Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--12
Bieżąca strona: 2 z 2
Re: straż miejska na prywatnym gruncie
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (46.186.36.---)
Data: 16 lut 2018 - 22:11:44

Moim zdaniem SM niepotrzebnie chodzi po każdej posesji. Wystarczy przejść się po naszej gminie by wskazać konkretne domy, do których należy wejść. Słup dymu jak z lokomotywy parowej widuje się często. Zresztą smród jest taki, że wiadomo gdzie szukać. Do tego pieczenie ust i oczu. Do tego nikt mi nie powie, że dom np: przy Bielawskiej, obok szkoły nie może mieć podłączenia do gazu ziemnego. Tak samo w Klarysewie przy Warszawskiej czy w kamienicach za komisariatem przy Polnej. Na Warszawskiej między Skolimowską na stacją paliw.
Powinno być tak jak z kanalizacją. Tzn, jeżeli sieć gazowa jest obok działki powinien być obowiązek podłączenia się do niej z piecem. Żaden węgiel i drewno. Ludzie mają 5 lat na wymianę? Pewnie przez 4,5 roku nic nie zrobią a potem będzie larum, że nie stać, że nagle, że jak to?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: straż miejska na prywatnym gruncie
Wysłane przez: daramisdaramis (83.31.14.---)
Data: 27 lut 2018 - 12:21:24

Najprostszy sposób zachęcenia ludzi do ekologii, to sprawić aby się opłacała.
Ogrzewanie gazem jest bardziej ekologiczne - trzeba na szczeblu krajowym ustawić dotację na gaz do celów grzewczych na przykład 1000 m3 za psie pieniądze na dom. Wtedy ludzie sami szybko przesiądą się na odpowiednie paliwo. Tylko wtedy trzeba zrezygnować z vat, akcyzy i innych profitów ze sprzedaży gazu.

W gminie promocja gazu dla ludzi, których niezbyt stać na opłacenie rachunków za gaz, nie da efektów.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: straż miejska na prywatnym gruncie
Wysłane przez: kowal1989kowal1989 (94.254.187.---)
Data: 13 mar 2018 - 13:36:06

Może wątek który poruszę nie dotyczy ekologii czy innych tematów tu poruszonych ale jedna spraw rzuciła mi się w oczy a dotyczy straży miejskiej...

Mianowicie, ostatnio bardzo często jeżdżę po Konstancinie i w tygodniu często ludzie wyczyniają cuda z parkowanie przy ul. Piłsudskiego na całym odcisku do samego Kościoła. no ale ok, rozumiem że nie ma miejsc do parkowania w okolicy, na tężni raptem kilka miejsc postojowych, przy ulicy naliczyć można 10 miejsc ( od ronda do kościoła, ilość miejsc rzucam w przybliżeniu, nie liczyłem i to nie jest chyba istotne) a ludzi chodzących do lodziarni przy ulicy w/w, bo banku itd musza gdzieś parkować! a jadę w ostatnią niedziele i straż miejska kursuje z blankietem w ręku i aparatem...no ja rozumiem zrobić zdjęcie i dać mandat temu co parkuje przy pasach i ogranicza widoczność a tym samym powodu zagrożenie na drodze- ok...ale w tym dniu były ogromny ruch w Konstancinie, piękna pogoda. Ludzie przyjechali na tężnie na spacer, zwracam uwagę że tego dnia sklepy były nieczynne!! Więc to naturalna sprawa. Czy ktoś jest w stanie wyjaśnić mi, gdzie mają ludzie zaparkować? o 12 np- społeczeństwo idzie do kościoła, ludzie na spacer do parku i strach postawić auto bo zaraz dostaniesz mandat. A w tygodniu można postawić samochód na ulicy i gwarantuje ze mógłby spać 2 godziny i nikt by nawet nie podjechać zostawić pouczenie nawet.

Niech chce wchodzić w dyskusje na temat tej ustawy o handlu tego dnia bo nie o to chodzi, ale uważam że to paranoja z ilością miejsc do parkowanie. auto straży miejskiej było potem zaparkowane przy kościele więc przypuszczam że atak był również na ludzi parkujących przy bocznych ulicach.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--12
Bieżąca strona: 2 z 2


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.