Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2
Zbieramy konstancińskie śmieci - zebrano 15,5 t odpadów -zob.s.2
Wysłane przez: Hesia-MelaHesia-Mela (---.adsl.inetia.pl)
Data: 29 sie 2011 - 10:09:14

Zainspirowana naszym forum, postanowiłam działać. Udało się - mamy pierwszą zbiórkę śmieci zorganizowaną przez mieszkańców!hot smiley

Po kilku tygodniach pracy: dziesiątkach telefonów, maili, kilkanaście wizyt tu i tam - będzie zbiórka odpadów niebezpiecznych i elektrośmieci w Konstancinie-Jeziornie.

Mamy sponsorów: Stara Papiernia udostępni miejsce i sfinansuje druk plakatów oraz Metsa przekaże upominki dla mieszkańców.

UMiG sfinansuje odbiór i utylizację śmieci. Zbiórka odbędzie się 10 września 2011 (sobota) w Starej Papierni, w godzinach 10-18.

Wkrótce zobaczycie plakat naszej akcji.

Zachęcam wszystkich do porządków w domu i zagrodzie! Nigdy jeszcze nie prowadzono zbiórki odpadów niebezpiecznych w kcinie, a wytwarzamy: 50 ton tych śmieci rocznie. Zróbcie przegląd w garażu, piwnicy, schowkach i szafkach - stare farby, lakiery, kwasy, baterie, akumulatory, opony .....wszystko wymienione na plakatach + oczywiście stary sprzęt RTV i AGD.

Oczywiście jest jeszcze miejsce na Twoją pomoc.

W czwartek odbieram 250 szt. plakatów z drukarni. Główny trakt Kcina tj Wilanowską i Grapę oraz Warszawską, biorę na siebie, ale potrzebuję chętnych, którzy policzą ile jest sklepów, aptek, przychodni, urzędów, świetlic, szkół, tablic ogłoszeniowych - ogólnodostępnych oraz wszystkich miejsc publicznych, w innych miejscach miasta i gminy Konstancin, gdzie można rozwiesić plakat, oraz zechcą rozwiesić te plakaty.

Liczymy na Twoją pomoc! Zależy nam, żeby plakaty informacyjne wisiały we wszystkich zakątkach Kcina, najpóźniej w niedzielę 4-tego września.
Czekam na informację na forum lub na priv.

____________________________
przykleiłam wątek, żeby nie spadał
m




Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-16 10:34 przez mania.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zbieramy konstancińskie śmieci
Wysłane przez: daramisdaramis (---.xdsl.centertel.pl)
Data: 29 sie 2011 - 10:26:38

O ile mnie pamięć nie myli to zbiórka elektrośmieci odbyła się na początku lipca.
Nie wiem tylko czy w całej gminie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zbieramy konstancińskie śmieci
Wysłane przez: Hesia-MelaHesia-Mela (---.adsl.inetia.pl)
Data: 29 sie 2011 - 10:39:50


daramis
O ile mnie pamięć nie myli to zbiórka elektrośmieci odbyła się na początku lipca.
Nie wiem tylko czy w całej gminie.

Owszem, była zbiórka w sołectwach i w Mirkowie. Ta jest tylko przy okazji, najbardziej zależy nam na odpadach niebezpiecznych, które zatruwają środowisko, również na wysypiskach - na setki lat.

Czy to, że taka zbiórka była - oznacza, że wystarczy?

Drogi Daramisie, żeby ludzie nauczyli się, że nie wolno wyrzucać różnych rzeczy do śmieci - potrzeba wielu takich akcji.

Poprawiłem cytat.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-29 11:41 przez Bartek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zbieramy konstancińskie śmieci
Wysłane przez: daramisdaramis (---.xdsl.centertel.pl)
Data: 29 sie 2011 - 10:50:24

Chodziło mi o to że nie pierwsza.
A akacja jak najbardziej potrzebna,a jeżeli będzie się odbywała cyklicznie to super.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-29 10:56 przez daramis.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zbieramy konstancińskie śmieci
Wysłane przez: RenfriRenfri (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 30 sie 2011 - 09:25:49

Hesia-Mela - dziękuję za tę akcję!
Przyjdę z 2 wielkimi torbami.

