Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...23456789101112...->|-->
Bieżąca strona: 7 z 19
Re: UZDROWISKO CZY GNOJOWISKO - WIOŚ skontrolował, zob. na str 6
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.180.183.87.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 06 mar 2012 - 14:04:59

Taki przerażający smród w uzdrowisku docierający do strefy B. A czasem do A

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: UZDROWISKO CZY GNOJOWISKO - WIOŚ skontrolował, zob. na str 6
Wysłane przez: darudaru (---.ip.netia.com.pl)
Data: 06 mar 2012 - 15:50:58


robert
W poniedziałek poinformowano nas, że projekt wodociągu (Parcela jako jedyna wieś w gminie nie ma wodociągu) i kanalizacji?.. robiony od 2006 roku?. nie istnieje. "Firma nie oddała, zerwaliśmy współpracę i od nowa trzeba planować, ogłaszać przetargi..... PKP.

Panie Robercie jak to projekt nie istnieje? chyba przez 6 lat coś jednak zrobili, były spotkania mieszkańców z projektantem,uzgodnienia,zapewnienia i co? nic nie ma? Gdzie był urząd, nie interesował się na jakim etapie zaawansowania jest projekt?nikt personalnie nie odpowiada w urzedzie za tę inwestycję?przecież w umowie musiał być podany termin zakończenia projektu,jakieś etapy pracy. Nikt ich nie kontrolował? Mogą zerwać umowę bez żadnych konsekwencji? Kuźwa angry smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: UZDROWISKO CZY GNOJOWISKO - WIOŚ skontrolował, zob. na str 6
Wysłane przez: HammerHammer (---.play-internet.pl)
Data: 06 mar 2012 - 18:33:01

pewnie gmina będzie mogła dochodzić w sądzie odszkodowania. Za kilka lat kasa jak znazł smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: UZDROWISKO CZY GNOJOWISKO - WIOŚ skontrolował, zob. na str 6
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.adsl.inetia.pl)
Data: 06 mar 2012 - 21:20:05



W Rozporządzeniu z 9 listopada 2010 może o zbiornikach na gnojowicę nie ma mowy ale jest napisane:

"Par. 2.1. Do przedsięwzięć mogących zawsze znacząco oddziaływać na środowisko zalicza się następujące rodzaje przedsięwzięć:
....
51) chów i hodowla zwierząt w liczbie nie mniejszej niż 210 dużych jednostek przeliczeniowych inwentarza (DJP); współczynniki przeliczeniowe sztuk zwierząt na DJP są określone w załączniku do rozporządzenia."

ale problem zdaje się jest w tym, że obecna nowa inwestycja polega na budowie zbiornika na gnojowicę a nie otwarciu hodowli, która już tu funkcjonuje od lat, gdy g...o krów wypasanych na pastwiskach być może pachniało odmiennie niż tych dzisiejszych zapychanych jakimiś po części kukurydzianymi kiszonkami...pęd ludzkości do wydajności spowodował, że krowa, która kiedyś dawała 20 litrów mleka przez 220 dni w roku, obecnie daje pewnie 60 przez dni 300...tylko...krowom skróciliśmy życie, ale nie ma możliwości by zakleić im tyłki i spowodować by nic przy tym nie wydalały....zawsze to śmierdziało ale od lat sadzone były na tym ziemiaki i inne warzywa...



nie zgadzamy się na budowanie zbiornika bez procedury oceny wpływu na środowisko
Robert - jeśli ten brak zgody znajdzie swe podstawy w obowiązujących przepisach masz moje pełne poparcie!
przeczytaj uważnie to co ja pisałem... szkodzeniu środowisku i mieszkańcom, łamaniu prawa podobnie jak Ty mówię nie!
Jednak zdanie typu


będziemy im narzucać profil produkcji, bo to oni są w gminie uzdrowiskowej a nie my w ich folwarku
brzmi wg mnie nieco demagogicznie... wg mnie skazani jesteśmy na koogzystencję z SGGW jeszcze przez długie lata...pozostaje kwestia wiary, że uda się wypracować - choćby i na zasadzie nacisków społecznych, które modelowo inicjujesz (!) - zasady tegoż współżycia....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: UZDROWISKO CZY GNOJOWISKO - WIOŚ skontrolował, zob. na str 6
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 07 mar 2012 - 11:35:46


Człowiek został powołany, aby uprawiać ogród ziemi i strzec go, jest zatem w szczególny sposób odpowiedzialny za środowisko życia, to znaczy za rzeczywistość stworzoną, która z woli Boga ma służyć jego osobowej godności i jego życiu: odpowiedzialny nie tylko wobec obecnej epoki, ale i przyszłych pokoleń.


