Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
jak siedzimy w autobusie
Wysłane przez: KasandraKasandra (83.31.138.---)
Data: 23 kwi 2018 - 15:24:49

Nie wiem czy teraz to jest taka moda, ze niektóre osoby siedzące w autobusie wyciągają nogi do tego stopnia, że trudno przejść , żeby nie zaczepić o nie (upadek możliwy) lub się nie pobrudzić. Rano w 710 jadącym w kierunku Warszawy (między 8-ą a 9-ą) w ten sposób siedziała młoda dziewczyna z zapamiętaniem czytająca książkę a wystawiona "wdzięcznie podniesiona i bujająca się nóżka" skutecznie utrudniała przemieszczanie się pasażerów. Doprawdy dziwne, że ww. nóżka ocalała przed podeptaniem czy nawet złamaniem ; chyba tylko dlatego, ze tłok był umiarkowany i zabrakło ludzi złośliwych; takich, którzy celowo stanęliby na zawalidrodze.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: jak siedzimy w autobusie
Wysłane przez: maniamania (159.205.237.---)
Data: 23 kwi 2018 - 15:38:24

może panienka ma żylaki i podkulanie nogi grozi zakrzepicą (jeśli nie pomyliłam nazwy) >grinning smiley<

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: jak siedzimy w autobusie
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 24 kwi 2018 - 09:31:16

Ja zauważyłem też drugie zjawisko - ludzie jak chcę przejść, to zamiast powiedzieć "przepraszam" to stają, gapią się, sapią, potem się przepychają.

A jakby panience ktoś pięć razy powiedział "przepraszam" albo wręcz dodał "czy może panienka wziąć tę nóżkę, bo przeszkadza?" to by pewnie dotarło.

Nie tylko w autobusach, tak jest wszędzie, ludzie jak chcę przejść, to przechodzą, nie mówiąc "przepraszam".



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: jak siedzimy w autobusie
Wysłane przez: KasandraKasandra (83.28.255.---)
Data: 26 kwi 2018 - 00:19:25

Chyba taka damulka sama powinna wiedzieć, że tak się nie siada. To nie jest średniowiecze. A z tym przepraszam to nie przesadzajmy. Każdy dobrze wychowany człowiek dobrze wie co wypada a co nie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: jak siedzimy w autobusie
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 26 kwi 2018 - 09:06:29

Każdy wychowany człowiek mówi "przepraszam" jak chce przejść. Ostatnio jakoś mniej takich widzę.

A jak ktoś nie umie się zachować, to można się na niego obrazić, albo zwrócić mu uwagę. Po tym pierwszym na pewno się nauczy i zmieni nawyki... W końcu nie przesadzajmy.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: jak siedzimy w autobusie
Wysłane przez: Zelazna LejdiZelazna Lejdi (78.10.223.---)
Data: 26 kwi 2018 - 09:57:15

ale z drugiej strony, ja wczoraj miałam przyjemność podróżowac metrem z widocznym na nodze stabilizatorem, i co chwila ktos mi o tego kulasa zawadzał. Wszyscy geby w telefonach, patrza tylko, żeby rzucić się na miejsce.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: jak siedzimy w autobusie
Wysłane przez: maniamania (159.205.237.---)
Data: 26 kwi 2018 - 11:26:13

... jaki pan taki kram, poziom schamienia sięgnął zenitu.

Ale nie dziwota - jak się popatrzy co wyrabia się na stadionach, w miejscach kultu religijnego (popisy kiboli), ale też szczytach władzy np. w Sejmie RP, to rence opadajom

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: jak siedzimy w autobusie
Wysłane przez: Zelazna LejdiZelazna Lejdi (78.10.223.---)
Data: 26 kwi 2018 - 13:12:17

zgadzam się z przedmówczynią smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: jak siedzimy w autobusie
Wysłane przez: ZojkaZojka (185.15.3.---)
Data: 26 kwi 2018 - 19:23:39

A szyćko przez ten PiS hihihi

Opcje: OdpowiedzCytuj


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.