Jak dzwoniłam z miesiąc temu do RIOŚ w urzędzie z pytaniem gdzie oddać do utylizacji resztki farb itepe to jakaś.... pani odpowiedziała mi że nigdzie ewentualnie żebym zadzwoniła do ZGK albo popytała w sklepach z farbami.
Teraz żałuję że nie zapisałam nazwiska to bym napisała skargę do jej szefa....

Jak zwykle w Konstancinie robotę za leniwych urzędasów muszą odwalać zaangażowani Mieszkańcy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zbieramy konstancińskie śmieci
Wysłane przez: KlaudiuszKlaudiusz (194.181.92.---)
Data: 30 sie 2011 - 10:53:09

Pomysł znakomity, plakat świetny (główna strona) ale termin, sobota rano, koło targu, może być ciężko... do której będzie prowadzona akcja?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zbieramy konstancińskie śmieci
Wysłane przez: Hesia-MelaHesia-Mela (---.adsl.inetia.pl)
Data: 30 sie 2011 - 11:00:44

Trudno jest znaleźć firmę, która pracuje w niedzielę.

W tygodniu - niecelowo, ludzie pracują.

Zbiórka będzie do godz. 18, więc można przeczekać bazarkowy zamęt, lub połączyć zakupy z przyniesieniem odpadów.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zbieramy konstancińskie śmieci
Wysłane przez: KlaudiuszKlaudiusz (194.181.92.---)
Data: 30 sie 2011 - 11:04:00

Zatem dołączę, nieco później smiling smiley dziękuję smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zbieramy konstancińskie śmieci
Wysłane przez: MarioMario (195.245.213.---)
Data: 30 sie 2011 - 12:22:31

a ja właśnie uważam, ze termin jest bardzo dobry. Ludzie przyjezdżają na targ z miejscowości w naszej Gminie, a zatem będą mieli okazje zabrać tez śmiecie do oddania.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zbieramy konstancińskie śmieci
Wysłane przez: Hesia-MelaHesia-Mela (---.adsl.inetia.pl)
Data: 31 sie 2011 - 08:34:27

Dotychczas zgłosili się chętni do pomocy w rozwieszaniu plaktów z następujących pięknych zakątków Kcina: Słomczyn-Turowice-Kawęczyn, Skolimów Wieś, Bielawa, Mirków-Klarysew-Pl.Zgody-Mirkowska, Parcela-Obory-Cieciszew-Gassy-Piaski , oraz mój rejon Wilanowska-Grapa-Warszawska do Klarysewa.

Drodzy forumowicze - ojcowie i matki (przynajmniej chrzestni) społecznej zbiórki - czekamy na Twoją pomoc!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zbieramy konstancińskie śmieci
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 31 sie 2011 - 11:03:55

w programie Otwartych Ogrodów jest informacja (małą czcionką), iż również w sobotę 3 września w ramach tej imprezy odbędzie się zbiórka elektrośmieci - w godz. 13-15 na parkingu przy szkole na Wojewódzkiej śmieci będą zbierane przez Fundację EcoChoice...
mam nadzieję, że to świadome i skoordynowane działania naszego UMiGu...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zbieramy konstancińskie śmieci
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 31 sie 2011 - 13:25:41

Identyczna akcja, uzgodniona z gminą, była w czerwcu w szkole Montessori (inicjatywa własna gimnazjalistów z klasy 3 CUBE). Zrobiliśmy porządne plakaty. UMiG miał rozprowadzić ogłoszenia, ale nie zrobił tego, więc akcja objęła głównie nasze szkolne środowisko.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-31 13:27 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zbieramy konstancińskie śmieci
Wysłane przez: ShaggyShaggy (---.adsl.inetia.pl)
Data: 04 wrz 2011 - 13:09:06

To jak przyniosę śmieć dostanę drzewko żeby je wsadzić . chciałbym mieć takie swoje drzewko w kcn dla potomnych tongue sticking out smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zbieramy konstancińskie śmieci
Wysłane przez: Hesia-MelaHesia-Mela (---.adsl.inetia.pl)
Data: 04 wrz 2011 - 22:37:50


Shaggy
To jak przyniosę śmieć dostanę drzewko żeby je wsadzić . chciałbym mieć takie swoje drzewko w kcn dla potomnych tongue sticking out smiley

Oczywiście drzewko byłoby najbardziej ekologicznym prezentem dla wszystkich "ofiarodawców śmieci", ale szukając sponsora kierowałam się miedzy innymi tym, żeby upominki były przydatne dla każdego (nie tylko dla posiadaczy własnego kawałka ogródka). Zatem drogi Shaggy - tym razem nie zasadzisz swojego drzewka dla potomności, nawet jeżeli zadbasz o środowisko przekazując odpady do utylizacji.

