STRUMYKOWEJ ŻAL
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 09 gru 2011 - 09:26:28


Tomasz Zymer
Jeśli udałoby się przeprowadzić mój wniosek o zdjęcie funduszy z ul. Strumykowej, budżet na transport publiczny wzrósłby z planowanych 1 885 tys. zł do 2 279 tys. zł, co prawdopodobnie wystarczyłoby na: zwiększenie liczby kursów na linii 742 oraz liniach L w kluczowych godzinach oraz być może na korekty tras L-ek, co postulowała p. radna Grażyna Żmigrodzka-Konitzer m.in. w związku z dojazdami młodzieży do szkół.

A czy jedyną możliwością aby poprawić sytuację w transporcie publicznym , jest pozostawienie ul. Strumykowej w takim stanie , jakim jest obecnie ?
Od strony parku do Strumykowej dprowadzono bardzo elegancki ciąg pieszy, który ma swoją kontynuację w drodze ....polnej , jaka dziś dla mnie jest Strumykowa. Nieutwardzona ulica w centrum miasta.
Nie wstyd trochę ?
Teraz gdy budowane są nowe miejsca postojowe dla samochodów ,w miejscu po starej przepompowni, z których zapewne będa tez korzystać przyjeżdżający na weekend do Parku Zdrojowego goście , byłoaby ta ul.Strumykowa ładnym , najbliższym wejściem do Parku. Lub jak kto woli wyjściem z niego.
Z jednej strony transport publiczny a z drugiej poprawa wizerunku miasta. A może jednak uda się te dwie sprawy pogodzić ?
Zarząd Osiedla Grapa ma w przygotowaniu pismo do Rady aby jednak tę uliczkę ucywilizować. Zdajemy sobie jednoczesnie sprawę z faktu , iż do pogodzenia są różne interesy.

Re: STRUMYKOWEJ ŻAL
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 09 gru 2011 - 09:47:10

Boję się, że Strumykowa byłaby jedynie parkingiem - już zresztą często jest. Tak, abstrahując od zasadności zdjęcia środków.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Re: STRUMYKOWEJ ŻAL
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 09 gru 2011 - 09:52:01

Obawa słuszna. Ale dwa znaki zakazu sprawę powinny załatwić.
A w parku w weekendy Straż Miejska przecież działa. Zawsze parę złociszy w kasie miejskiej mile widziane. Z mandatów oczywiście.

Re: STRUMYKOWEJ ŻAL
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.centertel.pl)
Data: 09 gru 2011 - 10:00:33


harmattan

Tomasz Zymer
Jeśli udałoby się przeprowadzić mój wniosek o zdjęcie funduszy z ul. Strumykowej, budżet na transport publiczny wzrósłby z planowanych 1 885 tys. zł do 2 279 tys. zł, co prawdopodobnie wystarczyłoby na: zwiększenie liczby kursów na linii 742 oraz liniach L w kluczowych godzinach oraz być może na korekty tras L-ek, co postulowała p. radna Grażyna Żmigrodzka-Konitzer m.in. w związku z dojazdami młodzieży do szkół.
A czy jedyną możliwością aby poprawić sytuację w transporcie publicznym , jest pozostawienie ul. Strumykowej w takim stanie , jakim jest obecnie ? [...]
Zarząd Osiedla Grapa ma w przygotowaniu pismo do Rady aby jednak tę uliczkę ucywilizować. Zdajemy sobie jednoczesnie sprawę z faktu , iż do pogodzenia są różne interesy.

Zawsze trzeba coś zabrać, żeby coś dać. Poszukując NIEZBĘDNYCH dodatkowych funduszy na komunikację publiczną starałem się znaleźć wydatek inwestycyjny, który NIE JEST niezbędny dla normalnego funkcjonowania gminy. Strumykowa jest dość popularnym ciągiem pieszym, szczególnie dla mieszkańców Grapy. Po wybrukowaniu stanie się popularnym parkingiem. 100 lat temu większość małych lokalnych dróżek w Konstancinie-letnisku (poza siatką alej wytyczoną w projekcie) była wysypana żwirem i piaskiem i dla wszystkich to było naturalne. Ja osobiście mam już dość rzeźby z betonu i granitu rozpełzającej się z Parku Zdrojowego po całej okolicy i zmniejszającej w istotny sposób powierzchnię biologicznie czynną w strefie A. Jak ktoś chce spacerować sobie po kostce, niech dojdzie do pasażu

Składanie teraz KONTRWNIOSKU w sprawie Strumykowej przez Zarząd Osiedla jest po prostu torpedowaniem mojej próby uzupełnienia niezbędnej komunikacji publicznej w gminie kosztem odłożenia planu wybetonowania cichej lokalnej dróżki o rok (pozostawiamy 10 tys. zł w buidżecie na ten cel na kontynuację zadania, żeby nie wygasło). Bardzo możliwe, że Rada i tak odrzuci mój wniosek na sesji, ale czy Grapa musi koniecznie torpedować plan uzupełnienia kursów na linii 742, z której sama też korzysta?