A Pan Bóg widzi i nie grzmi.Mogę sie załozyć, że w gabinetach JM Rektora, kierownictwa RZD oraz w salach gdzie pobierają nauki studenci wiszą Krzyże i że po wybudowaniu nowego zbiornika zostanie zaproszony ksiądz - może nawet biskup, żeby poświęcił.

...choć może Pan Bóg grzmi, ale kto by Go słuchał - biznes to biznes

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: UZDROWISKO CZY GNOJOWISKO - WIOŚ skontrolował, zob. na str 6
Wysłane przez: HammerHammer (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 07 mar 2012 - 11:49:59

w salach wykładowych nie ma krzyży.

tylko starotestamentowy bóg Jahwe grzmiał i mścił się, czy to na grzesznikach, czy też na wrogach swych wyznawców.

Ten z Nowego Testamentu jest miłościwy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Wnioski złozone w UMiGu przez Sołtysa w imieniu mieszkańców Parceli
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 07 mar 2012 - 11:55:51

Wniosek I




_____________________________________________________________________________________________

Wniosek I I

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: UZDROWISKO CZY GNOJOWISKO - WIOŚ skontrolował, zob. na str 6
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 08 mar 2012 - 18:15:06

14.03.2012 godz. 10.00 - Szkolenie zewnętrzne dla rolników, radnych i osób chętnych na temat używania środków ochrony roślin w strefie "C" uzdrowiska, ul. Świetlicowa

Zamieszczam w tym wątku, bo nie chcę zakładać osobnego, a tematyka szkolenia jest częściowo związana z tematyką tego wątku - ogólniej szkolenie jest o tym, jakie ograniczenia stawia rolnictwu ustawa uzdrowiskowa oraz niedawno wydane dyrektywy unijne i ich odmienna interpretacja przez dwa różne ministerstwa.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-08 18:17 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: UZDROWISKO CZY GNOJOWISKO - WIOŚ skontrolował, zob. na str 6
Wysłane przez: darudaru (---.ip.netia.com.pl)
Data: 12 mar 2012 - 11:33:31

Kuźwa, w jakiej my gminie żyjemy, ktoś dba o nasze sprawy? Urząd już 2010 nie był informowany przez firmę projektową o stanie zaawansowania prac, firma nie przedstawiła terminu zakończenia prac (podpisane przez obecnego kierownika inwestycji), nie przekazała projektu tylko kilka fragmentów przyszłej dokumentacji potwierdzający znikomy stan zaawansowania prac - dostarczono niezapisaną płytę CD. Pytam się, po jaką cholerę czekano i ciągnięto sprawę 2 lata, żeby dopiero teraz im podziękować? Urząd lekka ręka rozwiązał umowę bez żadnych roszczeń i zapłacił-za co? za brak projektu? - bodajże 30 % z kwoty ustalonej w umowie. Teraz jest jasne, dlaczego burmistrz tak bronił się przed zwiększeniem środków w budżecie 2012 na kanalizacje dla Parceli. Wyszło tak jak chcieli burmistrzowie przed uchwalaniem budżetu, czyli nie przeznaczamy odpowiednio dużych środków na budowę wod-kan na rok 2012, pomimo, że "planowano" rozpoczęcie prac. Panie burmistrzu gdzie te zmiany w dobrym klimacie? miał Pan zadbać o potrzeby mieszkańców wsi a co mamy: zamiast kanalizacji mamy gnojowicę, zamiast wodociagu mamy wodę z przekroczona dozwoloną normą azotanów w wodzie pitnej - takiej wody nie powinny pić kobiety w ciąży i dzieci. Podobno mieszkamy w UZDROWISKU.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: UZDROWISKO CZY GNOJOWISKO - WIOŚ skontrolował, zob. na str 6
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 12 mar 2012 - 18:16:42

Z ulotki kandydata na burmistrza, p. Kazimierza Jańczuka, DO MIESZKAŃCÓW PARCELI

"Szanowni Państwo,

Na terenie Państwa sołectwa narosło w ostatnich latach wiele problemów, które domagają się pilnego rozwiązania. Znam te problemy i będę się starał je jak najszybciej rozwiązać.

