MieszkaÅ„cy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkaÅ„ców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wÄ…tku: <---->
Akcja: ForaWÄ…tkiNowy wÄ…tekSzukajZalogujPodglÄ…d do wydruku
Strony: <--1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 4 z 18
Re: Åšmieci
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 12 pa¼ 2011 - 21:42:08


Klaudiusz
Blachy to nie argument ;) auta firmowe, leasingi, teściowa w Zamościu etc.

Też racja

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Åšmieci
Wysłane przez: RenfriRenfri (---.adsl.inetia.pl)
Data: 18 pa¼ 2011 - 19:08:08

Dzisiaj chciałam skorzystać z punktu na osiedlu Grapa - niestety pojazdu nie było i musiałam z całym szajsem wracać do domu....angry smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Åšmieci
Wysłane przez: KlaudiuszKlaudiusz (---.knc.pl)
Data: 18 pa¼ 2011 - 20:05:32

Ja skorzystałem z punktu w Oborach - miło, sprawnie, elegancko smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Åšmieci
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.adsl.inetia.pl)
Data: 18 pa¼ 2011 - 23:56:00

Klaudio...ja rozumiem, że chcesz pozytywami zrówoważyć negatyw, ale...dobrze by było jednak poznać powody, dla których nie zrealizowano usługi, za którą Gmina przecież zapłaciła! Czyż nie?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Åšmieci
Wysłane przez: KlaudiuszKlaudiusz (---.knc.pl)
Data: 19 pa¼ 2011 - 08:09:56

Masz rację. Nie mam jako obywatel zielonego pojęcia co się stało na Grapie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Åšmieci
Wysłane przez: RenfriRenfri (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 19 pa¼ 2011 - 14:57:08

Udało mi się dodzwonić do gminnego RIOŚ i złożyć skargę. Ponoć pan stał z workami i nie było żadnego pojazdu.
Trudno, widocznie dobrze się wtopił w tło bo ani jego ani worków żadnych nie widziałam....
Bardziej nerwowy człowiek cały przytargany szajs by pizgnął pod płot, ja durna zatargałam to z powrotem do domu.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Åšmieci
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 19 pa¼ 2011 - 15:35:56

można było do RiOŚia, po co do domu, po co za płot?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Åšmieci
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.centertel.pl)
Data: 23 pa¼ 2011 - 11:25:05

Przypominajka

Papier- szkło-plastik
25 października wtorek w godzinach 13-19

Punkty odbioru
Skolimów ul. Rycerska 13, przy OPS

Skolimów C ul. Pułaskiego nr 4 (w sąsiedztwie Przetwórni Wody Mineralnej EDEN)

Grapa ul. Sienkiewicza/ Piłsudskiego (za przystankiem autobusowym)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Åšmieci
Wysłane przez: RenfriRenfri (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 24 pa¼ 2011 - 08:01:42


mania
można było do RiOŚia, po co do domu, po co za płot?
Do domu było bliżej....

W piątek była kolejna ciuciubabka z mobilnym punktem tym razem w Jeziornie.
Według harmonogramu punkt miał być tu : ul. Kolejowa (od strony ronda AK w kierunku Piaseczna)

Więc na zdrowy rozum od strony ul. Warszawskiej. Po długich i żmudnych poszukiwaniach namierzyłam pana z workami dokładnie na drugim końcu Kolejowej, a właściwie już przy Piaseczyńskiej. Na moją uwagę, że stoi w złym miejscu pokazał mi swój harmonogram gdzie było napisane róg Kolejowej i Towarowej! I że on jest z Warszawy i tutaj go zostawili z całym kramem to tu stoi. Zapytałam o ten punkt na Grapie, którego nie mogłam znaleźć w piątek 21.10. Okazało się, że był tylko pan z workami stał przy Banku Spółdzielczym a nie vis a vis, w dodatku skutecznie ukryty za jakimiś elementami budowlanymi z remontu drogi, oczywiście kompletnie nierozpoznawalny od strony ulicy. I znowu człowiek spoza terenu nie wiedział gdzie jest jakieś ogrodzenie starej przepompowni. Pytanie dlaczego ktoś kto układał ten harmonogram nie pokazał palce dokładnie gdzie to jest obsłudze punktów.

Jak dla mnie organizacja całej akcji jest kompletnie bezsensowna:
1. Brak jakiejkolwiek informacji o tym co można przynosić, kiedy i gdzie. Ile procent mieszkańców naszej gminy korzysta z internetu i jeszcze potrafi coś z niego użytecznego wyciągnąć? Gdzie plakaty, ulotki jakakolwiek kampania informacyjno-uświadamiająca?

