Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...89101112131415161718-->
Bieżąca strona: 15 z 18
Re: Prywatyzacja uzdrowiska - Uzdrowisko rośnie, zob. na s. 12
Wysłane przez: maniamania (87.205.192.---)
Data: 04 lis 2015 - 16:24:50

Może po to żeby sprawdzić czy w końcu potężny słup czegoś wody nie nabroi.

A potem jeszcze odbiory przez nadzór budowlany, sanepid, strażaków i inne dopusty (nie)boże

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Prywatyzacja uzdrowiska - Uzdrowisko rośnie, zob. na s. 12
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (185.15.1.---)
Data: 04 lis 2015 - 17:26:24

Po dnie basenu pełza/ porusza się małe urządzenie i coś robi ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Prywatyzacja uzdrowiska - Uzdrowisko rośnie, zob. na s. 12
Wysłane przez: maniamania (87.205.192.---)
Data: 04 lis 2015 - 21:07:15

szuka podsłuchów - podobno na otwarcie ma przybyć sam Prezes Prezesów

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Prywatyzacja uzdrowiska - Uzdrowisko rośnie, zob. na s. 12
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 27 lis 2015 - 11:48:28

Jest strona: evapark.pl

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Prywatyzacja uzdrowiska - Uzdrowisko rośnie, zob. na s. 12
Wysłane przez: maniamania (78.8.83.---)
Data: 27 lis 2015 - 12:01:27

Robi wrażenie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Propozycje uzdrowiskowe na Świeta i Nowy Rok
Wysłane przez: maniamania (84.40.128.---)
Data: 10 gru 2015 - 09:53:21

Pomysły na spędzenie świątecznego czasu w naszym uzdrowisku: [www.uzdrowisko-konstancin.pl]

Piszę o tym, bo wszystko wskazuje na to że Centrum Hydroterapii wystartowało, a także Biały Dom odzyskał blask.

Póki co w CH komercja, ale może NFZ, czy teraz chyba budżet państwa da na usługi dla mniej zamożnych. W Białym Domu cały czas były i chyba są obie możliwości

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Prywatyzacja uzdrowiska - Uzdrowisko rośnie, zob. na s. 12
Wysłane przez: maniamania (77.253.94.---)
Data: 20 gru 2015 - 11:45:02

Centrum Hydroterapii już działa: [evapark.pl]

Biały Dom zaprasza na liczne przyjemności: [uzdrowisko-konstancin.pl]

jakby co, to najtaniej mają seniorzy +80

Wygląda bardzo przyzwoicie. Niebawem ma być dokończony remont neurologii (w lesie)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Prywatyzacja uzdrowiska - Uzdrowisko rośnie, zob. na s. 12
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 23 gru 2015 - 08:09:51

"Już 25, 26 i 27 grudnia będziecie mogli sprawdzić jak prezentuje się nasz nowy obiekt. Zapraszamy na spacer w przerwie pomiędzy świątecznym obiadem i wspólnym kolędowaniem - czekamy od 10:00 do 17:00!"

Zdrojowa już chyba nie istnieje, pytanie kiedy pojawi się Cafe Beza?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Prywatyzacja uzdrowiska - Uzdrowisko rośnie, zob. na s. 12
Wysłane przez: maniamania (77.253.94.---)
Data: 23 gru 2015 - 08:39:30

Beza pojawi się na wiosnę i chyba słusznie, bo zimą mało znany lokal by nie wydolił

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Prywatyzacja uzdrowiska - Uzdrowisko rośnie, zob. na s. 12
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 23 gru 2015 - 12:27:36

"Konstancin-Jeziorna z supernowoczesnym Centrum Hydroterapii

Dariusz Bartoszewicz

23.12.2015 11:00

Po tradycyjnej awanturze przy świątecznym stole warto zaplanować wycieczkę. Może do Konstancina-Jeziorny, gdzie w Parku Zdrojowym otwiera się Centrum Hydroterapii.

