Forum Konstancina
Po co nam monitoring?
30 kwi 2012 - 21:36:09
Monitoring kosztuje sporo. Jak wynika z informacji na początku wątku - działa sobie a muzom.

Kamery rejestrują, obserwatorzy obserwują, dzieją się różne rzeczy, czy obserwacje są przekazywane naszym stróżom prawa i co dalej?
Pewnie sa jakieś statystyki. Czy cos się poprawiło? Ile kasy z mandatów zasiliło gminny budżet w 2012, czy pokryło wydatki na obsługę monitoringu, zasilanie kamer itd?
Bo jesli nie, to sprzedać ten złom na Allegro.
Re: Monitoring
01 maj 2012 - 05:57:26
ale przeciez ktoś - konkretna służba/osoba - ma go "na stanie" oraz w zakresie obowiązków. Ten i inne wątki sugerują, że w ratuszu nie tylko nie ma strategii długofalowej ("dokąd zmierza Kcin" i te rzeczy ...), ale nawet bieżącj taktyki - bodaj w zakresie wykorzystania posiadanego sprzętu i wywiązywania się z etatowych obowiązków. Piraci piracą, śmieciarze śmiecą, monitoring działa - i co z tego wynika ? Doprawdy trudno tu zastosować zasadą "to nie my - to oni" moody smiley
Re: Monitoring
01 maj 2012 - 06:27:48
ale straz miejska ma byc przyjazna, to co najwyzej pouczenie moze wystawic, a co dopiero zarabiac.

Monitoring podobnie jak fotoradar ma sluzyc bezpieczenstwu, a nie zarabianiu.
Anonimowy użytkownik
Re: Monitoring
01 maj 2012 - 07:18:12
Hammerze , pouczenia się nie wystawia. Pouczenia się udziela.

Nasza Straż M. w tym roku podobno udzieliła już 2500000 pouczeń. A zatem stan bezpieczeństwa poprawił się z całą pewnością smiling smiley
Re: Monitoring
01 maj 2012 - 08:27:20
nie mkalem przyjemnosci, to sie nie znam smiling smiley
Re: Monitoring
01 maj 2012 - 08:51:17
Jak to, Harmattan, dwa i pół miliona pouczeń w cztery miesiące? To by wypadało 1389 pouczeń dziennie na jednego strażnika. Chyba coś nie tak z tymi statystykami. Wiem, że w Konstancinie-Jeziornie służby porządkowe kontynuują chlubne tradycje produkcji papieru, a papier, jak wiadomo, jest cierpliwy, ale tu chyba przesadziłeś.

Z zestawień przedstawianych przez Komendanta Straży jakoś tak na początku roku wynikało, że około 30-40% przestępstw i wykroczeń jest wykrywanych dzięki monitoringowi. W dużej części chodzi o bardzo powszechne wykroczenia takie, jak picie alkoholu w miejscach publicznych, niewłaściwe parkowanie, wyrzucanie prywatnych śmieci do publicznych koszy, itp., itd.
Nowe kamery obrotowe
23 wrz 2012 - 06:57:51
Jak czytamy w SIWZ ( [bip.konstancinjeziorna.pl] ), UMiG zamówi obrotowe kamery, które będą strzec: Placów zabaw przy Źródlanej, Matejki i Sienkiewicza / Sobieskiego oraz skrzyżowanie Warszawska / Mirkowska. Oferty miały napływać do 26 września.
Re: Monitoring
07 pa 2012 - 15:15:42
Mamy rozstrzygnięcie, które jest przekomiczne (a może straszne) i dopełnia obrazu funkcjonowania Urzędu smiling smiley. Oj biedny ten Urząd...

[bip.konstancinjeziorna.pl]

Ciekawe czym jeszcze różnią się oferty 1,2,3 poza ceną i formalną nazwą wykonawcy smiling smiley.
Anonimowy użytkownik
Re: Monitoring
07 pa 2012 - 15:29:12
To teraz juz wiemy czemu urząd broni się rękami i nogami przed oddtajnieniem rozpatrywania ofert ?
Re: Monitoring
08 pa 2012 - 05:33:36
Ja tu widzę dwa problemy.

Pierwszy: Jak ktoś mógł kopertę z napisem mniej więcej takie treści "dot. przetargu na na "dostawę i montaż kamer obrotowych do monitoringu miejskiego"" mógł zadekretować przypadkiem na wydział promocji? Dekretacji w normalnym urzędzie nie dokonuje jakiś niski urzędnik tylko ktoś z najwyższego szefostwa (burmistrz, zastępca burmistrza, sekretarz itp.). Czy nie było to jednak umyślne?

