Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--123
Bieżąca strona: 3 z 3
Re: OSP Skolimów zabudowa lekkiego samochodu
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.play-internet.pl)
Data: 21 lut 2012 - 20:29:44

"Czekamy na odwilż i trzęsące portki" jak napisał diabeł-sama prawda,i wtedy dopiero obiecanki,cacanki ze strony UMiG,dla jednostek które całe dnie i noce pompuja wodę....a na koniec dodam za ciezka robote wszystkich strazaków- "PO ZIMNYM HOT-DOGU" ze stacji CPN-wstyd!!!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: OSP Skolimów zabudowa lekkiego samochodu
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.knc.pl)
Data: 21 lut 2012 - 20:31:07

Panie Zymer my piszemy i mówimy nawet dałem przykład wyżej w poscie ale jak nie będziemy mieli zagwarantowanej odpowiedniej kasy na zakup samochodu to nici z tego naszego pisania i jeszcze jedna sprawa ktoś w urzędzie musi odpowiednio napisac program o dotacje
Czy wogóle ktoś w urzędzie czyta nasze zapotrzebowania dla jednostek które co roku składamy po zebraniach rocznych bo moja OSP pisała trzeci rok z rzędu na zakup nowego samochodu dostaliśmy 100tyś nikt niechciał nam dać dotacji bo za malo wkładu własnego to tak jakby ktoś Panu dał dętkie od koła rowerowego i mówił że niech sie Pan stara o dotacje to będzie Pan miał rower gdzieby Pan nie poszedl to sie będą z Pana śmieli



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-21 20:49 przez diabeł.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: OSP Skolimów zabudowa lekkiego samochodu
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 21 lut 2012 - 20:53:28


diabeł
Panie Zymer my piszemy i mówimy nawet dałem przykład wyżej w poscie ale jak nie będziemy mieli zagwarantowanej odpowiedniej kasy na zakup samochodu to nici z tego naszego pisania i jeszcze jedna sprawa ktoś w urzędzie musi odpowiednio napisac program o dotacje
Czy wogóle ktoś w urzędzie czyta nasze zapotrzebowania dla jednostek które co roku składamy po zebraniach rocznych bo moja OSP pisała trzeci rok z rzędu na zakup nowego samochodu dostaliśmy 100tyś nikt niechciał nam dać dotacji bo za malo wkładu własnego to tak jakby ktoś Panu dał dętkie od koła rowerowego i mówił że niech sie Pan stara o dotacje to będzie Pan miał rower gdzieby Pan nie poszedl to sie będą z Pana śmieli

Dobrze, to ja Pana informuję, że sprawa środków na zakup nowego samochodu była omawiana w komisjach przy uchwalaniu budżetu w grudniu 2011 i z sugestii burmistrza została odsunięta w czasie, natomiast sprawa wyposazenia sprzętowego do forda transita na żadnej sesji nie stanęła, być może była omawiana na którymś posiedzeniu Komisji BOKiS, ale takiego wniosku prawie na pewno NIE MA W KORESPONDENCJI z ostatnich 6 miesięcy w Biurze Rady Miejskiej. Wiem, bo korespondencję regularnie przeglądam.

Jeśli chodzi o to, że 100 tysięcy to za mały wkład własny, by uzyskać dotacje - napisał Pan: "[...] takie autko to prawie milion złoty są do takich samochodów dotacje nawet 70% ale kto nam da dotacje jak gmina ofiaruje na zakup sto tysięcy z tą kasą to nikt nam nie da dotacji bo jest to za mała kwota wkładu własnego przynajmniej powinno być 300-400 tyś bez takich pieniędzy nie mamy co myśleć o dotacji no chyba że znowu kupimy Forda bez sprzętu i będziemy się boksować o kasę na sprzęt. Mieliśmy przykład w 2011 roku za mało było wkładu własnego i dotacje dostała jednostka OSP z gminy Tarczyn bo miała więcej wkładu własnego." Czy jednak, jeśli przez 3 lata z rzędu byłoby 100 tysięcy gwarantowane w budżecie, to nie może przejść na kolejny rok i nie da się "dodać" na koniec do wymaganego wkładu?

Marka "Scania P360 " nic mi oczywiście nie mówi. Nawet w Wikipedii jest całkiem sensowne hasło o typach i funkcjach samochodów pożarniczych ze zdjęciami. Jakby Pan wytłumaczył jak dziecku, o jaki typ pojazdu chodzi i dlaczego jest akurat taki potrzebny, może byłoby radnym takim jak ja, czyli dyletantom, łatwiej zrozumieć sprawę.



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-21 21:03 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: OSP Skolimów zabudowa lekkiego samochodu
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.knc.pl)
Data: 21 lut 2012 - 21:30:16

Panie Zymer my nie mamy czsu na korespondencje składamy raz i czekamy zawsze mija rok i piszemy jeszcze raz i tak sobie piszemy piszemy itd a wszyscy mają gdzieś tylko jak jest jakaś powódz czy podtopienia to jesteśmy na pierwszej linni nieraz po dwie doby dzialamy na terenie całego powiatu za hoddoga jak tam ktoś napisał na Dzień Strażaka są podziękowania od władz za nasz wysiłek ale jak coś my chcemy to jesteśmy be i wogóle co my chcemy.A my chcemy nowszy sprzęt by lepiej i wydajniej i bezpiecznie pracować dla mieszkańców sprzęt ten nie jest własnością OSP tylko UMiG więc nie kupujecie tego dla OSP tylko dla bezpieczeństwa waszych wyborców czyli mieszkańców całej gminy my tylko tym sprzętem pracujemy i dbamy o niego bo słyszałem już od paru radnych że przecież wam kupiliśmy więc wyjaśniam jeszcze raz nam jako strazakom OSP nic nie kupujecie wszystko jest urzędowe my tylo pracujemy tym sprzętem.
strona [www.wawrzaszek.pl] wszystko jest opisane na stronie a co do kasy to trzeba sie zapytać skarbnika czy można z roku na rok składac kase?



