Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: 12345-->
Bieżąca strona: 1 z 5
Plac Zabaw- ws.zaśmieconych Placów piszemy do GOSiRu, zobacz notatkę Jagi na str 3
Wysłane przez: majkelmajkel (---.ip.netia.com.pl)
Data: 30 sie 2011 - 17:15:22

Czy ktoś mógłby polecić jakiś plac zabaw dla małych (około 2 lat) dzieci w K-J. Chodzi mi o obiekt "na poziomie" - czyli przynajmniej gumoleum, bezpieczne huśtawki, jakieś zjeżdżalnie i piaskownice.
Z góry dziękuję.

PS
Zastrzegam że próbowałem znaleźć coś w historii ale się nie doczekałem na wynik.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-17 10:46 przez mania.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Plac Zabaw
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 30 sie 2011 - 17:47:05

Jeśli ma być bezpieczna nawierzchnia, to żona jeździła z córką na osiedle do Piaseczna (niedaleko basenu) oraz do Parku Ujazdowskiego w Warszawie. W tym roku Rada mimo moich protestów zdjęła fundusze na bezpieczną nawierzchnię w Bielawie z budżetu na 2011. Ma być w Parku Zdrojowym, ale na razie Ministerstwo Zdrowia blokowało budowę tych placów, może po ostatnim spotkaniu z p. Śliwińskim burmistrz przyniesie jakieś dobre wieści. Plac na Południowej jest sympatyczny, jednak mieszany wiekowo; w Parceli - bardzo dobra atmosfera, ale urządzenia nie dla 2-latków; na Literatów - tylko dla młodzieży; w Mirkowie - zdewastowany; mały ale udany i dość bezpieczny - już poza naszą gminą w Powsinie przystanek za kościołem. Bardzo fajnie można pod nadzorem rodziców bawić się na ścieżce zdrowia w lesie. Z pięciu zaplanowanych placów zabaw z poprzednich dwóch kadencji (w tym dużego na Placu Sportowym Porąbka) nie zbudowano żadnego - tylko zmodernizowano plac na Południowej.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Plac Zabaw
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 30 sie 2011 - 20:05:16

Bardzo fajny, chociaż piaszczysty, a nawierzchnia bezpieczna na ścieżkach, jest ten plac w Powsinie - podzielony na dwie sekcje, dla maluchów i starszych dzieci. Wcale nie taki mały ;)



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Plac Zabaw
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 30 sie 2011 - 20:16:13

Powsin: Mały w sensie usytuowania w trójkącie ulic, na niewielkim ogrodzonym terenie, ale urządzenia są nowe, dobrej jakości i dopasowane do różnych grup wiekowych. Też polecam.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Plac Zabaw
Wysłane przez: darudaru (---.ip.netia.com.pl)
Data: 31 sie 2011 - 10:43:55


Tomasz Zymer
Ma być w Parku Zdrojowym, ale na razie Ministerstwo Zdrowia blokowało budowę tych placów

A co Ministerstwu nie podoba się? Rozumiem, że, skoro place znalazły się w projekcie, to chyba zostało sprawdzone przez kompetentnych fachowców czy można budować w parku czy nie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Plac Zabaw
Wysłane przez: majkelmajkel (---.ip.netia.com.pl)
Data: 31 sie 2011 - 11:49:34

Wielkie dzięki, mu jeździmy na Kabaty bo tam jest sporo fajnych ale to trochę daleko jak na krótki wypad i trzeba jechać samochodem.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Plac Zabaw
Wysłane przez: pionek AGORYpionek AGORY (---.159.28.131.static.crowley.pl)
Data: 31 sie 2011 - 12:35:11

na Literatów to już chyba placu zabaw nie ma... wszystko uprzątnięte, zostało tylko 'boisko'.
Jest jeszcze plac zabaw na Sobieskiego przy willi Gryf (nie widzę żeby ktoś go tu wymieniał)... ale czy bezpieczny i dla jakiego przedziału wiekowego... nie wiem.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Plac Zabaw
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 31 sie 2011 - 12:37:15

Plac jest niezły, chociaż nie ma podziału małe/duże, ale latem sporo komarów, bo teren zadrzewiony.