Drugi: obserwowałem kiedyś pewien przetarg. Wpłynęło kilka ofert. Oferta firmy A była najtańsza, średnią cenę dała firma B, a najdroższą firma C. Okazało się, że firma A nie złożyła jakiegoś dokumentu, więc została zgodnie z prawem wezwana do uzupełnienia. Gdyby to zrobiła to wygrała by przetarg. Ale tego nie zrobiła, więc wygrała oferta B.

Firma C zaskarżyła wyniki bo okazało się, że firmy A i B są powiązane ze sobą co jest niedopuszczalne. Więc oferty A i B zostały anulowane i wygrała firma C.

Po co to było zrobione? Odpowiedź jest prosta. Gdyby się okazało, że firma C złożyła środkową ofertę to wtedy firma A uzupełniła by dokumenty i wygrała.

W tej strategii właściciel firm A i B zawsze wygrywa. Czasem by mniej zarobił, ale jednak by zarobił.

Ciekawe czy tutaj wszystkie 3 oferty miały wymagane dokumenty.
Re: Monitoring
08 pa 2012 - 12:47:52
Nie wygra, gdy C złoży od razu najkorzystniejszą ofertę smiling smiley
Ale...ciekawy jestem czy jest szansa, ze skonczymy z jedynym slusznym kryterium pt 'cena'...
Choć w sumie...kamera to kamera...
Re: Monitoring
05 gru 2013 - 23:42:13
Ciąg dalszy komedii z monitoringiem, którego działanie jest chyba równie chore jak komendanci gminnej służby porządkowej.

[www.nadwisla.pl]

"Wiceburmistrz Ryszard Machałek wyjaśnia ?Nad Wisłą?, że nagraniami z gminnych kamer dysponuje straż miejska. Dlatego poradził pani sołtys złożyć skargę do komendanta na strażniczkę, która jej nie obsłużyła.

A co z nagraniem? Niestety, z komendantem ani z jego zastępcą nie udało się nam porozmawiać. ? Obaj są chorzy ? usłyszeliśmy na posterunku.
"
Re: Monitoring
06 gru 2013 - 09:14:37
Witam,

Rzeczywiście monitoring w naszej gminie jest farsą. Kilka tygodniu temu pod szkołą przy ul.Bielawskiej, na przeciwko wejścia szkoły, na wysokości przejścia dla pieszych rzucono mi w samochów kamieniem.Niestety na kamerze szkolnej i kamerze z montoringu miejskiego na rondzie nie widać sprawcy.

Jakość sprzętu monitoringowego fatalna, szkoda na to kasy.

Pozdrawiam,
Re: Monitoring
06 gru 2013 - 09:27:05
Może problem jest w tym, że sprzęt jest, ale nikt nie wie, jak wyciągnąć z niego nagrania. Bądź w szale przełączania między kamerami palec komuś się omsknął i przypadkiem wyłączył nagrywanie.
@Artek_Bartek: niestety kamera kamerze nierówna, więc oszczędzając np. 4000zł można trafić na sprzęt który będzie się psuł co 4 tygodnie, a jeżeli będzie działał, to jakość obrazu będzie niczym z amatorskich nagrań VHS z lat 80. (gwarancja kończy się po 2 latach, co wtedy? Na śmietnik całość?). Do weryfikacji oferty przydała by się specjalistyczna wiedza (bądź opinia niezależnego eksperta).
Re: Monitoring
06 gru 2013 - 09:36:29
Widziałam nagrania szkolne z wejścia przed szkołą , trudno ustalić personalnie osobę, miałam nawet trudności rozpoznać swoje dziecko. Co do nagrania z kamery z ronda nie widziałam, bazuję na informacjach uzyskanych w tej sprawie od Operatów monitoringu i pracowników SM.Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-12-06 09:37 przez Gosia.
Re: Monitoring
06 gru 2013 - 11:56:19
Tyle razy powtarzam, że jak się biorą za sprawę bezpieczeństwa ignoranci, począwszy od naszego kochanego Burmistrza, Przewodniczącą Komsji BOKS, nadzorującego urzędnika z Urzędu Gminy po Komendanta i jego zastępcę to mamy takie efekty.
Niestety nadal źle widzę przyszłość w tej materii. Od początku powstania Straży nie było kogoś, kto nadałby jej właściwy styl i kierunek pracy.
Obawiam się , że podobnie będzie z obsługą radaru, który chyba wejdzie kiedyś na wyposażenie naszych strażników.
Re: Monitoring
23 lis 2017 - 23:19:14
Kolejny przetarg na obsługę monitoringu w gminie: [bip.konstancinjeziorna.pl]

I jak zwykle pełne zaskoczenie jedyną ofertą i ceną co do złotówki równą z budżetem na to zadanie: [bip.konstancinjeziorna.pl]
Re: Monitoring
03 gru 2018 - 17:30:54
Za chwilę będzie jak co roku zaskoczenie i niespodziewanie wygra ta sama firma, która wygrywa co rok.
[bip.konstancinjeziorna.pl]