2. Brak jakiegokolwiek oznakowania punktów: w dniach zbiórki są 3 punkty w różnych miejscach gminy - 1 samochód i 2 w formie człowiek, budka toi-toika i 3 wielkie białe wory. Skąd mieszkaniec ma wiedzieć, że to jest MOBILNY PUNKT ODBIORU ODPADÓW ? Samochód, jak ktoś wie czego szukać to jeszcze można namierzyć, o ile stoi we właściwym miejscu. A w pozostałych 2 punktach? Stoi opatulony na grubo Pan w kamizelce odblaskowej i to wszystko. A wystarczyłyby 3 banery z odpowiednim napisem. Poza tym nie wyobrażam sobie jak ten człowiek będzie stał tyle godzin w zimie. Może ktoś powie , że to nie nasz problem ale to po prostu żałosne!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Åšmieci
Wysłane przez: KlaudiuszKlaudiusz (---.knc.pl)
Data: 24 pa¼ 2011 - 08:36:47

Ulotki są, widziałem w ZGK. Co z dystrybucją?

A na terenie mojego osiedla każde gospodarstwo domowe otrzymało spis gdzie, kiedy, co można przynieść. Jednakże była to inicjatywa Zarządu Osiedla, nie urzędu. Ulotki wydrukowaliśmy i skopiowaliśmy sami, używając druków ze strony gminnej.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Åšmieci
Wysłane przez: RenfriRenfri (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 24 pa¼ 2011 - 14:22:16

Nie widziałam ani jednej ulotki wyprodukowanej przez gminę.
Ani jednego plakatu - g d z i e k o l w i e k.
A kampania informacyjna jest niezbędna!
Ot taka historyjka usłyszana od pana dyżurującego w punkcie - ludzie przynoszą jakieś plastiki w czarnym nieprzejrzystym worku a na dnie...żelazko. I jeszcze rżną przysłowiowego głupa!
Nie wiem jak to nazwać - głupota, chamstwo, imbecylizm?

Temat na artykuł do lokalnej prasy gotowy - jak uzdrowisko Konstancin śmieci segregowało....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Åšmieci
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (31.62.15.---)
Data: 24 pa¼ 2011 - 18:19:33


chamstwo, imbecylizm
Chyba chamstwo z premedytacjÄ….
W Skolimowie na tablicy była informacja o zbiórce.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: KOMPOSTER - odpowiedź UMiGu na interpelację radnego Zymera
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.180.72.55.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 23 lis 2011 - 13:43:19

zdaje się, że obecnie nie ma innego wątku o śmieciach niż ten zatem tu odniosę się do stosowanych obecnie mobilnych punktów odbioru...
zbliża się koniec pilota ich funkcjonowania - czy wiemy co będzie dalej?
Czy jest przewidziana jakaÅ› modyfikacja zasad?

Patrząc na worki pruszkowskie chciałoby się powiedzieć by u nas zastosowano coś na kształt..

Gdy odwoziłem swoje posegregowane odpady w różne punkty (specjalnie by zasięgnąć języka pracowników oraz poobserwować ilości) nasunęło mi się kilka wniosków:
po 1 - mam obawy (wynikające również z tych rozmów), że odbierający śmiecie zastanawiają się nad kontynuowanie współpracy ponieważ śmieci jest... za mało... nie dotyczy to w zasadzie jedynie terenów wsi nadwiślańskich gdyż stamtąd samochody wracają pełne a zdarzało się ponoć, że i trzeba było obracać 2 razy...
niespecjalnie mówiąc szczerze mnie dziwi mizerna ilość odpadów na Grapie (ostatnio byłem tam tuż przed zamknięciem punktu...cieniutko, oj cieniutko...) - ludzie, którzy mogą do śmietnika za stałą opłatą wrzucać wszystko nie mają żadnej motywacji by śmiecie segregować... zwłaszcza, gdy pracownik odbierający - jak usłyszałem od jednej pani - 'czepia się'...
podobna sytuacja jest w pobliżu każdego osiedla, gdzie ludzie mają swoje publiczne śmietniki...
E D U K A C J A!!!! to temat zdaje się póki co położony całkowicie...

