Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 5 z 18
Re: KOMPOSTER - odpowiedź UMiGu na interpelację radnego Zymera
Wysłane przez: pionek AGORYpionek AGORY (---.159.28.132.static.crowley.pl)
Data: 23 lis 2011 - 15:58:52


mania
i nie tylko na Grapie, ale wszędzie tam gdzie ludziska mają odbiór śmieci wpisany do czynszu. Jak mówiła w ub. roku radna Sowińska - ta opłata to chyba 8 zł/ mies. za wszystko - jak leci. To komu by się chciało segregować, a mycie kubeczków po jogurtach to marzenie.

mieszkam na Grapie. myję kubeczki po jogurtach. A te 8 zł to od osoby..

ale fakt że przydałaby się lepsza edukacja co można gdzie wrzucać,bo z tego co widzę ludzie mają problemy...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: KOMPOSTER - odpowiedź UMiGu na interpelację radnego Zymera
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 23 lis 2011 - 16:22:51

Ja nie myję, przyznam bez bicia. Za to odkładam puszki itp. bo i tak potem sąsiadka z bloku rozgrzebuje mi worki w śmietniku.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: KOMPOSTER - odpowiedź UMiGu na interpelację radnego Zymera
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 23 lis 2011 - 18:37:57

chiba 8 zł od 1 ludzia, czyli przecietna rodzina 2+2 płaci 32 zł./ mies. A mieszkańcy domków płacą ok 30 zł / tyg, jesli oczywiście nie wywoża do lasu + do tej pory 8-16 zł za segregowane/ mies.

Edukacja koniecznie a oprócz tego doskonały pomysł z napisami na workach, bo gadanie, że mieszkańcy powinni wiedzieć jest hucpą, albo zasłyszana na kom RiOŚ ponad miesiąc temu, odpowiedź na watpliwości mieszkanki - czy nie należy zrobić ulotki jak postepować przy zdejmowaniu płyt eternitowych? "A po co, mieszkańców powinno w tym względzie edukować min zdrowia lub min. środowiska".

Wraz z Hesią-Melą pzrecierałyśmy uszy ze zdumienia.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Śmieci
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.adsl.inetia.pl)
Data: 23 lis 2011 - 22:18:23



przecietna rodzina 2+2 płaci 32 zł./ mies. A mieszkańcy domków płacą ok 30 zł / tyg, jesli oczywiście nie wywoża do lasu + do tej pory 8-16 zł za segregowane/ mies
ja płacę w domu 27 PLN/m-ca za pojemnik 120 l (jakoś znacznie więcej niż uchwała RM pozwala, ale...takie życie...). I w zasadzie nie jestem w stanie go zapełnić.
Ograniczne kompostuję. Co się da segreguję. Przy dobrym zgniataniu wcześniej umytego wychodzi tego pokaźny worek na miesiąc (jeśli bym nie zgniatał to pewnie dzwon byłby mało). Drzewiej wykorzystywałem dzwony. Aktualnie zawożę do mobilnych. Dzieci edukować nie muszę bo w szkole sporo o tym jest im do głowy nakładane (papieru w zasadzie nic nie mam bo do szkoły na makulature noszą). Ale tych co w okoliczne rowy rzuczają już by się wyedukować przydało... Jednak chyba nic tak nie edukuje jak ekonomia. Powszechny podatek tylko nas uratować może...


Przydałoby się żeby ZGK zostało pzrekształcone w spółkę i objęło gospodarkę smieciową. Niechby przy gminie pozostały sprawy mieszkaniowe - komunalne , którymi także zajmuje sie ZGK
Póki co nie słyszałem, by przedstawiono jakieś plany restrukturyzacji ZGK...a projekt budżetu raczej zachowuje stan obecny....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Śmieci
Wysłane przez: RenfriRenfri (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 24 lis 2011 - 09:33:55

Ciekawe czy dzisiaj znajdę punkt śmieciowy na Jeziornie - miesiąc temu miałam z tym duży problem bo Pan stał w zupełnie innym miejscu niż wynikało z harmonogramu tongue sticking out smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Śmieci
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.centertel.pl)
Data: 24 lis 2011 - 11:24:08


czy dzisiaj znajdę ... stał w zupełnie innym miejscu
Taka zabawa w chowanego
Fajnie być młodą >grinning smiley<
Pozazdrościć
A jak znajdziesz to dają cukierka ?

