Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--1234-->
Bieżąca strona: 2 z 4
Re: Ohydne kandelabry na rondach!
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 20 gru 2011 - 22:04:57

A przepraszam co tu jest meritum ? Czy kandelabry są ładne czy nie ?

Jesli tak , to miłej dyskusji życzę.

A później można o wyższości Swiat Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkiejnocy smiling smiley

I to by było na tyle .



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-12-20 22:08 przez harmattan.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ohydne kandelabry na rondach!
Wysłane przez: MarioMario (---.knc.pl)
Data: 20 gru 2011 - 22:24:52

A mi się kandelabry podobająsmiling smiley Są dużo fajniejsze od tych dekorów wiszących na słupach. Wiadomo, że Warszawska to Krakowskim Przedmieściem nigdy nie będzie, więc nie czepiałbym się aż tak mocno tych kandelabrów.

Zresztą może wywołam małą ankietę....jakie ozdoby świąteczne widzieli by Państwo w swoim mieście? Pani Jago? Panie harmattanie? Proszę się wypowiedzieć w tej kwestii;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ohydne kandelabry na rondach!
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 21 gru 2011 - 08:14:59

jadąc przez takie ... kompaktowe rondo nie spoglądam w górę, tylko na TIRy eye popping smiley a w zasięgu zmysłu estetycznego mam narożnik vis a vis Aury z koszmarnymi blaszakami, które wygrywają z każdym kiczem i niechlujstwem.
... a świecidełka są ok - na pewno lepsze niż "cicha noc, ciemna noc", choc rozumiem, że w ramach silenia sie na oryginalność można by je zastąpić np jedną gigantyczną gwiazdą rozpiętą nad budynkiem UMiGu i ul. Świetlicową ... przy jednoczesnym wygaszeniu wszystkich innych świateł grinning smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ohydne kandelabry na rondach!
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 21 gru 2011 - 09:12:26


harmattan
A przepraszam co tu jest meritum ? Czy kandelabry są ładne czy nie ?

Właśnie to. A także - co dalej z nimi.

Na pewno nie to, czym Jaga się zajmuje.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ohydne kandelabry na rondach!
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 21 gru 2011 - 11:30:42



Quote
Artek_Bartek
(...) w odpowiedzi na zapytanie radnej Skoneckiej: czy ktoś nad estetyką panuje ? Pan Burmistrz twierdził, że zrobiono inwentaryzację tego co było w magazynach (...)

nie ma jak merytoryczna rozmowa samorządowców

a nie lepiej przeczytać to tak



w odpowiedzi na zapytanie radnej Skoneckiej czy ktoś nad estetyką panuje) Pan Burmistrz twierdził, że(...) ma być częścią spójnej koncepcji, do której zakupy zostaną dokonane w roku przyszłym...

Według mnie:
- jeśli mamy kłopoty to wydatki na tego typu rzeczy powinniśmy ograniczać,
- jeśli już wydajemy to na coś porządnego a nie tandetę...

Choinkę (zdaje się zakupu ubiegłoroczny) przed Urzędem mamy łądną...przynajmniej ładnie świeci nocą...
To co wisie bez ładu i składu na słupach (pozostałość po inwentaryzacji...swoją dorgą to ciekawy jestem jaka była żywotność tych urządzeń i jak do niej przyczyniły się np. warunki przechowywania...) raczej pokazuje, że jesteśmy biednawym miasteczkiem...
Natomiast te nowe wynalazki na rondach mi osobiście nie podobają się w ogóle...nawet jeśli ktoś to powiesi prosto (może to taki zamysł by mmiało się wrażenie jakichś krążących gwiazdeczek?) to i tak raczej wygląda to na dalekowschodnią tandetę... i nawet nie jestem ciekaw częścią jakiej koncepcji to być zamierza skoro nawet nocą nie prezentuje się za ciekawie....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ohydne kandelabry na rondach!
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 22 gru 2011 - 01:45:46


Mario
Zresztą może wywołam małą ankietę....jakie ozdoby świąteczne widzieli by Państwo w swoim mieście? Pani Jago? Panie harmattanie? Proszę się wypowiedzieć w tej kwestii

Mario - nie mam zdania na ten temat. Tym bardziej , że nie ja decyduję co będzie jako ozdoba wisieć , lub nie. Pamietaj , to nie jest ani moje ani Twoje , ani p.Jagi prywatne miasto.
Dziś wieszaja to , a jutro coś innego. My tu sobie pogadamy , a wisieć i tak będzie to co wisieć musi smiling smiley

Owszem , kazdy swój głos dezaprobaty lub uwielbienia wyrazić może. I nic więcej.

