Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...7891011121314151617...->|-->
Bieżąca strona: 12 z 19
Re: Parcela: UZDROWISKO CZY GNOJOWISKO? Burmistrz nie zgadza sie na zbiornik - zob.s.13
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 18 kwi 2012 - 23:01:17

Ok 7-10 lat temu budowaliśmy własnym sumptemwod/ kan w ulicach Skolimowa: m.in. Granicznej, Kościelnej, Słomczynskiej. Powstawały komitety obywatelskie i była robiona zrzutka po kilka tysięcy PLN, ponieważ obowiązywała wówczas słynna uchwała 215 z 2002 (chyba) roku, która niedawno została uchylona, ale zwrotu kosztów nikt nie dostał.
Oprócz rur wod/ kan w ciągach ulic każdy kto chciał się podłaczyć musiał (i nadal musi) wykonać przyłacze od ulicy do swojego domu. Do tej ostatniej operacji nie mam pretensji, ale po jakiego grzyba robiliśmy w ulicy?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Parcela: UZDROWISKO CZY GNOJOWISKO? Burmistrz nie zgadza sie na zbiornik - zob.s.13
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 18 kwi 2012 - 23:12:07

Uchwała nr 214, nie 215.

Cytuję dzisiejszą wypowiedź p. wiceburmistrza Machałka: Niektóre komitety zwracały pieniądze na własną rękę po uchyleniu uchwały, która, jak wiemy, okazała się być niezgodna z obowiązującym prawem. Inne wpłaciły na konto gminy, a gmina przyjęła zasadę: nie oddawać, chyba, że ktoś pójdzie o to do sądu...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Parcela: UZDROWISKO CZY GNOJOWISKO? Burmistrz nie zgadza sie na zbiornik - zob.s.13
Wysłane przez: Hesia-MelaHesia-Mela (---.adsl.inetia.pl)
Data: 18 kwi 2012 - 23:45:15

Ja też pamiętam, że chyba w połowie lat 90-tych na mojej ulicy, zawiązał się komitet d/s kanalizacji i ponieśliśmy wszystkie koszty całej inwestycji w ulicy + każdy na swój koszt robił podłączenie na swoją posesję.

W moim przypadku były to koszty podwójne, bo parę miesięcy przed tą inwestycją musiałam zbudować szambo. Tyle, że w tamtych latach było szybciej z samą inwestycją, bo jakoś łatwiej było z projektami i uzgodnieniami. Niestety nie pamiętam szczegółów...

Oczywiście potem gmina przejęła całość kanalizacji, chyba za friko...

Wiem, że rura przechodzi z sąsiedniej ulicy przez prywatną działkę, której właściciel wyraził na to zgodę.

Dla nas, gdybyśmy wtedy, dzięki determinacji założycieli komitetu, nie zrobili tego na swój koszt, to sądzę, że do dzisiaj korzystalibyśmy z szambiarek...

Dodatkowo pewnie do dziś, nie mielibyśmy zrobionej ulicy, bo nie byłoby wszystkich mediów, a tak po odczekaniu tylko kolejnych 14 -15 lat doczekaliśmy się ulicy.

Szczegóły dotyczące Parceli znam tylko z wpisów na forum, ale wyliczenie T.Zymera jest mocno kosztowne, dlatego może należy oczekiwać, żeby gmina doprowadziła kanalizację i wodociąg na głównych ulicach. To przynajmniej urealnia tę inwestycję w czasie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Parcela: UZDROWISKO CZY GNOJOWISKO? Burmistrz nie zgadza sie na zbiornik - zob.s.13
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 19 kwi 2012 - 01:01:58


