Re: Śmieci
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.centertel.pl)
Data: 02 sty 2012 - 09:17:27

Burmistrz poinformował (w grudniu), że zbiórka w 2012 roku ma być kontynuowana na dotychczasowych zasadach. Nie widziałem ogłoszenia o przetargu (może coś przegapiłem).

Re: Śmieci
Wysłane przez: RenfriRenfri (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 02 sty 2012 - 10:01:25


Tomasz Zymer
Burmistrz poinformował (w grudniu), że zbiórka w 2012 roku ma być kontynuowana na dotychczasowych zasadach. Nie widziałem ogłoszenia o przetargu (może coś przegapiłem).

Cieszę się, że akcja będzie kontynuowana , natomiast mam nadzieję, że w jej organizacji zajdą znaczące zmiany.

Czekam więc na szczegóły

Re: Śmieci
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 02 sty 2012 - 13:52:51

jest ogłoszenie o przetargu na obsługę smieciową, taką jak była dotychczas [www.konstancin.eobip.pl]

Termin skadania ofert minął 23 grudnia.
Obsługa dotyczy r 2012 od stycznia do końca czerwca. Pewnie w nastepnych miesiącach nastąpią jakieś zmiany.

Rozstrzygnięcia pzretargu jeszcze w BIP nie ma

Re: Śmieci
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 02 sty 2012 - 18:03:09

przydałaby się jakaś bardziej owocna kampania informacyjna, że system funkcjonuje...zakładajac rzecz jasna, że przetarg zostanie rozstrzygnięty...

Akcja informacyjna - konstancin.com - zawsze do usług
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 02 sty 2012 - 20:00:19

Myślę, że o akcję informacyjną odnosnie selektywnej zbiórki zadba nowa Pani Kierownik RiOŚ, a przy okazji przykłady inicjatyw forumowych mających celu: pomóżmy UMiGowi

W 2009 admin zrobił plakat zachęcający do zbierania psich "produktów". Plakat był w różnych wersjach kolorystycznych. Został wysłany kierownikowi RiOŚ.



a w 2007 zaprojektował torebkę z napisem zachęcającym do kilkukrotnego wykorzystywania, żeby ograniczyć ich ilość (szczególnie plastikowych) w lasach, na polach i w rzece



zapomniałam dodać, że tekst wymysliła Ola hot smiley


Jesli ktoś z UMiGu czyta, to polecamy sie na pzryszłość.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-02 22:03 przez mania.

Re: Akcja informacyjna - konstancin.com - zawsze do usług
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 02 sty 2012 - 21:12:13

W Wydz.Ochr.Środ. są do odebrania torebki na psie odchody.

W najbliższą środę Zarząd Osiedla Grapa zdecyduje , jaką przyjąć formę ich dystrybucji wśród mieszkańców.

Re: Śmieci
Wysłane przez: czaknoris (---.adsl.inetia.pl)
Data: 02 sty 2012 - 21:24:38

Poprosić księdza proboszcza o dystrybucję podczas kolędy. Akurat na czasie chyba. No i nie będzie, że przyszedł, wiązł kopertę i tylko obrazek zostawił smiling smiley.
Pouczy przy okazji, że grzech nie sprzątać.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-02 21:25 przez czaknoris.

Re: Akcja informacyjna - konstancin.com - zawsze do usług
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 02 sty 2012 - 21:54:30


W Wydz.Ochr.Środ. są do odebrania torebki na psie odchody.



od dawna były - torebki zostały kupione w 2009 roku, ale żadnej akcji uswiamiadające nie było. Prosił o to b. radny Bartosz Weiss wyjaśniając że to ważna sprawa, i było to gadaniem do słupa. Dlatego poprosiłam admina, żeby zrobił plakat, ale tez zaproponowałam b. kierownikowi RiOŚ aby ogłosił w pzredszkolach, szkołach konkurs na plakat/ ulotkę informującą o skutkach kontaktu z psim g..., w którym mogą być jaja toxocara canis - glisty wywołującej bardzo przykre konsekwencje. Wiadomo powszechnie, że ludzie nie przywiązują wagi do odrobaczania ani psów, ani kotów - stąd na naszej ulotce była także informacja o odrobaczaniu.

Konkurs się w szkołach odbył, zdaje się były nagrody i uścisk reki "prezesa" i było to na tyle. Ani plakatów, ani ulotek

Re: Akcja informacyjna - konstancin.com - zawsze do usług
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 02 sty 2012 - 22:01:50


Poprosić księdza proboszcza o dystrybucję podczas kolędy


Między bajki włóż. Gdy w 2007 wyprodukowałyśmy z Olą przy współudziale forumowiczów petycję smieciowa i poprosiłam proboszcza (nie będe robiła obciachu - nie napiszę którego) o pomoc przy zbieraniu podpisów - ksiądz wspomni, a ja będę przed kosciołem zbierać, powiedział że nie może, ale że przekaże Akcji Katolickiej. Zostawiłam tekst i formularz do podpisywania. Po jakimś czasie odebrałam - nie było zadnego podpisu.

