Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
piec kondensacyjny
Wysłane przez: olaola (77.253.126.---)
Data: 22 lut 2018 - 15:51:45

musze wymienić stary piec gazowy junkers na nowy kondensacyjny. Ktoś może polecić ekipę instalatorską, która dostarczy piec i go zamontuje ? znacie orientayjny koszt tej operacji ? jaki piec polecacie ??

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: piec kondensacyjny
Wysłane przez: m_wisniewskim_wisniewski (79.184.198.---)
Data: 22 lut 2018 - 20:28:01

Z marką producenta pieca jest jak z markami samochodów - każdy woli co innego.

Ponieważ w ostatnich 2ch latach musiałem wymienić piec w domu rodziców a potem we wspólnocie to mam z tego wniosek następujący.
1. najlepiej zapłacić projektantowi, aby dobrał odpowiedni piec (moc oraz sprawdził jakie inne ewentualne zmiany są potrzebne w kotłowni, opisał również dokładnie wymagania dla pomp rur itp).
Pozornie to drożej, ale oszczędności wynikną z:
- optymalnego pieca do stanu domu
- ograniczenia ryzyka autorskich propozycji instalatora (np wypychania stanu
2. mając projekt i szczegółowe wymagania poprosić o wycenę kilku niezależnych wykonawców.
Wycena musi być szczegółowa tzn podział na materiały, urządzenia i robociznę
3. finalnie wybierasz świadomie


Pamiętaj o
a. możesz kupić sama piec i inne pierdoły w hurtowni, ale tam masz cenę + 23% Vat, a kupując przez instalatora (piec z usługą montażu) masz 8% Vat (o ile w papierach powierzchnia domu do 300 m2, jeżeli jest 350 to 23% jest tylko od nadwyżki)

To jest ważne bo instalatorzy próbują naciąć klientów w następujący sposób
- pierwsza wycena na 100 netto + 23% = 123 (i to Ciebie interesuje bo nie odliczysz Vat)
- faktura na 113 netto + 8 % = 123 (i to oznacza, że nie płacisz więcej, ale instalator zrobił sobie 13% podwyżki.
- uczciwa cena to 100 netto + 8% = 108 (na takim oszustwie złapałem 4 i 6 oferentów)

b. sprawdź cenę netto pieca w hurtowniach.
Bez kłopotu dostaniesz 10-20% upustu, a jesteś "tylko" jednorazowym klientem indywidualnym. Instalatorzy mają większe upusty.
Wiedza z hurtowni to był mój punkt odniesienia do negocjacji ceny


Jeżeli pokarzesz, że jesteś przygotowana to 1/3 oferentów się obrazi, a pozostali zobaczą, że nie jesteś frajerką.
A i za dodatkowe prace zlecone w takcie lubią sobie policzyć jak za zboże, więc unikaj rozszerzania zlecenia bo odbiją sobie wcześniejsze upusty.
W moim przypadku raz dostałem niecałe 25% (wykonawca myślał, że adres w KJ daje podstawę do ceny +15%, a w drugim 35% (wykonawca proponował wspólnocie przeskalowany piec + kilka innych oszustw).

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: piec kondensacyjny
Wysłane przez: olaola (77.253.126.---)
Data: 23 lut 2018 - 17:18:09

dzięki, Michał, trochę to przerażające, ale obecny piec dobrze służył przez ponad 15 lat

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: piec kondensacyjny
Wysłane przez: ZojkaZojka (185.15.3.---)
Data: 23 lut 2018 - 22:03:52

Olu, ja wymieniałam piec gazowy , był facet zrobił wycenę , namówił na jakis tam , ale ja - co cudze , to be, czyli piec z polskiej firmy. Kupił i założył p.Rawski z Opaczy, a zatwierdził przedstawiciel firmy TERMET .Mam piec 2 funkcyjny , ale nie kondensacyjny.Tel 606 141 476.Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: piec kondensacyjny
Wysłane przez: olaola (77.253.126.---)
Data: 24 lut 2018 - 18:38:37


Zojka
(...)Mam piec 2 funkcyjny , ale nie kondensacyjny.
wiem

dzięki, Zojko. Z kilku źródeł wiem, że TYLKO kondensacyjne piece są dopuszczalne od stycznia 2018

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: piec kondensacyjny
Wysłane przez: m_wisniewskim_wisniewski (37.186.136.---)
Data: 24 lut 2018 - 20:23:44

A i jeszcze jedna kwestia.

Zamiana zwykłego pieca na kondensacyjny wymagała zmiany /modernizacji przewodów kominowych.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-02-24 20:24 przez m_wisniewski.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: piec kondensacyjny
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (188.146.102.---)
Data: 25 lut 2018 - 23:07:00

W kondensacyjnym potrzebna podwojna rura (spaliny ogrzewaja to co wchodzi) stad potrzebny komin z kwasowki...
Czasami puszczaja uszczelki na tych kondensatach...
Wazne tez jest ustawic dobrze krzywa grzewcza by kondensacja dzialala...
Natomiast jakos nie mogę się dopatrzyć by byl obowiazek piecow kondensacyjnych...one sa jednak sporo droższe a róznica w cenie jest w zasadzie cięzka do odzyskania...
Niewątpliwa zaleta sa nizsze koszty miesiecznych rachunkow, jednak mam watpliwości, czy uzasadnione kosztem zakupu...zwłaszcza jak sie mialo po drodze w tym....Mercedesie dwie awarie jakiegos g..a za tysiac zlotych...
Dlatego tak jak MW pisze lepiej z madrym instalatorem pogadac nawet jak trzeba za to zapłacic jakieś grosiwo...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: piec kondensacyjny
Wysłane przez: trenertrener (83.31.77.---)
Data: 03 mar 2018 - 23:05:39

W kondensacyjnym istotną jeszcze sprawą jest odprowadzanie skroplin. Czyli - dodatkowa pompa i podłączenie do kanalizacji. Ja przez miesiąc jechałem na wiadrze, ale to bardzo złe rozwiązanie.
Osobiście polecam piece De Dietrich - mają chyba najdłuższą gwarancję. Mam już 4 rok i zero problemów, a zakupiłem go po rekomendacji znajomych.



Fundacja Budzenie Pasji

Opcje: OdpowiedzCytuj


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.