robert
Proszę nie robić takich obliczeń, bo są one nieprawdziwe - po pierwsze ze względu na fakt, że nie rozumie i nie zna Pan do końca sytuacji w Parceli. Sytuacji związanej z drogami, ciągami pieszo-jezdnymi, relacjami i rozmowami mieszkańców z UMiG, ale może też z powodu nieznajomości naszej deklaracji uczestniczenia w procesie i kosztach budowy samego wodociągu. A z tymi wyliczeniami kolejnego "inżyniera i specjalisty" z gminy to proszę sobie darować - szczególnie w kwestii wyliczenia dotyczącego wszystkich ciągów. Wyszła Panu "ładna sumka" i już można powiedzieć, ze ta Parcela to jakieś nierealne żądania ma a przecież tyle w mieście i szkołach potrzeba (patrz dotychczasowe inwestycje burmistrza i radnych). MANIPULACJA - ROBI PAN TO SAMO, CO BURMISTRZOWIE ORAZ NIEKTÓRZY RADNI - PATRZCIE NA TĄ PARCELĘ - ILE MILIONÓW ONI CHCĄ. A TO KŁAMSTWO I KOLEJNA MANIPULACJA I TRZEBA WRESZCIE ZACZĄĆ NAZYWAĆ RZECZY "PO IMIENIU". Ten Pana język i pozostałych Panów kojarzy się z nowym rodzajem NOWOMOWY. I jak czytam dalej forum, to ludzie "się nabierają".

Skoro, jak Pan twierdzi, "nie znam i nie rozumiem do końca sytuacji w Parceli [...] związanej z drogami, ciągami pieszo-jezdnymi, relacjami i rozmowami mieszkańców z UMiG...", to niech Pan wreszcie tę sytuację przedstawi krótko a klarownie, na piśmie albo w wypowiedzi do radnych, bo uczestniczę w prawie wszystkich posiedzeniach komisji Ładu, Rolnictwa i Budżetu od półtora roku, w sesjach Rady, czytam wszystkie Pana liczne posty i listy, a jeszcze nie spotkałem się nigdzie z jasnym wyłożeniem:
a) ile trzeba wykupić gruntu, gdzie, za ile i dlaczego,
b) jakie konkretnie deklaracje porobili mieszkańcy odnośnie partycypacji w kosztach inwestycji (pisze Pan o takich deklaracjach),
c) gdzie (poza dotacjami) widzi Pan możliwe oszczędności pozwalające szybko zakończyć budowę sieci w Parceli.

Być może to było na zebraniach wiejskich w Parceli, ale niestety nie miałem możliwości czasowej w nich akurat uczestniczyć.

Z moich informacji wynika, że UMiG będzie sięgał po dotacje z PROW. Czy je dostanie - to inna sprawa. Jeśli uważacie, że UMiG nie umie lub nie chce starać się o dotacje, tu akurat radni mogą zażądać zmiany trybu przygotowania wniosków na 2013 rok.

Opcje: OdpowiedzCytuj
uchwała 215 nie 214
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 19 kwi 2012 - 10:10:01

Na 12 sesji V kadencji podjęto uchwałę

155 ? w sprawie uchylenia Uchwały nr 215/III/31/2001 Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna z dnia 27 lutego 2001 roku w sprawie współpracy Gminy ze Społecznymi Komitetami utworzonymi w celu realizacji inwestycji przy udziale środków władnych mieszkańców Gminy,

źródło: [bip.konstancinjeziorna.pl]

pomyliłam rok - uchwałę 215 podjęto w 2001 r



uchwała 214/III/31/2001 dotyczyła: wysokości i zasad przyznawania diet dla przewodniczących organów wykonawczych jednostek pomocniczych

Co do kasy, to była sprawa przedziwna - jak mówił w 2008 r Burmistrz Skowroński, pieniądze zebrane przez niektóre komitety nie trafiły do kasy gminy...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Parcela: UZDROWISKO CZY GNOJOWISKO? Burmistrz nie zgadza sie na zbiornik - zob.s.13
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 19 kwi 2012 - 12:08:37


