Forum Konstancina
Witaj! » Zaloguj » Utwórz nowy profil » Szukaj
Ia strefa w Konstancinie
10 lip 2018 - 07:31:51
A mieszkańcy Wwy płacąc za jedną strefę będą mogli poruszać się w 2 strefach , co obrazuje poniższa informacja.
"Od 1września zostaną zniesione bilety z podziałem na strefy biletowe. Warszawscy radni przegłosowali uchwałę dotyczącą zmian w „Bilecie warszawiaka”.

Nowa taryfa będzie obejmowała bilet 30-dniowy normalny imienny (98 zł) oraz bilet 90-dniowy normalny imienny (250 zł). Obecnie za kartę na dwie strefy trzeba zapłacić 166 zł za miesiąc lub 406 zł za trzy miesiące.

„Bilet warszawiaka” będzie przysługiwał mieszkańcom rozliczającym się z podatku w stołecznych urzędach skarbowych.

- Mieszkańcy Warszawy bez ograniczeń będą mogli się poruszać po całej metropolii w ramach II strefy – Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy"


A my mieszkańcy Konstancina mając bilet na 1-ą strefę i jadąc do Piaseczna musimy na granicy obu gmin skasować bilet jednorazowy
Czy my jesteśmy gorsi? Też płacimy podatki, tyle,że w U. Skarbowym w Piasecznie. To może ten Urząd przenieść do Warszawy?
Bo chyba Polskę to mamy jedną ? Dlaczego w ramach biletów kom. jest dokonywany podział na Polaków lepszych i gorszych?
Re: Ia strefa w Konstancinie
23 lip 2018 - 08:14:59
Też wolę nie płacić niż płacić ale zachowajmy rozsądek. To nie my jesteśmy traktowani gorzej przez wawę tylko Warszawiacy dostają premię od miasta za to że płacą podatki w Warszawie dzięki czemu Wawa ma pieniądze na utrzymanie ZTM . A czy też aby warszawiacy nie są gorsi bo nie mając karty mieszkańca K-J nie dostają zniżek na np. zajęcia w domu kultury???
Re: Ia strefa w Konstancinie
24 lip 2018 - 14:48:31
Mam gdzięś zniżki na zajęcia w domu kultury - nie korzystam z nich a z komunikacji tak.
Re: Ia strefa w Konstancinie
24 lip 2018 - 18:24:18
zdaje się iż z Kcina do Piaseczna można dojechać L24 - zdaje się że lokalnymi (L) posiadacze karty mieszkańca mogą jeździć za friko. Może ktoś sprawdzi, bo nie mogę znaleźć komunikatu

tu: [www.ztm.waw.pl] jest podana trasa L24
Re: Ia strefa w Konstancinie
25 lip 2018 - 20:11:08
DK to był tylko przykład żeby lepiej zrozumieć różnice między dyskryminacją obcych a dbaniem o swoich eye rolling smiley Jeszce raz : Warszawa daje ulgi Warszawiakom aby zachęcić legion słoików by płacili podatki w Warszawie a nie po to by nas dyskryminować. W gestii naszej Gminy jest zawarcie umowy z Wawą aby i nas te ulgi objęły i o to powinniśmy zabiegać a nie narzekać że nas Warszawka nie lubi cool smiley
Re: Ia strefa w Konstancinie
25 lip 2018 - 21:50:23
Dokładnie tak.
Szkoda, że nasze władze tak nie myślą i nie działają w tym kierunku.

Dodatkowo jeżeli trasy i godz kursowania komunikacji nie będą dogodne to żadna najtańsza cena tego nue zrekompensuje.
Re: Ia strefa w Konstancinie
13 sie 2018 - 12:31:28
[warszawa.wyborcza.pl]

nie ma slowa o Konstancinie.
Re: Ia strefa w Konstancinie
21 sie 2018 - 19:58:03
Trzeba zajrzeć na stronę ZTM i nie posiłkować sie GW
Warszawa+
Od 1 września cała gmina Konstancin-Jeziorna znajdzie się w pierwszej strefie biletowej
24 sie 2018 - 12:00:27
Od 1 września cała gmina Konstancin-Jeziorna znajdzie się w pierwszej strefie biletowej. Dzięki temu mieszkańcy gminy zapłacą mniej za bilety, co ma zachęcać ich do korzystania z usług transportu publicznego.

Rada m. st. Warszawy przyjęła 5 lipca Uchwałę nr LXX/1928/2018, ogłoszoną w Dzienniku Urzędowym Województwa Mazowieckiego z dnia 11 lipca 2018 r. powiększającą od 1 września pierwszą strefę biletową o gminy Konstancin-Jeziorna i Izabelin. Dzięki temu mieszkańcy za bilet np. 30-dniowy normalny zapłacą zaledwie 110 zł, co oznacza 840 zł oszczędności rocznie. Tańsze będą też bilety jednorazowe przesiadkowe. Tutaj cena spadnie z 7 zł do 4,40 zł.


Nowa numeracja i trasy
Zgodnie z uchwałą przystanki graniczne w gminie Konstancin-Jeziorna, do których będzie można dojechać taniej to: Śniadeckich, Jasna, Kawęczyn II, Dębówka II oraz Borowina I. Od 1 września zmieni się także numeracja autobusów 700 i 725, dotychczas kończących trasy w Konstancinie-Jeziornie. Zamiast „siedemsetek” na drogach pojawią się „dwusetki”. Dodatkowo Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie, po zakończeniu przebudowy ul. Relaksowej na Ursynowie, skoryguje trasy autobusów, przesuwając je z pętli Metro Wilanowska do najbliższej stacji metra na Kabatach.

Gmina dołoży
Rozszerzenie pierwszej strefy biletowej oznacza też wyższe dofinansowanie samorządów do funkcjonowania komunikacji na ich terenie - gminy muszą pokryć 60 proc. kosztów przewozu. Konstancin-Jeziorna liczył się z tym faktem i ma już na ten cel zarezerwowane środki w budżecie. – Przyłączenie naszej gminy do pierwszej strefy biletowej oznacza dla pasażerów duże oszczędności w kosztach dojazdów – zaznacza Kazimierz Jańczuk, burmistrz gminy. – Warto więc, mając na uwadze własny komfort, domowy budżet, a także dbałość o środowisko naturalne, rozważyć zmianę sposobu podróżowania i wybrać komunikację publiczną, do czego zachęcamy.


źródło: [www.konstancinjeziorna.pl]Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-08-24 12:01 przez mania.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Dostępni użytkownicy
Goście: 59
Najwięcej gości: 1644 04 wrz 2017