Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--12
Bieżąca strona: 2 z 2
Re: komisja Ładu o szeroko rozumianej komunikacji - temin jeszcze do ustalenia
Wysłane przez: maniamania (37.47.42.---)
Data: 31 maj 2019 - 11:34:43

o rowerach na komisji Ładu... można przeczytać w Przeglądzie Piaseczyńskim [www.przegladpiaseczynski.pl] na 6.stronie

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: komisja Ładu o szeroko rozumianej komunikacji - temin jeszcze do ustalenia
Wysłane przez: m_wisniewskim_wisniewski (79.184.208.---)
Data: 31 maj 2019 - 17:36:15

Nie żebym marudził.
Słowo się rzekło na komisji, ale ciałem się nie stało.

Minęły prawie 2 tygodnie i cisza z najprostszą sprawą (czyli wspólną grupą roboczą - pracownicy urzędu, radni, mieszkańcy)

Fejsbukowy nie jestem, ale dużo bardziej gorąca dyskusja jest na fb mieszkańców Konstancina [www.facebook.com]
Powstał też pomysł konstancińskiej masy krytycznej - raz lub dwa mały przejazd by chyba pomógł władzom KJ zająć się sprawą infrastruktury rowerowej na poważnie [www.facebook.com]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: komisja Ładu o szeroko rozumianej komunikacji - temin jeszcze do ustalenia
Wysłane przez: maniamania (37.47.42.---)
Data: 01 cze 2019 - 11:44:10



Burmistrz Kazimierz Jańczuk przyznał, że jego zdaniem szanse na realizację unijnego projektu są małe, bo najprawdopodobniej wymagałby on znacznie większych nakładów finansowych
cytat z Przeglądu Piaseczyńskiego

Co przewiduje unijny projekt? Ile gmina musiałaby dopłacić? Czy poniesione koszty są ważniejsze niż bezpieczeństwo?

Tak sobie myślę, że władza pójdzie po rozum dopiero wtedy gdy zdarzy się jakiś wypadek. (odstukałam w niemalowane drewnosad smiley )
Czasem włos się jeży gdy widać dzieciaki pedałujące skrajem drogi, a obok idioci swymi wspaniałymi automobilami lub motocyklami zasuwają "ile maszyna dała" - często mimo znaków ograniczających prędkość >grinning smiley<
Policji nie uświadczysz - pilnują pewnie barierek moody smiley



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2019-06-01 11:54 przez mania.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: komisja Ładu o szeroko rozumianej komunikacji - temin jeszcze do ustalenia
Wysłane przez: m_wisniewskim_wisniewski (188.146.33.---)
Data: 05 cze 2019 - 19:33:19

Byłem dziś na komisji Ładu i przewodniczący oraz radni nic nie wiedzą na jakim etapie jest powołanie roboczej grupy rowerowej.
Pewnie papiery są na dole szuflady ...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Tak wygląda wykorzystanie środków UE w Kcinie
Wysłane przez: maniamania (37.47.39.---)
Data: 06 cze 2019 - 00:06:04

Owszem, gmina bogata w rankingu najbogatszych gmin w Polsce na wysokim miejscu, ale co szkodzi wziąć póki (jeszcze) dają - do unijnych dołożyć swoje i m.in. zapewnić bezpieczeństwo rowerzystom. Przecież cykliści to nie są tanie dranie, poruszając pojazd własnymi mięśniami nie zapaskudzają naszego uzdrowiska tak jak mniej lub bardziej kopcące auta.

Zrobiłam tabelkę korzystając z rankingu GUS dla gmin ościennych o podobnym zaludnieniu i powierzchni. Kcin wypada nędznie


Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--12
Bieżąca strona: 2 z 2


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.