Podwarszawskie uzdrowisko pięknieje. Park Zdrojowy z przełomu XIX i XX w. imienia hrabiego Witolda Skórzewskiego, założyciela letniska, nigdy nie wyglądał tak dobrze. Ławki, oświetlenie, kosze na śmieci są doskonałej jakości. Okolicę wokół oczyszczonych brzegów rzek Jeziorki i Małej oplatają ścieżki spacerowo-rowerowe, idealne też dla biegaczy czy miłośników nordic walking. Przy okazji można umilić zimę kaczkom, działa automat z karmą specjalnie dla nich.

W okresie świątecznym pojawi się dodatkowy powód, by wybrać się na rodzinną wycieczkę do uzdrowiska. Budynek dawnego sanatorium "Przy Źródle" o urodzie PRL-owskiego pudła zastąpiło Konstancińskie Centrum Hydroterapii EVA Park Life & SPA. Architektura zdecydowanie zmieniła się na lepsze, czego nie można już powiedzieć o nazwie.

Budynek omija drzewa

- 25, 26 i 27 grudnia zapraszamy na dni otwarte w godz. 10-17. Po raz pierwszy pokażemy nasz obiekt - pokoje hotelowe, basen solankowy i jacuzzi z wodą z własnego odwiertu pobieraną z głębokości 1750 metrów oraz inne sale w spa - kusi Małgorzata Śliwińska z firmy Uzdrowisko Konstancin-Zdrój SA.

Długi i niski budynek stanął na wprost tężni solankowej w Parku Zdrojowym. Jest piętrowy, z trzecią kondygnacją ukrytą w dachu mansardowym. Pasuje wielkością i kolorem do tężni. Część hotelowa jest cięższa, z elewacjami z piaskowca, pozostałe są przeszklone i lżejsze, mieszczą m.in. basen z prądami, biczami wodnymi, kaskadą, brodzikiem, sauny suche i parowe.

Cały kompleks dzieli się na cztery strefy: mieszkalno-hotelową, wody, zdrowia i konferencyjno-restauracyjną. Za większymi przeszkleniami na parterze nowego budynku mieszczą się gabinety zabiegowe, na pierwszym i drugim piętrze jest 27 pokoi hotelowych z 54 miejscami noclegowymi.

- Chcieliśmy, by budynek wyszedł elegancki, o architekturze bardziej ponadczasowej niż modnej, niebudzącej kontrowersji, dobrze wpisanej w zieleń parku i sąsiednią zabudowę. Dlatego podzieliliśmy zabudowę na kilka brył, zróżnicowaliśmy elewacje. Budynek ma ludzką skalę i tak został zaprojektowany, by omijać drzewa - mówi Daniel Mermer z pracowni Open Architekci.

Inwestycja w 2014 roku została wstrzymana na pewien czas, bo miała polegać na rozbudowie i modernizacji PRL-owskiego brzydala, a nie na jego zburzeniu. - Powstał po wojnie jako obiekt tymczasowy na potrzeby budowniczych pobliskich tężni. Konstrukcję miał w takim stanie, że gdyby blisko była ruchliwa ulica, strop dawno zwaliłby się na łóżka kuracjuszy - twierdzą architekt.

Inwestycja kosztowała blisko 40 mln zł, z czego ok. 9 mln stanowi dofinansowanie z UE i budżetu państwa. Ale pobyty kuracjuszy nie będą refinansowane. - Przedstawimy wkrótce ofertę uzdrowiskowo-rehabilitacyjną, odnowy biologicznej, kosmetycznej, fizykoterapii, hydroterapii, wszystkie w ramach pobytów komercyjnych. Żadna refundacja nie jest możliwa - przypomina Małgorzata Śliwińska.