Re: STRUMYKOWEJ ŻAL
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 09 gru 2011 - 10:04:40


harmattan
Obawa słuszna. Ale dwa znaki zakazu sprawę powinny załatwić.

Chciałbym być takim optymistą, ale moja wiara w ludzi jest nieco mniejsza. Mogę przedstawić np. 15 zdjęć samochodów parkujących tuż za znakiem zakazu na ul. Paproci. I kolejnych 10 ludzi parkujących na przejściu dla pieszych przy ul. Sobieskiego. Tuż przy Straży Miejskiej. A sami strażnicy na moje uwagi, że powinni zareagować na zastawione chodniki zareagowali rozbawionym zaskoczeniem.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Re: STRUMYKOWEJ ŻAL
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 09 gru 2011 - 10:52:30

Znam sytuację na Sobieskiego , ma Pan rację. Ciągle mi to gdzies umyka , ale na to trzeba uczulić p.burmistrza. On może postawić panów strażników na baczność.

Bartek
Mogę przedstawić np. 15 zdjęć samochodów parkujących tuż za znakiem zakazu na ul. Paproci. I kolejnych 10 ludzi parkujących na przejściu dla pieszych przy ul. Sobieskiego. Tuż przy Straży Miejskiej
A te zdjęcia jesli Pan chce to możemy pokazać p.burmistrzowi. To tak w ramach spełnienia obywatelskiego obowiązkusmiling smiley

Odnośnie Strumykowej , jesli nawet w sytuacji deficytu miejsc parkingowych w okolicach parku uda się wyznaczyć trzy, cztery dodatkowe miejsca parkingowe , to tragedii zadnej nie będzie.
Przecież dziś też na Strumykowej parkowac można. Nawet zakazu nie ma.
Pragne tez zauważyć, że na przedłuzeniu ul.Sienkiewicza , czyli w ciągu aleji głównej jakoś nikomu do głowy nie przychodzi parkować. Na ul.Strumykowej oprócz SM sami spacerowicze będa wymagać aby kierowcy tu nie parkowali. A wymagać można różnie. Niektórzy ponoć nawet z dużymi gwoździami spacerują smiling smiley


Tomasz Zymer
100 lat temu większość małych lokalnych dróżek w Konstancinie-letnisku (poza siatką alej wytyczoną w projekcie) była wysypana żwirem i piaskiem i dla wszystkich to było naturalne. Ja osobiście mam już dość rzeźby z betonu i granitu rozpełzającej się z Parku Zdrojowego po całej okolicy i zmniejszającej w istotny sposób powierzchnię biologicznie czynną w strefie A.

Tomku ja tez bywam sentymentalny. 100 lat temu chętnie bym jakimś wspaniałym powozem , zaprzężonym w cztery konie do Konstancina zajechał smiling smiley Nie wiem czy zauważyłeś, że z Parku Zdrojowego rozprzestrzeniaja się też urocze ciągi drewnianych alejek , uroczo usytuowanych pomiędzy rzeczką Małą a Jeziorką. Teraz w Parku w porównaniu ze stanem sprzed rewitalizacji jest o wiele więcej alejek żwirowych, naturalnych. To nie jest tak, że kostka i tylko kostka.


Tomasz Zymer
Składanie teraz KONTRWNIOSKU w sprawie Strumykowej przez Zarząd Osiedla jest po prostu torpedowaniem mojej próby uzupełnienia niezbędnej komunikacji publicznej w gminie (.....)

To nie jest żaden kontrwniosek , jak wiesz nasz Zarząd zbiera się raz w m-cu i od przygotowania pisma , a w zasadzie od wczesniej prowadzonych rozmów, czy to z burmistrzem , czy mieszkańcami , do czasu jego (pisma) złożenia upływa nieco czasu. Niczego nie chcemy zatem torpedować, bo jak sam zawuważasz też jako mieszkancy z transportu publicznego korzystamy.
Nasz głos traktuj jako głos w konsultacji społecznej a nie jak głos przeciwników twojej inicjatywy.
Zresztą i tak na końcu liczyć się będzie stanowisko całej Rady . Nieprawdaż ?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-12-09 11:02 przez harmattan.

