Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--12345-->
Bieżąca strona: 2 z 5
Re: Plac Zabaw
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 15 lis 2011 - 23:07:44

Tablice z regulaminem . Jesli ich brak , to znaczy , że zostały zniszczone.

Nie widzisz analogii dzików z ...?
A analogie zamykania pl.zabaw z zamykaniem ulic i chodników widzisz ?

Czy sądzisz , że umieszczenie takiej tablicy zwalnia z jakiejkolwiek odpowiedzialności administratora placu ? Przykro mi ale sie mylisz.

Ale mnie bardziej interesowała odpowiedź na pytanie :- po co się chodzi z dziećmi na niebezpieczny plac zabaw w zimę? Czyżby rodzice urządzali na takim placu swoim dzieciom szkołe przetrwania ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Plac Zabaw
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.adsl.inetia.pl)
Data: 15 lis 2011 - 23:45:48



Czy sądzisz , że umieszczenie takiej tablicy zwalnia z jakiejkolwiek odpowiedzialności administratora placu ?
z pewnością nie zwalnia i dlatego place są ubezpieczone...choć nie wykluczam, że w ogólnych warunkach ubezpieczenia nie będzie napisane 'nie należy się odszkodowanie jeśli korzystanie było niezgodne z Regulaminem'...


po co się chodzi z dziećmi na niebezpieczny plac zabaw w zimę? Czyżby rodzice urządzali na takim placu swoim dzieciom szkołe przetrwania ?
stąd cała dyskusja wydaje się zbędna...pogoda zdaje się być wystarczającym powodem by na taki plac się nie wybierać...

jednak zdarza się, że na placu organizowane jest np. ognisko z Mikołajem...a ciężko to zrobić na zamkniętym placu...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Plac Zabaw
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 16 lis 2011 - 09:15:12

A ja uważam, że plac powinien być zamykany. Na noc. W ramach ochrony przed chuliganami.

Nie mówię, że wszyscy, którzy się wieczorem na taki plac wybiorą, od razu będą łamać huśtawki i urywać karuzele, ale szansa jest niezerowa. Zresztą to nie trzylatki malują sprayem wielkie penisy na obudowaniu zjeżdżalni.

A kiedy leży śnieg, to nie ma o czym mówić. Nikt i tak nie będzie jeździł po nawet odśnieżonej zjeżdżalni, ani stawiał babek ze zmrożonego na kamień piachu grinning smiley



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Plac Zabaw
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 16 lis 2011 - 09:34:49


Artek_Bartek
jednak zdarza się, że na placu organizowane jest np. ognisko z Mikołajem...a ciężko to zrobić na zamkniętym placu..

To oczywiste , że na imprezy typu zorganizowanego plac konkretny trzeba otworzyć. I nie sądze aby obecny dyrektor GOSiR był temu przeciwny.


Bartek
A ja uważam, że plac powinien być zamykany. Na noc. W ramach ochrony przed chuliganami.

Na noc jak najbardziej powinien być zamykany. I to przez cały rok.

A takie felietoniki jak ten z Naszego Miasta -FMK , napisany pod publiczkę przez konstantego j. , no cóż pisać każdy może smiling smiley Szkoda tylko , że radni z komisji BOKiS dali sie na to pisanie złapac i podjeli jakąś , taką "niezgrabną" decyzję.

Liczyłem na to , że ktoś ze zwolenników non stop otwartych placów zabaw , oświeci mnie i wyjaśni dlaczego świadomie naraża swoje dziecko , prowadząc je w niebezpieczne miejsce . Ale odnoszę wrażenie , że łatwo pohałasować w jakiejś sprawie . Gorzej z uzasadnieniem dla tego hałasu.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Plac Zabaw
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 16 lis 2011 - 13:38:14

Dobra, pohałasuję!
Jest listopad, w/g nowego pomysłu wszystkie place zabaw (nie wiem czy w Papierni też bo to prywatny) powinny być zamknięte, dziś na dworze w słońcu jest +10 stopni C i pewnie, że byliśmy na placu zabaw! i po południu też wyjdziemy na dworek. Na pewno za to nie pójdę w lutym kiedy hałdy śniegu będą na placach zalegać. Wyjdę wtedy po prostu na dwór i ze swoim dwulatkiem i gdziekolwiek zrobię bałwana, pójdziemy na sanki i pokarmimy kaczki. Wszyscy co mają dzieci - malutkie i już odrośnięte wiedzą że zima jest super dla dzieci - najgorsza jest jesień kiedy pada od października do sylwestra i wiosna marzec - kwiecień kiedy "kupy psie" spod śniegu wyłażą i jest wiosenne błotko.