Kultura, kajaki, fontanna

W pobliżu Parku Zdrojowego i Centrum Hydroterapii są obiekty publiczne z ofertą za darmo. Od 2014 r. Konstanciński Dom Kultury "KDK" działa w zabytkowej willi Hugonówka przy ul. Mostowej 15, czyli blisko rzeki Jeziorki. Wyremontowany zabytek z lat 1902-03 ma nowoczesne wnętrza: salę widowiskową, sale konferencyjne, galerię, pracownię multimedialną i plastyczną, kawiarnię serwującą pyszne ciastka. W części podziemnej można obejrzeć wystawę o historii uzdrowiska.

- Robimy wszystko, by przywrócić blask uzdrowisku. Cafe Zdrojowa w parku została wyburzona, za kilka miesięcy będzie gotowa nowoczesna, przeszklona kawiarnia w tym samym miejscu. Naprzeciwko Hugonówki z Domem Kultury w przyszłym roku stanie piętrowy taras z przystanią dla kajaków, kolejny przy Starej Papierni. Szlak wodny z Zalesia do Starej Papierni ma ok. 12,5 km długości. W sezonie płynie nim nawet 40 kajaków dziennie - mówi Kazimierz Jańczuk, burmistrz Konstancina-Jeziorny.

W przyszłym roku między domem kultury a tężnią stanie siłownia plenerowa. Lepiej urządzana zostanie ta część parku o powierzchni ok. 2 ha, staną nowe latarnie. - Biznesmen Jerzy Starak chce zbudować fontannę i sprezentować mieszkańcom - zdradza burmistrz."

http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/1,34862,19388393,konstancin-otwieraja-centrum-hydroterapii-w-parku-zdrojowym.html

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Prywatyzacja uzdrowiska - Uzdrowisko rośnie, zob. na s. 12
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (46.186.33.---)
Data: 26 gru 2015 - 14:20:23

Dzień otwarty w Eva Park Life&Spa, najbliższy basen solankowy jest ponoć w Kołobrzegu lub Ustroniu smiling smiley



Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Prywatyzacja uzdrowiska - Uzdrowisko rośnie, zob. na s. 12
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (95.41.71.---)
Data: 26 gru 2015 - 15:58:21

Ranking basenów termalnych i mineralnych w Polsce: [infobasen.pl] . Są to w większości obiekty 10-15 krotnie większe od konstancińskiego.

10 największych kompleksów termalnych w Polsce: [www.podroze.pl] . Najbliższe z nich: w Mszczonowie: [termy-mszczonow.eu] . Woda wodorowo – węglanowo – wapniowo – sodowa, wydobywaną z głębokości 1714 metrów. Cena 32 zł za trzy godziny w weekend, rodziny taniej, małe dzieci - gratis.

Zespół basenów solankowych w niemieckim Heringsdorfie koło Świnoujścia (20 minut kolejką uzdrowiskową ze Świnoujścia): [www.ostseetherme-usedom.de] . Sześć basenów solankowych o różnej temperaturze i składzie wody, prądy, bicze, płukanki, banie parowe, urządzenia dla dzieci. Razem ok. 800 m2 lustra wody. Polaków obowiązuje stawka jak z opłatą klimatyczną, czyli dla 3-osobowej rodziny ok. 37 Euro (158 zł) za trzy godziny, za cały dzień - mniej niż 200 zł za rodzinę. Wyjątkowa kultura obsługi i zachowania klientów. Wszystkie obiekty na wyspie Uznam są w pełni dwujęzyczne i nastawione na klientów z Polski.

Podobnych i większych kompleksów solankowych w Niemczech jest ponad pięćdziesiąt; ceny porównywalne do powyższych, czasem niższe, jeśli miasto dopłaca.

Basen Eva Park Life & Spa w Konstancinie (gimnazjaliści przekręcili to od razu na "Ewa w Parku Ćpa" - przynajmniej brzmi po polsku): jeden basen solankowy wielkości podstawy domku jednorodzinnego (133 m2), plus niewielkie komercyjne centrum wellness przy kameralnym hoteliku. Ceny nadal nieznane (brak informacji na stronie obiektu - aktywnej od dwóch miesięcy); za to podano dumnie, że należy się zapisywać z wyprzedzeniem.

