Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 6 z 18
Re: Prywatyzacja uzdrowiska
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 27 sie 2012 - 10:09:34


mania

harmattan:
Póki co podam taki przykład. Moi znajomi byli zainteresowani zorganizowaniem przyjęcia weselnego w restauracji "Konstancja" , próba dokonania szczegółowych ustaleń zakończyła się na rozmowie z pijanym , bełkoczącym niewyraźnie przez tel. p. menedżerem. Nowa jakość poprywatyzacyjna ?

AK:
piwo Tyskie z beczki - ło matko, co to było


Niestety personel b.sp.uzdrowisko wynegocjował gwarancję zatrudnienia na 4 lata i jakość jest taka jaka była, nie tylko piwa. ]

Niech trener czyta ze zrozumieniem, chodziło o dwie konkretne sprawy o rozmowę harmattana z przedstawicielem restauracji Konstancja i staraniami restauracji Zdrojowa opisanymi przez AK.

O Zdrojowej zabitej pzrez uzdrowisko był wątek, niedawno wyglądało że idzie na lepsze, ale jak widać zostało po staremu. Czy będzie "uzdrawiać" - nie wiadomo, gdy wczoraj ok 19.30 wracalam z kościoła, wzdłuż Żródlanej snuł się smród smażala - chyba nie z lodowego barku.
Pisałam jakiś czas temu, że znajomy wybrał się z rodziną do Konstancji (przed prywatyzacją), złozył zamówienie - kelner przyjął, minęło sporo czasu i nic. Dzieciaki głodne płaczą, żona wściekła. Poszedł szukać kelnera na zaplecze, a ten śpi uwalony jak stodoła. Wyszli głodni.
Jak widać jak było tak jest.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Prywatyzacja uzdrowiska
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 27 sie 2012 - 10:19:12



=harmattan

mania
Niestety personel b.sp.uzdrowisko wynegocjował gwarancję zatrudnienia na 4 lata i jakość jest taka jaka była, nie tylko piwa.

To jak rozumiem , personel wynegocjował sobie też prawo do olewania klientów ? Prawo do pracy byle jakiej ?

Nie wiem co wynegocjował, ale wyrzucić bełkotliwych czy nie dbających o piwo wyrzucić się nie da, nie wiem co mozna zrobić - przesunąć do zamiatania i mycia kibli, to zrobia równie dokładnie jak wyżej. A poza tym dośc silnie działający, roszczeniowo związek zawodowy nie da "zrobić krzywdy".

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Prywatyzacja uzdrowiska
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 27 sie 2012 - 10:45:43


mania
Nie wiem co wynegocjował, ale wyrzucić bełkotliwych czy nie dbających o piwo wyrzucić się nie da,

w takim razie trzeba na śmietnik wyrzucić regulamin pracy smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Prywatyzacja uzdrowiska
Wysłane przez: HammerHammer (---.111.248.10.static.cdpnetia.pl)
Data: 27 sie 2012 - 10:54:18

jak narąbany to wzywamy policję z alkomatem. A potem delikwentowi wręczamy dyscyplinarkę. Żadne związki nic nie mogą wtedy zrobić.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Prywatyzacja uzdrowiska
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 27 sie 2012 - 12:20:11

A cały system motywacji, premie itp? Wcale od razu człowieka nie trzeba wyrzucać z pracy (nie mówię o alkoholu). A zadaniem nadzoru jest dopilnować jak pracownik wykonuje swoje zadania. To nie od razu związki zawodowe są be.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Prywatyzacja uzdrowiska
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 27 sie 2012 - 12:41:20


harmattan

mania
Nie wiem co wynegocjował, ale wyrzucić bełkotliwych czy nie dbających o piwo wyrzucić się nie da,

w takim razie trzeba na śmietnik wyrzucić regulamin pracy smiling smiley

albo zmienić szefostwo

Opcje: OdpowiedzCytuj
Prywatyzacja uzdrowiska i co dalej?
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 12 wrz 2012 - 21:17:42

Właściciel uzdrowiska ma kłopoty finansowe i nie wiadomo kiedy ruszy budowa/rozbudowa/ odbudowa obiektów zdrojowych, ale jest szansa - jak mówił podczas niedzielnego spotkania w Parku Zdrojowym Grzegorz Kostrzewa-Zorbas, prezes stowarzyszenia "Ład na Mazowszu..." - na pozyskanie przez samorząd w latach 2014- 2020 funduszy europejskich na budowę obiektów dla podratowania zdrowia. Gdyby Kcin poszedł w slady Uniejowa, byłaby szansa zachowania statusu uzdrowiska. Proszę zobaczyć


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Prywatyzacja uzdrowiska i co dalej?
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 13 wrz 2012 - 08:59:20

Takie obiekty np. na łąkach oborskich.

Ale w Konstancinie to raczej będzie tak jak w Gostyninie sad smiley

[plock.gazeta.pl]

Chyba, ze wróci p. Maria i szybko przygotuje wniosek o dotację unijną smiling smiley



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-09-13 09:02 przez harmattan.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Prywatyzacja uzdrowiska
Wysłane przez: czaknoris (---.adsl.inetia.pl)
Data: 13 wrz 2012 - 14:39:37

Wróci, przygotuje wniosek a później znajdzie się wielu "ojców sukcesu", do premii, nagród, odznaczeń itd.

Na łąkach będzie pole golfowe i pora się do tego przyzwyczajać. Taki jest plan miejscowy, taki jest plan Burmistrza i nikt nie rozpoczął zmiany (formalnie i nieformalnie) tych planów.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Prywatyzacja uzdrowiska
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (217.153.87.---)
Data: 13 wrz 2012 - 17:15:14

a co się stało z p. Marią, dlaczego ma "wrócić", tzn. gdzie sobie poszła????

