Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...23456789101112...->|-->
Bieżąca strona: 7 z 18
Re: Śmieci
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 03 sty 2012 - 11:18:09

Obowiązek wykonania postanowień ustawy od 2013, miejmy nadzieję że samorządy - lokalne i te z wyższej półki do tej pory się ogarną.

U nas nie zrobiono od roku aktualizacji Programów Gospodarki Odpadami i Ochrony Środowiska. Oba uchwalone przez RM w czerwcu 2006. Ustawy o odpadach i prawo ochrony środowiska, wymagają aktalizacji tych dokumentów co 4 lata. Radni na początku 2010 r na komisji - wtedy się zwała Zdrowia i Ochrony Środowiska - przypominali urzędnikom, ale było to gadaniem do słupa.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Akcja informacyjna - konstancin.com - zawsze do usług
Wysłane przez: Hesia-MelaHesia-Mela (---.adsl.inetia.pl)
Data: 03 sty 2012 - 11:54:31


harmattan
Bardzo dziekuje p.Hesiu-Melu za wykład co ,kto powinien.

Drobiazg, p.harmattan.

Ja poza "wykładami" jestem, że tak powiem praktykiem w sprawach psich kup, bo po pierwsze sama mam sunię, a po drugie zadaję się z tym, bo sprzątam teren publiczny, czyli trawnik wzdłuż mojego ogrodzenia oraz jeszcze parę metrów od sąsiada. Robię to na ochotnika, bo nie mam takiego obowiązku. cool smiley

Wiele razy przy koszeniu, wyrywaniu chwastów itd. zdarzyło mi się wziąć takie g..o w rękę, oczywiście przez nieuwagę, albo wjechać kosiarkąangry smiley Wtedy niestety klnę jak szewc.

Moje wywody miały na celu jedno - to sprawa edukacji i informacji, a za to odpowiada odpowiedni wydział. Mam prawo krytykować i domagać się wykonania pewnych zadań, bo dzieje się to za publiczne, czyt. moje pieniądze. W końcu po co zakupiono te torebki?

Bardzo się cieszę, że mieszkańcy osiedla Grapa będą przeszkoleni co i jak robić, przede wszystkim dzięki Panu. Nie zmienia to jednak faktu, że jestem wściekła na działanie, a właściwie zaniechanie działania przez urzędników.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Śmieci
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 03 sty 2012 - 12:09:31

wracając do tematu 'śmieci'...
wg tego komunikatu [bip.konstancinjeziorna.pl]
otwarcie ofert na mobilne punkty dopiero jutro...
pytanie kiedy to zacznie funkcjonować bo mnie już żona chce z domu wyrzucić za zawalanie domu segregowanymi śmieciami ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Śmieci
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 03 sty 2012 - 19:35:57

W SIWZ sa terminy kiedy punkty mobilne mają działać w styczniu i w lutym, więc sie pewnie szybciutko urzędnicy uwiną, tylko żebysmy w czas zostali poinformowani gdzie i kiedy stoi pan z worem lub z ciężarówką.
Taki system ma funkcjonować do końca czerwca br.

W gazecie prawnej artykuł o gospodarce smieciowej

[edgp.gazetaprawna.pl]

pozwolę sobie zacytować jedno zdanie:

Ważne

Do końca 2012 roku rady gmin muszą podjąć uchwały określające m.in. stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz wzór deklaracji o wysokości opłaty za zagospodarowanie odpadów

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Śmieci
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 04 sty 2012 - 10:43:02

najbliższy termin z SIWZ już 7go (wg mnie dobry ruch, że mają być odbiory w soboty)... mało dość czasu na kampanię... nawet mało na poinformowanie, że punkt czeka! zwłaszcza, gdy najbliższy piątek jest wolny...
przetarg do czerwca...mam nadzieję, że nie będzie problemem to, ze w SIWZ terminy jedynie na styczeń i luty (jest zastrzeżenie jednak, że terminy będą ustalane przed podpisaniem umowy)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Mobilny odbiór segregowanych
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 04 sty 2012 - 11:49:50

Tabelka w SIWZ komu, kiedy, gdzie z datą 7 stycznia pewnie dotyczyła pierwszego terminu składania ofert - czyli 23 grudnia, wtedy RiOŚ by się z informacją wyrobił. O ile pamietam - tabelka miała charakter nie zobowiązuący, ale orientacyjny, żeby firmy mogły sie skapować jak to ma działać.

konstancin.com jest skłonny pomóc w wykonaniu plakatu/ ulotki w ramach wolontariatu, żeby nie marnować czasu i kasy na zlecanie opracowania firmie zewnętrznej

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mobilny odbiór segregowanych
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 05 sty 2012 - 16:22:29

Po wczorajszym posiedzeniu Zarządu Osiedla Grapa.