W odległości 15 minut drogi samochodem znajduje się kilkunastokrotnie większy basen olimpijski 2500 m2 na Warszawiance, z drugim kilkusetmetrowym basenem rekreacyjnym dla dzieci (33 stopnie), z biczami, prądami, saunami, spa, squashem, nauką pływania and what not. Cena biletu rodzinnego (2 dorosłych plus 3 dzieci) - 95 złotych za cały dzień. Godzina w weekend bez zniżek i kart kosztuje ok. 27 złotych.

WNIOSKI: Konkurencyjność oferty Uzdrowiska Konstancin: świetnie, że po 40 latach mamy wreszcie coś nowego poza mini-tężnią. To dobry początek. Ale to nie jest skala europejska, nawet nie skala polska, a konkurencja Warszawy i także Mszczonowa - bardzo duża. Jeśli okaże się, że ceny są wyższe niż europejskie i warszawskie, to sukces pani Ewy w Parku (kto to taki ta Ewa?!) będzie możliwy jedynie w wyniku snobizmu części warszawskich elyt.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-12-26 17:14 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Prywatyzacja uzdrowiska - Uzdrowisko rośnie, zob. na s. 12
Wysłane przez: maniamania (159.205.228.---)
Data: 26 gru 2015 - 19:39:56

OK, cieszmy się, że jest bo dotąd - zanim uzdrowisko zostało sprzedane, przez lata nic się nie działo, potem już po przekształceniu własnościowym był prezes marzyciel, a następnie pan złotousty, który dużo mówił i obiecywał. I tak chude latka mijały. Teraz jest wreszcie gospodarny prezes, który sporo robi - nie tylko CH im. Evy... - nie wiem jakiej (choć mogli nazwać gorzej), ale także rozkwitł dotąd zapyzialy Bialy Dom, trwa remont i chyba rozbudowa Neurologii, w Konstancji można wreszcie dobrze zjeść (nie odgrzewany w mikrofali catering, a potem... krople Inoziemcowa), rozebrano postrach uzdrowiska na wjeździe - czyli Zdrojową.

Na tyle wystarczyło kasy, a jeszcze ma być pijalnia wód.

Na razie są podana pakiety usług rehabilitacyjnych w Białym Domu, najtańsze dla staruszków >80: [www.uzdrowisko-konstancin.pl]. O ile wiem (korzystałam) w Białym Domu można poprawić kondycję w ramach kontraktu NFZ.

Eva dopiero startuje, cen jeszcze nie ma.
Jeżeli ktoś będzie chciał zregenerować się w spokojnym eleganckim miejscu, to nasze spa będzie akurat, w Mszczonowie obiekt jest duży i licznie uczęszczany - jeśli komuś pasuje, że mu skaczą po głowie, to będzie miał tanio i głośno. Każdemu według potrzeb... kto to powiedział? Potrzebne są ośrodki kameralne i masowe

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Prywatyzacja uzdrowiska - Uzdrowisko rośnie, zob. na s. 12
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (89.66.182.---)
Data: 27 gru 2015 - 16:29:34

Panie Tomaszu,

Obiekt ma wystartować komercyjnie około połowy stycznia.

Ranking na nic gdyż nasz basen jest basenem solankowym razem z infrastrukturą rehabilitacyjną, gabinetami kosmetycznymi oraz gabinetami z fizykoterapią. Do tychże gabinetów doprowadzona jest również solanka.
Nasz basen nie jest basenem rekreacyjno-sportowym takim jak wspomniana przez Pana Warszawianka, Mszczonów i inne termy. Apropos to ja nigdy nie dojechałem na Merliniego w 15 minut. Może Panu się to udało ale mi to zajmuje dużo dłużej. Kompleksy porównywalne są w Kołobrzegu lub Ustroniu.
Pisze Pan też o basenach w okolicy Świnoujścia. Nie wiem czy są solankowe czy nie. Wiem, że dla przeciętnego mieszkańca naszego miasta, Warszawy czy Mazowsza bliżej będzie do naszego pięknego miasta.

