Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...1314151617181920212223...->|-->
Bieżąca strona: 18 z 25
Re: Asfalciarnia - Fal-Bruk - starosta Dąbek
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 17 cze 2015 - 12:38:39


Artek_Bartek
zgadzam się też z Mixiorkiem, że bez zdecydowanych protestów społecznych 'dołów' (to cała masa w podatkach a nie grosiny od tych bogatych) temat będzie zamiatany jakoś cały czas bokiem...Tomek ma rację jednak pytając 'jak tych ludzi zmobilizować?'

Burmistrz na zarzuty za kilka tygodni, miesięcy, lat powie - "Nie było żadnych zgłoszeń oficjalnych w sprawie asfalciarni do policji, straży miejskiej, powiatu, wydziałów ochrony środowiska i urzędu. Nie ma żadnych dokumentów, które na to wskazują. Nie było też żadnych oficjalnych protestów i uwag społecznych wobec planu Mirkowa gdy decydowaliśmy o jego kształcie". To, że kilka osób na forum sobie pogada merytorycznie i zasadnie to dla władzy i historii nic nie znaczy.

I może mieć rację, wszystko gładko przejdzie przez urząd i radę miejską bez wielkiego echa. A to, że potem będziemy "wozić się" z dodatkowymi tysiącami mieszkańców, tysiącami nowych samochodów na naszych ulicach, tysiącami dzieci chętnych do przedszkoli i szkół publicznych to już inna sprawa i zapewne nie tego Burmistrza.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Asfalciarnia - Fal-Bruk - starosta Dąbek
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (85.219.142.---)
Data: 17 cze 2015 - 13:16:21

Mixiorku, proponuję tak: Pan skoordynuje blokady ronda, jeśli to rzeczywiście możliwe, a ja zajmę się zmniejszeniem budżetu (odejście 2 tysięcy mieszkańców z tej części miasta to strata ok. 12-18 milionów z budżetu, czyli połowy inwestycji) i kampanią medialną. Potem zobaczymy, co da lepsze efekty. Ważne, żeby doprowadzić do zmiany tego fatalnego projektu planu Mirkowa i zapisać w nim możliwość eliminacji uciążliwego przemysłu za pomocą wywłaszczenia na cele publiczne.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Asfalciarnia - Fal-Bruk - starosta Dąbek
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 17 cze 2015 - 13:34:10

Ok, już popołudniu zacznę chodzić po rondzie smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Asfalciarnia - Fal-Bruk - starosta Dąbek
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (85.219.142.---)
Data: 17 cze 2015 - 13:51:43


Mixiorek
Ok, już popołudniu zacznę chodzić po rondzie smiling smiley

W tym sęk, że do sensownego blokowania ronda np. przy Aurze (chodzenia po pasach w kółko - jedyna forma w pełni legalna) potrzebuje Pan minimum 70-80 osób i to raz na tydzień, a nie - raz na pięć lat. Ja mogę Panu dostarczyć około dwudziestki zdeterminowanych rodziców, których zawodowo i czasowo stać na taką cotygodniową akcję. Mogę też pomóc znaleźć pozostałych sześćdziesiąt. Kontakt na priva: exams@orange.pl

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Asfalciarnia - Fal-Bruk - starosta Dąbek
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 17 cze 2015 - 14:13:42

Nie sądzę żebym mógł koordynować cokolwiek bo nie mam pozycji społecznej jak Pan oraz wiedzy do tego w ile osób zablokować rondo. Jeżeli faktycznie jednak potencjalnie 12-18mln zł jak Pan deklaruje nie wpłynie do kasy gminnej w przyszłym roku z podatków to pierwszy zwrócę Panu honor i powiem, napiszę, spotkam się z Panem i pogratuluję właściwego wyboru nacisku na gminę.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Asfalciarnia - Fal-Bruk - starosta Dąbek
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (46.215.58.---)
Data: 17 cze 2015 - 14:29:31

W przyszłym roku nie ma szans na tak znaczny odpływ środków z budżetu, bo US przekazuje określony procent na podstawie deklaracji PIT za poprzedni rok. Myślę, że w budżecie 2016 mamy szansę zrobić wyłom rzędu kilkuset tysięcy złotych plus duże nagłośnienie medialne. Realne skutki w budżecie będą odczuwalne w 2017, a katastrofa powinna nastąpić w roku wyborczym.

