznika Praw Obywatelskich i ten orzekł, że taki zakaz jest bezpodstawny i niezgodny z Konstytucją. Oznacza to chyba tyle, że zakaz wchodzenia z psami do parku w Konstancinie i wszędzie indziej, również jest niezgodny z Konstytucją. Fajnie!!!!!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-09-01 07:05 przez Zelazna Lejdi.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: psy w parkach
Wysłane przez: MarioMario (89.70.132.---)
Data: 01 wrz 2017 - 08:55:02

Wczoraj na komisji budżetu padła propozycja od radnej,aby opodatkować w Konstancinie właścicieli psów z uwagi na niesprzątanie po czworonogach.Może to trochę poboczny wątek do stworzonego tutaj,ale co Państwo o tym sądzą?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: psy w parkach
Wysłane przez: Zelazna LejdiZelazna Lejdi (78.10.223.---)
Data: 01 wrz 2017 - 10:11:54

a nie są opodatkowani? rozumiem, że jak już będą to nie będą musieli sprzątać, bo zrobi to za nich gmina? Ja kiedyś szłam z psem z grapy do Jeziorny, z woreczkiem w ręce bo nie było tego gdzie wywalić, może więcej koszy na śmieci. Juz od 3 lat nie mieszkam w Konstancinie, ale tak jak wspomniałam w innym wątku, Konstancin to miejsce baaaaardzo nieprzychylne psom. Kiedyś tak nie było

Opcje: OdpowiedzCytuj
Kilka uwag
Wysłane przez: maniamania (159.205.226.---)
Data: 01 wrz 2017 - 11:43:33


Mario
Wczoraj na komisji budżetu padła propozycja od radnej,aby opodatkować w Konstancinie właścicieli psów z uwagi na niesprzątanie po czworonogach.Może to trochę poboczny wątek do stworzonego tutaj,ale co Państwo o tym sądzą?

To dobry pomysł jeśli za nim pójdzie zatrudnienie umyślnego/ych, którzy będą sprzątali, bo to jest plaga.

To ryzykowny pomysł, bo "dobrzy" ludzie będą się pozbywali psów - jeśli będą musieli dać za psa choć złotówkę, tak jak dziesiątki lat temu mój staruszek sąsiad. Taki podatek był planowany i zapytałam: gdzie pana pies, bo jakoś go nie widać, a on - a wsadziłem go do worka i do Jeziorki, bo z emerytury nie dam rady płacić, a urzędnik powiedział, że od nowego roku będzie trza płacić...

Biorąc pod uwagę, że emeryci i renciści ledwie wiążą koniec z końcem, a taki zwierzak bywa czasem ich jedynym przyjacielem - należałoby ich zwolnić z opłat

Właścicieli psów trzeba by było też zobligować do podawania pupilom tabletek na odrobaczanie (może w ramach tej opłaty taniej lub za darmo lekarstwo). W kupie nieodrobaczanego psa trafiają się jaja psiej glisty, które mogą przeleżeć dość długo i stanowią poważny problem szczególnie dla dzieci, tu do poczytania: [www.igya.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: psy w parkach
Wysłane przez: Zelazna LejdiZelazna Lejdi (78.10.223.---)
Data: 03 wrz 2017 - 10:17:01

dokładnie. Taki podatek, ja jestem za, choc przyznam się szczerze, sama nie płacę, powinien coś za sobą nieść, typu właśnie darmowe tabletki, czy zniżki na sterylizację /kastrację. Zgadzam się również z tym, że emeryci powinni być z tego obowiązku zwolnieni. Poza tym gmina mogłaby np wybudować psi plac, które są w Warszawie nie wspominając o naszych zachodnich sąsiadach. Super miejsce jest za garażami koło łąk. Tam chyba kiedys było jakieś boisko, a teraz nawet zwykłej ławki nie ma

Opcje: OdpowiedzCytuj
Plac zabaw dla psów w Kcinie - głosuj
Wysłane przez: maniamania (159.205.226.---)
Data: 03 wrz 2017 - 11:48:10

Plac zabaw dla psów ma być też w Konstancinie

Projekt w ramach Budżetu Obywatelskiego zgłosiła p. Ewa Kacprowicz. Ma powstać na dz.ew.nr 6/1, 6/2, obręb 03-29 i będzie kosztował 84 500 zł - jeżeli mieszkańcy zaakceptują ten projekt.
Głosowanie w pierwszej połowie września
Informację znalazłam w gminnym biuletynie - czerwiec/lipiec 2017

Poza tym psy mogą się wybrać do Psiastkarni, pisałam o tym w poprzednim psim wątku zainaugurowanym również przez Żelazną Lejdi

Nowe boisko będzie/ jest (dawno tam nie byłam) w okolicach garaży na Grapie

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: psy w parkach
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (159.205.233.---)
Data: 03 wrz 2017 - 19:41:42

Dla jakiego procentu posiadaczy psów z Konstancina -Jeziorny ten plac zabaw dla psów.Czy to jest najwazniejsza inwestycja dla miasta ,które praktycznie połozone jest w lesie.Mam nadzieję ,że ta głupota nie wygraconfused smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
psi plac zabaw
Wysłane przez: maniamania (159.205.226.---)
Data: 03 wrz 2017 - 21:47:48

- Ktoś zgłosił, bo każdy ma prawo zgłaszać pomysły do realizacji - o ile mieszczą się w budżecie i w granicach zdrowego rozsądku. Teraz mieszkańcy będą głosować.