Porównujmy te same rzeczy.

Nie podoba mi się też podejście "typowego Polaka" (chyba niedawno "ochrzczony" typowy Janusz), który krytykuje wszystko lub większość zjawisk, postaw itp. Taka postawa jest postawą bezpieczną i najłatwiejszą. Najtrudniej jest kupić działkę 10-20ha w naszym pięknym mieście i postawić obiekt uzdrowiskowy lub spa bo i tak inni znajdą dziury w całym i wskażą gdzie jest lepiej, taniej, fajniej. Może Pan spróbować i postawić obiekt, który wyczerpie Pana marzenia i potrzeby. Mam nadzieję, że "zepnie" się też Panu biznesowo.

P.s. Na marginesie - moim zdaniem na działce gdzie stanęła Eva Spa nie ma możliwości by był większy basen ze względu na ograniczenia w zapisach powierzchni.

Ja cieszę się z tego nowego obiektu, mam uwagi ale się przede wszystkim ogromnie cieszę. Trzymam kciuki. Mimo, że to będzie obiekt w 100% komercyjny (bez kontraktu NFZ, ZUS itp. itd.). Chciałbym by nasze miasto miało kolejne ośrodki uzdrowiskowe, rehabilitacyjne, spa, hotele na wysokim poziomie. Uważam, że potencjał mamy ogromny i ogromnie niewykorzystany. Szczególnie w zakresie naszych uzdrowiskowych fundamentów oraz oferty dla biznesu - hotele 3*-5*, konferencje, szkolenia itp. Jesteśmy bardzo blisko centrum jednej z najważniejszych stolic w naszym regionie CEE. Nad Zegrze itp. jedzie się o wiele dłużej ale tam jest baza, której my niestety póki co nie mamy.

P.s.
Nie pracuję w nowej spółce uzdrowiskowej ani nie mam w niej udziałów a moja partnerka nie nazywa się Eva smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Prywatyzacja uzdrowiska - Uzdrowisko rośnie, zob. na s. 12
Wysłane przez: KlaudiuszKlaudiusz (185.15.1.---)
Data: 27 gru 2015 - 17:38:27

BTW - Mszczonów to dla naszej okolicy ŻADNA konkurencja (odległość), szczególnie w okresie zimowym kiedy użyteczność Mszczonowa jest zmniejszona o 80%...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Prywatyzacja uzdrowiska - Uzdrowisko rośnie, zob. na s. 12
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (95.41.71.---)
Data: 27 gru 2015 - 22:38:02

Każda woda termalna jest wodą średnio lub wysoko zmineralizowaną. Nazwa "solankowy" nie jest nazwą precyzyjną ani fachową. Każda woda ma inne właściwości i służy do innych typów kuracji. Nasza solanka nie dla wszystkich jest korzystna zdrowotnie, podobnie solecka, grudziądzka czy kołobrzeska. Zestaw odpowiednio dobranych (w konsultacji z lekarzem) soli oraz borowinę do kąpieli można nabyć za kilka do kilkunastu złotych do własnej wanny. Ja z takich solankowych kąpieli korzystam parę razy w tygodniu. Nie wiem, na ile atrakcyjna będzie kąpiel stu podobnych do mnie grubasów na stu metrach wody po konstancińskich cenach. Może jednak będzie atrakcyjna podobnie, jak rzymskie łaźnie - na zasadzie towarzyskiej.

Oczywiście, że należy się bardzo cieszyć z tego, że spółka z uzdrowiskami w nazwie częściowo wyszła na prostą i powstało w mieście parę udanych komercyjnych obiektów. Osobiście nie wierzę, że to uratuje status naszej gminy jako uzdrowiskowej w latach 2016-18. Nie wynika to wcale z myślenia "typowego Polaka", jakim jak sądzę nie jestem, tylko z 10 lat doświadczeń społecznika i radnego w tej gminie. Tutejsze powers-that-be nie mają zapotrzebowania na uzdrowisko. I żeby nie było - wcale nie mam tu na myśli osoby pana Burmistrza. Mam na myśli całą przebogatą układankę polityczno-biznesowych relacji z ogromnymi inwestycjami i dochodami w tle. Ale mogę się mylić, jak każdy.

