Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...345678910111213...->|-->
Bieżąca strona: 8 z 18
segregacja odpadów
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 13 sty 2012 - 12:54:58

Tym razem nie z naszego BIP, ale z fejsbukowej grupy "Bareizmy wiecznie zywe"


Opcje: OdpowiedzCytuj
Odbiór segregowanych w workach bezposrednio z posesi
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 13 sty 2012 - 14:47:39

Dowiedziałam się w wydz. RiOŚ, że firma SITA Polska odbiera nieodpłatnie odpady posegregowane od mieszkańców, którzy mają z nia podpisana umowę, bezpośrednio sprzed posesji. Jakby tej przyjemności było mało, to operatorzy SITA przywożą (tez za friko) worki na odpady: żółte na papie i plasik i zielona na szkło. Worki sa zbierane raz na miesiąc w umówiony poniedziałek (zal. która część Kcina). Można wystawić tyle worków ile sie nazbierała. Gdyby zabrakło, mozna zamówić w firmie, doślą/ dowiozą.

Odbiór smieci zmieszanych (czyli badziewia)
Zapytałam ile kosztuje odbór pojemnika 240 litrowego, cena zalezy od częstotliwości:
raz w m-cu - 30 zł
raz na tydzień - 22 zł
może być tez raz na 2 tyg, ale cena wyleciała mi z głowy

Mogą jednak Państwo zadzwonić i dopytać się, dzwoniłam pod tel. +48 22 49 24 300, wewnętrzny 1
Miła pani cierpliwie mi tłumaczyła i powiedziała, że firmie zależy by mieć wielu klientów.

SITA Polska Sp. z o.o.

ul. Zawodzie 5, 02-981 Warszawa
tel. +48 22 49 24 300,
fax +48 22 49 24 301
e-mail: sitapolska@sitapolska.com.pl

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Śmieci
Wysłane przez: pionek AGORYpionek AGORY (---.159.28.132.static.crowley.pl)
Data: 16 sty 2012 - 15:13:49

to chyba w tym wątku była mowa o paleniu śmieciami? ...


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Śmieci
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.adsl.inetia.pl)
Data: 16 sty 2012 - 20:42:48

taaaak....i o bezradności naszych służb, gdy w sąsiedztwie coś takiego się wydarza...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Śmieci
Wysłane przez: GoldfingerGoldfinger (---.idzik.pl)
Data: 17 sty 2012 - 00:11:11

to się chyba ściga przez straż miejską. Ja mieszkam na osiedlu gdzie obok ostała się taka chałupka. To nie zniechęca gospodarza żeby robić poliuretanowy przegląd dnia

Opcje: OdpowiedzCytuj
Spalanie pod kominem byle czego - mandat
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 17 sty 2012 - 12:36:39

tylko że SM musi się o tym dowiedzieć, tu ciekawy artykuł [www.dziennikzachodni.pl]

Gdyby SM miała wątpliwości, to podeprzeć się można miescowym Regulaminem i ustawą

Ustawa Prawo Ochrony Środowiska

Art. 379. 1. Marszałek województwa, starosta oraz wójt, burmistrz lub prezydent miasta sprawują kontrolę przestrzegania i stosowania przepisów o ochronie środowiska w zakresie objętym właściwością tych organów.
2. Organy, o których mowa w ust. 1, mogą upoważnić do wykonywania funkcji kontrolnych pracowników podległych im urzędów marszałkowskich, powiatowych, miejskich lub gminnych lub funkcjonariuszy straży gminnych.
3. Kontrolujący, wykonując kontrolę, jest uprawniony do:
1) wstępu wraz z rzeczoznawcami i niezbędnym sprzętem przez całą dobę na teren nieruchomości, obiektu lub ich części, na których prowadzona jest działalność gospodarcza, a w godzinach od 6 do 22 - na pozostały teren,


Regulamin czystości i porządku na terenie gminy Konstancin-Jeziorna
uchwała [mazowieckie.e-bip.pl]
§ 8.
1. Na terenie gminy zabrania się:
1) spalania w ogniskach i paleniskach domowych odpadów komunalnych i innych odpadów, a w szczególności: tworzyw sztucznych, gumy, odzieży, mebli oraz zaolejonych szmat;