Owszem ksiądz proboszcz powiedział, że jest zszokowany ilością smieci walających się wszędzie i to była jedyna reakcja.

Re: Akcja informacyjna - konstancin.com - zawsze do usług
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 02 sty 2012 - 22:04:45

Jesli są to te same torebki , to ja nie rozumiem czemu sami mieszkańcy (poprzez swoich przedstawicieli) nie podjęli tematu i nie zaczęli z nich korzystać ?
To pracownik wydziału miał ganiać tych co maja psy i wciskać im torebkę ?
Ja sie o tych torebkach dowiedziałem stosunkowo niedawno i teraz chce aby mieszkańcy Osiedla Grapa mieli do nich mozliwie szeroki dostep.

Plakat mi się podoba. Jesli nadal jest do wykorzystania , to ja własnym sumptem wydrukuję pewną ilość, aby były widoczne na Grapie. smiling smiley

Re: Akcja informacyjna - konstancin.com - zawsze do usług
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 02 sty 2012 - 22:16:47


harmattan
Jesli są to te same torebki , to ja nie rozumiem czemu sami mieszkańcy (poprzez swoich przedstawicieli) nie podjęli tematu i nie zaczęli z nich korzystać ?
To pracownik wydziału miał ganiać tych co maja psy i wciskać im torebkę ?

A skąd mieli wiedzieć? (Jak widać na załączonym obrazku - nie wiedzieli). Jak mieli podjąć temat? Jest wydział od torebek, jest wydział od informacji. To urząd jest dla mieszkańców, nie mieszkańcy dla urzędu.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Re: Akcja informacyjna - konstancin.com - zawsze do usług
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 02 sty 2012 - 22:23:17

A ja sie dowiedziałem skąd ? Ufoludki mi powiedziały ?

Jest temat , trzeba sie tematem zainteresować. Odrobina dobrej woli i chęci wystarczy.

Zresztą , nie wiemy czy taka informacja , że sa torebki nie została przekazana np. zarządom wspólnot. Przecież trudno sądzić iż torebki zakupiono , tylko w celu samego zakupienia.

Zakupienie- slowa adekwatne do tematu smiling smiley

Re: Akcja informacyjna - konstancin.com - zawsze do usług
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 02 sty 2012 - 22:31:41

Sądzę, że żadna informacja przekazana nie została, bo wspólnoty coś by chyba zrobiły? Mieszkańcy, ci świadomi, zrobili tyle, że informowali o torebkach np. w internecie. Już wtedy. Co mieli robić, biegać za posiadaczami psów i wciskać im informację? ;)



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-02 22:32 przez Bartek.

Re: Akcja informacyjna - konstancin.com - zawsze do usług
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 02 sty 2012 - 22:36:04

Z działaniami wspólnot mam nielajlepsze doświadczenie.

W każdym razie obecny Zarząd postara się zadziałać skuteczniej.

Ponieważ nie podjął Pan tematu , rozumiem , że nie można skorzystać z wzoru plakatu ?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-02 22:37 przez harmattan.

Re: Akcja informacyjna - konstancin.com - zawsze do usług
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 02 sty 2012 - 22:48:33

Nie mój wzór, więc nie podjąłem. Ale sądzę, że nie będzie żadnego problemu, upewnie się jutro, czy w archiwach jest gdzieś wersja nadająca się do druku.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Re: Akcja informacyjna - konstancin.com - zawsze do usług
Wysłane przez: Hesia-MelaHesia-Mela (---.adsl.inetia.pl)
Data: 02 sty 2012 - 22:58:19


Bartek

harmattan
Jesli są to te same torebki , to ja nie rozumiem czemu sami mieszkańcy (poprzez swoich przedstawicieli) nie podjęli tematu i nie zaczęli z nich korzystać ?
To pracownik wydziału miał ganiać tych co maja psy i wciskać im torebkę ?

A skąd mieli wiedzieć? (Jak widać na załączonym obrazku - nie wiedzieli). Jak mieli podjąć temat? Jest wydział od torebek, jest wydział od informacji. To urząd jest dla mieszkańców, nie mieszkańcy dla urzędu.

Torebki na psie odchody w UMiGu są nie do odbioru przez mieszkańców, ale dla celów sprawozdawczych, cokolwiek to znaczy.

A tak serio p.harmattan, to ten, który sprząta po swoim psie nie potrzebuje specjalnych torebek tylko zabiera takie jak ma w domu. Torebki "gminne" powinny znajdować się w miejscach publicznych, żeby zauważyli i wiedzieli, że po psie trzeba sprzątać. Powinny natomiast być specjalnie oznaczone kosze na psie odchody.

UMiG powinien szerzyć wśród mieszkańców wiedzę na ten temat, dlaczego tak ważne jest sprzątanie odchodów zwierząt w miejscach publicznych. To nie jest wiedza oczywista dla każdego posiadacza czworonoga.