Generalnie ...dupowata dyskusja.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ohydne kandelabry na rondach!
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 22 gru 2011 - 12:53:09



Generalnie ...dupowata dyskusja.


to po co w niej zabierasz głos, a może własnie dlatego...

Nie ma wątku, w którym byś sie nie wypowiedział jak nie przymierzając Mędrzec z Milanówka cytowany gdzies tam.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ohydne kandelabry na rondach!
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 22 gru 2011 - 15:47:02

Z ogromnym szacunkiem Pani odpowiadam.

A wielki guzik to Panią powinno obchodzić dlaczego w tej dyskusji uczestniczę.


mania
Nie ma wątku, w którym byś sie nie wypowiedział (...)

a i tak zawsze pozostaję w tyle za Pani aktywnością.

Dupowata dyskusja !
____________________________________________________

Teraz p.Bartek ?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-12-22 15:48 przez harmattan.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ohydne kandelabry na rondach!
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 22 gru 2011 - 15:57:44

Tak, teraz ja. Proszę was oboje, żebyście unikali wymiany zdań, jeśli źle na siebie reagujecie.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ohydne kandelabry na rondach!
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 22 gru 2011 - 16:03:08

tr?s bon point !!!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ohydne kandelabry na rondach!
Wysłane przez: SzymekSzymek (---.adsl.inetia.pl)
Data: 26 gru 2011 - 19:14:44

I to racja, bo wzajemne wytykanie i przytykanie nic nie wnosi. Każdy ma prawo do własnej oceny estetyki konstancińskich ozdób (nie tylko świątecznych). Jednak w sytuacji gdy "kołdra krótka" należałoby podejść do tematu z tak zwanym zdrowym rozsądkiem. Jak człowiekowi brak na chleb to nie idzie do sklepu z biżuterią. Ciągle czytam, że w gminie brakuje pieniędzy na rozwiązanie wielu ważniejszych problemów. A wracając do kwiatków też uważam, że ozdoba w kształcie blaszanych balii ułożonych w kaskadę i obsadzonych kwiatkami ani pasuje ani nie jest piękna ani też nie przysparza splendoru. Szkoda na to pieniędzy. Ładnie zagospodarowane ronda mogą cieszyć oko mieszkańców -nawet jeśli kolorystyka komuś nie pasuje, ale powinny zostać zaprojektowane i obsadzone tak by nie koniecznie czo 3 miesiące trzeba było je od nowa zmieniać - czytaj finansować. Kwiaty wiszące wysoko na latarniach to też nie jest najlepszy pomysł. Po pierwsze wymagają stałego podlewania -nikt tego zapewne charytatywnie nie robi, po drugie nie wyglądają zbyt ładnie wypalone przez słońce i wytarmoszone przez wiatr.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ohydne kandelabry na rondach!
Wysłane przez: HammerHammer (---.play-internet.pl)
Data: 26 gru 2011 - 20:09:34

w jakiejs reklamowcew tv pt "Zakochaj sie w Warszawie" mignely mi identyczne kandelabry na latarniach jak u nas.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ohydne kandelabry na rondach!
Wysłane przez: pionek AGORYpionek AGORY (---.adsl.inetia.pl)
Data: 26 gru 2011 - 20:36:05

tak, są na krakowskim przedmieściu...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ohydne kandelabry na rondach!
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 27 gru 2011 - 14:10:26

Dzięki Szymku za posta, bo już myślałam, że tylko mnie takie "kwiatki do kożucha" przeszkadzają ;)