robert
Nie dość, ze nie zna Pan sytuacji w Parceli (to jeszcze rozumiem) ale, że nie zna Pan uchwał Rady Miejskiej, które dotyczą wykupu nieruchomości z przeznaczeniem na realizację celu publicznego, a o których przypominałem wielokrotnie i za każdym razem poruszając ten temat, to już nieładnie - dlatego proszę mi nie zarzucać, ze "sytuacji nie przedstawiam" - debili z ludzi robicie na każdej komisji i sesji . Rada podjęła uchwały i co? Dalej mam chodzić i się prosić? JWP może odpowiedzą? Czy działam mimo to dalej w tej sprawie? Tak, począwszy od wniosków do burmistrza (DW RADA MIEJSKA) i rozmów w gabinecie (podczas naszego ostatniego spotkania powiedział nam, że nie wie jak rozwiązać tę sytuację w Parceli - burmistrz Jańczuk a jeszcze wcześniej - z miesiąc, burmistrz Machałek też nie wiedział, mimo zgłoszenia jeszcze wcześniej prośby o wyjaśnienie tych kwestii i przygotowanie się do kolejnego spotkania skierowane osobiście przez Radę Sołecką Parceli. Skierował mnie do Komisji Budżetu - ale przewodniczący komisji tez nie wiedział i powiedział, ze do końca marca "coś wymyślą". [...] Człowieku - opanuj się trochę!
Wczorajsza rozmowę z forum wysłałem do 178 osób, żeby poznali stanowisko Radnych w sprawie naszego zdrowia i naszej Parceli - na szczęście kolejna TV zadzwoniła w odpowiedzi - przynajmniej kogoś interesuje nasz los. Ale nie o tym - i dzisiaj takie mam odpowiedzi:
"Zymer się szaleju najadł. Żeby nauczyciel takie głupstwa opowiadał!
Może tak by mu przynieść waszą wodę, nie gotowaną niech sobie chłopak wypije!
Dobrze by było tę jego wypowiedź upublicznić w internecie, nie tylko na forum jako wypowiedź nauczyciela - może być przebój sezonu!!
Trwonienie pieniędzy najlepiej pokazuje sprawa waszego wodociągu! burmistrz mówi, że to tylko 50 tyś, paradne!!"
Dla mnie powinien się Pan wstydzić a nie atakować.

Nie atakuję Pana, tylko proszę o konkretne informacje, których ani od UMiG, ani na posiedzeniach nie otrzymałem. Pan zamiast tego rozsyła na lewo i prawo maile, jaki ten Zymer głupi, że nie zna wszystkich uchwał z pięciu poprzednich kadencji (bo z tej obecnej, w której sam jestem radnym, na pewno powinienem znać). Zatem informuję Pana, że po pierwsze - nikt w mojej obecności na żadnej komisji nam tej sprawy wykupów w Parceli szczegółowo nie przedstawił, ani Pan, ani nikt inny, co najwyżej dostałem cząstkowe odpowiedzi na niektóre moje pytania. Co się dzieje w gabinecie burmistrza - nie wiem, nie mam tam podsłuchu. Po drugie, żywo się do tej pory sprawą kanalizacji i wody w Parceli interesowałem, w przeciwieństwie do licznych innych radnych, którzy mają dość, jak mówią, "ciągłego szantażowania radnych w tej sprawie". Natomiast Pan zamiast wysłać mi podstawowe dokumenty z wyjaśnieniem, że dawno powinieniem je znać, postanowił zrobić z moich pytań i wątpliwości polityczną szopkę. Wobec tego dziękuję Panu za miłą dyskusję i dalej będę już się z Panem kontaktował wyłacznie na posiedzeniach komisji Rady i na sesjach, gdzie obiecuję, że z uwagą wysłucham, co Pan ma do powiedzenia. Z tego wątku natomiast się wycofuję, bo zamiast merytorycznej rozmowy są ciągłe ataki osobiste i uprawianie propagandy pod tytułem "durni radni nic nie wiedzą i wiedzieć nie chcą". Skoro takie ma Pan o mnie mniemanie, nie sądzę, żebym mógł się od Pana czegoś konkretnego dowiedzieć - a szkoda, bo zdecydowanie jestem za jak najszybszym wykonaniem tej i pozostałych inwestycji w Parceli.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Parcela: UZDROWISKO CZY GNOJOWISKO? Burmistrz nie zgadza sie na zbiornik - zob.s.13
Wysłane przez: darudaru (---.ip.netia.com.pl)
Data: 19 kwi 2012 - 12:09:51

