woda w kranie
Wysłane przez: ZojkaZojka (185.15.3.---)
Data: 12 lut 2018 - 11:52:16

Witam, czy ktoś coś wie na temat jakości naszej wody w kranach , od dwóch dni jest tak mocny zapach (chyba chloru),że czuć go stojąc blisko osoby używającej wodę.Pozdrawiam

Re: woda w kranie
Wysłane przez: maniamania (159.205.212.---)
Data: 12 lut 2018 - 12:10:51

żadnego komunikatu na stronie ZGK nie ma.
Myślę, że warto do nich zadzwonić lub napisać, zanim woda zaszkodzi, może "pan Stasiu" sypnął tak od serca, tylko po co - ostatnie sprawdzanie jakości wody odbyło się pod koniec stycznia br. i była dobra: [www.zgk-konstancin.pl]

kontakt do ZGK: tel. 22/ 756-42-51 ; 756-46-83 ; fax 22/ 756-43-45
e-mail: sekretariat@zgk-konstancin.pl

Ja nie zadzwonię bo nie korzystam z gminnego zdroju - mam zwykłą studnię i hydrofor, i znakomita wodę (badaną co jakiś czas)

Re: woda w kranie
Wysłane przez: ZojkaZojka (185.15.3.---)
Data: 12 lut 2018 - 15:03:50

Jest wyjaśnienie na stronie ZGK, pompa dozująca chlor uległa awarii, do jutra powinno być OK )))).Dz Maniu za podpowiedź, zwykle zapomina sie o najprostszym sposobie ;-)

Re: woda w kranie
Wysłane przez: maniamania (159.205.212.---)
Data: 12 lut 2018 - 17:00:55

Mam nadzieję, że woda nie zaszkodzi sad smiley

Re: woda w kranie
Wysłane przez: trenertrener (83.24.18.---)
Data: 12 lut 2018 - 21:13:13

Jest wyjaśnienie, ale nie ma informacji czy woda nadaje się do picia. A na FB wiele osób donosi, że źle się czuły po spożyciu, a także miały dolegliwości skórne. Nie bardzo rozumiem, jak można dać taki komunikat, zapominając o najważniejszym? Nie mówiąc o tym, że alarmowany telefonicznie ZGK jeździł sprawdzać i telefonicznie dawał znać, że nic się nie stało.



Fundacja Budzenie Pasji

Re: woda w kranie
Wysłane przez: pionek AGORYpionek AGORY (78.10.39.---)
Data: 13 lut 2018 - 12:13:56

Najśmieszniejsze że 10 dni wcześniej na stronie gminnej widniał komunikat "W gminie Konstancin-Jeziorna spożywamy dobrą wodę" ( [www.konstancinjeziorna.pl] )
Pomijam też to że tytuł się mija z treścią, bo niżej napisano "Jakość wody z gminnego wodociągu w roku 20 I 7 odpowiadała wymaganiom Rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi z dnia 7 grudnia 2017 "... czyli jest przydatna do spożycia, ale czy dobra?
Gdy mieszkałem jakiś czas w Warszawie nigdy nie miałem takich sytuacji z chlorowaną wodą z kranu, u nas niestety jest to dość częste (przynajmniej 2x w roku). Mam wrażenie że kiedyś woda była lepsza...
A czy ktoś wie z jakiego źródła korzysta Stocer i dawne stocerowskie bloki? Bo tam woda jest o wiele lepsza niż ta na Grapie.

Re: woda w kranie
Wysłane przez: HammerHammer (94.254.224.---)
Data: 13 lut 2018 - 14:11:02

W Warszawie wodę ozonuja przez co dają mniej chloru (lub wcale).

Re: woda w kranie
Wysłane przez: daramisdaramis (83.31.5.---)
Data: 13 lut 2018 - 18:51:51

Jakość wody z ujęcia w Opaczy jest jeszcze ciekawsza - ilość kamienia jaka osadza się na wszystkim co ma kontakt z wodą jest zabójcza. Czajniki, krany, spłuczki, kabiny prysznicowe - wszystko szare. Po zagotowaniu kilku czajników wody można zebrać około łyżeczkę.

Re: woda w kranie
Wysłane przez: czaknoris (87.205.160.---)
Data: 15 lut 2018 - 19:47:25

za zgk-konstancin.pl:

W związku z awarią pompy dozującej chlor informujemy, że zgodnie z Decyzją Nr HKN.4300.10.2018 z dnia. 14.02.2018 r. Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Piasecznie z/s w Chylicach unieruchomiliśmy wodociąg Nowe Wierzbno i przystąpiliśmy do prac naprawczych zmierzających do wyeliminowania ponadnormatywnej zawartości chloru w wodzie.

Obecnie woda do sieci jest podawana za Stacji Uzdatniania Wody przy ul. Wareckiej 22.

W dniu 14.02.2018 r. wykonywane są badania kontrolne wody.

W dalszym ciągu prowadzimy całodobowe płukanie sieci wodociągowej.



Informujemy, że w dniu 14.02.2018r. w godzinach popołudniowych, certyfikowane laboratorium J.S.Hamilton pobrało do badania próbki wody w dziesięciu punktach na terenie miasta.

Badania kontrolne nie wykazały przekroczenia norm zawartości chloru w wodzie.

W dalszym ciągu prowadzimy płukanie sieci wodociągowej.

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.