A do Mario - nie widzę jakoś ogromnej potrzeby takowych ozdób, poza choinką czy kilkoma ozdobami, które są na składzie przy Gminie. Nie widzę potrzeby nowych zakupów (bo tak trzeba!) Moim zdaniem trzeba zapewnić odrobinę rozrywki dzieciakom zimą - np. lodowisko, np, zajęcia dla dzieci, młodzieży i warsztaty rodzinne nie tylko z okazji Świąt czy ferii, zimą robi się ciemno o 15.30-16.00 i dzieciaki się nudzą....zamiast kandelabrów finanse na reedukację i edukację, za to Gmina i Radni dostaną gromkie brawa

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ohydne kandelabry na rondach!
Wysłane przez: HelenHelen (---.knc.pl)
Data: 27 gru 2011 - 21:39:18

Takie dyskusje rzeczywiście do niczego konstruktywnego nie prowadzą, tym bardziej, że w swoim zacietrzewieniu dyskutanci nawet nie zastanowili się nad czym dyskutują -TO NIE SĄ KANDELABRY TYLKO PASTORAŁY - stylizowane na wzorze warszawskich latarni z 1923r. Podobne latarnie były stawiane w okresie międzywojennym także w innych miastach np. w Łodzi. Natomiast kandelabry zawsze kojarzyły mi się z MDM-em czyli z Placem Konstytucji w Warszawie.
Ogólnie nasz Konstancin jest coraz piękniejszy i bardziej zadbany, niezależnie od tego czy komuś nie podobają się jakieś detale.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ohydne kandelabry na rondach!
Wysłane przez: pionek AGORYpionek AGORY (---.adsl.inetia.pl)
Data: 27 gru 2011 - 21:58:55

droga Helen, ty też w zacietrzewieniu do naszego zacietrzewienia nie zastanowiłaś się nad tym o czym dyskutujemy - mówimy o ozdobach świątecznych wywieszonych na naszych rondach. I nawet jeśli nie są to kandelabry (choć znacznie im do nich bliżej) to tym bardziej nie są to PASTORAŁY smiling smiley



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-12-27 21:59 przez pionek AGORY.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ohydne kandelabry na rondach!
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 27 gru 2011 - 22:12:18

Na latarniach na środku rond wisżą cenne kamery monitoringu miejskiego, które trzeba chronić - i do tego właśnie służą owe KANDELABRY. Dzięki nim nawet ciężarówka z melasą czy inną masą prująca setką ulicą Mirkowską albo Wilanowską (widok wielce powszedni) z daleka widzi latarnię na środku ronda i wyrobi się jakoś na zakręcie nie niszcząc latarni i kamer, co najwyżej wyłupując kolejnych kilka kostek ze świeżo przebudowanej trasy i miażdżąc posadzone w listopadzie kwiatki. Podobnie łobuziaki nie wespną się już do kamer, jak to zrobiły Porąbczaki rok temu, bo ich kandelabr oślepi. Po Nowym Roku kandelabry mają zostać zastąpione świetlistymi lejkami pod napięciem symbolizującymi czarną dziurę gminnego budżetu ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ohydne kandelabry na rondach!
Wysłane przez: trenertrener (---.183.246.204.dsl.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 28 gru 2011 - 17:35:51


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ohydne kandelabry na rondach!
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 28 gru 2011 - 19:37:44

He he , a to się Baba , która chciała pożreć Jasia i Małgosię ucieszy smiling smileysmiling smileysmiling smiley

W Warszawie też gustu nie mają !? smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ohydne kandelabry na rondach!
Wysłane przez: pionek AGORYpionek AGORY (---.adsl.inetia.pl)
Data: 28 gru 2011 - 19:54:33

porównaj sobie całość -czyli ozdobiony Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście, a nasze ronda... gdzie Rzym a gdzie Krym!
ale nie będę tutaj dyskutował czy te nasze pojedyncze kandelabry (czy jak je zwał) pasują do reszty jak przysłowiowy kwiat do kożucha... ważne że je poprawili i wiszą prosto! tyle mi wystarczy smiling smiley



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-12-28 19:55 przez pionek AGORY.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--1234-->
Bieżąca strona: 2 z 4


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.