Panie Tomaszu a liczył Pan ile nieudolność, puste deklaracje, niekompetencja, nie wywiązywanie sie z swoich obowiązków (funkcja kontrolna rady) itp.urzędników kosztowała/je przez te stracone 6 lat a i kolejne lata różowo też się nie zapowiadają mieszkańców. Sam wywóz szamba mieszkańca w ciągu roku kosztuje ok 2640 zł (220zł) x 6 lat x liczba mieszkanców pokazuje pokaźną kwotę, która "płaci Parcela" A inne koszty np.założenie filtrów do wody ich wymiany, ktoś sie nad tym zastanawiał?O kwestiach zdrowotnych nie wspominając. Nie mam żadnej alternatywy-nie mogę mieć przydomowej oczyszczalni, ponieważ plan zagosp. zakazuje bo......w planach jest kanalizacjayawning smiley chociaż b.Gadomska nawet tego nie wie mówiąc na komisji rol.i ochr. a raczej mrucząc pod nosem z ironicznym uśmiechem że przecież można założyć oczyszczalnię. Jak tu mieć nadzieje na lepsze jutro w tej kwestii skoro "wieloletnia praktyka i wiedza" pokazuje zupełnie coś innego. Płacimy podatki do gminy nic w zamian nie otrzymując. Mieszkańcy są w stanie dużo wytrzymać, chcą współpracować, mogą ponieść koszty finansowe ale muszą widzieć, czuć, że są traktowani poważnie,że nie są sami z problemem, że gmina chce im pomóc a nie ich olewa. Sołtys chodzi do urzędu,rozmawia z kim może, podsuwa pomysły a tu jakby grochem w ścianę zero odzewu. Tu nie widać różnicy między b.Janczukiem a Skowronskim.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Parcela: UZDROWISKO CZY GNOJOWISKO? Burmistrz nie zgadza sie na zbiornik - zob.s.13
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 19 kwi 2012 - 12:38:09

Oczywiście, Daru, masz rację, że sprawy nie zostały poprowadzone, jak należy - i mieszkańcy za to płacą. Nie jest jednak prawdą to, co pisze pan Robert, że radni byli zaznajamiani ze szczegółami dotyczącymi planów wykupu gruntów w Parceli, uzgodnień z poprzednim i obecnym burmistrzem, itd.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Parcela: UZDROWISKO CZY GNOJOWISKO? Burmistrz nie zgadza sie na zbiornik - zob.s.13
Wysłane przez: darudaru (---.ip.netia.com.pl)
Data: 19 kwi 2012 - 14:01:26

Plan wykupu gruntów powinna mieć gmina a nie sołtys danej miejscowosci. Na zebraniu dowiedzieliśmy sie tylko że przeznaczona jest kwota chyba 2mln na wykup pod drogi w całej gminie, ale żadnego planu kiedy,gdzie,jak droga(działka) panowie nie potrafili przedstawić - bo pewnie go nie ma - a o to pytał nie raz sołtys. Przecież bez uregulowania tych spraw żadna infrastruktura nie powstanie ani na Parceli a nie gdzie indziej.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Parcela: UZDROWISKO CZY GNOJOWISKO? Burmistrz nie zgadza sie na zbiornik - zob.s.13
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 19 kwi 2012 - 15:32:35

Idąc "po nitce do kłębka", tj. przeglądając WSZYSTKIE uchwały o nabyciu nieruchomości z roku 2007 (pan Robert w dwóch pismach na stronie Parceli powołuje się na "uchwałę z 2007", jednak bez numeru i daty) - wyszukałem przynajmniej jedną taką uchwałę o nabyciu gruntu pod drogi w Parceli. Jest to uchwała nr 134 z 18 grudnia 2007 r., upoważniająca burmistrza do nabycia nieruchomości o powierzchni 2,1375 ha po stawkach nie większych niż 100 zł / m2. W załączniku wymieniono 63 działki o łącznej powierzchni do wykupu jak podałem. Są to działki w większości wykorzystywane obecnie jako łączniki i sięgacze od głównych ulic w Parceli. Łatwo policzyć, że po sugerowanej tu stawce za metr, koszt wykupu tych działek wyniósłby ok. 2,1 miliona złotych. W moich wczorajszych wyliczeniach szacunkowych, nie znając jeszcze treści tej uchwały, pisałem: "daje to 6 x 50 x 7000 = "zaledwie" 2,1 miliona złotych za samo wykupienie tych łączników. I nie staną się one przez to drogami gminnymi, bo nie spełniają standardów szerokości." O ile zatem Pana zdaniem pomyliłem się w moich szacunkach, panie Robercie? Założyłem co prawda większą powierzchnię, ale za to znacznie niższą stawkę za metr - i wyszła dokładnie ta sama suma. A Pan skwitował moje wyliczenia tak:

:"A z tymi wyliczeniami kolejnego "inżyniera i specjalisty" z gminy to proszę sobie darować - szczególnie w kwestii wyliczenia dotyczącego wszystkich ciągów. Wyszła Panu "ładna sumka" i już można powiedzieć, ze ta Parcela to jakieś nierealne żądania ma a przecież tyle w mieście i szkołach potrzeba (patrz dotychczasowe inwestycje burmistrza i radnych). MANIPULACJA - ROBI PAN TO SAMO, CO BURMISTRZOWIE ORAZ NIEKTÓRZY RADNI - PATRZCIE NA TĄ PARCELĘ - ILE MILIONÓW ONI CHCĄ. A TO KŁAMSTWO I KOLEJNA MANIPULACJA I TRZEBA WRESZCIE ZACZĄĆ NAZYWAĆ RZECZY "PO IMIENIU". Ten Pana język i pozostałych Panów kojarzy się z nowym rodzajem NOWOMOWY. "

Tymczasem okazuje się - że nie manipulacja, nie kłamstwo, nie nowomowa - ale fakt historyczny, uchwała z 2007 roku, na którą sam Pan się powołuje. A od urzędników z województwa wiem, że od tego czasu ceny gruntów w okolicach Parceli znacznie wzrosły i to powoduje m.in. wzrost szacowanych kosztów budowy obwodnicy. Musielibyśmy zatem dziś zapłacić co najmniej te 2,1 miliona za same wykupy gruntów pod drogi gminne w Parceli.

A teraz pytanie: do kogo należy te 63 (fragmenty) działek - ilu to jest właścicieli, i ilu zgadza się na zaproponowaną przez gminę w 2007 roku stawkę maksymalną za metr kwadratowy? Pan to już będzie wiedział najlepiej, panie Robercie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-19 15:37 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Parcela: UZDROWISKO CZY GNOJOWISKO? Burmistrz nie zgadza sie na zbiornik - zob.s.13
Wysłane przez: sprawiedliwysprawiedliwy (---.ip.netia.com.pl)
Data: 19 kwi 2012 - 16:30:51

Niech burmistrz i radni konstancina zejdą na ziemie i spróbują wziąć przykład z innych miast np Wisła koszt inwestycji wodociąg-kanalizacja 52miliony oni potrafili zdobyć dofinansowanie z unii i innych zródeł miasto z własnego budżetu zapłaciło tylko 3miliony!!!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-19 16:42 przez sprawiedliwy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Parcela: UZDROWISKO CZY GNOJOWISKO? Burmistrz nie zgadza sie na zbiornik - zob.s.13
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 19 kwi 2012 - 17:19:05


sprawiedliwy
Niech burmistrz i radni konstancina zejdą na ziemie i spróbują wziąć przykład z innych miast np Wisła koszt inwestycji wodociąg-kanalizacja 52miliony oni potrafili zdobyć dofinansowanie z unii i innych zródeł miasto z własnego budżetu zapłaciło tylko 3miliony!!!

