Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Park zdrojowy a psy
Wysłane przez: KasandraKasandra (83.31.138.---)
Data: 19 kwi 2018 - 20:11:41

W parku zdrojowym są znaki zakazuj ące wprowadzania psów ale mieszkańcy- posiadacze psów- nic sobie z tego nie robią; często nawet spuszczają psy ze smyczy. To oczywiście skutkuje płoszeniem wiewiórek i ptaków. Apel zatem do straży miejskiej. Szanowni Państwo proszę wlepić kilka mandatów takim niefrasobliwym posiadaczom czworonogów i proszę to zrobić kilka razy a być może obciążenie finansowe przemówi do rozsądku wyżej wymienionym. Zakaz po coś jest i trzeba go respektować a kto nie chce niech za to płaci.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Park zdrojowy a psy
Wysłane przez: Zelazna LejdiZelazna Lejdi (78.10.223.---)
Data: 24 kwi 2018 - 12:58:20

dla mnie ten zakaz to paranoja. W ogóle w Konstancinie jest jakies dziwne podejście do psów, ale o tym juz kiedyś wspominałam, nie będę się powtarzała

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Park zdrojowy a psy
Wysłane przez: maniamania (159.205.237.---)
Data: 24 kwi 2018 - 16:27:16

Sama mam piesa, ale nie przyszłoby mi do głowy, żeby go zabierać do Parku, a już nie mogę pojąć jak można w miejscu uczęszczanym puścić zwierzaka luzem. W Parku stada szalejących dzieci, nawet b. łagodny pies może się wkurzyć i zareagować inaczej niż myśli opiekun, a potem draka: szczepienie, szycie. I po co to wszystko? Mało terenów zielonych dostępnych dla psów. Czy koniecznie trzeba zadać szyku i pokazać się z psem (nie daj Boże ubranym w kokardki) w Uzdrowisku?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Park zdrojowy a psy
Wysłane przez: Zelazna LejdiZelazna Lejdi (78.10.223.---)
Data: 24 kwi 2018 - 17:57:04

ale tak jest od czasu remontu w parku. Kiedys było inaczej. Ja mialam w zeszłym roku problem z wyprowadzeniem psów bo własciwie tylko łąki zostały, a upał był jak cholera wtedy... ech szkoda gadać

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Park zdrojowy a psy
Wysłane przez: maniamania (159.205.237.---)
Data: 24 kwi 2018 - 23:43:17

A łaki to nieodpowiednie dla psa? A jeszcze jest zdaje się możliwy spacer wzdłuż rzeki Jeziorki od Szpitalnej aż do Wisły. jest sporo miejsca by pies wyhasał się po nadbrzeżnych łąkach. Sa też lasy w okolicach cmentarza lub ścieżki zdrowia, za CKR, okolice Pl. Sportowego, Łaki Oborskie i tp.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Park zdrojowy a psy
Wysłane przez: Zelazna LejdiZelazna Lejdi (78.10.223.---)
Data: 25 kwi 2018 - 06:41:29

nie łąki spoko, ale infrastruktura w okolicy żadna, nie ma ławek nic. A upał był ze 35 stopni, kto wytrzyma na łąkach w takim upale. Poszłam nad oczko, psy na smyczy, na chwilę puściłam, żeby sie napiły wody i wtedy pyk, Straż miejska, heheheh żenada. Pani ze SM powiedziała że mogę iśc nad kanałek, a tam krzaki po pas. Byłam zniesmaczona. Naprawdę

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Park zdrojowy a psy
Wysłane przez: tenrohtenroh (94.254.234.---)
Data: 02 maj 2018 - 14:06:37

Można chodzić po parku z naszymi czworonogami bez żadnej obawy i nikt nie może nam tego zabronić.
Ten zakaz to kompletna bzdura !

[www.tvn24.pl]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-05-02 15:10 przez tenroh.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Park zdrojowy a psy
Wysłane przez: KasandraKasandra (83.28.255.---)
Data: 02 maj 2018 - 17:53:59

W parku jest znak zakazu wprowadzania psów więc straż miejska może wlepić mandat .

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Park zdrojowy a psy
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (188.146.194.---)
Data: 02 maj 2018 - 23:54:52

Cytat z artykulu...

M
Wojewódzki Sąd Administracyjny wydał wyrok, który nie pozostawia złudzeń: miasto nie może nikomu ograniczać spacerów ze zwierzętami (http://www.tvn24.pl)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Park zdrojowy a psy
Wysłane przez: maniamania (159.205.237.---)
Data: 03 maj 2018 - 00:16:04


tenroh
Można chodzić po parku z naszymi czworonogami bez żadnej obawy i nikt nie może nam tego zabronić.
Ten zakaz to kompletna bzdura !

