Forum Konstancina
Prywatyzacja uzdrowiska - Uzdrowisko rośnie, zob. na s. 12
01 wrz 2011 - 19:56:36
Oferty zakupu spółki uzdrowiskowej. Jest ich na razie dziewięć, w tym Nałęczowskie Towarzystwo Inwestycyjne S.A., EMC Instytut Medyczny S.A. Wrocław, STP Investment SA, Fundacja POLSAT, Ordynat sp. z o.o. z Konstancina: [prywatyzacja.msp.gov.pl]

Strona internetowa EMC: [www.emc-sa.pl]. Reklamują się jako największa sieć szpitali i przychodni w Polsce.
?Jesteśmy zainteresowani nabyciem Uzdrowiska Konstancin Zdrój, gdyż w pobliskim Piasecznie znajduje się nasz Szpital św.Anny. Widzimy potencjalne efekty synergii pomiędzy naszą piaseczyńską placówką, a uzdrowiskiem w Konstancinie? ? powiedział Prezes Piotr Gerber. Artykuł o ofercie: [www.emc-sa.pl]

Nałęczowskie Towarzystwo Inwestycyjne S.A. chce kupić także uzdrowisko Kamień Pomorski. Fundacji Polsat przedstawiać nie trzeba: [www.fundacjapolsat.pl]

Proszę o więcej danych o oferentach, jeśli ktoś znajdzie coś ciekawego.Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-11-13 10:31 przez mania.
Prywatyzacja uzdrowiska - kto kupi, wykaz
01 wrz 2011 - 21:22:11
Uzdrowisko Konstancin Zdrój Sp. z o.o. - wpłynęły odpowiedzi
W odpowiedzi na opublikowane w dniu 4 sierpnia 2011 r. zaproszenie do udziału w negocjacjach w sprawie nabycia 16.726 udziałów stanowiących 95,25% kapitału zakładowego spółki Uzdrowisko Konstancin Zdrój Sp. z o.o. z siedzibą w Konstancinie Jeziorna, w wyznaczonym terminie do dnia 29 sierpnia 2011 r. wpłynęło dziewięć odpowiedzi, złożonych przez:

1.EMC Instytut Medyczny S.A. z siedzibą we Wrocławiu
2.Pani Hanna Luniak, zamieszkała w Warszawie
3.STP Investment S.A. z siedzibą w Bochni
4.Pan Juliusz Straszyński, zamieszkały w Warszawie
5.Nałęczowskie Towarzystwo Inwestycyjne S.A. z siedzibą Nałęczowie
6.Ordynat Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie
7.Fundacja POLSAT z siedzibą w Warszawie
8.Pan Marek Jakub Kyc zamieszkały w Rzeszowie, Pan Marek Leszek Łęcki zamieszkały w Sanoku, Pan Wiesław Piotr Staniszewski zamieszkały w Warszawie, Pan Tadeusz Mieczysław Wróblewski, zamieszkały w Warszawie
9.Pan Dariusz Wojdyga, zamieszkały w Warszawie.

źródło: [prywatyzacja.msp.gov.pl]

_____________________________________

PS. jakoś nie ma wśród chętnych, pewnego pana którym straszono, że napewno, że już są ustalenia, że postawi w uzdrowisku blokowiska
Re: Prywatyzacja uzdrowiska
01 wrz 2011 - 21:55:31


?Jesteśmy zainteresowani nabyciem Uzdrowiska Konstancin Zdrój, gdyż w pobliskim Piasecznie znajduje się nasz Szpital św.Anny. Widzimy potencjalne efekty synergii pomiędzy naszą piaseczyńską placówką, a uzdrowiskiem w Konstancinie?
przyznam, że dawno się tak nie uśmiałem z jakiejś deklaracji...polityk jaki czy co? smiling smiley

niezależnie, czy nabywcą miałaby być osoba fizyczna czy prawna mam nadzieję, że uzdrowisko pozostanie uzdrowiskiem...
Re: Prywatyzacja uzdrowiska
02 wrz 2011 - 03:47:39
tak czysto teoretycznie:

jezeli deweleoper chcialby kupic grunt to nie bedzie pewnie robil tego bezposrednio. W akcie notarialnym moga znalezc sie jakies zobowiazania, a jezeli nowy wlasciciel odsprzedalby uzdrowisko to zapewne przestawalyby obowiazywac.
Re: Prywatyzacja uzdrowiska
02 wrz 2011 - 07:35:23
Robi się to tak:

- zakazuje się zbycia nieruchomości w umowie,

- zakaz obwarowany jest potężną karą umowną,

- bierze się poręczenie zobowiązań inwestora od wspólników/akcjonariuszy (w ten sposób unika się sytuacji, w której inwestor - spółka kapitałowa zbywa nieruchomości, po czym nie ma majątku, aby płacić karę umowną).