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Śmieci
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.centertel.pl)
Data: 17 sty 2012 - 14:50:09


Goldfinger
To nie zniechęca gospodarza żeby robić poliuretanowy przegląd dnia

To przykre, że brak pieniędzy i perspektyw oraz wysokie ceny wywozu śmieci i opału zmuszają porządnych ludzi do działania wbrew sobie. Jeśli gospodarz mógł by wywieść śmieci oraz zakupić opał za dostępną dla niego cenę na pewno nie brudził by sobie rąk. Robi to nie z lenistwa i złośliwości tylko z biedy. Dlatego współczuje sąsiadom, i gospodarzowi też.
Kto uważa inaczej niech pierwszy rzuci kamieniem sad smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Śmieci
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 17 sty 2012 - 16:49:34

nie do końca lubię tego typu polemiki...moim skromnym zdaniem porządny człowiek nigdy nie działa wbrew sobie (pomińmy sytuacje ekstremalne typu zagrożenie życia).
Znane mi przykłady dowodzą, że bieda nie jest wystarczającym usprawiedliwieniem...bardziej chodzi o to, że 'dziad palił, ociec palił to i ja bendem palił'... choć wielokrotnie podawane na forum przykłady ludzi zdawałoby się światłych (typu właścicielka jednego z wwskich lokali, której podobno śmiecie...ukradli) zdają się świadczyć, że świadomość proekologiczna bywa odwrotnie proporcjonalna do wykształcenia i zasobności porftela..

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Śmieci
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 18 sty 2012 - 09:06:00

Odnośnie SITA Polska Sp. z o.o. to uzupełnię informację:

pojemnik 120 l. / wybierany
- 1 raz w tygodniu - 18 pln + VAT
- 2 razy w miesiącu - 19 pln + VAT

koszt zakupu pojemnika - 85 pln + VAT

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Śmieci
Wysłane przez: daramisdaramis (---.xdsl.centertel.pl)
Data: 18 sty 2012 - 10:27:42

No to może po tej pięknej reklamie czas na pozostałe firmy na naszym terenie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Śmieci
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 18 sty 2012 - 12:52:58

Po napisaniu petycji smieciowej, każdego roku dzwoniłam do wszystkich wyszczególnionych w wykazie gminnym jednostek wywozowych i podawałam kto, ile, za co. zob. wykazy z 2007 i 2008 tu: [www.konstancin.com] i następnej str 2. wykaz z 2009
Ponieważ w latach następnych gminna strona nie podawała wykazu, to dałam sobie siana.
Także z tej przyczyny, że dzwoniłam z domowego telefonu i domowy sponsor mojego gadania złapał się za głowę, gdy przejrzał billingi i powiedział basta.

Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby ktoś mnie w tym wyręczył. Dziwne jest, że gmina nie podaje stawek - pzrecież podpisując umowy z firmami wie kto, ile, za co. W innych gminach widziałam tabelki ze stawkami.

Niestety narazie na obu gminnych stronkach żadnych komunikatów nt. śmieci, Programu Ochrony Środowiska, Planu Gospodarki Odpadami, a nawet Regulaminu czystości. Wczoraj chciałam zajrzeć do Regulaminu i ciocia google mi znalazła w Dawnym BIPie, który nie istnieje i w Dzienniku Urzędowym Mazowsza (tu się otworzył).