Torebki będą dystrybuowane w czterech osiedlowych sklepikach. Akcept burmistrza.

Czekam na wydrukowanie plakatów. Tu jeszcze raz dziekuję p.Marii i p.Bartkowi , za udostępnienie projektu plakatu.
Myslę , że to kwestia kilku dni aby te plakaty do mnie dotarły.

Pomyslimy jeszcze o akcji edukacyjnej.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Śmieci
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 05 sty 2012 - 19:52:02

Edukacja powinna koniecznie dotyczyć odrobaczania psów. Może udałoby się w gminie wygospodarować jakieś pieniązde na tabletki dla psów tych osób, których naprawdę nie stać, bo nie jest to szalony wydatek. Wtedy nie będzie zmiłuj - nie odrobaczyłem, bo nie miałem za co.

W zależności od preparatu koszt waha się średnio (zal gdzie się kupi) 5 zł za Pratel na 10kg psa. Ten preparat działa na glisty - m.in na tę wredną Toxocara Canis, Toxocaris Leonina, włosogłówki, tęgoryjce i tasiemce.
Sa jeszcze inne preparaty, ale nieco droższe.

To że człowiek sobie ubrudzi buty, to małe piwo, bo klnąc umyje, ale jak zje jaja pasozyta, to może być kłopot. Jaja potrafią pzreżyć w ziemi (na trawniku, w PIASKOWNICY!) dwa lata.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Śmieci
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.adsl.inetia.pl)
Data: 06 sty 2012 - 21:01:17

czy ktoś wie, czy jutro tj.7go mam po co jechać z posegregowanymi odpadami do mobilnego punktu czy jednak one od jutra nie wystartują?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Śmieci
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 06 sty 2012 - 21:14:02

niestety nie wiadomo czy przetarg się udał, ponieważ BIP podlega obróbce i jak podaje komunikat przez kilka potrwają prace. Może Cię A_B żona z domu nie wyrzuci. W razie draki - w Waw od Wilanowa począwszy stoi mnóstwo zazwyczaj pustych segregatorów

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Śmieci
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.adsl.inetia.pl)
Data: 06 sty 2012 - 21:28:29

ja nie chcę zaburzać statystyk...wywiozę gdzie indziej i wyjdzie, że zwycięzcy przetargu nie będzie się opłacało bo za malo śmieci będzie uzyskiwał...a małżonkę jakoś udobrucham i poproszę o jeszcze odrobinę cierpliwości ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Śmieci
Wysłane przez: GoldfingerGoldfinger (---.idzik.pl)
Data: 08 sty 2012 - 17:20:49

u mnie segregowaniem śmieci zajmują się żule i inne ciule, wrzucają mi za ogrodzenie jak nikogo nie widzą pojemniki po wodzie destylowanej, puszki po piwie jest z czego wybierać. Na Chylickiej tuż pod nosem ludków przystankowych

:/



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-08 17:25 przez Goldfinger.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Śmieci
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 08 sty 2012 - 17:25:21

To chłopcy juz nie piją BORYGO, tylko wodę destylowaną?
Puszki po piwie możesz sprzedać, nie narzekaj angry smiley Oni się dzielą z Tobą swoim dobrem smileys with beer

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Śmieci
Wysłane przez: GoldfingerGoldfinger (---.idzik.pl)
Data: 08 sty 2012 - 17:28:27

Kiedyś jak część mojego domu istniała to dbali o przewietrzenie ;) szyby znikały. Ale chyba mieli jakiś "romans" do szkła bo na skrzyżowaniu znajdowało siętakie lustro sferyczne, żeby widaćbyło co nadjeżdża. Jak pamietam nigdy długo nie stało w całości smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Mobilny odbiór segregowanych do czerwca 2012
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 09 sty 2012 - 15:39:21

Wyłoniona została firma, która będzie odbierac nieodpłatnie odpady segregowane. Jest to SITA Polska. W ciągu najbliższych dni zostanie podpisana umowa i ustalony harmonogram odbioru, który zaraz zostanie podany na plakatach i ulotkach oraz na stronie internetowej gminy. Firma ma zadbać o stronę edukacyjną pzredsięwzięcia, ponieważ zarabia na segregowanych i zależy jej by zebrać jak najwięcej odpadów

W sołectwach - tak jak dotychczas - odbiór będzie w soboty, w szkołach - w piątki.

