Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...345678910111213...->|-->
Bieżąca strona: 8 z 19
Re: UZDROWISKO CZY GNOJOWISKO - WIOŚ skontrolował, zob. na str 6
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 13 mar 2012 - 14:51:16


T.Zymer:
przedstawiając stary rysunek z gminnego studium uwarunkowań sprzed kilkunastu lat


- o jaki stary rysunek chodzi, czy o te widoki z nieba, które wkleił Guciak (nie mania)? Patrzę i widzę te przeszkody na trasie, i zastanawiam się czy propozycja puszczenia trasy po domach jest w porządku?
Dopiero co była wielka awantura z udziałem Radnego ( i słusznie) gdy projektowana trasa przechodzić miała komuś przez taras i wymagała przesunięcia parkanu, a teraz tak myk, myk i nie ma 15 domów?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: UZDROWISKO CZY GNOJOWISKO - WIOŚ skontrolował, zob. na str 6
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 13 mar 2012 - 18:05:04

ODPOWIEDŹ MANI: Ustosunkowałem się do sprawy we właściwym wątku o planie Województwa. Zamieszczona przeze mnie na liczne prośby mieszkańców mapka pokazuje dwa warianty przebiegu drogi: ten ujęty w planach miejscowych w postaci rezerwy szer. 50 metrów (wariant czerwony) oraz drugi, stary, zaznaczony jeszcze w studium uwarunkowań linią przerywaną (wariant zielony). Żaden z nich nie jest moją propozycją przebiegu trasy. Mój wniosek dopuszcza jako jeden z wariantów opcję przebiegu trasy w kierunku Powsina, ale nie wskazuje, że ma ona pójść po tych czy innych domach. Szczegóły są tutaj: [www.konstancin.com]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-13 18:05 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: UZDROWISKO CZY GNOJOWISKO - WIOŚ skontrolował, zob. na str 6
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 13 mar 2012 - 19:56:25

Pytałam o kanalizację Parceli.
Jak pewnie Państwo wiedza, z firmą która projektowała pzrez długie lata gmina zerwała umowę, będzie inna. O wszystkim Burmistrz powie za tydzień na sesji.

Od mieszkańca sąsiedniego sołectwa wiem, że w Parceli jest jakiś problem sasiedzki i dopóki nie zostanie rozwiązany nie ma co się brać za projektowani, bo będą leciały pióra

Opcje: OdpowiedzCytuj
Może to utopia, choc kto wie?
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 13 mar 2012 - 22:43:26

Tak sobie myslę, że ZRD wylewający gnojowicę, która wsiąka w pola i prawdopodobnie zapaskudza studnie, mógłby w jakimś stopniu mieszkańcom zrewanzować się za te niedogodności i partycypować w budowie wodociągu. Niech to będzie jakiś gest - np. zaprojektowanie wodociągu.

Na wydz. Inzynierii i Kształtowania Środowiska SGGW, gdzie przez wiele lat pracowała wiceburmistrz Gadomska, jest KATEDRA BUDOWNICTWA I GEODEZJI, a w niej ZAKŁAD WODOCIĄGÓW I KANALIZACJI WIEJSKICH. Pewnie absolwenci piszą prace doktorskie, studenci prace magisterskie - przydałoby się połączyć przyjemne z pozytecznym. Podobno JM Rektor lubi nasze uzdrowisko. Poza tym mogła być naszym orędownikiem pani Wiceburmistrz.

Takie ciekawe projekty i prace prowadzone sa na rzeczonym wydziale: [spin.sggw.pl] , to zaprojektowanie wodociągu w niewielkim sołectwie, to pzrysłowiowa "bułka z masłem"


Robertowi dziękuję za wyjaśnienia, poczekajmy do sesji - zobaczymy co powie Burmistrz.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: UZDROWISKO CZY GNOJOWISKO - WIOŚ skontrolował, zob. na str 6
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 15 mar 2012 - 07:07:38


robert
(...) "koncepcje", bo to jest ulubione słowo w UMiG (...) możemy dalej patrzeć jak się towarzystwo bawi i przygotowuje koncepcje - za tę "naszą" koncepcje jeszcze w 2007 roku firma dostała 54 tysiące. A teraz z nią rozwiązują umowę "bez wzajemnych roszczeń". I nowa koncepcja jest planowana, bo "stara" już nieaktualna. I nie ma nikogo odpowiedzialnego za ten stan obecny.(...)

Uploaded with ImageShack.us

oj, Robert, się czepiasz eye popping smiley - UMiG szybko zareagował na Twoje czepialstwo i usunął z BIPu (bo z realu nie było czego usuwać) wszelkie strategie, koncepcyje i programy. I nareszcie wszystko jest jasne: wg BIP zmierzamy donikąd. Pozostaję pod wrażeniem taaaakiej jawości stanowiska władz samorządowych moody smiley Kolejnym krokiem powinna zatem być grupowa dymisja, a następnie wniosek do marszałka S. o przyłaczenie Kcina do któregos z miast bliźniaczych drinking smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: UZDROWISKO CZY GNOJOWISKO - WIOŚ skontrolował, zob. na str 6
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 15 mar 2012 - 08:19:36

Albo do Wilanowa! Przyłączmy się do Gminy Ursynów - tam prężnie działają!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: UZDROWISKO CZY GNOJOWISKO - WIOŚ skontrolował, zob. na str 6
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 15 mar 2012 - 08:43:24

ja bym raczej stawiała na Holandię - bo to Jeziorka i w ogóle ...smoking smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
WIOŚ przesuwa termin kontroli, bo? A.... tego nie wiedzą nawet Górale
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 15 mar 2012 - 22:09:04


Opcje: OdpowiedzCytuj
WIOŚ jednak skontrolował, ale ....
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 15 mar 2012 - 22:12:48


Opcje: OdpowiedzCytuj
Gdzie będzie zbiornik na ok.1,5 mln litrów gnojowicy
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 15 mar 2012 - 23:33:45

mapka: [rzdwilanow.pl]

6 marca został rozstzrygnięty pzretarg: [rzdwilanow.pl]

a tu cała informacja o przetargu: [rzdwilanow.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Gdzie będzie zbiornik na ok.1,5 mln litrów gnojowicy
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 16 mar 2012 - 06:55:21


mania
6 marca został rozstzrygnięty pzretarg

A jak oni mogli rozstrzygnąć przetarg kiedy jeszcze nie mają pozwolenie na budowę ?