Jak widać z zatrudnieniem w wyzd promocji zajmującym sie stronkami znowu niewypał - już druga połowa stycznia, pzrypominam szanownym urzędnikom w liczbie trzech

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Śmieci
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.centertel.pl)
Data: 18 sty 2012 - 13:48:53

Wszystkich Gospodarzy zapraszamy do odśnieżania.
"Odśnieżanie ciekawsze od kochania"
Tutaj dwa razy ruszysz trzonkiem i już efekt jest widoczny.
Przy kochaniu na efekt ruszania trzonkiem trzeba czekać kilka tygodni.
Panowie do roboty >grinning smiley<



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-18 15:45 przez Akizuka.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Odśnieżanie
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 18 sty 2012 - 16:07:43

Własnie wróciłam z akcji, bardzo dobry sport. Ile się nawdychałam uzdrowiskowego powietrza to moje.
Zachęcam, także SM do stosowania "zachęt", żeby ludzie mogli przemieszczać się bezpiecznie chodnikami, zamiast jezdnią

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Śmieci
Wysłane przez: KlaudiuszKlaudiusz (194.181.92.---)
Data: 18 sty 2012 - 16:27:55

Na wiecznie zawieszającym się nowym BIP znalazłem nowy harmonogram odbioru posegregowanych.
Wysyłam do Mani, może uda jej się powiesić na forum.
Nie podaję linka, bo na razie łączenie z tą stroną przy naprawdę niezłym internecie rodzi spore problemy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Harmonogram odbioru segregowanych w dziale komunikaty
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 18 sty 2012 - 17:26:14

tu: [www.konstancin.com]

Dziękuję Klaudiuszowi, dobrze że "ORMO czuwa", ja kilkakrotnie wypatrywałam na obu gminnych stronkach (przed chwilą też) i nic. Gdzie to było schowane? BIP weteran mi się nie otwiera, może tam.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Harmonogram odbioru segregowanych w dziale komunikaty
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 18 sty 2012 - 17:29:04

A to żartów nie ma - najbliższe odbiory w ten piątek (20 01) i w sobotę (21 01)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Komunikaty RiOŚ
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 18 sty 2012 - 17:45:36

Nareszcie dokopałam się do komunikatów wydz. RiOŚ: [bip.konstancinjeziorna.pl]

Jest nawet regulamin czystości i regulamin dla osób trzymających zwierzęta domowe (psy, koty, pszczoły itp.)

Jest także lokalizacja kontenerów, do których można wrzucać zuzytą odzież - zbiera f-ma NORD, tu: [bip.konstancinjeziorna.pl]

Brakuje wykazu firm odbierających nieczystości stałe i płynne. Samochodów z nazwami róznych firm ogromna ilość. Dobrze byłoby wiedzieć, czy ta której powierzamy nasze cenne smieci jest w gminnej ewidencji.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Komunikaty RiOŚ
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 18 sty 2012 - 21:00:57

Osiedle Grapa - od dziś , w pięciu osiedlowych sklepach dostępne sa torebki na psie odchody.
W sklepach tych wywieszona jest też stosowna informacja o tym.

- sklep "BORLEN" ul. Sobieskiego

- sklep p. Jacka Kozickiego ul Wilanowska 9a

-sklep "CLIVIA" róg Mickiewicza i Wilanowskiej

- sklep p.Pawła Zalewskiego ul. Sobieskiego

-sklep "UFO" ul. Wilanowska

Zarząd Osiedla Grapa , bardzo dziekuje właścicielom w/w sklepów za udostepnienie miejsc na wyłożenie torebek.

Torebki zostały zakupione ze środków UMiG. Ze strony urzędu akcję prowadzi p.Iwona Śledź.

Informacja dla właścicieli piesków - torebki ze sprzątniętymi odchodami można legalnie wyrzucać do ogólnodostepnych koszy na śmiecie .



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-18 21:03 przez harmattan.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Śmieci
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 19 sty 2012 - 07:55:28

Z niecierpliwościa wyglądam info o (zawansowanych) przygotowaniach gminy do przejęcia pełnej odpowiedzialności za gospopdarkę śmieciową. Kiedy mam rozwiązać umowę z "moimi" śmieciarzem i szambiarzem ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Śmieci
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 19 sty 2012 - 10:03:31

masz pewnie miesiąc wypowiedzenia umowy... ale wcześniej jak z końcem listopada raczej nie będziesz miała szansy wypowiedzieć...tylko osobiście mam nadzieję, że zasady zostaną przedstawione zdecydowanie wcześniej niż na miesiąc przed ich wejściem w życie....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...345678910111213...->|-->
Bieżąca strona: 8 z 18


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.