Można obejrzeć jak wygląda: [migawki.gniazdoswiatow.net]



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Plac Zabaw
Wysłane przez: darudaru (---.ip.netia.com.pl)
Data: 09 wrz 2011 - 14:57:54

"Gmina zamierza wycofać się z budowy jednego z trzech placów zabaw, który miał powstać przy ul. Matejki (tu obecnie znajduje się zaplecze budowy). Zamiast niego mają powstać publiczne toalety."

[www.nadwisla.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Plac Zabaw
Wysłane przez: tomaszjerzytomaszjerzy (---.knc.pl)
Data: 09 wrz 2011 - 15:15:11

Wielka szkoda, liczyłem wreszcie na plac zabaw, na który mogę pójść z dzieckiem per pedes, a nie jak zawsze autem. Lokalizacja była przednia (korzystałyby dzieci z Sobieskiego, Żeromskiego, Cegielni itd). Źle że w okolicach Królewskiej Góry nie ma nic. Kiedyś był malutki na Elsamie, postawiony przez rodziców własnym sumptem, teraz są tylko relikty (przychodziło wielu STARSZYCH "gości", poza tym też nie dbano o niego za bardzo). No a ścieżka zdrowia może służyć dzieciom, ale ostatecznie nie jest to plac zabaw, ale miejsce rehabilitacji.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Plac Zabaw
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 09 wrz 2011 - 15:16:33

Publiczne toalety też są ważne.

Mnie to akurat łatwo mówić, bo mieszkam tuz przy placu na Sobieskiego, do Papierni też niedaleko, a w dodatku na osiedlu mam własne dwie huśtawki i piaskownicę, ale w sumie dobrze by było: zweryfikować, a potem przyjrzeć się tej decyzji.

Rozumiem, że w Parku zasadniczo place będą?



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Plac Zabaw
Wysłane przez: darudaru (---.ip.netia.com.pl)
Data: 09 wrz 2011 - 15:20:58

W projekcie były chyba 3 place, wiec jest nadzieja że place będą.
Place ważne i toalety również, przy dobrym projekcie jedno nie wyklucza drugiego.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Plac Zabaw
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 08 lis 2011 - 08:52:38

Plac na Sobieskiego (obok willi Gryf) nie nadaje się dla maluchów, poza tym jest strasznie brudny - kapsle od butelek, szkła, rozpruta siatka na wysokości oczu dziecka, rozwalone kosze na śmieci i młodzież okupująca zjeżdzalnie dla kilkulatków....

To samo na Jeziornie (obok Policji) niby fajny ten plac zabaw, ale o rampę już się dwoje maluszków tak gwizdnęło że jechało na pogotowie/do szpitala....po południu okupowany przez wulgarną i ordynarną młodzież....

Plac zabaw w Mirkowie - woła o pomstę do nieba, największa kuweta osiedla, co mały deszczyk to plac zabaw tonie w kałuży....ostatnio z moim dwulatkiem przestałam tam chodzić, moje dziecko jest tak sprawne że wlazło na 3,5 metrową zjeżdzalnię po drabince - ufff nic się nie stało ale gorąco było od stresu. Plac zabaw całkowicie do modernizacji - jest mega niebezpieczny dla małych dzieci (a one najbardziej na place zabaw chcą chodzić)

Plac zabaw w Powsinie - marzenie, bardzo fajny i wcale nie mały (na przykład w porównaniu z placem w Papierni)

A tak w ogóle - to przecież Pan burmistrz ma wnuczki i przychodzi na plac zabaw w Starej Papierni, nie chciałby żeby jego wnuczki miały się gdzie bawić? znowu tylko przez całą kadencję będzie o drogach?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Plac Zabaw
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 15 lis 2011 - 20:37:27

[naszemiasto-fmk.pl]

strona 2

sad smiley

ciekawe jak zamkną plac zabaw w Mirkowie? niezamykalny.....

mnie już nic nie dziwi, nawet nie denerwuje, słaby ten Konstancin, słaby.....ech

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Plac Zabaw
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 15 lis 2011 - 21:18:33

Komisja BOKiS w dniu wczorajszym wystąpiła z wnioskiem o:
a) niezamykanie ŻADNYCH placów zabaw w gminie na zimę,
b) zamiast tego ustawienie tylko tablic z regulaminem informującym m.in., że w okresie intensywnych opadów śniegu oraz oblodzenia urządzeń na placu rodzice ponoszą wprowadzają tam dzieci na własną odpowiedzialność. Chodzi o to, że nie starczy pieniędzy na dokładne odśnieżanie i odladzanie wszystkich placów.