Specjalnie oznakowane kosze i przy nich torby dostępne dla każdego na osiedlu Grapa ( wschodnia i zachodnia str.Wilanowskiej + ul.Sobieskiego). Wejścia do parku z każdej strony i inne miejsca, gdzie ludzie chodzą na spacery z pieskami.

Żeby to osiągnąć nie trzeba pospolitego ruszenia działaczy osiedlowych tylko dokończenia akcji przez wydział, który zakupił za publiczne pieniądze torebki, które trzyma w biurkach.

A może to wszystko w ramach oszczędności, bo może taką torebkę weźmie osoba nieposiadająca psa i wykorzysta do innych niecnych celów, np. jako torebkę na śniadanie.

No ale w sprawozdaniach się wszystko zgadza, w Konstancinie są torebki na psie odchody - jak to w uzdrowisku!

Re: Akcja informacyjna - konstancin.com - zawsze do usług
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 02 sty 2012 - 23:34:48

Bardzo dziekuje p.Hesiu-Melu za wykład co ,kto powinien.


Hesia-Mela
Torebki "gminne" powinny znajdować się w miejscach publicznych, żeby zauważyli i wiedzieli, że po psie trzeba sprzątać. Powinny natomiast być specjalnie oznaczone kosze na psie odchody.

Takie kosze , specjalnie oznakowane , jeszcze dwa lata temu były na Grapie. Niestety nie przetrzymały ataku wandali. Zostały po prostu połamane. Ale czemu tu sie dziwić , skoro teraz niszczone sa tez pomniki.
Jest myśl aby zakupić takie podajniki torebek. To nie jest mój pomysł. Być moze Zarząd zdecyduje , że one sprawdzą sie najlepiej. Ja natomiast uważam , ze błyskawicznie podzielą los koszy dlatego zaproponuje inne rozwiązanie.


Hesia-Mela
Żeby to osiągnąć nie trzeba pospolitego ruszenia działaczy osiedlowych (...)

Zadne pospolite ruszenie . Nie po to kandydowałem do Zarządu Osiedla aby być jego członkiem marionetkowym. Jest Zarząd i jest Urząd. Ja staram się z Urzędem wspólpracowac a nie tylko krytykować.
Owszem , kiedy coś mi się bardzo nie podoba jako mieszkańcowi ( vide Mirkowska 51) to mówię/pisze o tym otwartym tekstem.
Nie jestem zadowolony z faktu , ze p.burmistrz nie przychylił sie do wniosku Zarządu Osiedla Grapa dot. zakupu fotoradaru. Ale czy z tego powodu mam usiąść i nic nie robić ? Nadal mam nadzieje , ze przy poparciu Rady Miasta p.Burmistrz znajdzie środki na ten zakup. I licze bardzo na to , ze będzie to jeszcze w tym roku. To tez Pani nazwie pospolitym ruszeniem działaczy osiedlowych ?

P.Bartku , będe wdzieczny za ten projekt plakatu.

Re: Śmieci
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 03 sty 2012 - 00:09:03

napisałam że wysłałam plakacik na maila, ale wiadomośc mi z forum wyleciała. Mam nadzieję że adres który mam od x lat jeszcze działa
m


nt. zakupu torebek i braku informacji była kiedys na komisji - wówczas Zdrowia i ochrony srodowiska - zadyma, dostało się urzędnikom od radnych.
Nikt nie wiedział gdzie torebki sa dostepne, dlaczego ważne jest zbieranie kup i co zrobić z zawartością.

Zdaje się teraz juz odstapiono od specjalnych koszy na psie produkty - gdzieś o tym czytałam

Re: Śmieci
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 03 sty 2012 - 07:32:30

myślałam, że "smieci po nowemu" = wszystkie śmieci w gestii gminy, czyli że kończę moją prywatną umowę z firmą śmieciową, płacę nieco większy podatek gminie, a gmina odbiera śmieci od wszystkich. Koniec z rozjeżdżaniem dróg przez tabuny śmieciarek 4-6 firm. Najwidoczniej źle myślałam sad smiley

Re: Śmieci
Wysłane przez: HammerHammer (---.play-internet.pl)
Data: 03 sty 2012 - 07:49:13

dobrze myslisz, ale w tym wypadku nie ma partyzantki jak ze zdrowiem, ze kluczowe dokumenty pojawia sie na dzien przed.

Najpierw marszalek musi zaktualizowac wojewodzki plan gospodarowania odpadami i wyznaczyc regiony gospodarki odpadowej (powiat, grupa powiatow). W tej grupie musza powstac spalarnie sortownie itp. Bo nie ma sensu aby w kazdej gminie powstaly tak drogie instalacje.

Potem starostowie aktualizuja swoje plany, a na koncu gminy. Ustawa weszla w zycie ale daje chyba rok czy dwa na wprowadzenie jej w zycie. Chyba ze ktos ma na zbyciu iles spalarni ;)

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.