Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Ławeczka w Starej Papierni - SKANDAL
Wysłane przez: KasandraKasandra (83.28.254.---)
Data: 04 gru 2018 - 21:02:46

Od kilku dni nie ma ławeczki w Starej Papierni (była wewnątrz budynku, koło windy). Początkowo myślałam, że jest to chwilowe, bo np. związane z jakimś remontem. Gdy sytuacja się przedłużała nie wytrzymałam i zapytałam jednego z pracowników. I cóż się okazało? Ławeczka została usunięta na stałe na skutek decyzji kogoś z kierownictwa , ponieważ cytuję: "gromadzili się tu bezdomni" Na taką informację ciśnienie mi skoczyło. Po pierwsze bywam tam często i bezdomnych siedzących na ławeczce nie spotkałam a po drugie jeśli się nawet schronili na trochę przed zimnem to cóż to takiego. Tyle się mówi o współczuciu dla bezdomnych, prosi się o telefony na policję lub do straży miejskiej jeśli ktoś zauważy w czasie mrozów osoby bezdomne na przystankach lub w jakichś odludnych miejscach a gdy trzeba coś dobrego w tym kierunku zrobić to robi się wszystko , żeby bezdomnych się pozbyć , tak jakby nie byli to ludzie . To co się stało w Starej Papierni bardzo zepsuło wizerunek firmy. Nikt nie wymaga, żeby Stara Papiernia przejęła opiekę nad bezdomnymi ale jej kierownictwo powinno wykazać się odrobiną człowieczeństwa. Jeśli w czasie mrozu jakaś bezdomna osoba wejdzie do ciepłego korytarza, żeby się zagrzać to co to komu szkodzi? Lepiej niech zamarznie na mrozie? Apeluję do Kierownictwa Starej Papierni , żeby przemyślało swoją decyzję i zwróciło ławeczkę zwykłym ludziom. Ławeczka była wykorzystywana głównie przez starsze osoby z zakupami, i przez matki z dziećmi , które w czasie chłodnych dni przysiadały na chwilę, żeby odpocząć.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ławeczka w Starej Papierni - SKANDAL
Wysłane przez: KasandraKasandra (83.28.254.---)
Data: 15 gru 2018 - 18:25:34

Dzisiaj idę i oczom nie wierzę. Ławeczka w Starej Papierni wróciła na dawne miejsce. Kiedy przechodziłam obok siedziała na niej kobieta o kulach i jakiś mężczyzna z zakupami. Ktoś mądry podjął właściwą decyzję. Dziękujemy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ławeczka w Starej Papierni - SKANDAL
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 15 gru 2018 - 23:30:02

Może po prostu wzięli ją do remontu i nie było tu żadnego skandalu ani tajemnicy?



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ławeczka w Starej Papierni - SKANDAL
Wysłane przez: KasandraKasandra (83.28.254.---)
Data: 16 gru 2018 - 00:02:18

A nic podobnego. Żadnego remontu nie było. Wg informacji uzyskanej od pracowników Starej Papierni została usunięta , bo "korzystali z niej bezdomni" i nie podobało się to komuś z kierownictwa.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ławeczka w Starej Papierni - SKANDAL
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 16 gru 2018 - 23:25:43

Normalnie skandal, że ktoś może nie chcieć bezdomnych na swoim terenie.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ławeczka w Starej Papierni - SKANDAL
Wysłane przez: KasandraKasandra (83.28.249.---)
Data: 22 gru 2018 - 15:33:31

Ławka jest na dawnym miejscu, dobrze służy mieszkańcom i poprostu nie ma już sprawy.

Opcje: OdpowiedzCytuj


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.