Przede wszystkim chodzi o budowę infrastruktury wodno-kanalizacyjnej. Państwa sołectwo, choć jako pierwsze otrzymało plan zagospodarowania, przez tyle lat nie doczekało się tej podstawowej zdobyczy cywilizacyjnej. Pragnę przez konsultacje z Waszymi reprezentantami, panią sołtys i Radą Sołecką, uzgodnić plan uporządkowania i rozwiązania nabrzmiałych problemów. Dotyczy to również wciąż nie rozwiązanych problemów związanych z układem drogowym i zmianami w Planach Zagospodarowania.
[...]
Nasza gmina potrzebuje burmistrza, który jest zdolny do dobrej współpracy z Radą Miejską i do przeprowadzenia tych niezbędnych działań w jasno ustalonych terminach. Mój kontrkandydat, dotychczasowy burmistrz p. Marek Skowroński, miał na ich realizację już osiem lat - widzimy, z jakimi rezultatami. Apeluję zatem do wszystkich Państwa, dla których istotne jest, by nasza okolica i nasz standard życia nie ulegały dalszej degradacji, o poparcie mojej kandydatury 5 grudnia, w drugiej turze wyborów."

Całość na moim blogu: [tomaszzymer.blogspot.com]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: UZDROWISKO CZY GNOJOWISKO - WIOŚ skontrolował, zob. na str 6
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 12 mar 2012 - 19:59:35

Czy Radny usiłował ustalić dlaczego wodociągu nie będzie w Parceli, czy najpierw wylewa żale na forum, żeby ktoś zapytał burmistrza o to?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: UZDROWISKO CZY GNOJOWISKO - WIOŚ skontrolował, zob. na str 6
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 12 mar 2012 - 20:37:36

Wodociągu w Parceli nie będzie m.in. z powodów, które powyżej opisał Daru - gmina zawaliła sprawę projektu, nie dopilnowała wykonawcy. Drugi aspekt - przeprojektowanie związane z przesunięciem nitki wodociągu z ul. Literatów na groblę za pałacem - także wynika z faktu, że gmina dopuściła projektowanie sieci doskonale zdając sobie sprawę, że aleja zabytkowych drzew jest wpisana do rejestru i może stanowić istotną przeszkodę. Trzecim powodem są preferencje inwestycyjne burmistrza i wiceburmistrza.

Ja nie wylewam żadnych żali, tylko cytuję bez komentarza ulotkę wyborczą burmistrza. Burmistrz może co prawda powiedzieć, że to my mu te ulotki wtedy pisaliśmy z Wojtkiem Polaczkiem i kilkoma innymi osobami (mam wymienić wszystkie?), ale ostatecznie burmistrz je zatwierdził i pozwolił przygotować druk i kolportaż. Byłem bardzo zaangażowany w tworzenie programu zawartego w tych ulotkach i nie widze powodu, żeby się o niego teraz nie upominać.

Jeśli burmistrz chce się bronić na forum lokalnym, powinien oddelegować pracownika Wydziału Promocji jako rzecznika, a nie angażować do tego celu moderatora, bo to sprawia dziwne wrażenie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: UZDROWISKO CZY GNOJOWISKO - WIOŚ skontrolował, zob. na str 6
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.180.40.165.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 12 mar 2012 - 22:57:45

Ja przyznam szczerze, iż z wielu dyskusji (rowniez pozaforumowych) wylania mi sie wrażenie, ze obecna rzeczywistość z treścią ulotek wyborczych (niezależnie kto je tworzył podpisywał się pod nimi kandydat na burmistrza Kazimierz Jańczuk!) w wielu aspektach zdaje się poważnie rozjezdzac...
I przekonany jestem, ze Burmistrz winien się bronić konkretnymi działaniami lub ewentualnie jasnym umotywowaniem braku działań....bazą mógłby być obiecany PLAN KADENCYJNY...może ci, którzy bronią burmistrzowskich -chyba jednak nie zawsze słusznych - racji takowy widzieli? Są tacy, którzy czekają na niego już ponad rok...i mam wątpliwości czy się doczekają....Nawet jeśli od początku kibicowali by misja zmiany naszego miasteczka i przyległych wiosek się powiodła...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-12 22:59 przez Artek_Bartek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: UZDROWISKO CZY GNOJOWISKO - WIOŚ skontrolował, zob. na str 6
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 13 mar 2012 - 00:49:56


Jeśli burmistrz chce się bronić na forum lokalnym, powinien oddelegować pracownika Wydziału Promocji jako rzecznika, a nie angażować do tego celu moderatora, bo to sprawia dziwne wrażenie.