Jaką ja mam "pozycję społeczną"? Nauczyciela angielskiego z prywatnej szkoły, gdzie połowa uczniów nie jest stąd? Przecenia mnie Pan. Gdyby 5-6 aktywnych osób się zebrało i każda sprowadziła ze sobą piętnastkę zdeterminowanych sąsiadów, to może być podstawa do wystąpień publicznych. Z pisania na forum nic nie wyniknie. Ja tu wrzucam swoje pomysły przede wszystkim po to, żeby testować reakcje, uwagi i ewentualne niezauważone problemy. Wdzięczny jestem zatem za komentarze.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Asfalciarnia - Fal-Bruk - starosta Dąbek
Wysłane przez: daramisdaramis (79.191.53.---)
Data: 17 cze 2015 - 20:02:02

A mi nie podoba się pomysł "zagłodzenia" władzy. Podstawowe pytanie brzmi: czy taka operacja jest odwracalna? Według mnie o ile uda się zmobilizować ludzi do 'wyprowadzenia się' z Konstancina, to ponowna mobilizacja na powrót do nas będzie jeszcze trudniejsza.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Asfalciarnia - Fal-Bruk - starosta Dąbek
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (46.76.16.---)
Data: 17 cze 2015 - 20:37:37

Cóż, możliwe, że ta operacja nie będzie do końca odwracalna. Możliwe, że gmina w ogóle przestanie istnieć w ciągu kilku lat. Jeśli stracimy status uzdrowiska, poprę powstały w ubiegłym roku projekt oderwania sołectw północnych (być może wraz z Jeziorną i ratuszem) i ich przyłączenia do aglomeracji warszawskiej.

Pytanie - jeśli ten pomysł się Panom nie podoba - jakie widzicie alternatywy? Bo na razie słyszę tylko o blokadach ronda, których nie ma kto i czyimi siłami zorganizować. A tymczasem wytwórnia mas funkcjonuje już dziesiąty rok i nikt w wiarygodny sposób nie zbadał jej długoterminowego oddziaływania. Niezależnie od tematu "asfalciarni", chaos przestrzenny w gminie się pogłębia i w tym kierunku idą projekty planów miejscowych. Uważacie Państwo, że tak to ma zostać, a my tu będziemy wymieniać grzeczne komentarze? Przepraszam, ale to nie jest mój styl reakcji na zagrożenie mojej rodziny i własności, nie mówiąc o niszczeniu mojej małej ojczyzny. Szczerze mówiąc, jest mi obojętne, czy będzie rządzona z Jeziorny, czy z Placu Bankowego. Ma być rządzona dobrze z pożytkiem dla mieszkańców.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Asfalciarnia - Fal-Bruk - starosta Dąbek
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (46.76.16.---)
Data: 18 cze 2015 - 08:18:51

No i widzicie Państwo, jaka reakcja na moje pytanie: cisza. A przecież ja sekundantów nie potrzebuję, którzy z zacisza forum albo w dyskusjach publicznych "w realu" będą mi mówili, że należy blokować ronda, należy blokować zakład, należy ponownie iść do sądu z właścicielem, a może okupować urząd, należy zrobić to lub tamto, tyle, że sami nie kiwną palcem. Bardzo sprytne, bardzo typowe, bardzo ludzkie. Tyle, że nic z tego dobrego dla nas mieszkańców i naszej gminy nie wyniknie. Głównym powodem, dla którego źle się w tej gminie dzieje, nie jest zła władza (każda władza niekontrolowana prędzej czy później ulega zwyrodnieniu), nie jest nawet nacisk lobby właścicielskich. Powodem jest brak społeczeństwa obywatelskiego w gminie. Pięciu czy siedmiu wolontariuszy go nie stworzy. Te dyskusje na forum właśnie dają jasny sygnał naszej władzy, że hulaj dusza, możemy uchwalać co chcemy, nic nam nie zrobią. Ponieważ taki sygnał jest ewidentnie samobójczy, lepiej tę dyskusję zakończyć.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Asfalciarnia - Fal-Bruk - starosta Dąbek
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (213.158.197.---)
Data: 18 cze 2015 - 13:59:44

przeniesienie władzy do Warszawy naszej lokalnej społeczności w obywatelską Tomku nie zmieni...
dla mnie alternatywą są....rozmowy....tylko problem jest taki, że ktoś je musi chcieć odbyć i usiąść do nich z przekonaniem co chce uzyskać i w jakiej kwestii może ustąpić...bo tu potrzebny jest jakiś kompromis...być może kosztowny....
natomiast jeśli to się przez ostatnie 10 lat w zasadzie nie zadziało a przez ostatnie 4 wręcz umarło to bez jakiejś formy parcia społecznego wspartego prasą się nie obejdzie...inną niestety kwestią jest jak do tego doprowadzić.... być może przez odplyw podatków...być może przez blokady ronda...być może przez akcję plakatową 'w tym uzdrowisku trują'...wszystko jest dobre co doprowadzi do JAKICHKOLWIEK rozmów....tylko faktycznie nie dojdą one do skutku po dyskusji kilku osób na tymże forum...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Asfalciarnia - Fal-Bruk - starosta Dąbek
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (46.76.16.---)
Data: 19 cze 2015 - 19:25:27