Ale lepszym zabezpieczeniem będą odpowiednie zapisy mpzp.
Re: Prywatyzacja uzdrowiska
02 wrz 2011 - 07:42:45
"Wartość jednego udziału spółki resort skarbu ustalił na poziomie 500 zł, co daje niewiele ponad 8 mln złotych. Tymczasem wstępna, nieoficjalna wycena wartości majątku uzdrowiska dokonana przez jego władze waha się pomiędzy 150 a 200 mln złotych. Burmistrz Konstancina-Jeziorny i starosta piaseczyński, uznając, że udziały spółki zostały zbyt nisko wycenione, 25 sierpnia br. złożyli zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Śródmieście o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez ministerstwo skarbu na szkodę społeczności lokalnej. Po czterech dniach otrzymali potwierdzenie doręczenia. - Zdaję sobie sprawę, że w obecnej sytuacji spółka uzdrowiskowa Konstancin-Zdrój jest mało wydolna i musi być dokapitalizowana. Prywatyzacja jest jedną z dróg, ale pod warunkiem, że będzie to prywatyzacja kontrolowana z zapewnieniem funkcji uzdrowiskowo-leczniczej - mówi burmistrz Jańczuk.
Zdzisław Kuropatwa, prokurator rejonowy Warszawa-Śródmieście, przyznaje, że zawiadomienie do prokuratury wpłynęło, sprawie nadano już tok. - Najpierw musimy ustalić, czy faktycznie popełniono przestępstwo, jak sugeruje autor zawiadomienia. Jeżeli po sprawdzeniu potwierdzone zostaną fakty, wówczas będzie wszczęte w tej sprawie postępowanie przygotowawcze - mówi Kuropatwa."

[www.naszdziennik.pl]Fundacja Budzenie Pasji
Re: Prywatyzacja uzdrowiska
02 wrz 2011 - 07:50:34
Najprostszym sposobem obejścia zakazów jest bankructwo.
Nabywca bierze kredyt pod zastaw nieruchomości, oczywiście kredytu nie spłaca i na podstawie hipoteki przekazuje nieruchomość "prawowitemu" właścicielowi. Po co takiemu "inwestorowi" cały majątek z tężniami, pracownikami i zobowiązaniami. Jemu wystarczą atrakcyjne kawałki firmy, a reszta niech sobie stoi.

W ten sposób obchodzony był przepis o zakazie nabywania ziemi przez cudzoziemców.

Na szczęście na razie to tylko teoria.
Re: Prywatyzacja uzdrowiska
02 wrz 2011 - 08:14:03
[wiadomosci.onet.pl]

powtórzone w onecieZmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-02 08:17 przez daramis.
Re: Prywatyzacja uzdrowiska
02 wrz 2011 - 10:27:25
W najnowszym Nad Wisłą jest artykuł o kiepskiej sytuacji finansowej firmy EMC, więc nie wiem na ile jest to realna oferta.
Re: Prywatyzacja uzdrowiska
07 wrz 2011 - 05:26:41
Wczoraj wieczorem słuchałam audycji w Radio dla ciebie na temat prywatyzacji uzdrowiska z udziałem dr.Gasik - przewodniczącej Stowarzyszenia Miłośników Piękna i Zabytków Konstancina oraz starosty Dąbka. Mówiono, że błędem jest niewydzielenie z uzdrowiska części, które niezwiązane są z funkcją uzdrowiskową, oraz że w prospekcie prywatyzacyjnym brak jest informacji n/t zapewnienia kontynuacji tych funkcji.

Gdyby Min.Skarbu chodziło o utrzymanie uzdrowiska, to sprzedaliby te tereny (w tym zabudowaną działkę w Warszawie na Domaniewskiej), dokapitalizowano spółkę - celem dokonania niezbędnych inwestycji oraz przekazano samorządom Konstancina i powiatu. Zamiast tego do prywatyzacji mogli przystapić wszyscy oprócz samorządów.

Odtworzono wypowiedź telefoniczną przedstawiciela Min.Skarbu z której wynikało, że głównym kryterium wyboru oferenta w prywatyzacji będzie cena chociaż wezmą pod uwagę deklaracje dotyczące dalszej działalności uzdrowiska.smoking smiley
Re: Prywatyzacja uzdrowiska
07 wrz 2011 - 05:31:59
Ja też mogę zadeklarować, że jak mi się będzie opłacało to zostawię uzdrowisko, a jak nie to nie. smiling smiley
Re: Prywatyzacja uzdrowiska
08 wrz 2011 - 18:02:31
Zastanawiam się - kto tutaj sobie leci w kulki. Czy Ci, którzy mówią - "spoko, spoko, cena za udziały nic nie oznacza" czy Burmistrz, który zgłasza sprawę do prokuratury.Fundacja Budzenie Pasji
Re: Prywatyzacja uzdrowiska
09 wrz 2011 - 19:34:13
Re: Prywatyzacja uzdrowiska
10 wrz 2011 - 09:30:42
"Do złożenia ofert resort zaprosił: Fundację Polsat, deweloperską spółkę Ordynat i Nałęczowskie Towarzystwo Inwestycyjne S.A."