Co do funduszy zewnętrznych na wod.-kan. - bardzo słuszna uwaga. Pytanie, czy to radni mają napisać wniosek, przygotować dokumenty i uzyskać dofinansowanie, czy urzędnicy UMiG na czele z właściwym do tych spraw wydziałem? My możemy oczywiście wskazywać na istniejące źródła - i robimy to bezustannie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Parcela: UZDROWISKO CZY GNOJOWISKO? Burmistrz nie zgadza sie na zbiornik - zob.s.13
Wysłane przez: mariamaria (---.dynamic.chello.pl)
Data: 19 kwi 2012 - 17:50:22

Panie Tomaszu, środki były i (jeszcze są), ale na przykład w Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich dofinansowanie ma postać refundacji 75 % kosztów. I trzeba wiedzieć:
1) co - zakres rzeczowy;
2) kiedy;
3) za ile i gdzie (szacunkowy koszt).
Jeśli zadania nie ma w budżecie, nie ma nawet zamiaru jego realizacji - przykro mi, nie uda się napisać wniosku i skonsumować dofinansowania.
Co do Regionalnego Programu i POIiŚ sytuacja jest inna:
1) RPO - tylko aglomeracje do 15 000 RLM na kanalizację, proszę sprawdzić, wodociąg - owszem, ale kryteria skonstruowane były w sposób premiujący projekty kanalizacyjne:

[rpo.mazowia.eu]

strona 339 - 341 - można sprawdzić. Złożyłam 2 wnioski na wodociąg wspominając, że jest tam również kanalizacja, ale za to kryterium pkt nie przyznano, bo kanalizacja dla nas nie podlegała punktowaniu z uwagi na ww. kryterium 15 000 RLM. Wnioski uzyskały tam, gdzie mogły, max. punktów, ale osiągnięcie 60 % puli pkt było niemożliwe. Wiedziałam o tym, ale wolałam zaryzykować.

2) Program Infrastruktura i Środowisko - tu tylko duże projekty KOMPLEKSOWO regulujące gospodarkę wodno - ściekową w gminie, np. oczyszczalnia, sieci o dużym zasięgu i wskaźniku koncentracji mieszkańców/km.
Przy czym niezbędne jest: uregulowanie kwestii własności gruntu pod inwestycję i gotowość projektu do realizacji. "Da się" - ale do przedsięwzięcia o takiej skali trzeba się zabrać minimum 2 lata wcześniej - w sensie planowania. Sama prowadzę teraz projekt za ok. 180 milionów, na pewno nie ma szans na "jakoś to będzie". Prowizorka zawsze wyjdzie.
Będzie kolejny okres programowania 2014 - 2020. Są projekty rozporządzeń.
A na dziś - PROW. W zeszłym roku był w grudniu. Można pytać tu:

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie, Departament Rolnictwa i Modernizacji Terenów Wiejskich

Ul. Skoczylasa 4, 03-469 Warszawa

Tel. (22) 5979701, Fax: (22) 5979702, e-mail: rolnictwo@mazovia.pl

wiedząc, co, gdzie, kiedy i za ile smiling smiley

pozdrawiam
maria



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-19 18:06 przez maria.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Parcela: UZDROWISKO CZY GNOJOWISKO? Burmistrz nie zgadza sie na zbiornik - zob.s.13
Wysłane przez: sprawiedliwysprawiedliwy (---.ip.netia.com.pl)
Data: 19 kwi 2012 - 18:24:10

Oj dziwnie ciężko to idzie no ale cóż z tego co się dowiedziałem w podobnej sytuacji byli mieszkańcy Ciszycy też stawiano im opór ale dzięki zaradności udało im się otrzymać dotacje i w rezultacie niemożliwe stało się faktem!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Parcela: UZDROWISKO CZY GNOJOWISKO? Burmistrz nie zgadza sie na zbiornik - zob.s.13
Wysłane przez: mariamaria (---.dynamic.chello.pl)
Data: 19 kwi 2012 - 18:37:01

nie wiem, czy ciężko - wiem tylko, jakie dane są potrzebne, dla mnie w tym sensie nie ma żadnego problemu, ale jak zapewne Pan wie, wniosków nie tworzy się "z powietrza". Mam projekt budowlany i kosztorys/koncepcję, zadanie w budżecie lub wieloleciu i tyle. Dla Ciszycy pisałam w lipcu 2011 wniosek na kontenery na świetlicę.
I remont świetlicy w Czernidłach. Mam nadzieję, że Urząd Marszałkowski zatwierdzi dofinansowanie.
pozdrawiam
maria

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Parcela: UZDROWISKO CZY GNOJOWISKO? Burmistrz nie zgadza sie na zbiornik - zob.s.13
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 19 kwi 2012 - 21:57:47