Jak już przejdę ścieżkę urzędową (nadal ją wydeptuję) przy organizacji tej zbiórki, to nic nie będzie trudne i nie mówię ostatniego słowa w kwestii konstancińskich śmieci.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zbieramy konstancińskie śmieci
Wysłane przez: RenfriRenfri (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 05 wrz 2011 - 07:16:25

Zrobiłam w domu przegląd i czekają mnie chyba ze trzy kursy. Mam nadzieję , że nie będzie limitów ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zbieramy konstancińskie śmieci
Wysłane przez: k_sawak_sawa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 09 wrz 2011 - 18:18:43

a gdzie można oddawać używaną odzież bo jak się zorientowałam to zniknęły kontenery pck ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
gdzie oddac odziez
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 09 wrz 2011 - 22:55:25

Taką lepszą, upraną można chyba do OPS na Rycerskiej 13 w Skolimowie, warto uprzednio zadzwonić, żeby się dowiedzieć co jest potrzebne:
Numery telefonów: 22 756-34-84, 22 756-34-85, 22 756-34-86
Strona internetowa: [www.opskonstancin.pl]

Może pracownicy OPS będą wiedzieli co się stało z kontenerami, bo jeden z nich do niedawna stał na Rycerskiej.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zbieramy konstancińskie śmieci
Wysłane przez: KlaudiuszKlaudiusz (---.knc.pl)
Data: 10 wrz 2011 - 20:33:54

Dzieki wielkie organizatorom za pomysl a burmistrzowi za wsparcie finansowe thumbs up bylem, oddalem, sprawnie i z usmiechem thumbs up
sorr za brak polskich znakow smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zbieramy konstancińskie śmieci
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 10 wrz 2011 - 21:58:09

Wielki szacunek dla organizatorów.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Trochę zdjęć ze zbiórki odpadów
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 10 wrz 2011 - 22:35:33

Zaczęło się niewinnie, po kilkanaście osób do każdego samochodu -w dużym odbierano materiały niebezpieczne (każdy dostawał pokwitowanie), a do furgonetki ładowano ZSEE

*******

A potem się zaczęło - ok g. 12 - furgonetka była naładowana po brzegi, niebezpiecznych też przybywało. Niektóre osoby, oprócz swoich - przynosiły trujące odpady znalezione w lesie

*******************

Burmistrz K.Jańczuk był bardzo zadowolony z dużej ilości odpadów, które mieszkańcy przynieśli do St. Papierni, bo jest nadzieja, że będzie ich mniej w lasach oraz z upominków które przygotowała Metsa Tissue i konstancin.com

*******

Furgonetka odjechała do bazy, żeby wyładować odpady, a tymczasem na placu rosła góra ZSEE ;do końca akcji musiała obrócić cztery razy

******

Było sporo dzieci, bardzo przejętych obywatelskim przedsięwzięciem. Niektóre przynosiły w rączkach zawiniatka z bateryjkami od zabawek

*******

********

*******************

Każdy kto przyniósł odpady dostawał komplet bibułkowych serwetek od Metsa Tissue oraz był częstowany "prawdziwymi" krówkami z Milanówka, które zafundował szef stronki konstancin.com

*******

Niżej zdjęcia wykonane o g. 17, i choć akcja trwać miała do 18, to cały czas mieszkańcy taszczyli "skarby" powyciągane z róznych zakamarków. Nieraz bardzo ciężkie i duże - do transportu służyły rowery, plecaki, taczki. Widać, że zbiórka była niesamowicie potrzebna., szczególnnie odpadów niebezpiecznych, bo na taki pomysł nigdy nie wpadł wydz. RiOŚ

********

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.