Otrzymałem od p. Jadwigi Magdziarz, Przewodniczącej Komisji Ładu Przestrzennego, ustną deklarację przeprowadzenia konsultacji społecznych w sprawie planu Mirkowa pofabrycznego we wrześniu tego roku. Jest na to czas, ponieważ wszystko wskazuje na to, że najpierw będzie zmieniane studium uwarunkowań, żeby umożliwić intensywną mieszkaniówkę. Jeśli zatem inni radni przyjmą to samo stanowisko, jest szansa na "pokojowe" konsultacje zaraz po wakacjach i będę pilnował, by odbyły się one z maksymalnym wykorzystaniem możliwości, jakie daje uchwała o konsultacjach z ubiegłej kadencji.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Asfalciarnia - Fal-Bruk - starosta Dąbek
Wysłane przez: MarioMario (89.67.9.---)
Data: 19 cze 2015 - 22:15:08

Pani Magdziarz mówiła o tym na wizji lokalnej terenu pofabrycznego, na której byłem. Była dwójka mieszkańców Mirkowa także i taką deklarację również wtedy usłyszeliśmy. Jeśli padnie taki wniosek będę jak najbardziej za nim, gdyż temat Mirkowa jest na tyle trudny z uwagi na kontrowersje, tereny zabytkowe, asfalciarnię itp. a więc racjonalne pomysły na zagospodarowanie Mirkowa pofabrycznego zawsze mile widziane.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Asfalciarnia - Fal-Bruk - starosta Dąbek
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (213.158.197.---)
Data: 22 cze 2015 - 11:55:46

przykro się robi jak się patrzy na te obrazki i tekstów młodzieży słucha...
[www.youtube.com]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Asfalciarnia - Fal-Bruk - starosta Dąbek
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (85.219.142.---)
Data: 22 cze 2015 - 12:51:28


Artek_Bartek
przykro się robi jak się patrzy na te obrazki i tekstów młodzieży słucha...
[www.youtube.com]

Bardzo mocne wideo i, jak mówią Anglicy, "the boys have made a point". Prześlę radnym razem z moim listem. Jest jakiś kontakt do tych raperów? Pozdrawiam - TZ

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Asfalciarnia - Fal-Bruk - starosta Dąbek
Wysłane przez: maniamania (159.205.187.---)
Data: 22 cze 2015 - 15:10:05

To wspaniale, że młodzi szanują stare mury i jest nadzieja, że zachowane budynki staną się częścią centralną planowanego Mirkowa.
Jest szansa, dzięki decyzji Konserwatora Zabytków. Młodzi walczcie !!!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Asfalciarnia - Fal-Bruk - starosta Dąbek
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (46.186.39.---)
Data: 22 cze 2015 - 17:54:56

Młodzież i artyści to często osoby, które widzą więcej, szybciej i działają lepiej niż władza.

Jak dla mnie FENOMENALNE, szacun chłopaki. Macie jaja. Tak jak napisał Tomasz Zymer, w punkt. Nic dodać, nic ująć.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Asfalciarnia - Fal-Bruk - starosta Dąbek
Wysłane przez: MarioMario (89.67.9.---)
Data: 22 cze 2015 - 18:30:55

Bardzo, bardzo, dobre. Prawda, która niestety zaszła już tak daleko, że stan zniszczenia budynków zabytkowych jest ogromny i wg mnie trzeba fascynata z ogromnym potencjałem finansowym, by chciał w te budynki zainwestować.......

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Asfalciarnia - Fal-Bruk - starosta Dąbek
Wysłane przez: maniamania (159.205.187.---)
Data: 22 cze 2015 - 21:03:00

Stara Papiernia - tzw. Szmaciarnia była w jeszcze gorszym stanie i jednak znalazł się ktoś komu się chciało i opłaciło (chyba). A ile było wtedy krzyku, że ktoś zamierza dotknąć tych murów - jakby to były święte relikwie. Teraz pewnie oponentom głupio. Choc nie wiem czy po takim podejściu obrońców murów następny się odważy? I nie myślę o tych młodych raperach. Oni zrobili dobrą robotę thumbs up, może więcej osób się dowie o tych naszych pamiątkach.
Szkoda, żeby wszystko obróciło się wniwecz

Opcje: OdpowiedzCytuj
badanie zanieczyszczeń od WMB
Wysłane przez: maniamania (77.253.84.---)
Data: 08 sie 2015 - 19:05:35

firma miała zbadać zanieczyszczenie - m.in. pobrać próbki tu u ówdzie. Niestety na pobranie próbek z swojego terenu nie wyraziła zgody prywatna szkoła w Mirkowie. Wiadomość podsłuchana, nie wypadało pytać o jaką szkołę chodzi, ale zdaje się wyboru wielkiego nie ma.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: badanie zanieczyszczeń od WMB
Wysłane przez: klaroklaro (37.47.3.---)
Data: 08 sie 2015 - 19:43:48

Na pobranie próbek z terenu szkoły, powinni chyba najbardziej nalegać rodzice ? Chyba, że im nie zależy w jakim środowisku uczą się ich dzieci. Może równie dobrze mogłyby uczyc się na terenie wysypiska w Łubnej ?

A dla całości badań akurat to czy próbki będą z jednego, wyznaczonego miejsca pobrane czy nie, nie ma żadnego znaczenia.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...1314151617181920212223...->|-->
Bieżąca strona: 18 z 25


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.