Robercie, a możesz przestać nadużywać bolda? Utrudnia czytanie, kiedy jest na całym tekście. Dziękuję z góry.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Parcela: UZDROWISKO CZY GNOJOWISKO? Burmistrz nie zgadza sie na zbiornik - zob.s.13
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 19 kwi 2012 - 22:24:08


robert
Przepraszam, gdybym wiedział, że znalezienie tych uchwał jest problemem, to bym podał, za UMiG: Numer 134/V/11/2007 z dnia 18.12.2007 w sprawie nabycia nieruchomości pod drogi i dokładnie 64 działki a nie 63 oraz Numer 425/V/35/2009 z dnia 16.11.2009
A dlaczego manipulacja i to ogromna ? bo w postaci podawania kosztów "w chwili obecnej". [...] PROSZĘ PANA ? GDYBYŚMY NIE BYLI TAK ?ZLEWANI? PRZEZ TE WSZYSTKIE LATA - TO NAWET POPRZEZ SUKCESYWNY WYKUP, DAJMY NA TO TE 64 DZIAŁKI PRZEZ OKRES 5 LAT (OD 2007), TO WYCHODZI PRZY PAŃSKICH MILIONACH - 420 TYSIĘCY ROCZNIE. Trochę mniej, prawda i lepiej brzmi?

Burmistrz dzisiaj oświadczył na posiedzeniu Komisji Budżetu wyraźnie - gmina nie posiada w roku 2012 środków na wykup dróg pod kładzenie sieci, a przynajmniej - środki są zdecydowanie niewystarczające w stosunku do potrzeb. Zostanie w roku 2014 położony kolektor w ulicach Podlaskiej, Baczyńskiego, Grzybowskiej i posesje położone przy tych ulicach będą mogły być natychmiast podłączone. Co do posesji położonych przy innych drogach niepublicznych w tym trójkącie (i w każdym innym miejscu w gminie, gdzie będą kładzione sieci), burmistrz zwróci się do ich właścicieli o ustanowienie służebności na rzecz gminy - najprawdopodobniej, jak rozumiem, w zamian za zwolnienie ich z opłaty adjacenckiej, która w przypadku Parceli może wynieśc od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych na jedną posesję. Na takie zwolnienie z opłat w zamian za świadczenia na rzecz gminy w formie przekazania gruntu lub służebności pozwalaja przepisy. Jeśli jednak służebności nie uda się ustanowić, to trzeba będzie pobrać opłaty adjacenckie, żeby mieć pieniądze na pokrycie kosztów wykupów, bo, jak wiadomo, z pustego i Salomon... Dziś dowiedzieliśmy się, że po przeszacowaniu wpływów przez Ministerstwo Finansów dostajemy jako gmina 2,7 mln mniej z tytułu podatku dochodowego i ok. 400 tys. mniej z tytułu subwencji oświatowej, ale podwyżki dla nauczycieli wypłacić trzeba i tak, bo są zagwarantowane ustawowo (chodzi oczywiście o nauczycieli w szkołach publicznych, podlegających pod Kartę Nauczyciela - w prywatnych podwyżek nie ma od wielu lat). Tniemy zatem na najbliższej sesji niestety prawie po wszystkich inwestycjach. Wg projektu uchwały obcinamy także m.in. 400 tys. zł na zakup gruntów. W tym roku na wszystkie wykupy dróg w gminie mamy nieco ponad 1,5 miliona złotych - i ta suma pozostaje, przynajmniej na razie. Zaznaczam, że nie prezentuję tu własnych opinii, tylko relacjonuję odpowiedź burmistrza na moje pytania dotyczące budowy sieci wod.-kan. i wykupów gruntów w Parceli oraz treść projektu uchwały o zmianie budżetu.


robert
Ile osób się dzisiaj zgadza na te 100zł za metr? Poczekajcie jeszcze 10 lat to już nikt się nie zgodzi?.

No to będzie kładł przyłącza na własny koszt pod własną drogą i cieszył się, że jest jej właścicielem. Ja też jestem właścicielem ponad 50 metrów drogi, położyłem w niej wod.-kan. i gaz na własny koszt, z przekrojami na 6 posesji - i od 7 lat korzystam z sieci. Gmina położyła wyłacznie kolektor w drodze powiatowej.