Re: STRUMYKOWEJ ŻAL
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 09 gru 2011 - 12:53:42


harmattan
A te zdjęcia jesli Pan chce to możemy pokazać p.burmistrzowi. To tak w ramach spełnienia obywatelskiego obowiązkusmiling smiley


(podkreślenie moje)

Ojoj, niebezpieczna zabawa;)

Re: STRUMYKOWEJ ŻAL
Wysłane przez: czaknoris (---.adsl.inetia.pl)
Data: 09 gru 2011 - 13:00:37


harmattan
On może postawić panów strażników na baczność.

Mógłby, gdyby chciał. Od roku tak ich stawia, że...



Tomasz Zymer
Składanie teraz KONTRWNIOSKU w sprawie Strumykowej przez Zarząd Osiedla jest po prostu torpedowaniem mojej próby uzupełnienia niezbędnej komunikacji publicznej w gminie kosztem odłożenia planu wybetonowania cichej lokalnej dróżki o rok (pozostawiamy 10 tys. zł w buidżecie na ten cel na kontynuację zadania, żeby nie wygasło). Bardzo możliwe, że Rada i tak odrzuci mój wniosek na sesji, ale czy Grapa musi koniecznie torpedować plan uzupełnienia kursów na linii 742, z której sama też korzysta?

No i co narobiłeś? smiling smiley. Chcesz Grapie ulicę zabrać! smiling smiley

Coś mi się wydaje, że nie wygrasz tej konfrontacji i Strumykowa będzie. A po roku się ją rozkopie, bo braknie rury do miejskiego szaletu czy innego przybytku.
Tylko czy tam musi być od razu kostka? Nawierzchnia z tłucznia i klińca (mądrze zaprojektowana może później posłużyć za podbudowę) nie wystarczy?

Re: STRUMYKOWEJ ŻAL
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 09 gru 2011 - 13:18:34



Nawierzchnia z tłucznia i klińca (mądrze zaprojektowana może później posłużyć za podbudowę) nie wystarczy?

Zarzad nie będzie się upierał przy kostce.

Może uda się znaleźć jednak jakieś rozwiązanie kompromisowe ?

Re: STRUMYKOWEJ ŻAL
Wysłane przez: daramisdaramis (---.xdsl.centertel.pl)
Data: 09 gru 2011 - 14:12:50

A może zamiast ubolewać nad Strumykową to wyszczególnić wszystkie inwestycje, które były rozpatrywane w ramach kwoty dostępnej w budżecie. Wtedy będzie można napisać czy ta ulica jest na górze listy, w środku, czy nie powinna zmieścić się do sfinansowania w 2012.

Może ktoś podać taką listę? ( w budżecie odpowiedni dział)

Re: STRUMYKOWEJ ŻAL
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 09 gru 2011 - 14:44:22

tu: [www.konstancin.eobip.pl] w wykazie przedsięwzięć na lata 2012- 2017, na str 4 sa wyszczególnione wydatki drogowe w posczególnych latach, ale nie rozezznasz ila na którą, bo podane sa grupy ulic
Może w innym miejscu jest przejrzyściej, ale nie mam czasu szukać sad smiley

Re: STRUMYKOWEJ ŻAL
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.146.15.159.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 10 gru 2011 - 02:00:29

niestety nigdzie (i nie tylko w kwestii dróg) nie ma przejrzyście...i niestety nigdzie nie ma widocznego żadnego przejrzystego planu, z którego jasno by wynikało co, kiedy i dlaczego w takiej a nie innej kolejności będzie robione..... sad smiley

Re: STRUMYKOWEJ ŻAL
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 10 gru 2011 - 08:09:43

INWESTYCJE NA DROGACH GMINNYCH W PROJEKCIE BUDŻETU NA ROK 2012 (dział 600 strona 52 - zadania wydziału inwestycji):

