Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--12
Bieżąca strona: 2 z 2
Re: INWESTYCJE NA DROGACH GMINNYCH 2012
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 22 lis 2012 - 23:01:47

Wniosek o pilne zwrócenie się do ZDP o naprawę chodnika na Mirkowskiej wraz z uzasadnieniem złożyłem dziś na sesji. Pan wiceburmistrz Machałek odpowiedział, że taki wniosek był już przez UMiG kierowany do ZDP kilkakrotnie, bez rezultatów. Co do możliwości naprawy destruktem - kręcił tylko głową. Pan Jańczuk dodał, że należy doprecyzować, że chodnik jest przecież dziurawy tylko do mostu, bo dalej od mostu do Klarysewa jest niedawno przebudowany i dobry. Czyli, że Jasio ma jedną nóżkę krótszą, ale za to drugą dłuższą. Wyraził też wątpliwości w kwestii prognozowanych przeze mnie z powodu podwyżek cen biletów ZTM "pielgrzymek do Klarysewa". Obiecał jednak, że jeden z 8 zakupionych przez gminę nowych stojaków na rowery ustawi na gminnym gruncie koło skrzyżowania Mirkowskiej i Warszawskiej w Klarysewie, tak, by rowerzyści mogli przesiadać się na autobus.

Dobra wiadomość jest taka, że znaczna liczba radnych poparła zarówno mój wniosek o pilny remont chodnika, jak i wniosek p. radnego Skowrońskiego o negocjacje z ZTM w sprawie przedłużenia strefy miejskiej ZTM aż do Grapy. Przy silnym lobbyingu ze strony mieszkańców byłąby zapewne szansa przegłosowania w Radzie dodatkowych środków na ten cel po ustaleniu kosztów z ZTM (szczególnie, gdybyśmy wsparli tę propozycję oszczędnościami w postaci skasowania linii 700).

Przypominam, że minimalny wzrost kosztów biletów ZTM (przy zakupie biletów 90-dniowych 2-strefowych) na jedną osobę wyniesie ponad 400 zł w roku 2013.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: INWESTYCJE NA DROGACH GMINNYCH 2012
Wysłane przez: czaknoris (---.adsl.inetia.pl)
Data: 23 lis 2012 - 00:27:31


Tomasz Zymer
Pan wiceburmistrz Machałek odpowiedział, że taki wniosek był już przez UMiG kierowany do ZDP kilkakrotnie, bez rezultatów.

Może był "kierowany" w taki sam sposób jak zawiadomienie o wczorajszej sesji? smiling smiley. Jeżeli Pan Machałek pokaże przynajmniej 4-5 pism do ZDP (z potwierdzeniem złożenia/doręczenia!) na przestrzeni ostatnich 2 lat (czyli od początku obecnej kadencji), to uznam, że mówi prawdę w tym względzie.
Urząd nie jest specjalnie płodny jeśli chodzi o korespondencję do innych jednostek, więc nie zdziwię się jak będzie problem z odnalezieniem tych wniosków z tego okresu.
Osobna kwestia, że przy braku reakcji słał bym to samo pismo (zmieniając datę), co najmniej dwa razy w miesiącu. Aż by im się znudziło w tym ZDP.



Tomasz Zymer
Co do możliwości naprawy destruktem - kręcił tylko głową.

I słusznie. Wszystko ma swoje miejsce i destrukt można sensownie zagospodarować, ale nie w tym przypadku. To by było trochę jak posypywanie gówna bułką tartą - można, tylko to bez sensu (od strony technicznej, organizacyjnej, ekonomicznej itd.).
Ten chodnik wymaga oczyszczenia, uzupełnienia ubytków, zlikwidowania nierówności, progów przy jezdni (powstałych po wykonaniu tej cudownej nakładki) i zapewniania odprowadzenia wody, żeby nie tworzyły się zastoiska, błoto itd.
Pisałem już jak to zrobić i jakim kosztem.



Tomasz Zymer
Pan Jańczuk dodał, że należy doprecyzować, że chodnik jest przecież dziurawy tylko do mostu, bo dalej od mostu do Klarysewa jest niedawno przebudowany i dobry.

Słusznie. Precyzyjne określenie miejsc, o które chodzi jest bardzo ważne. Na pewno Urząd poczynił to w swoich licznych, szczegółowych wnioskach kierowanych do ZDP. Wnioski na pewno zaopatrzono w załącznik z bogatą dokumentacją fotograficzną odcinków wymagających naprawy.
Wszak nikt w ZDP nie bedzie sobie zawracał głowy korzystaniem z usługi wujka google, która pozwala dokładnie obejrzeć wszystko nie ruszając się z miejsca, co uczyniłem chcąc odświeżyć swoją pamięć.



Tomasz Zymer
Wyraził też wątpliwości w kwestii prognozowanych przeze mnie z powodu podwyżek cen biletów ZTM "pielgrzymek do Klarysewa".

Gdybym miał 12 tysięcy pensji miesięcznie, to też bym uznał takie pielgrzymki za niedorzeczne. Ba! Nawet korzystanie z komunikacji publicznej uważałbym za absurdalne! smiling smiley.
Tylko czy ten chodnik nie służy przypadkiem młodzieży uczęszczającej do podstawówki przy Bielawskiej? Dyrekcja tej placówki z całą pewnością jest zatroskana o bezpieczną drogę do szkoły swoich wychowanków - jak w każdej szkole.
O zespole szkół przy Mirkowskiej nie wspominam nawet, bo na pewno Pan Burmistrz, będąc jeszcze dyrektorem tej szkoły wielokrotnie interweniował w tej sprawie.



Tomasz Zymer
Obiecał jednak, że jeden z 8 zakupionych przez gminę nowych stojaków na rowery ustawi na gminnym gruncie koło skrzyżowania Mirkowskiej i Warszawskiej w Klarysewie, tak, by rowerzyści mogli przesiadać się na autobus.

Przy urzędzie pocztowym stojak to tak czy inaczej przydałby się, bo jak ktoś chce załatwić sprawę, to problem, żeby gdzieś w miarę bezpiecznie zostawić taki pojazd.



Tomasz Zymer
Dobra wiadomość jest taka, że znaczna liczba radnych poparła zarówno mój wniosek o pilny remont chodnika, jak i wniosek p. radnego Skowrońskiego o negocjacje z ZTM w sprawie przedłużenia strefy miejskiej ZTM aż do Grapy.

A ten wniosek był o remont za gminne pieniądze, czy o wymuszenie remontu na ZDP?


O autobusach w odpowiednim wątku.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-23 00:39 przez czaknoris.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: INWESTYCJE NA DROGACH GMINNYCH 2012
Wysłane przez: awanturnikawanturnik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 25 lis 2012 - 19:34:04

Dziękuję za zainteresowanie. Mam nadzięję, że chodnik uda się załatać i wyrównać smiling smiley
Na zmianę strefy miejskiej nie liczę. Burmistrz jak zwykle powie, że ni ma pinindzy. A 700 mimo, że to autobus widmo, należy utrzymywać bo tak.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--12
Bieżąca strona: 2 z 2


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.