Co do kalendarza budowy: poprosiłem dziś burmistrza jeszcze raz o doprecyzowanie na posiedzeniu Komisji Budżetu. I p. burmistrz Jańczuk, i zastępca burmistrza, p. Machałek, potwierdzili publicznie takie terminy: wykonanie wszystkich projektów od Mirkowa przez groblę i Parcelę aż do Słomczyna Wschodniego - do sierpnia 2013 etapami, przy czym sam odcinek przez groblę z przepompownią - do końca marca, trójkąt ulic w Parceli - do końca kwietnia - takie są terminy narzucone projektantowi przez gminę. Pozwolenie na budowę wraz ze wszystkimi uzgodnieniami - przed końcem 2013. Wykonanie sieci w Parceli (trójkąt Baczyńskiego-Podlaska-Grzybowska wraz z przyłączami do posesji) - zaplanowane na rok 2014, jeśli tylko będą środki w budżecie, a jest to priorytet. Gmina będzie występowała o środki z PROW. Miał Pan zatem rację, że niedokładnie podałem terminy, bo wykonawstwo ma być w roku 2014, a nie - 2013.


robert
Dzisiaj niestety ze względu na pracę nie mogłem przybyć na Komisję Budżetu aby zapytać Przewodniczącego Komisji o wynik i decyzje, które obiecał przedstawić.

Proszę przeczytać projekty uchwał na najbliższą sesję (o zmianie budżetu i o wykupach gruntów), chętnie użyczę.



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-19 23:05 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Parcela: UZDROWISKO CZY GNOJOWISKO? Burmistrz nie zgadza sie na zbiornik - zob.s.13
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.181.71.99.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 20 kwi 2012 - 01:24:39



dostajemy jako gmina 2,7 mln mniej z tytułu podatku dochodowego

Rodzi się pytanie nieco z innej beki - co Gmina robi, by ten trend zatrzymać? Jak przekonuje osoby tu zamieszkałe a placace podatki w miejscu zameldowania?
Zapowiedzi w tym względzie pamietam...działań nie przypominam sobie żadnych...a taka Lesznowola w gazetach kampanie w tym temacie ostatnio robiła...ech...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-20 09:31 przez Artek_Bartek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Parcela: UZDROWISKO CZY GNOJOWISKO? Burmistrz nie zgadza sie na zbiornik - zob.s.13
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 20 kwi 2012 - 23:11:35

W najbliższy poniedziałek w godz. 15.30-17.00 dodatkowe posiedzenie Komisji Rolnictwa poświęcone wyłącznie temu, komu wykonać przyłącze kanalizacyjne w 2012 roku. Przewodniczący komisji, p. Sławomir Kanabus, jest przeciwny kryteriom opracowanym przez gminę (opartym na koszcie, liczbie zamioeszkałych osób, długości koniecznego do połozenia przyłącza lub odcinka sieci). Jest zdania, że przyłączyć należy wyłącznie grupę mieszkańców Gassów, którzy kiedyś wpłacili po 240 zł na komitet zgodnie z uchwałą 215 (Mania ma rację, 215).

Jeśli kogoś interesują kryteria gminne i dokumentacja dotycząca przyłączy na ten rok, mogę wysłać mailem.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Parcela: UZDROWISKO CZY GNOJOWISKO? Burmistrz nie zgadza sie na zbiornik - zob.s.13
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 21 kwi 2012 - 12:41:01


Robert
Tym razem o naszej wodzie - zmiksowanym gównie z manganem i żelazem jako przykład dbałości UMiG o zdrowie mieszkańców od wielu już lat.


Oj tam , oj tam - teraz dzięki radnym (jeszcze) łatwiej będzie wódę kupić to sobie z Waszą wodą zmieszacie , drink , że hej , w głowach mętlik powstanie i nie będziecie sie już o żadną kanalizację domagali smiling smiley



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-21 12:42 przez harmattan.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...7891011121314151617...->|-->
Bieżąca strona: 12 z 19


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.