W innym wątku pisałam już że mam dosyć wesołego żywczyka dwulatka, musi sobie pobiegać i poszaleć bo inaczej ciężko mu z tym ładunkiem energii wysiedzieć. Nie rozumiem powiedzeń: nie biegaj bo się spocisz, siedź spokojnie itd. to tak jakbym zabroniła dziecku oddychać.

Nie ma tu w naszym mieście za dużo atrakcji dla dzieci, przyznacie?
Aaaaa, rozumiem że odśnieżanie dróg jest ważniejsze niż placu zabaw, zresztą na tym mega niebezpiecznym placyku w Mirkowie i tak nikt nie będzie odśnieżał, ani zamykał....

Zresztą nie rozumiem propagandy - " BĘDĄ ŚWIETNE AŻ 3!!! - TERAZ TYLKO 2 PLACE ZABAW W PARKU" - spoko możemy dla publiczki zrobić i 8 - w parku na widoku, bo warszawka przyjeżdza i turysty, no to przecież nasze reprezentacyjne miejsce. A już dbanie o dobytek, który jest na stanie nikogo nie obchodzi..... cały czas się będę czepiać placu zabaw na Mirkowie - jest niebezpieczny i w sumie lepszy byłby taki drewniany za 15 tysięcy jak na niejednej wsi widziałam z funduszy sołeckich zbudowany, no ale Mirków nie sołectwo, zanim się czegoś doprosimy to Ośrodek Kultury w Mirkowie dostanie nową elewację, płotek, albo cokolwiek. A ty człowieku na to wszystko płać podatki.... jak się doczekasz to ci dzieci urosną i na studia pójdą....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Plac Zabaw
Wysłane przez: HammerHammer (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 16 lis 2011 - 13:45:17

jak on taki energetyczny to może sobie poodśnieżać smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Plac Zabaw
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 16 lis 2011 - 14:06:43



Liczyłem na to , że ktoś ze zwolenników non stop otwartych placów zabaw , oświeci mnie i wyjaśni dlaczego świadomie naraża swoje dziecko , prowadząc je w niebezpieczne miejsce
właśnie dlatego, ze jestem przekonany, że żaden rodzic swojego dziecka narażać nie będzie to uważam zamykanie placów za bezcelowe!
zamykanie ich na noc to oczywiście jednak inna sprawa..

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Plac Zabaw
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 16 lis 2011 - 14:43:45

Wiesz co Hammer? świetny pomysł! Mamy taką wielkości dwulatka metrową łopatkę - będzie świetna do odśnieżania!
Na kiedy śnieg zapowiadają? smiling smiley))))))))

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Plac Zabaw
Wysłane przez: HammerHammer (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 16 lis 2011 - 14:59:04

TVN zapowiadał na wczoraj smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Plac Zabaw
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 16 lis 2011 - 19:16:19



właśnie dlatego, ze jestem przekonany, że żaden rodzic swojego dziecka narażać nie będzie to uważam zamykanie placów za bezcelowe!
zamykanie ich na noc to oczywiście jednak inna sprawa..

Czyli co ? Otwieramy w dzień dla nikogo , po to by na noc zamknąc przed "złota ,polską , nocną" młodzieżą ? Jest w tym jakiś sens ?

@ jaga - no dziś to pogoda wycięła niezły numer wszystkim przepowiadaczom-wrożbitom pogodowym.