Nikt mnie nie angazuje, piszę bo obserwuje i jeszcze zachowałam (resztki) rozumu i trochę rozsadku

Gorzej jest z Radnym TZ, który zamiast mysleć własnym rozumem wyraża poglądy ....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: UZDROWISKO CZY GNOJOWISKO - WIOŚ skontrolował, zob. na str 6
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 13 mar 2012 - 10:15:59


mania
Gorzej jest z Radnym TZ, który zamiast mysleć własnym rozumem wyraża poglądy ....

...własne smiling smileysmiling smileysmiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: UZDROWISKO CZY GNOJOWISKO - WIOŚ skontrolował, zob. na str 6
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 13 mar 2012 - 10:39:45


...własne smiling smileysmiling smileysmiling smiley

to jest gorzej niz myslałam angry smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: UZDROWISKO CZY GNOJOWISKO - WIOŚ skontrolował, zob. na str 6
Wysłane przez: darudaru (---.ip.netia.com.pl)
Data: 13 mar 2012 - 11:15:39


daru
Urząd już 2010 nie był informowany przez firmę projektową o stanie zaawansowania prac, firma nie przedstawiła terminu zakończenia prac (podpisane przez obecnego kierownika inwestycji), nie przekazała projektu.... Pytam się, po jaką cholerę czekano i ciągnięto sprawę 2 lata, żeby dopiero teraz im podziękować? Urząd lekka ręka rozwiązał umowę bez żadnych roszczeń i zapłacił-za co? za brak projektu? - bodajże 30 % z kwoty ustalonej w umowie.
Maniu skoro rozumiesz takie postępowanie to proszę, wyjaśnij mi bo ja nie potrafię tego zrozumieć, a wydaje mi się że jeszcze posiadam resztki rozumu i trochę rozumu. Skoro nasi wszechwiedzący dobrodzieje wiedzieli, że firma projektowa nic nie robi to na co czekali? Po co ta gra na czas? Ile jeszcze lat mamy czekać na taki luksus jak kan i wod?Dlaczego inwestycje prowadzone są głównie w mieście a wieś traktowana jest po macoszemu, preferencje inwestycyjne burmistrza same się w oczy rzucają.Radny Zymer pewnie wie jak procentowo rozkładają sie inwestycje wieś/miasto. Tylko proszę nie zwalaj wszystkiego na poprzedniego burmistrza, który też dużo obiecywał a mało robił dla wsi.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-13 13:59 przez daru.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: UZDROWISKO CZY GNOJOWISKO - WIOŚ skontrolował, zob. na str 6
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 13 mar 2012 - 12:16:10

Nie wiem i nie rozumiem. Może Burmistrz "angażując mnie" - jak twierdzi radny Zymer - jako swojego rzecznika zechce powiedzieć. Zapytam.

A swoją drogą ciekawe co jeszcze napisze o mnie radny?

I jakie inwestycje, przebieg dróg wyroją mu się w głowie (zob watek [www.konstancin.com] )

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: UZDROWISKO CZY GNOJOWISKO - WIOŚ skontrolował, zob. na str 6
Wysłane przez: szeptuśszeptuś (---.adsl.inetia.pl)
Data: 13 mar 2012 - 12:37:25

Pani Maniu, Pani nie dolewa oliwy do ognia (delikatnie mówiąc). To już chyba jedyny radny, który jeszcze coś mówi społeczeństwu co się dzieje. Sesje, komisje to nie wszystko, nie każdy ma czas przychodzić. A jak się przyjdzie, to spoglądają tylko kątem oka - kto to, poco. Nie lubią świadków ich pracy smiling bouncing smiley. Nie dotyczy to wszystkich.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: UZDROWISKO CZY GNOJOWISKO - WIOŚ skontrolował, zob. na str 6
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 13 mar 2012 - 13:01:26


mania
I jakie inwestycje, przebieg dróg wyroją mu się w głowie (zob watek [www.konstancin.com] )

Raczej w głowie Mani, która nie przeczytała uważnie ani wniosku do planu województwa, ani nawet legendy do mapy, ale juz gotowa jest wszystko potępiać, przedstawiając stary rysunek z gminnego studium uwarunkowań sprzed kilkunastu lat jako coś, co się radnemu teraz "wyroiło w głowie".

Zapraszam do szkoły Montessori na lekcje czytania ze zrozumieniem.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...23456789101112...->|-->
Bieżąca strona: 7 z 19


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.