Zaniepokojony Mieszkaniec

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Prywatyzacja uzdrowiska
Wysłane przez: mariamaria (---.dynamic.chello.pl)
Data: 13 wrz 2012 - 18:15:07

Spoko spoko - Pani maria na forum jest. grinning smiley
Pracę tylko zmieniła.
Co prawda ostatnio nie mam nawet czasu iść do łazienki, ale niestety jako świeżo upieczonemu naczelnikowi podlega mi 57 inwestycji w całym kraju eye popping smiley chyba pampersa założę.. Inwestycje takie troszkę większe - tak koło 400 - 150 mln/jedna.
Czaku chcesz przyjść do zespołu? smiling bouncing smiley

m.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Prywatyzacja uzdrowiska
Wysłane przez: czaknoris (---.adsl.inetia.pl)
Data: 13 wrz 2012 - 20:01:33

Ja człowiek niewykształcony, więc mnie nikt nie weźmie do żadnego zespołu smiling smiley.
No chyba, że gdzieś do jakiegoś urzędu lub państwowej firmy, ale nie mam znajomości sad smiley.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Prywatyzacja uzdrowiska
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (217.153.87.---)
Data: 17 wrz 2012 - 11:56:45

Pani Mario, gratuluję! Co nie zmienia faktu, że jesteśmy zasmuceni, że nie wspomaga Pani naszych włodarzy swoją wiedzą.... jak widać, moje zaniepokojenie miało racjonalne uzasadnienie

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Prywatyzacja uzdrowiska
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 19 wrz 2012 - 16:53:57

"uzdrowiska w rece samorzadów"[samorzady.pb.pl] ,ciekawe dlaczego tak spieszno było z prywatyzacją UK?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Prywatyzacja uzdrowiska
Wysłane przez: mariamaria (---.dynamic.chello.pl)
Data: 19 wrz 2012 - 20:24:09

Proszę dać szansę nowej obsadzie BFZ - też zapewne robią to, co mogą.
Czaku - wrócę do tematu człowieku niewykształcony
detale branżowe z reguły są tu:

[www.rynek-kolejowy.pl]


grinning smiley

maria

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Prywatyzacja uzdrowiska
Wysłane przez: trenertrener (---.152.140.67.dsl.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 13 maj 2013 - 23:58:05

W najnowszym "URze":

"Pod koniec 2011 r. przy bierności, a momentami wręcz przychylności polskich urzędników uzdrowiska w podwarszawskim Konstancinie, Kamieniu Pomorskim i Iwoniczu-Zdroju trafiły w ręce grupy, w której znaczącą rolę odgrywa właściciel ukraińskiego paszportu o dość specyficznej przeszłości. Formalnie nabywcą uzdrowisk został fundusz inwestycyjny Uzdrowiska Polskie Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych utworzony przez powołaną do życia jesienią 2010 r. spółkę Nałęczowskie Towarzystwo Inwestycyjne SA. Fundusz zapłacił za nie 100 mln złotych. Umowy sprzedaży wszystkich trzech uzdrowisk podpisał minister skarbu Mikołaj Budzanowski. Jak się dowiedzieliśmy, od pewnego czasu CBŚ próbuje ustalić, skąd fundusz miał tyle pieniędzy. Według naszych informacji służby podejrzewają, że mogło dojść do działań korupcyjnych z udziałem urzędników państwowych."

[www.uwazamrze.pl]



Fundacja Budzenie Pasji

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Prywatyzacja uzdrowiska
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 14 maj 2013 - 10:57:15

Nie wiadomo jaki będzie wynik badań słuzb. Na pewno wiadomo, że realizacja zamierzenia - budowa Centrum Hydroterapii - przesunie się w czasie i mogą nie zdążyć przed 2016, kiedy Kcin będzie starał się o przedłużenie statusu uzdrowiska. Obiekt może stanowić o być albo nie być gminą uzdrowiskową, bo w Kcinie - poza ledwie stojąca tężnią - nie ma żadnych obiektów zdrojowych. Chyba że samorząd wybuduje np. basen termalny. Pomyślałam, że niezłe miejsce to placyk pomiędzy Parkiem i Hugonówką, tam gdzie ma stanąć fontanna, a teraz boisko do siatki plażowej i wyliniała trawa. Kompleks basenów termalnych kosztował samorząd Uniejowa 36 mln zł, to jeden basen obleciałby pewnie za 10 mln. Może mógłby Kcin dostać jakies dofinansowanie?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Prywatyzacja uzdrowiska
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (---.play-internet.pl)
Data: 14 maj 2013 - 11:09:15

To w końcu jaką inwestycję zacznie nowy inwestor w naszym Uzdrowisku w tym roku?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Prywatyzacja uzdrowiska
Wysłane przez: HammerHammer (195.116.92.---)
Data: 14 maj 2013 - 11:35:18


Mania
Kompleks basenów termalnych kosztował samorząd Uniejowa 36 mln zł, to jeden basen obleciałby pewnie za 10 mln.

W Uniejowie pewnie 10, u nas 40 smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Prywatyzacja uzdrowiska
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (---.play-internet.pl)
Data: 14 maj 2013 - 11:49:00


Hammer
W Uniejowie pewnie 10, u nas 40 smiling smiley

Dokłądnie! Ta wylniała trawa i boisko do siatkówki są zabytkowe więc koszty muszą być x3! ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 6 z 18


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.