Wygląda na to, że SGGW już wie, że dostanie tę decyzję.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Gdzie będzie zbiornik na ok.1,5 mln litrów gnojowicy
Wysłane przez: HammerHammer (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 16 mar 2012 - 07:11:50

czytanie Marku ma przed sobą znakomitą przyszłość.


SGGW
przetarg na (...) zaprojektowanie i wykonanie zbiornika na gnojowicę...

Jak można wystąpić o pozwolenie na budowę nie posiadając projektu?

W ogłoszeniu jest też stosowny punkt odnoszący się do trwającego postępowania o udzielenie decyzji lokalizacyjnej celu publicznego. Ale nie mogę z tego pdfa nic skopiować.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Gdzie będzie zbiornik na ok.1,5 mln litrów gnojowicy
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 16 mar 2012 - 07:32:36


Hammer
punkt odnoszący się do trwającego postępowania o udzielenie decyzji lokalizacyjnej celu publicznego

A gdzie jest napisane, że trwa postępowanie ? Chorowałem ostatnio więc zmęczonym i może gdzieś przeoczyłem.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: UZDROWISKO CZY GNOJOWISKO - WIOŚ skontrolował, zob. na str 6
Wysłane przez: HammerHammer (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 16 mar 2012 - 08:24:51

Było kiedyś na forum o tym pisane, a poniżej link do strony UMiGu:

[ Obwieszczenie z 17 lutego 2012r. ]


UMiG
Obwieszczenie z 17 lutego 2012r. W sprawie wydania decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego dla zamierzenia polegającego na budowie zbiornika na gnojowicę wraz z przepompowniami i rurociągiem tłocznym, dostosowanego do wymogów UE w ramach Rolniczego Zakładu Doświadczalnego ? Ferma Goździe ? Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego Wilanów Obory, na terenie części działki o nr ew. 29/7 z obrębu Obory, gm. Konstancin-Jeziorna.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: UZDROWISKO CZY GNOJOWISKO - WIOŚ skontrolował, zob. na str 6
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 16 mar 2012 - 08:33:20


Hammer
Było kiedyś na forum o tym pisane, a poniżej link do strony UMiGu:

Yyyy ... ale co z tego ? Gdzie w SIWZ jest zaznaczone, że trwa postępowanie ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: UZDROWISKO CZY GNOJOWISKO - WIOŚ skontrolował, zob. na str 6
Wysłane przez: HammerHammer (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 16 mar 2012 - 08:54:26

yyy co z tego, że na stronie Urzędu Miasta i Gminy Konstancin Jeziorna jest obwieszczenie o toczącym się postępowaniu, musi być to opisane szczegółowo w SIWZ? A po co?

A zajrzałeś do ogłoszenia o przetargu? Na stronie nr 1 (czyli niezbyt odległej) w punkcie 3c jest mowa o tym, że postępowanie może się przedłużyć do 3 miesięcy itd (nie chcę mi się tego przepisywać). Przewija się to jeszcze w SIWZ.

Nie znam procedur, ale może to postępowanie ma charakter administracyjny, czyli składa się wymagane dokumenty i jeżeli się wszystkie zgadzają to jest wydawan decyzja celu publicznego i nie podlega to decyzyjności urzędników.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: UZDROWISKO CZY GNOJOWISKO - WIOŚ skontrolował, zob. na str 6
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 16 mar 2012 - 08:58:31


Hammer
yyy [...] na stronie Urzędu Miasta i Gminy

Yyyy ... A co ma ogłoszenie UMiGu do treści i warunków przetargu ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: UZDROWISKO CZY GNOJOWISKO - WIOŚ skontrolował, zob. na str 6
Wysłane przez: HammerHammer (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 16 mar 2012 - 09:31:11

jakoś nie rozumiem o czym do mnie piszesz.

Napisałem, że SGGW nie ma jeszcze pozwolenia na budowę bo dopiero ogłosiło przetarg na projekt, który jest niezbędny do jego zdobycia (pewnie będzie musiał go zdobyć wykonawca).

W przetargu zaznaczyli, że może nastąpić opóźnienie z tyt. wydania decyzji o celu publicznym.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Gdzie będzie zbiornik na ok.1,5 mln litrów gnojowicy
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 16 mar 2012 - 09:36:41

Zarzucił mi Pan:


Hammer
czytanie Marku ma przed sobą znakomitą przyszłość.

Jednocześnie pisząc:


Hammer
W ogłoszeniu jest też stosowny punkt odnoszący się do trwającego postępowania

Pytam więc - skoro ja nie umiem czytać a Pan umie - gdzie jest w treści przetargu napisane, że __trwa_postępowanie__ ?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-16 09:36 przez Marek Wysmułek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: UZDROWISKO CZY GNOJOWISKO - WIOŚ skontrolował, zob. na str 6
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 16 mar 2012 - 10:04:57

W ogłoszeniu, jak widać po cytacie. Teraz proponuję przejść do bardziej subtelnych zarzutów.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...345678910111213...->|-->
Bieżąca strona: 8 z 19


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.