1) Kompleksowa przebudowa ulicy Wierzejewskiego (tylko ta jedna ulica w tym zadaniu na bieżący rok) wraz z nawierzchnią i chodnikami (to jest ta słynna "modernizacja oświetlenia' o której była dyskusja w wątku o budżecie - to zadanie inwestycyjne ma po prostu od paru lat taką durną nazwę) - 3,16 mln zł
2) przebudowa ul. Matejki i infrastrukturą - 990 tys. zł
3) przebudowa (końcówki) ul. Jaworowskiej z infrastrukturą (tylko ten jeden fragment ulicy w tym zadaniu na bieżący rok) - 400 tys. zł
4) przebudowa ul. Strumykowej - nawierzchnia i latarnie - 404 tys. zł (wnioskowałem o zostawienie 10 tys. zł na tym zadaniu i przesunięcuie reszty na linie 742 i "L" komunikacji publicznej)
5) pozostałe fundusze (Mirkowska III etap, Batorego, Królewska Góra) - to tylko "zajawki" po 10 tys. zł pozwalające na utrzymanie zadań w planie inwestycyjnym bez ich realizacji w 2012 r. (w przypadku dojazdu do przedszkola w Oborach - 30 tys. zł na projekt i uzgodnienia)

REMONTY BIEŻĄCE NA DROGACH GMINNYCH W PROJEKCIE BUDŻETU NA ROK 2012 (wg danych dostarczonych przez WDG na mój pisemny wniosek - zadania wydziału dróg gminnych):
- Chylicka od Akacjowej do Grzybowej
- Broniewskiego od Jasnej do Chopina'
- Słowackiego
- Grodzka
- Makuszyńskiego
- Modrzewiowa
- Ceglana
- Spokojna
- Jodłowa
- Czysta
- Jałowcowa
- Ciszyca, droga na południe od wojewódzkiej do gospodarstw
- Gassy, droga przez wieś odc. 1 i 2
- bocznik od Wilanowskiej do poczty
- Kępa Okrzewska, Sągi
- Złotej Wilgi
- Czarnów - Starego Dębu
Ponadto wniosek radnych o nakładkę na Wiśniowej do rozpatrzenia.

Szczegółową informację o długości, szerokości, kosztach remontowanych odcinków (skan) wkleję w poniedziałek (nie mam skanera w domu).

Re: STRUMYKOWEJ ŻAL
Wysłane przez: TaraTara (---.knc.pl)
Data: 12 gru 2011 - 20:39:25


Tomasz Zymer
INWESTYCJE NA DROGACH GMINNYCH W PROJEKCIE BUDŻETU NA ROK 2012 (dział 600 strona 52 - zadania wydziału inwestycji):
" Kompleksowa przebudowa ulicy Wierzejewskiego (tylko ta jedna ulica w tym zadaniu na bieżący rok) wraz z nawierzchnią i chodnikami (to jest ta słynna "modernizacja oświetlenia' o której była dyskusja w wątku o budżecie - to zadanie inwestycyjne ma po prostu od paru lat taką durną nazwę) - 3,16 mln zł"

Panie Tomaszu wg. materiałów będących w moim posiadaniu Projektu Uchwały Budżetowej Gminy Konstancin-Jeziorna na rok 2012 na str. 8 i 9 w Dziale 600 Rozdz.60016 wydatki majątkowe punkt 1. zadania inwestycyjne ppkt. d) ma brzmienie "modernizacja oświetlenia ulicznego wraz z infrastrukturą drogową w ulicach: Sienkiewicza, Źródlanej, Wierzejewskiego i Sobieskiego 3.160.000,00 PLN.
Czy z tego zapisu nie wynika, że to zadanie obejmuje cztery ulice a nie jedną?

Re: STRUMYKOWEJ ŻAL
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 12 gru 2011 - 21:01:21


Tara
Czy z tego zapisu nie wynika, że to zadanie obejmuje cztery ulice a nie jedną?

Całe zadanie zapisane parę lat temu jako inwestycja wieloletnia obejmuje cztery ulice, ale w tym roku będzie z tego zadania przebudowywana tylko jedna: ul. Wierzejewskiego, pozostałe zostają na kolejne lata (zresztą na Sienkiewicza była w międzyczasie osobna inwestycja - przebudowa pasażu z chodnikami i uporządkowaniem zieleni).

Re: STRUMYKOWEJ ŻAL
Wysłane przez: Danuta ŚlązakDanuta Ślązak (---.adsl.inetia.pl)
Data: 14 gru 2011 - 06:58:54

Panie Tomaszu, po przeczytaniu Pańskiej wypowiedzi z dnia 10.12.2011 r. i posta Tary z dnia 12.12.2011 r. wnioskuję, że w Projekcie

Budżetu na 2012 rok, na stronie 52, środki w wysokości 3.160.000,00 PLN są przeznaczone na kompleksową przebudowę tylko jednej ulicy

Wierzejewskiego, a na stronie 9 tegoż Projektu Budżetu, te same środki tj.3.160.000,00 PLN przeznacza się na modernizację oświetlenia

ulicznego wraz z infrastrukturą drogową czterech ulic ( Sienkiewicza, Źródlanej, Wierzejewskiego i Sobieskiego ).