Konstancin miał szanse w poprzedniej kadencji na kilka dużych i ważnych obiektów uzdrowiskowych i rekreacyjnych. Ja patrzę na sprawę z nieco innej perspektywy, bo studiowałem też szczegółowo jako radny plany pierwotnego Centrum Hydroterapii - tego, które nie powstało. I głosowałem nad uchwałami dotyczącymi innych obiektów, w tym szpitala uzdrowiskowego i zalewu na Argentynie. Rok temu zresztą tłumaczyłem się z tych głosowań na policji oraz w urzędzie kontroli skarbowej, bo w tym mieście każdy, kto coś próbuje zmieniać, jest natychmiast podejrzany o prywatę. Żadne zarzuty przeciwko mnie nie zostały potwierdzone, wyliczyłem się z każdej zarobionej po nocach w dwóch zawodach złotówki.

Obiecałem sobie stanowczo, że nie będę dyskutował na tym forum, więc nie rozwinę tu tematu blokowania inwestycji prouzdrowiskowych, ale chętnie wymienię informacje i dane drogą mailową, jeśli kogoś to interesuje.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-12-27 22:42 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Prywatyzacja uzdrowiska - Uzdrowisko rośnie, zob. na s. 12
Wysłane przez: maniamania (84.40.227.---)
Data: 27 gru 2015 - 23:16:31

To może basen zasypać, a inne obiekty zaorać >grinning smiley<

Że też nie potraficie cieszyć się z tego co jest, a wiecznie labidzić o tym czego nie ma

Uzdrowisko od czegoś musi zacząć- zarobić, żeby budować / remontować następne obiekty, bo kilkanaście lat temu nie było nawet kasy na pensje dla pracowników i wszelkie nadzieje leżały odłogiem.

Zalew na Argentynie to nie był obiekt uzdrowiskowy - poza wątpliwej czystości wodą z Jeziorki, z naturalnych bogactw uzdrowiska nie korzystałby. A gdzie miał powstać ten szpital uzdrowiskowy?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Prywatyzacja uzdrowiska - Uzdrowisko rośnie, zob. na s. 12
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (95.41.71.---)
Data: 27 gru 2015 - 23:30:22

Jak napisałem, z Ewy w Parku się cieszę jak wszyscy, a w sprawie innych niedoszłych inwestycji chętnie podyskutuję, ale nie tutaj.

Z punktu widzenia strategii gminy istotne jest zachowanie STATUSU UZDROWISKA w roku 2018. Operat do tego celu będzie sporządzany od przyszłego roku. W tej chwili spełniamy od biedy 1,5 warunku z 3 podstawowych. Zadaniem gminy jest zadbanie, byśmy spełnili pozostałą połowę. Są nimi: zachowanie mikroklimatu i poprawa stanu powietrza oraz przynajmniej 200-300 łóżek w lecznictwie definiowanym oficjalnie jako uzdrowiskowe. Chodzi o łóżka w obiektach stałej opieki, nie o bilety na zabiegi spa-i-dobrzenie. Spółka prowadząca tężnię i inne obiekty nie jest chwilowo zainteresowana nowymi miejscami w lecznictwie uzdrowiskowym. Po prawdzie także i władze centralne nie były zainteresowane płaceniem za nie w ramach NFZ, liczbę łóżek drastycznie ograniczono, bo nie kupuje się perfum, gdy nie ma na chleb. Być może inne instytucje medyczne to nadrobią - w tej chwili stawiać można raczej tylko na ofertę komercyjną. Natomiast sprawa jakości powietrza spada na gminę i powiat. Przy obecnych wynikach pomiarów nie mamy szans, nawet w zestawieniu z bardzo liberalnymi polskimi normami.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-12-27 23:38 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Prywatyzacja uzdrowiska - Uzdrowisko rośnie, zob. na s. 12
Wysłane przez: RenfriRenfri (195.8.101.---)
Data: 28 gru 2015 - 08:45:44