Jago wcale nie hałasujesz. To , że place zabaw w Konstancinie w znakomitej wiekszości przypominają czasy głebokiej komuny to niestety fakt.
Nawet ten najnowszy z ul.Południowej , zaprojektowany jest źle.
A przeciez był czas , że sytuacja finansowa gminy nie była zła . Tylko , że pieniądze zamiast być przeznaczane na cele społecznie uzyteczne , szły na jakieś horrendalnie drogie koncerty gwiazdek jednego przeboju.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Plac Zabaw
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 16 lis 2011 - 20:03:24

I dalej idą na cele ważniejsze, zawsze będzie coś ważniejsze - niż dzieci.....

Ten na południowej to ten w Jeziornie za policją? no sama widziałam jak jakiś berbeć brzęknął tak o rampę, że matka jechała na pogotowie, brrrrrr ;(((
A też przestałam chodzić popołudniami w lato, bo ilość wulgaryzmów w nastoletnich ustach nie służy ani mi, ani uczącemu się mówić dwulatkowi.....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Plac Zabaw
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.adsl.inetia.pl)
Data: 16 lis 2011 - 22:55:13



Otwieramy w dzień dla nikogo
rany...przecież nie musimy otwierać tego co otwarte...mówimy o tym by nie zamykać tego z czego mozna skorzystać gdy pogoda jednak będzie sprzyjała...a mowa była o zamknięciu nie np. podczas oblodzenia tylko 'w okresie od...do...'
z resztą...chyba już mi się nie chce polemizować czy to ma sens czy nie...



I dalej idą na cele ważniejsze, zawsze będzie coś ważniejsze - niż dzieci.....
jak sobie przypominam kilka przykładów decyzji już podjętych i deklaracji innych są takie obawy...
wierzę jednak, że inicjatywy typu 'wszystkie szkoły razem' stanowić będą swoiste zawezwanie na rzecz zdrowego rozsądku we właściwej priorytetyzacji finansowania zadań...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Plac Zabaw
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 16 lis 2011 - 23:04:46



rany...przecież nie musimy otwierać tego co otwarte..

rany ... przecież jesli się zamknie na noc (Ty też uznałeś to raczej za słuszne) to trzeba przyjść rano i zamknięte otworzyć smiling smiley szczególnie wtedy , kiedy jest sprzyjająca pogoda.
Może ja sie na placach zabaw nie znam , ale staram sie logicznie mysleć.

Reasumując - doskonale rozumiem intencje dyr. GOSiR. Nie rozumiem radnych z komisji BOKiS I na tym zakończmy.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-17 04:31 przez harmattan.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Plac Zabaw
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 21 lis 2011 - 13:01:08

JA tam bym tego wątku nie kończyła, jest on ważny. Bo dzieci potrzebują miejsc do zabawy. 2 placyki w parku na które czekamy nie wystarczą, dlaczego nie modernizuje się starych placów? dlaczego nie wymienia się piachu gdzie nie tylko srają koty (po to m.in. to zamykanie placyków) ale płotki np. na Mirkowie są za niskie, a furtki zepsute, w piachu na Sobieskiego, na Mirkowie walają się szkła i kapsle od butelek, no niech mi ktoś odpowie dlaczego w Powsinie czy na Ursynowie mogą być zadbane placyki?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Plac Zabaw
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.centertel.pl)
Data: 21 lis 2011 - 13:50:36

GOSiR dostał 60 tys. zł na utrzymanie czystości i porządku na placach zabaw (na 3 miesiące!), więc jest to pytanie do GOSiRu jako administratora placu. Należy:

1) Napisać do GOSiR skargę z wnioskiem o natychmiastowe sprzątnięcie placu ze względu na niebezpieczeństwo zranienia bawiących się dzieci (można emailem: biuro@gosir-konstancin.pl )
2) Wysłać kopię tej skargi na adres Przewodniczącego Rady: andrzejcieslawski@poczta.onet.pl oraz Komisji BOKiS: gchojnowska1@wp.pl )Grażyna Chojnowska) i burmistrzów: 'rmachalek@konstancinjeziorna.pl'; 'kazimierz.janczuk@konstancinjeziorna.pl'
3) Jeśli nie będzie odzewu od GOSiR przez tydzień, przekazać skargę do Komisji BOKiS (na podany adres + do kancelarii UMiG) na dyrekcję GOSiR za zaniedbanie obowiązków, narażanie dzieci na niebezpieczeństwo (szkło, kapsle), zagarnięcie funduszy przeznaczonych na sprzątanie placu i brak nadzoru. Komisja zwróci się do burmistrza o natychmiastowe doprowadzenie placu do należytego stanu i ukaranie winnych zaniedbań. Jeśli Pani nie będzie miała czasu składać skargi, złożę ją ja na posiedzeniu komisji, ale muszę mieć informację, że mieszkańcy najpierw informowali GOSiR o zaniednaniach i o zagrożeniu.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Plac Zabaw
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 23 lis 2011 - 19:14:05

Dobra, pójde i poszukam tych szkieł na placu zabaw w Mirkowie - nie wiem po co będą to czyścić teraz kiedy powinni to robić cały rok a także wymieniać piasek, który w tym roku wymieniony nie był. Wkurza mnie ten plac na moim osiedlu, bo jak się doczytałam w budżecie Gminy na nowy rok 2012 to będą DOPOSAŻANE place zabaw ale tylko na wsiach, w następujących kwotach!!!!!!

W dziale 92695 Kultura fizyczna
(m.in)
Dopozażenie placu zabaw w Kępie Okrzewskiej 5,400zł
Doposażenie placu zabaw w Ciszycy 3,337zł
Doposażenie placu rekreacyjnego w Ciszycy w komplety ławek ze stołami i parasolami 10,000zł (ja też takie chcę na moim placyku gdzie jest lampa w lato że udaru można dostać!!!!)
Doposażenie placu zabaw w Czarnowie - zjeżdzalnia słoń 4,340zł (też poprosimy w Mirkowie, są tu dwie zjeżdzalnie, zapraszamy na testy wnuki pana Burmistrza, ciekawa jestem opinii wnuków i dziadka o bezpieczeństwie tychże zjeżdzalni)
Doposażenie placu zabaw w Czernidłach 13,501zł

A ja mieszkam w mieście, w Konsta...cały czas tak samo...cinie i gdzie mam się zgłosić żeby to ujęto w przyszłorocznym budżecie? do sołtysa nie, no bo nie mamy, a do burmistrza? mam pismo wystosować, da radę uzyskać coś innego niż: "brak środków, mamy ważniejsze sprawy????" ile muszę zebrać podpisów? bo po akcji skateparku nie wierzę w zbieranie podpisów, po akcji z asfalciarnią co raz mniej wierzę w to że Gmina nam pomoże.
Kiedy się doczekam kiedy ktoś zrobi porządek z tym co mamy na osiedlach? - jest takie miejsce na osiedlu gdzie jest kilkadziesiąt ławek między dwoma blokami a tymczasem w parku nie ma..... można by koncerty organizować - bez muszli koncertowej, i tak się akustyka w studni zrobi. Zresztą apropo's koncertów.... jest taki zespół żulików tu u nas który jak sobie popije to strasznie wyje, staż miejska zawezwana przyjeżdza, grabę ściska żulerni i odjeżdza....

ech ale sobie ulałam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Plac Zabaw
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 23 lis 2011 - 19:31:13


jaga
Dobra, pójde i poszukam tych szkieł na placu zabaw w Mirkowie - nie wiem po co będą to czyścić teraz kiedy powinni to robić cały rok a także wymieniać piasek, który w tym roku wymieniony nie był. Wkurza mnie ten plac na moim osiedlu, bo jak się doczytałam w budżecie Gminy na nowy rok 2012 to będą DOPOSAŻANE place zabaw ale tylko na wsiach [...]
Kiedy się doczekam kiedy ktoś zrobi porządek z tym co mamy na osiedlach? - jest takie miejsce na osiedlu gdzie jest kilkadziesiąt ławek między dwoma blokami a tymczasem w parku nie ma..... można by koncerty organizować - bez muszli koncertowej, i tak się akustyka w studni zrobi. Zresztą apropo's koncertów.... jest taki zespół żulików tu u nas który jak sobie popije to strasznie wyje, staż miejska zawezwana przyjeżdza, grabę ściska żulerni i odjeżdza....