Głosowanie na projekty zgłoszone do piątej edycji Budżetu Obywatelskiego rozpoczyna się 4. września . Mieszkańcy gminy Konstancin-Jeziorna na wybranie swoich typów mają czas do 15 września.
można głosować przez stronę [konstancin.budzet-obywatelski.org] . na której znajdziecie wszystkie potrzebne informacje, można wypełnić druczek w jednym ze stacjonarnych punktów albo korespondencyjnie, szczegóły tu: [www.konstancinjeziorna.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: psy w parkach
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (178.180.183.---)
Data: 05 wrz 2017 - 17:20:00

Jestem w szoku! Zaglosowalem elektronicznie!!!! ;-)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: psy w parkach
Wysłane przez: Zelazna LejdiZelazna Lejdi (82.177.11.---)
Data: 06 wrz 2017 - 13:43:08

Pani anino. Choćby dla mnie, dla jednej osoby. Uważam że taka inwestycja jest potrzebna. Równiez zagłosowąłam online.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-09-06 13:50 przez Zelazna Lejdi.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: psy w parkach
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (159.205.233.---)
Data: 08 wrz 2017 - 09:47:53


Zelazna Lejdi
Pani anino. Choćby dla mnie, dla jednej osoby. Uważam że taka inwestycja jest potrzebna. Równiez zagłosowąłam online.
Jak tylko dla pani to ,proszę 84 000 PLN wylożyć z własnych funduszy i bawić się z pieskiem na tym placu zabaw ,a nawet zarabiać na na tym placu zabaw dla psów..

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: psy w parkach
Wysłane przez: maniamania (78.8.88.---)
Data: 08 wrz 2017 - 10:58:37

Widocznie plac potrzebny, skoro został wybrany spośród wielu zgłoszonych wniosków.

Jak się czyta niektóre wypowiedzi to przypomina mi się przysłowie: "Chłop żywemu nie przepuści..."

Najlepiej by było wszystkie psy, koty i drzewa pozabijać, bo ani to się nie nadaje do zjedzenia, ani do niczego człowiekowi (panu Świata) nie służy - miauczy to, szczeka albo zasłania okna w bloku

PS. A na czym miałoby polegać zarabianie na tym placu zabaw dla psów? Sprzedawanie czegoś lub się?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: psy w parkach
Wysłane przez: HammerHammer (94.254.224.---)
Data: 08 wrz 2017 - 11:13:44

Jak się nie nadaje do zjedzenia?

I to nawet nie w "dzikiej Azji", ale niedaleko: { Newsweek: potrawy z kota i psa w Szwajcarii}

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: psy w parkach
Wysłane przez: maniamania (78.8.88.---)
Data: 08 wrz 2017 - 13:15:45

Żelazna, odetkaj skrzynkę na PW

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: psy w parkach
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (87.205.206.---)
Data: 08 wrz 2017 - 14:26:23



mania
Najlepiej by było wszystkie psy, koty i drzewa pozabijać, bo ani to się nie nadaje do zjedzenia, ani do niczego człowiekowi (panu Świata) nie służy - miauczy to, szczeka albo zasłania okna w bloku
mnie psy i koty nie przeszkadzają ,mam adoptowanego psa i też trzy adoptowane koty ,mam też swoje zdanie na to czy taki plac jest w tej chwili pierwszą potrzebą,skoro brak sirodków np.na pomoc dla bezdomnych zwierząt .A pani maniu życza troche umiaru w ocenianiu ludzi,ktorych sie nie zna cool smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: psy w parkach
Wysłane przez: KlaudiuszKlaudiusz (185.15.3.---)
Data: 10 wrz 2017 - 21:47:51

Po co się kłócić? Po co swary? tongue sticking out smiley

Demokracja, głosowanie pokaże ;) przynajmniej teoretycznie ;) jak w kilka osób wypełnialiśmy ankiety BO to na 5 sztuk 3 dla piesków, 2 dla monitoringu Parceli ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: psy w parkach
Wysłane przez: Zelazna LejdiZelazna Lejdi (82.177.11.---)
Data: 11 wrz 2017 - 11:45:19

Czarnokisie. Tak podatki płacę w Konstancinie, a od 2 lat mieszkam na Mokotowie, bywam od czasu do czasu, a poza tym nie podoba mi sie ton, co to znaczy "płaci podatki i wymaga"? ewentualnie Pani płaci i Pani wymaga, a nie tak bezosobowo. Nie życzę sobie takiego tonu. Mogę wymagac czego tylko sobie chcę. Mam nadzieje, że to jest jasne?

Opcje: OdpowiedzCytuj


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.