Ps. Odpowiedzialny SITA Polska Sp. Z o.o. Kierownik Działu Krzysztof Spula tel. 0-600-404-114



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-24 13:50 przez Akizuka.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Nie wiele osób wie o selektywnej zbiórce
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 25 lis 2011 - 21:09:25

Zmarzniety pan na Rycerskiej stał chyba do 19, ale nazbierał nie wiele.
Ludzie nie mają zielonego pojęcia, że taka zbiórka istnieje,
Wielu osobom pzrypominałam, że mogą dziś oddać recykling na Rycerskiej i w OSP Skolimów. Kompletne zaskoczenie. Nikt nic nie wie. Znowu nawalił RiOŚ - miały być ulotki, plakaty na gminnych tablicach i nie tylko, bo np. w sklepach, aptekach, szkołach, pzrychodniach. Ja nie widziałam ani jednej.
Informacja na gminnej stronie kiedys była, ale teraz nie wiadomo gdzie jej szukać, a zresztą ile osób w K-J zagląda na tę stronę.

Dla porównania podam owocną zbiórkę elektrosmieci oraz odp. niebezpiecznych zorganizowaną "własnoręcznie" przez mieszkankę K-J. Pzryszło kilkaset osób, dlatego, że plakaty - zaprojektowane własnym sumptem i wydrukowane pzrez sponsora były wszędzie (poza Grapą gdzie ktos sobie zadał trud i pozdzierał nb. wiadomo jak wyglądał osobnik, bo uchwycił go monitoring). Plakaty wieszali wolontariusze, bo RiOŚ nie chciał pomóc.
tu o tej zbiórce: [www.konstancin.com]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nie wiele osób wie o selektywnej zbiórce
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 25 lis 2011 - 22:22:14


mania
Informacja na gminnej stronie kiedys była, ale teraz nie wiadomo gdzie jej szukać, a zresztą ile osób w K-J zagląda na tę stronę.

Informacja jest tu, w Wydarzeniach na stronie 3, razem z instrukcją i harmonogramem zbiórek (kalendarzem): [www.konstancinjeziorna.pl]

A powinna być w Komunikatach na stronie 1. Natomiast ogłoszenia na tablicach w niektórych sołectwach wiszą. W Bielawie znikły dwie tablice: przy rondzie Mirkowska / Bielawska i koło stacji w Klarysewie. Czy wiszą komunikaty w centrum wsi, nie widziałem.

Wkleję link na stałe na moim blogu, proszę innych posiadaczy stron w sieci o to samo.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-25 22:24 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nie wiele osób wie o selektywnej zbiórce
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 25 lis 2011 - 23:00:09

Powinna być na gminnej stronie wyraźna zakładka "Ochrona środowiska", albo wręcz: "segregacja odpadów", tak jak na www Góry Kalwarii

Na naszej stronce jest zajawka dobrze widoczna w komunikatach urzedowych, ale głównie chodzi o informację dla "nieinternetowych"

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Śmieci
Wysłane przez: guciakguciak (---.knc.pl)
Data: 27 lis 2011 - 10:20:33

Urząd powinien wydać ulotki jak segregować, aby każdy mógł powiesić na lodówce i robić to właściwie. W nowym roku akcja chyba będzie kontynuowana bo zbierano od sołtysów opinie w jakie dni ma być zbiórka. Na drugiej stronie ulotki powinien być harmonogramem na cały rok (jest on znany w momencie ogłaszania przetargu). Ulotkę można włożyć do koperty z nakazami podatkowym, trafi wtedy do każdego domu w tej samej cenie (5 zł z groszami!!!). Plakaty są mało czytelne i nikt nie zapamięta instrukcji segregacji.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Śmieci
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 27 lis 2011 - 15:14:37

mnie sią podobają rozwiązania najprostsze i działające tu i ówdzie rutynowo: gmina zbiera podatki, a więc i wszelkie śmieci/odpady; mieszkańcy segregują w swoich śmietnikach - a śmieciara zbiera to posegregowane do oddzielnych kontenerów 1 x tyg; śmieci niebezpieczne oraz wielkogabarytowe - też. Wyjątkiem są śmieci ogrodowe, które mieszkańcy dowożą do punktów zbiorczych (w zasięgu taczki), a gmina z tych punktów - do kompostera. Co w takim rozwiązaniu jest niemożliwe ? Nie mam pojęcia

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Śmieci
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.adsl.inetia.pl)
Data: 27 lis 2011 - 20:22:31

E D U K A C J A!!!!!!! I....chęci... oby takimi wykazała się nowa Pani Kierownik i jeszcze...przekonała (zmusiła?) do tego podwładnych... i obyśmy nie grali w grę 'nie da się...' (zwłaszcza, że w tym wypadku nie jest tak, że się da jak się da ;))