po 2 - widzę problem z odbiorem kartonów po sokach (w Pruszkowie kwalifikowanych do makulatury, w innych miejscach - ze względu na zawartą w nich folię aluminiową - do plastików)... skrupulatni panowie odmawiają obecnie przyjmowania takich opakowań (w ulotce SuezSity też nie są wymienione) twierdząc, że....firma ta nie ma maszyny do rozdzielania kartonu od folii... dobrze by było w kolejnym przetargu wymóc odbiór również takich odpadów

po 3 - pracownicy odbierający to...też ludzie! Jednego dnia punkty wystawiane są w 3 miejscach - przy czym wóz jest tylko w jednym...ktoś powinien tym ludziom zapewnić jakieś schronienie (kierowca ma samochód a np. na Grapie był...ToyToy...) bo stanie na zimnie przez kilka godzin to średnia przyjemność... zwłaszcza jak się zjawia mało ludzi...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: KOMPOSTER - odpowiedź UMiGu na interpelację radnego Zymera
Wysłane przez: HammerHammer (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 23 lis 2011 - 14:49:59

U mnie w bloku stoi osobny kontener na segregowane i można w przysłowiowych kapciach do niego wrzucać śmieci. Jest to też tańsze, ale nawet wtedy ludziom się nie chce posegregować jedynie na dwie "kupki". Do jednej organiczne i inne, a do drugiej trafią wymieszane plastiki, szkło i papier. Aż tyle roboty jest i też się nie da smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Åšmieci
Wysłane przez: darudaru (---.ip.netia.com.pl)
Data: 23 lis 2011 - 15:10:41

Edukawać można a nawet trzeba w tym temacie, ale kultury to się ludzi nie nauczy.
W Parceli imbecyle-inaczej ich nazwać nie można-wyrzucaja/podrzucają worki pełne śmieci (oczywiście nie posegregowane) przed placem sołeckim. Ręce opadająangry smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Åšmieci
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.centertel.pl)
Data: 23 lis 2011 - 15:13:15

Przypominamy śmieci sortowane w Skolimowie
piątek 25 XI przy OPS ul. Rycerska 13 oraz Pułaskiego 2 przy EDEN-ie

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Åšmieci
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.147.110.84.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 23 lis 2011 - 15:20:02



podrzucają worki pełne śmieci (oczywiście nie posegregowane) przed placem sołeckim
przyzwyczaili się do dzwonów w tym miejscu? do czasu powszechnego podatku śmieciowego takich imbecyli (nie bójmy się tej nazwy!) będzie się zdarzać jeszcze wielu sad smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Åšmieci
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.centertel.pl)
Data: 23 lis 2011 - 15:28:58


przyzwyczaili się do dzwonów w tym miejscu

Były dzwony przy EDEN-ie to mądralińscy wyrzucali tam wszystko. Drzwi od szafy, expres do kawy, obierki, wykładzinę podłogowa itp.
Dlatego popieram inicjatywy gdzie pracownik widzi co wrzucane jest do worka/kontenera
Przywiozłeś nieposortowane odpady to " goń się " do domu thumbs up

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: KOMPOSTER - odpowiedź UMiGu na interpelację radnego Zymera
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 23 lis 2011 - 15:34:52


mizerna ilość odpadów na Grapie

i nie tylko na Grapie, ale wszędzie tam gdzie ludziska mają odbiór śmieci wpisany do czynszu. Jak mówiła w ub. roku radna Sowińska - ta opłata to chyba 8 zł/ mies. za wszystko - jak leci. To komu by się chciało segregować, a mycie kubeczków po jogurtach to marzenie.

Pan prezes MZO w Pruszkowie mówił, że przed kilkoma laty, gdy zaczynał zajmować się ze śmieciami była porażka. Dopiero gdy rozpoczął akcje edukacyjne w placówkach oświatowych - poczynając od przedszkoli udało się sytuację opanować, bo nikt nie nauczy dorosłych jak dzieciaki.

Pani Kierownik RiOŚ organizowała edukację smieciową w miejscowościach, gdzie pracowała i wiem że ma od tego zacząć.

Mobilny odbiór segregowanych, top rozwiązanie tymczasowe, do grudnia wł. Co będzie dalej zobaczymy. Może worki. Przydałoby się żeby ZGK zostało pzrekształcone w spółkę i objęło gospodarkę smieciową. Niechby przy gminie pozostały sprawy mieszkaniowe - komunalne , którymi także zajmuje sie ZGK

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Åšmieci
Wysłane przez: darudaru (---.ip.netia.com.pl)
Data: 23 lis 2011 - 15:51:28


Artek_Bartek
przyzwyczaili się do dzwonów w tym miejscu?

To raczej zwykłe chamstwo i kwestia braku kultury, wychowania etc.
Podrzucaja śmieci w dniu ich odbioru, przed przyjazdem pracownika pilnujacego odbiór śmieci

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 4 z 18


Akcja: ForaWÄ…tkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.