Znam problem nadmiaru ławek pod oknami z autopsji z okresu 12 lat mieszkania na osiedlu Praga II (na tyłach zoo). Pijatyki na ławkach były do bladego świtu, a policjanci z Cyryla i Metodego znali każdego z tych "ławkowiczów", bo też byli "stąd". Apele do administracji i władz dzielnicy o usunięcie ławek przynamniej spod samych okien nie dały rezultatu. W końcu wzięliśmy z sąsiadem piłę mechaniczną, wycięliśmy trzy ławki z asfaltu, w którym ugrzęzły na amen - i wynieśliśmy na Plac Hallera. Wtedy oczywiście wybuchła draka o zniszczenie mienia publicznego.

Myślę, że można by zawnioskować do burmistrza o przeniesienie części ławek z Mirkowa gdzie indziej, chociaż raczej nie do Parku Zdrojowego, bo tu projektantka uparła się przy swoich prawach autorskich i wymusza na nas wybór specyficznego designu (wygląda to na cichy układ z producentami). Należałoby zebrać choć z kilkadziesiąt podpisów na temat tych nocnych burd, a ja sprawdzę, co strażnicy miejscy mają zapisane w swoich protokołach interwencji.

Co do placu zabaw w Mirkowie, to będziemy wnioskować do budżetu na 2012 o wyraźne wyszczególnienie (dodanie) tej inwestycji w budżecie - nowe zjeżdżalnie, podsypanie i podniesienie nawierzchni (tak, by plac nie stał w wodzie), ławki z zadaszeniem. Skoro są środki na inne place, musżą się też znaleźć na ten w środku miasta na dużym osiedlu. Był on zresztą przebudowany w ramach tzw. "rewitalizacji" Mirkowa parę lat temu - niestety pieniądze w dużej części utopione, można było za nie znacznie bardziej podnieść standard życia na tym osiedlu.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Plac Zabaw
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 23 lis 2011 - 19:55:19

W parku zdrojowym i na Sienkiewicza powstaje kilka zakątków tematycznych otoczonych zywopłotami, albo na bagnach, tam- jak powiedział mój znajomy - UMiG powinien na stałe umieścić kanciapki, żeby chłopcy i dziewczyny ze SM nie marzli, bo robota bedzie na okrągło. Dobrze, ze dyzury sa 24 godzinne.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Plac Zabaw
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 23 lis 2011 - 20:01:17


wygląda to na cichy układ z producentami

albo z importerem. Kilka dni temu słyszałam audycję i zanikających lasach m.in. na Borneo z powodu wycinania w pień wszystkich gatunków drzew, które do UE docieraja pod własnymi nazwami, a także pod jakimiś wymyslonymi. Ławki w parku mają tez być z drewna egzotycznego, jakby nie było gatunków rodzimych.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Plac Zabaw
Wysłane przez: pionek AGORYpionek AGORY (---.adsl.inetia.pl)
Data: 23 lis 2011 - 20:48:00

offtop
ławki z drewna egzotycznego to wizja projektanta. Miał do tego prawo skoro gmina nie ustaliła czego oczekuje. To tak jakby przyczepiać się do architekta że zaprojektował fasadę/taras czy cokolwiek innego z drewna egzotycznego a nie z rodzimego dębu czy też sosny. Pewne gatunki drewna egzotycznego to od dłuższego czasu trend m.in. we współczesnym meblarstwie
zresztą gatunki egzotyczne mają też specyficzne właściwości, często znacznie różniące się od naszych rodzimych (choćby modny teak używany na tarasy itp)

aha,tak jak można sprawdzić jaką się żywność je, tak też można sprawdzić skąd pochodzi surowiec... w świetle przepisów UE to nie jest takie trudne.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--12345-->
Bieżąca strona: 2 z 5


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.