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Śmieci
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 27 lis 2011 - 20:27:29

Offtopic


Artek_Bartek
(zwłaszcza, że w tym wypadku nie jest tak, że się da jak się da ;))

Oj, ja myślę, że jak się da, to się da ;)




Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Śmieci
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 28 lis 2011 - 08:51:58


Artek_Bartek
E D U K A C J A !!!!!!! I....chęci... ;))

edukacja owszem, ale skierowana do decydentow, czyli radnych i urzędników samorządowych. Przeciez NIE jest tak, że UMiG ma jakąs strategię śmieciową i ją wdraża, a niewyedukowani mieszkańcy stawiają opór. Tabuny śmieciarek i szambiarek - to zresztą nie tylko problem "odpadów", ale i dróg (rozjeżdżanych, niszczonych), słowem - świetny przykład na brak strategicznych koncepcji.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Bomba ekologiczna w Łubnej
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 06 gru 2011 - 23:12:12

?Łubną? zajmą się śledczy

Sąd nakazał prokuraturze wszcząć śledztwo w sprawie niekontrolowanej rozbudowy wysypiska. O otwarcie śledztwa, w którym głównym podejrzanym byłoby zarządzające składowiskiem Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania z Warszawy, od trzech lat wnosi stowarzyszenie Partnerstwo dla Ekologii z siedzibą w Brześcach.
W swoich zawiadomieniach o podejrzeniu popełnienia przestępstwa zauważa ono, że stołeczna spółka na podstawie wydanego w 2004 roku pozwolenia na budowę miała prawo wwieźć na ?złotą górę? w Łubnej 260 tysięcy metrów sześciennych odpadów, gruzu i ziemi. Materiał ten miał służyć do ostatecznego ukształtowania zboczy wysypiska i jego rekultywacji.Tymczasem, jak podały oficjalnie władze Warszawy, do zeszłego roku wwieziono ok. 2 mln metrów sześciennych, głównie śmieci. ? Zrobiono to bez żadnego zezwolenia ? podkreśla przewodniczący stowarzyszenia Jan Konopka.
O co jeszcze organizacja oskarża MPO? Że nie wykonało wymaganego prawem zbiornika na odcieki na wypadek ulewnych deszczy i roztopów śniegu. Powoduje to przenikanie zanieczyszczonej wody do ziemi i zatruwanie wód gruntowych. Partnerstwo dla Ekologii alarmuje również, iż spółka, chcąc dosypać kolejne odpady, zwiększyła kąty nachylenia zboczy, a to grozi ich osuwaniem."

Cały artykuł: [nadwisla.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Śmieci
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 07 gru 2011 - 08:33:55

czyli nie "edukacja", a policja i prokurator (podobnie, jak w wątku o azylu, post o mordowaniu zwierząt). Nawet w Biblii oprócz nauczania jest piekło, a dla agnostyków - prawo i penalizacja smoking smiley
Dla "edukacji" (bez względu na dziedzinę) nie wystarczą tony broszur i jednorazowe akcje moody smiley - co jasno widać w krajach, gdzie sie uporano (lub nie) z podobnymi problemami.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Śmieci
Wysłane przez: HammerHammer (---.play-internet.pl)
Data: 19 gru 2011 - 18:44:40

z dobrego zrodla wiem, ze Ksiadz w Slomczynie na cmentarzu postanowil sobie zrobic kompostownik.

Wykopal ponoc gleboki dół blisko starej czesci cmentarza, tam gdzie staly do tej pory kontenery ze smieciami.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Śmieci
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 19 gru 2011 - 19:07:36


Ksiadz w Slomczynie na cmentarzu postanowil sobie zrobic kompostownik.
(...)
Wykopal ponoc gleboki dół



jaki to kompostownik - w dole bez dopływu powietrza, raczej gnilnik z którego odcieki będą "zasilały" wody gruntowe, a nad nim będą się unosiły gazy.

To nie postawa godna naśladowania. Grzech przeciw środowisku.



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-12-20 22:23 przez mania.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Śmieci
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 20 gru 2011 - 18:42:40

he he, to sie nazywa inicjatywa oddolna spinning smiley sticking its tongue out Natura nie znosi próżni - gdyby był gminny komposter, to takie pomysły nie przychodziłyby do głów eye popping smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Śmieci
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 02 sty 2012 - 09:13:06

styczeń się zaczął...czy coś wiadomo w kwestii mobilnych punktów odbioru odpadów segregowanych?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 5 z 18


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.