Forum Konstancina
Witaj! » Zaloguj » Utwórz nowy profil » Szukaj
Ważenie ciężarówek i stałe kontrole
18 wrz 2017 - 11:46:25
Często widzę wyjeżdżające ciężarówki z Mirkowskiej, które niemal rysują podwoziem o jezdnię co moim zdanie może sugerować przeładowanie. Podobnie cement wożony przez naszą gminę ze Świętokrzyskiego. Bardzo przydałoby się u nas kontrole. Takie jak miała miejsce dziś:

"Na skrzyżowaniu ulic Przyczółkowej i Vogla inspektorzy ruchu sprawdzają ciężar pojazdów. Do takiego pomiaru zatrzymano dziś ciężarówkę przewożącą piasek: okazało się, że dopuszczalna waga pojazdu została przekroczona o 5 ton, za co została na kierowcę nałożona kara 15 tys zł. Kierowca wezwał na miejsce drugą ciężarówkę, aby przesypać ziemię. Podczas czynności sprawdzających okazało się, że drugi kierowca, który przybył na miejsce był pod wpływem alkoholu i miał prawie dwa promile w wydychanym powietrzu."

[warszawa.wyborcza.pl]

A ten drugi wątek to już w ogóle masakra.
Także chyba wiemy czemu nasze drogi czasem nie wytrzymują roku...
Re: Ważenie ciężarówek i stałe kontrole
21 wrz 2017 - 19:45:11

Mixiorek
Często widzę wyjeżdżające ciężarówki z Mirkowskiej, które niemal rysują podwoziem o jezdnię co moim zdanie może sugerować przeładowanie. Podobnie cement wożony przez naszą gminę ze Świętokrzyskiego.

Czym ten cement jest przewożony?
Re: Ważenie ciężarówek i stałe kontrole
22 wrz 2017 - 06:58:09
Np: coś w ten deseń:
Re: Ważenie ciężarówek i stałe kontrole
22 wrz 2017 - 11:01:16
Po czym wnioskujesz, że jest nadmiernie załadowany? W otwartej skrzyni materiał luzem w zależności od jego rodzaju można szacować co do przekroczenia masy jeżeli jest nasypany z górką, a cement przewożony w workach na paletach też da się policzyć.
Stopień załadowania cementowozu z zewnątrz, patrząc na przejeżdżający pojazd, chyba jednak dość trudno ocenić?
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Dostępni użytkownicy
Goście: 51
Najwięcej gości: 1644 04 wrz 2017