Place wg radnych mają być otwarte, a GOSiR dostał środki na ich utrzymanie w czystości.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Plac Zabaw
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 15 lis 2011 - 21:47:51

idzie zima czy ktos pomyślał o lodowiskach -co na to pan nowy dyrektor GOSi RU - ten od zamykania placu zabaw

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Plac Zabaw
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 15 lis 2011 - 21:53:55

P. sołtys Czarnowa mówiła o wylaniu lodowiska na terenie ich obszernego placu zabaw (to chyba już tradycja). Była też mowa o lodowiskach na boiskach przyszkolnych w mieście.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Plac Zabaw
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.knc.pl)
Data: 15 lis 2011 - 22:10:54


babet
idzie zima czy ktos pomyślał o lodowiskach

Szkoda, że Starostwo Powiatowe nie pomyślało o zastąpieniu na czas zimowy orlika tzw. białym orlikiem - sezonowym lodowiskiem dofinansowywanym z Ministerstwa Sportu. Czas na składanie wniosków już minął, z tego prawa skorzystała Góra Kalwaria.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Plac Zabaw
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 15 lis 2011 - 22:34:04



ustawienie tylko tablic z regulaminem informującym m.in., że w okresie intensywnych opadów śniegu oraz oblodzenia urządzeń na placu rodzice ponoszą wprowadzają tam dzieci na własną odpowiedzialność

Świetne rozwiązanie . Proponuję zastosować je również w przypadku tej pani , która boi sie wychodzić na podwórko , bo dziki mogą ją zaatakować.

Może tablica tej treści ?

Wychodzenie na podwórko po zmroku , kiedy pojawiają się się na nim dzikie zwierzęta, tylko na własne ryzyko. W przypadku nie zastosowania sie do zalecenia , UMiG nie ponosi za takie nieodpowiedzialne zachowanie żadnej odpowiedzialności.

Wydawanie pieniędzy na takie bzdurne tablice to ........może lepiej zostawię to bez komentarza. Brawo pomysłodawcy. Tzw. "tfórczość" radosna.


Tomasz Zymer
Chodzi o to, że nie starczy pieniędzy na dokładne odśnieżanie i odladzanie wszystkich placów.

A czy to jakaś nowa sytuacja w naszym mieście ? Czy , któregoś roku jakiś plac był odśnieżany a urządzenia odladzane ?

A teraz chciałbym aby mi ktoś wytłumaczył po się chodzi z dziećmi na nieodśniezony plac zabaw z nieodlodzonymi urządzeniami.
A to nie lepiej pójść na spacer do lasu lub parku ? Na jakąś górkę na sanki ?


konstanty j. Nasze Miasto=FMK
Ja poszedłbym jeszcze dalej
i wprowadził zakaz chodzenia chodnikiem
od października do kwietnia.
Na krzywych, śliskich, bo niezbyt
starannie odśnieżanych chodnikach,
niejeden już złamał nogę. W trosce
o zdrowie obywateli Konstancina
chodniki trzeba zamknąć.

Pewnie Konstanty by wprowadził gdyby to od niego zależało. Na szczęście nie zależy.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-15 22:36 przez harmattan.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Plac Zabaw
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.adsl.inetia.pl)
Data: 15 lis 2011 - 22:54:38



Wydawanie pieniędzy na takie bzdurne tablice to ........
nie mniej bzdurne niż chęć zamknięcia placów zabaw na zimę... zwłaszcza, że zdaje się, przy każdym placu zabaw Regulamin korzystania z niego wisieć musi, przy większości śladu takowego brak zatem i tak je trzeba wykonać....a odpowiednio sformułowany zapis, znoszący odpowiedzialność z Administratora, której ten zdaje się obawiać, nie jest dodatkowym kosztem i zdaje się być bardziej odpowiednie niż samo zamykanie placów...
ja w każdym bądź razie analogii do dzików nie widzę żadnych...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-15 22:55 przez Artek_Bartek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: 12345-->
Bieżąca strona: 1 z 5


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.