Nie bardzo rozumiem.;) Jeśli nie sprawi to Panu kłopotu, bardzo proszę o zamieszczenie w tym wątku strony 52 Projektu Budżetu na rok 2012..



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-12-18 00:08 przez zoli.

Re: STRUMYKOWEJ ŻAL
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 14 gru 2011 - 07:08:49

Co Panu da umieszczenie na forum kopii strony projektu, który jest w całości w BiPie, skoro nie rozumie Pan tego, co napisałem? Zadanie "modernizację oświetlenia ulicznego wraz z infrastrukturą drogową czterech ulic ( Sienkiewicza, Źródlanej, Wierzejewskiego i Sobieskiego )" oznacza w rzeczywistości "kompleksową przebudowę" tychże czterech ulic, a z tego zadania w roku 2012 będzie realizowana tylko przebudowa ul. Wierzejewskiego. Jednak w projekcie budżetu nazwy zadań inwestycyjnych podaje się w brzmieniu pierwotnym, tak, jak zostały zapisane X lat temu w spisie zadań. Resztę istotnych informacji, których w tekście projektu nie ma, pracownicy UMiG przekazują radnym ustnie na posiedzeniach komisji. Ot i cały problem.

Re: STRUMYKOWEJ ŻAL
Wysłane przez: Danuta ŚlązakDanuta Ślązak (---.adsl.inetia.pl)
Data: 14 gru 2011 - 13:35:12


Tomasz Zymer
"INWESTYCJE NA DROGACH GMINNYCH W PROJEKCIE BUDŻETU NA ROK 2012 (dział 600 strona 52 - zadania wydziału inwestycji);

1) Kompleksowa przebudowa ulicy Wierzejewskiego (tylko ta jedna ulica w tym zadaniu na bieżący rok) wraz z nawierzchnią i chodnikiem (to jest ta słynna "modernizacja oświetlenia" o której była dyskusja w wątku o budżecie - to zadanie inwestycyjne ma po prostu od paru lat taką durną nazwę) - 3,16 mln zł"

Dla mnie istotne jest, czy na stronie 52 w dziale 600 Projektu Budżetu na rok 2012, inwestycja za 3,16 mln zł ma taką formę zapisu jak Pan podał (cytat powyżej).
Jest taki zapis,czy nie?

Według mojej oceny, z podanej przez Pana informacji niezbicie wynika, że zadaniem Wydziału Inwestycji na rok 2012 jest kompleksowa przebudowa ulicy Wierzejewskiego
wraz z nawierzchnią i chodnikiem za kwotę 3,16 mln zł. Czy tak, to należy rozumieć? ;)

Zamknąłem cytat



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-12-14 13:52 przez Bartek.

Re: STRUMYKOWEJ ŻAL
Wysłane przez: Danuta ŚlązakDanuta Ślązak (---.adsl.inetia.pl)
Data: 14 gru 2011 - 14:18:31

Bardzo dziękuję, za zamknięcie cytatu panie Bartku.;)

Re: STRUMYKOWEJ ŻAL
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 14 gru 2011 - 15:31:22

Nie ma takiej formy ten zapis, panie Zoli, bo gdyby miał taką formę, to by radni i mieszkańcy zapewne dokładnie zrozumieli, o co chodzi i nie byłoby niepotrzebnych dyskusji i kontrowersji wokół tego punktu m.in. w wątku o budżecie 2012. "Kompleksowa przebudowa ulicy Wierzejewskiego (tylko ta jedna ulica w tym zadaniu na bieżący rok) wraz z nawierzchnią i chodnikiem" - to ja ten punkt tak streściłem po ustnych wyjaśnieniach udzielonych przez kierownika WDG UMiG na posiedzeniu Komisji Ładu.

OFF TOPIC: Zaczynam mieć wrażenie, panie Zoli, że łapiąc mnie za słówka w bardzo różniastych wątkach, zadając mi pytania o liczby, dane, fakty zbiera Pan na mnie jakąś teczkę. Jaki kolor ma ta teczka i kiedy "wypłynie" ;);) Jeśli mam dane na piśmie, to staram się je upublicznić, a jak ich nie mam, to jasno to piszę.

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.