Cóż, przynajmniej teoretycznie jednej, dwóm z dopuszczonych firm chyba powinno mocno zależeć na utrzymaniu statusu Uzdrowiska.

"Komunikaty prywatyzacyjne
Uzdrowisko Konstancin - Zdrój Sp. z o.o. - podmioty dopuszczone do badania spółki

Po analizie złożonych odpowiedzi na publicznie ogłoszone w dniu 4 sierpnia 2011 r. zaproszenie do udziału w negocjacjach w sprawie nabycia 16.726 udziałów stanowiących 95,25% kapitału zakładowego spółki Uzdrowisko Konstancin - Zdrój Sp. z o.o. z siedzibą w Konstancinie Jeziorna, Minister Skarbu Państwa podjął decyzję o:

dopuszczeniu do dalszego etapu procedury prywatyzacyjnej Spółki, tj. do ograniczonego badania stanu Spółki i złożenia wiążących propozycji warunków umowy zakupu udziałów Spółki następujące podmioty:

Nałęczowskie Towarzystwo Inwestycyjne S.A. z siedzibą Nałęczowie
Ordynat Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie
Fundacja POLSAT z siedzibą w Warszawie

odstąpieniu od negocjacji przy prywatyzacji Spółki z następującymi podmiotami:

EMC Instytut Medyczny S.A. z siedzibą we Wrocławiu
Pani Hanna Luniak, zamieszkała w Warszawie
STP Investment S.A. z siedzibą w Bochni
Pan Juliusz Straszyński, zamieszkały w Warszawie
Pan Marek Jakub Kyc zamieszkały w Rzeszowie, Pan Marek Leszek Łęcki zamieszkały w Sanoku, Pan Wiesław Piotr Staniszewski zamieszkały w Warszawie, Pan Tadeusz Mieczysław Wróblewski, zamieszkały w Warszawie
Pan Dariusz Wojdyga, zamieszkały w Warszawie.

Termin składania wiążących propozycji warunków umowy zakupu udziałów Spółki upływa w dniu 14 października 2011 r. o godz. 14:00."

http://www.msp.gov.pl/portal/pl/250/17954/Uzdrowisko_Konstancin__Zdroj_Sp_z_oo__podmioty_dopuszczone_do_badania_spolki.htmlZmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-10 09:49 przez Mixiorek.
Re: Prywatyzacja uzdrowiska
11 wrz 2011 - 08:26:14
Spotkanie w sprawie prywatyzacji Uzdrowiska 13 września wtorek godzina 19:00 Pensjonat ?Stańczyk? ul Chylicka 79 z udziałem Prof. Jana Szyszko oraz b. Wiceministra Zdrowia Bolesława Piechy

Dzięki za pomoc smiling smileyZmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-11 11:43 przez Soltys Skolimowa.
Re: Prywatyzacja uzdrowiska
11 wrz 2011 - 08:34:54
W tym czasie będzie zapewne jeszcze trwała sesja Rady Miejskiej - część II - co uniemożliwia udział radnych w tym spotkaniu. Czy UMiG i Przewodniczący Rady byli o nim powiadamiani? Ja pierwszy raz słyszę.
Re: Prywatyzacja uzdrowiska
11 wrz 2011 - 09:37:41
ale coz nowego moga powiedziec politycy z opozycji?

Poza pogadaniem sobie i zrobieniu kampanii?
Re: Prywatyzacja uzdrowiska
11 wrz 2011 - 11:51:30
Jasne co mogą powiedzieć smiling smiley Zamknąć ich na klucz do wyborów. W następnych wyborach będę na Pana Panie Hammer głosował . Tylko czy w Konstancinie jeszcze będzie Uzdrowisko ? confused smiley
Kto by się tam przejmował.
Pozdrawiam
Sołtys
Re: Prywatyzacja uzdrowiska
11 wrz 2011 - 11:58:08
w tej chwili w zaden sposob nie uczestnicza oni w zaden sposob w prywatyzacji, po wyborach (ktore moga wybrac) i tak sie wiele nie zmieni bo rzadzic bedzie dalej PO. Od ktorej moznaby sie czegokolwiek dowiedziec.

A Szyszko jest specjalista od ochrony przyrody.Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-11 12:41 przez Hammer.
Re: Prywatyzacja uzdrowiska
11 wrz 2011 - 16:45:21

Soltys Skolimowa
Spotkanie w sprawie prywatyzacji Uzdrowiska 13 września wtorek godzina 19:00 Pensjonat ?Stańczyk? ul Chylicka 79 z udziałem Prof. Jana Szyszko oraz b. Wiceministra Zdrowia Bolesława Piechy


uffff, no to możemy spać spokojnie ... Wszak obaj panowie doprowadzili do rozkwitu swoich resortów, więc i na naszym małym poletku się nie ugną ... Środowisko (zdrowe) & zdrowie (zachowane) - czyż można chcieć więcej ?! Tylko co byli ministrowie mają do prywatyzacji ? Czyżby kasę ? Hm ... eye rolling smiley