Witam,
Wstąpiłam przy okazji niedzielnego spaceru i nie będę ukrywać rozczarowania. Liczyłam , że w takim miejscu powstanie cos co będzie służyć także przeciętnym Mieszkańcom a nie tylko gościom z wypchanym portfelem.
Z tego co się zorientowałam to wejściówka w godzinach 8-16.00 kosztuje 60 zł. Więc raczej nie skorzystam z dobroczynnego wpływu konstancińskiej solanki smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Prywatyzacja uzdrowiska - Uzdrowisko rośnie, zob. na s. 12
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (95.41.71.---)
Data: 28 gru 2015 - 12:02:12

Ciechocinek Dom Zdrojowy - nowy basen solankowy 91 m2, temp. 33 st. C, cena biletu 10 zł (za godzinę), z kriosauną 15 zł, dzieci do 16 lat - 6 zł, 1-4 zabiegi + mechanoterapia - 16 zł: [www.uzdrowiskociechocinek.pl]

Inowrocław - nowy basen solankowy OSiR 176 m2 (część kryta i otwarta): hydromasaż, ławka do hydromasażu, gejzer, armatka, kaskada, przeciwprąd, grzybek, sztuczną rzeka.Mineralna woda lecznicza chlorkowo-sodowa, termalna o temp. 23,5°C. Bilet za godzinę 14 zl, za 2 godziny 24 zł, ulgowy dla młodzieży i seniorów - 9 zł, karnety - taniej: [osir.inowroclaw.pl]

Konstancin Eva Park Spa and Wellness Oh So Posh: wstęp do sali treningowej w godzinach pracy do 16ej - 60 zł w ramach promocji (plus drink). Basen solankowy z wodą leczniczą o temperaturze 29°C, powierzchnia 133 m2. Można korzystać z jaccuzzi i sauny suchej / parowej, o ile jest obecny ratownik (to okaże się po wejściu). Goście zewnętrzni – wstęp za okazaniem opłaconej wejściówki (60 zł promocyjnie tylko przed 16-tą) lub karnetu okresowego (cennika jeszcze nie ma).

Za niemal dokładnie taką samą cenę (ok. 180 zł od 3-osobowej rodziny) w Ostseetherme Usedom ta sama rodzina dostaje: 6 basenów solankowych o łącznej powierzchni 800 m2 (różna temperatura i skład wody) na cały dzień do późnego wieczora plus sauny plus strefę zabaw dla dzieci. Można taniej, jeśli mieszka się w miasteczku. To w Niemczech, gdzie średnia płaca jest 4-krotnie wyższa niż w Polsce i wynosi (za rok 2011) 3,527 euro miesięcznie (ok 14 tys. zł). Nawet w niesamowicie drogiej Szwajcarii ceny wstępu do obiektów znacznie większych są porównywalne z tą "promocyjną" konstancińską wejściówką.

Nie bez powodu niektórzy mawiają, że Konstancin-Jeziorna ma szwajcarskie ceny, chiński ład przestrzenny, polską pocztę i białoruską transparencję.

A może by tak Rada Miejska zastanowiła się nad dopłatami do tego "centrum dobrzenia" chociaż dla seniorów z naszej gminy? Chociaż nie wiem, czy za 3 razy mniejszą cenę lepszej oferty za chwilę nie przedstawi kto inny. Szczerze mówiąc, liczę na konkurencję. Odwierty z dostępem do solanki są w kilku miejscach w naszym mieście. Także pod wytwórnią mas bitumicznych. Basen solankowy mógłby powstać tam, gdzie stał basen RKS Mirków, a obecnie jest basen dla żab: [www.facebook.com]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-12-28 12:08 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...89101112131415161718-->
Bieżąca strona: 15 z 18


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.