Forum Konstancina
CZYSTE POWIETRZE w UZDROWISKU - przeczytaj
07 maj 2019 - 18:36:33
Weź dotację na nowy piec i ocieplenie domu

zajrzyj na gminną stronkę: [www.konstancinjeziorna.pl] przeczytasz o tym na co można dostać i jak starać się o dofinansowanie

Szczegółowe informacje dotyczące programu CZYSTE POWIETRZE dostępne są na stronie internetowej: [www.wfosigw.pl]
5.czerwca - Światowy Dzień Środowiska.
06 cze 2019 - 09:46:13
Jak długo będziemy kopcić węglem?

kilka cytatów z artykułu: [www.rynekzdrowia.pl]

Zgodnie z raportem przygotowanym przez Europejski Trybunał Obrachunkowy, którego koordynatorem była m.in. Najwyższa Izba Kontroli, na 50 najbardziej zanieczyszczonych smogiem miast w Europie, 36 jest Polskich.

Deloitte wraz z firmą InnoEnergy przygotowały z tej okazji raport, w którym czytamy m.in., że co roku UE płaci za smog około 2,9 proc. wygenerowanego na jej terenie PKB. "Tylko w przypadku Polski to 111 mld zł rocznie"

Zgodnie z raportami międzynarodowych instytucji, smog przyczynia się do przedwczesnej śmierci co dziesiątego człowieka na Ziemi. W Europie to ponad 400 tys. zgonów rocznie; w Polsce - ok. 46 tys.
To i owo o smogu
02 lip 2019 - 16:15:59
warto przeczytać:

Uwaga! To może prowadzić do demoralizacji młodzieży - coś w tym może być, coraz więcej mamy norwowych młodzieńców (przyp. m)
Smog, jak powszechnie już wiadomo, szkodzi zdrowiu człowieka. Ma zły wpływ na układ oddechowy i krążenia. Badania dowodzą, że jest on także niebezpieczny dla jednego z najważniejszych organów ludzkich, czyli mózgu. Nawet krótkotrwałe przebywanie w zanieczyszczonym powietrzu ma duży wpływ na rozwój poznawczy i może mieć negatywne konsekwencje przejawiające się w... zachowaniu młodzieży.
[www.fakt.pl]

i to też - 500+ nie sprawi, że przybędzie Polaków, zwłaszcza, że nasz smog powszedni nie sprzyja dzietności kobiet
[www.rynekzdrowia.pl]

Wreszcie się PAD opamiętał i chciałoby się rzec - Lepiej późno niż wcale, wiad. z 29.czerwca br.
[www.rynekzdrowia.pl]
czy jednak nie za późno ?

cytuję: "Komisja Europejska do 21 czerwca oczekuje na decyzję polskiego rządu w sprawie zmian w programie „Czyste powietrze”. W przeciwnym razie nie da Polsce miliardów euro na walkę ze smogiem, jak wynika z listu KE do rządu."
źródło: [www.rynekzdrowia.pl]Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2019-07-02 16:16 przez mania.
chyba jednak za późno sad smiley
02 lip 2019 - 21:45:15
Miliardy euro nie dotrą do nas. Polska dalej będzie zasnuta smogiem
Dominika Wantuch
1 lipca 2019 | 05:30

Nie ma zgody Komisji Europejskiej na kontynuowanie unijnej pomocy przy programie „Czyste powietrze” - dowiedziała się „Wyborcza”. Informacja z Komisji o tym, że nie spotka się z polską stroną i odwołuje Komitet Sterujący, trafiła już do przedstawicieli polskiego rządu, Banku Światowego, samorządowców, niezależnych ekspertów oraz urzędników Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i wojewódzkich funduszy ochrony środowiska.

więcej: wyborcza.pl/7,155287,24949458,miliardy-euro-nie-dotra-do-polski.html#S.DT-K.C-B.1-L.1.foto