Tak jak dotąd będą także odbierały recykling firmy, z którymi Państwo maja podpisane umowy - jedne drożej, drugie taniej, inne za darmo - jak np. firma SITA, która nawet daje worki do segregowanych. Może warto zmienić operatora?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Śmieci
Wysłane przez: RenfriRenfri (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 10 sty 2012 - 09:07:47

Czy tekturowe wytłoczki na jajka można zaliczyć do frakcji "papier"?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Śmieci
Wysłane przez: Hesia-MelaHesia-Mela (---.adsl.inetia.pl)
Data: 10 sty 2012 - 09:58:40


Renfri
Czy tekturowe wytłoczki na jajka można zaliczyć do frakcji "papier"?

To jest papier, ale....

jeżeli masz kompostownik, to tekturowe wytłoczki po jajkach są najlepszym surowcem do napowietrzania kompostu, szczególnie jeśli nie ma chętnego do przerzucenia tego surowca. Dotyczy to nawet malutkich kompostowników, bo powoduje, że tlen dostaje się do masy, szczególnie jeśli do kompostownika wyrzuca się tylko ściętą trawę.Dodatkowo masa papierowa wzbogaca kompost o dodatkowe składniki.

jednym słowem - trzeba dorzucać wytłoczki, może trochę podarte, do kompostu!

jeżeli nie masz kompostownika a korzystasz z kominka, to papier z wytłoczek jest najlepszy na rozpałkę, bo nie zawiera dodatku chemiii (jak to jest w gazetach powszechnie używanych na rozpałkę) a poza tym świetnie się pali!

Od lat nie wyrzucam tych wytłoczek i dodatkowo zbieram papierowe pojemniczki (to ten sam surowiec) po malinach czy innych owocach miękkich własnie do tych celów. Nie zajmują dużo miejsca (układa się je w stosiki) a są świetne do wykorzystania

To mój indywidualny (ale poparty "nauką" ) sposób dbania o środowisko .cool smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Śmieci
Wysłane przez: RenfriRenfri (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 10 sty 2012 - 10:06:08

H-M - dzięki za porady - dorzucę do kompostu (nie wpadłam na to) - albo oddam siostrze do kominka smiling smiley
Taka wiedza jest bezcenna!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Selektywna zborka odpadów - KOMUNIKAT
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 11 sty 2012 - 00:01:16

komunikat z 10-01-2012 ze str [www.konstancinjeziorna.pl]

Selektywna zbiórka odpadów na terenie Gminy Konstancin-Jeziorna

W grudniu ubiegłego roku zakończyła się pierwsza ? pilotażowa akcja selektywnej zbiórki odpadów, zorganizowana przez Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna.
Obecnie trwają prace nad podsumowaniem działania mobilnych punktów selektywnej zbiórki surowców w 2011 roku.
Dziękujemy Państwu za dotychczasowy udział i zaangażowanie w tej - tak ważnej akcji.

Jednocześnie gorąco zapraszamy do udziału w nowej edycji zbiórki, która rozpocznie się już pod koniec stycznia br. Mając na uwadze zdobyte doświadczenia i sugestie mieszkańców zdecydowaliśmy nieco zmienić formułę dotychczasowej akcji. Mobilne punkty będą działały na terenach sołectw i w kilku punktach w mieście w soboty w godzinach od 8.00 do 11.00 oraz od 12.00 do 15.00. Na Osiedlu Grapa i w Skolimowie przy ul. Rycerskiej zbiórka będzie prowadzona w piątki w godz. od 13.00 do 18.00. Odbiór odpadów w danym punkcie będzie realizowany zawsze w ten sam piątek lub sobotę miesiąca.


INFORMACJE SZCZEGÓŁOWE ZAMIEŚCIMY WKRÓTCE NA NASZEJ STRONIE INTERNETOWEJ, NA PLAKATACH I ULOTKACH
Zapraszamy do udział
u!



.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Śmieci
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.adsl.inetia.pl)
Data: 11 sty 2012 - 00:24:16

zdecydowanie lepiej taki komunikat dać późno niż wcale...martwi mnie jednak nieco ten 'koniec stycznia'....zwłaszcza w zestawieniu z 'już'....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...23456789101112...->|-->
Bieżąca strona: 7 z 18


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.