[www.tvn24.pl]

OK! Może, ale nie można wyłączyć myślenia, zwłaszcza tam gdzie są dzieci. Pies najłagodniejszy przebywając w ludzkiej ciżbie może się zestresować. Może jakieś ciekawskie dziecko pociągnąć psinę za ogon, za ucho i zestresowany zwierzak może capnąć. A wtedy draka.
Trzeba także pamiętać żeby zbierać psie odchody.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Park zdrojowy a psy
Wysłane przez: tenrohtenroh (94.254.234.---)
Data: 03 maj 2018 - 06:12:28


Kasandra
W parku jest znak zakazu wprowadzania psów więc straż miejska może wlepić mandat .

Przeczytaj jeszcze raz ten artykuł tylko tym razem ze zrozumieniem.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Park zdrojowy a psy
Wysłane przez: tenrohtenroh (94.254.234.---)
Data: 03 maj 2018 - 06:24:14


mania

tenroh
Można chodzić po parku z naszymi czworonogami bez żadnej obawy i nikt nie może nam tego zabronić.
Ten zakaz to kompletna bzdura !

[www.tvn24.pl]

OK! Może, ale nie można wyłączyć myślenia, zwłaszcza tam gdzie są dzieci. Pies najłagodniejszy przebywając w ludzkiej ciżbie może się zestresować. Może jakieś ciekawskie dziecko pociągnąć psinę za ogon, za ucho i zestresowany zwierzak może capnąć. A wtedy draka.
Trzeba także pamiętać żeby zbierać psie odchody.

To oczywista oczywistość, że po psie trzeba sprzątać i na niego uważać.
Dokładnie tak samo jak i we wszystkich innych miejscach gdzie są ludzie. Mogę spacerować z psem po rynku starego miasta , mogę pod szkołą czy przedszkolem , a w parku zakaz.
Gdzie tu logika ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Park zdrojowy a psy
Wysłane przez: KlaudiuszKlaudiusz (185.15.3.---)
Data: 03 maj 2018 - 20:37:01


Artek_Bartek
Cytat z artykulu...

M
Wojewódzki Sąd Administracyjny wydał wyrok, który nie pozostawia złudzeń: miasto nie może nikomu ograniczać spacerów ze zwierzętami (http://www.tvn24.pl)

W naszym parku zakaz obowiązuje, dopóki nie uchyli go Rada Miejska albo uchwały poprzedniej nie podważy sąd. Sprawy cytowane powyżej dotyczą konkretnych INNYCH spraw. Choć uważam że zakaz wprowadzania psów (na smyczy, z torebką na odchody w ręku....) jest pozbawiony sensu.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Park zdrojowy a psy
Wysłane przez: czaknoris (87.205.204.---)
Data: 03 maj 2018 - 21:51:08


Klaudiusz
Choć uważam że zakaz wprowadzania psów (na smyczy, z torebką na odchody w ręku....) jest pozbawiony sensu.

Nikt nie pomyślałby o wprowadzaniu zakazów gdyby zdecydowana większość właścicieli prowadzała swoje psy na smyczy i była wyposażona w niezbędną ilość torebek.
W większość przypadków przez dziesiątki lat wyglądało to tak, że pies biega jak chce, sra gdzie popadnie, a właściciel jedynie komentuje, że "on nie gryzie".
Do dzisiaj wielu posiadaczy zwierząt kultywuje te wyniesione z PRL tradycje.

Są też i tacy, którzy smycz maja, ale rozwijana do długości 8-10 metrów... a piesek niespodziewanie rozciąga taką linkę np. komuś tuż przed nogami.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Park zdrojowy a psy
Wysłane przez: maniamania (159.205.237.---)
Data: 04 maj 2018 - 11:05:22

To prawie tak jak działania antyszczepionkowych kołtunów..

a przy okazji, choc nie zupełnie na temat: z danych NIZP-PZH wynika, że przy obecnym, restrykcyjnym prawie, w Polsce na przestrzeni ostatnich siedmiu lat liczba odmów dotyczących szczepień wzrosła niemal dziesięciokrotnie: W 2010 r. odnotowano 3437 odmów, a w 2017 r. - już 30 089.
[www.rynekzdrowia.pl]
choć może związane z psami - ciekawe ilu antyszczepionkowców szczepi swoje psy przeciw wściekliźnie? >grinning smiley<

Opcje: OdpowiedzCytuj


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.