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-21 21:39 przez diabeł.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: OSP Skolimów zabudowa lekkiego samochodu
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 21 lut 2012 - 22:02:57

Panie Diable - żeby uchwalić przeznaczenie środków, trzeba przekonać radnych, a większość radnych, podobnie jak ja, zupełnie się nie zna na temacie i nie podniesie ręki za czymś, do czego nie została przekonana racjonalnymi argumentami. Podanie linku do strony internetowej firmy sprzedającej dziesiątki różnych typów samochodów nie jest dla mnie żadnym argumentem. Proszę zatem o następujące informacje:

1) Czym konkretnie różni się samochód, który chcecie zakupić, od tych, które OSP już teraz posiada i dlaczego te różnice są istotne dla właściwego funkcjonowania jednostki i większej efektywności akcji?
2) Jakie jest uzasadnienie wyboru tego konkretnego modelu pojazdu, a nie na przykład - o połowę tańszego?

Jeśli chodzi o "przepisanie" niewykorzystanych środków na kolejny rok budżetowy w kolejnym projekcie budżetu, to rozmawiałem już o tym ze skarbnikiem w innym konkekście i jest to teoretycznie możliwe, ale jest to także de facto zamrażanie środków inwestycyjnych, które w ten sposób na pewno nie zyskają na wartości, więc lepiej byłoby przeznaczyć je raz, a skutecznie.

Uczestniczę w ponad połowie posiedzeń komisji Rady i nie spotkałem się z fachową prezentacją tematu zakupu tego samochodu, ale może była taka prezentacja na posiedzeniu Komisji BOKiS - jeśli tak, to proszę podać, kiedy, żeby można było odsłuchać nagranie i też poznać szczegóły, bo po co ma Pan pisać drugi raz to samo. Bez tych szczegółów obawiam się, że radnym zabraknie przy głosowaniu argumentów także w kolejnym roku.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: OSP Skolimów zabudowa lekkiego samochodu
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.knc.pl)
Data: 22 lut 2012 - 06:52:29

Panie Zymer strone firmy i strone Szemrowic podałem przykładowo bo jest to mniejsza gmina od naszej [www.szemrowice.pl] a firma jest jedną z najleprzych na rynku i sprawdzona mamy 6 rok jeden samochód zakupiony z tej firmy i działa niezawodnie tak auto jaki podzespoły
Dobry i skuteczny sprzęt koszuje



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-22 06:58 przez diabeł.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: OSP Skolimów zabudowa lekkiego samochodu
Wysłane przez: HammerHammer (---.opera-mini.net)
Data: 22 lut 2012 - 07:26:48

kiedys gadalem ze strazakami z psp i mi powiedzieli, ze jak sprzet ma isc do strazy pozarnej to do ceny dopisuje sie jedno zero, ze wzgledu na wymagane tam atesty, czy inne papiery smiling smiley

narzekali tez na buty z przetargu.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: OSP Skolimów zabudowa lekkiego samochodu
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.182.55.205.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 23 lut 2012 - 19:25:12

Widzę że ktoś tu dobrze napisał że sprzęt nie jest OSP tylko gminny i jest dla bezpieczeństwa. Ten kto pisze że wyposażenie forda jest błędem niech się nad tym zastanowi dobrze. Im wiecej sprzętu mamy nowoczesnego tym lepiej możemy interweniować w razie zagrożenia.A jak potrzeba drzewo wyciąć to też ludziom nie odmówimy bo liczy się dobra opinia ludzi żeby nas postrzegali jako wzór strażaka ochotnika. W gminie jest 9 jednostek wszystke są aktywne cieszmy się z tego że jest komu ratować mienie i ludzi bo bez naszej pomocy byłoby ciężko wiec sprzęt i jeszcze raz sprzęt chociaż to w ramach podziękowania z tą ofiarną prace.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: OSP Skolimów zabudowa lekkiego samochodu
Wysłane przez: czaknoris (---.adsl.inetia.pl)
Data: 26 sie 2012 - 22:54:38


Tomasz Zymer
(...) większość radnych, podobnie jak ja, zupełnie się nie zna na temacie i nie podniesie ręki za czymś, do czego nie została przekonana racjonalnymi argumentami. (...)

To kiedy i jakimi argumentami przekonano?

[www.konstancinjeziorna.pl]

80 tysięcy dotacji... a pozostałe 700 z gminnej kasy? Może starostwo coś dołoży w rewanżu za gminny wkład finansowy w drogi powiatowe? smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: OSP Skolimów zabudowa lekkiego samochodu
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.181.3.107.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 28 sie 2012 - 23:15:21

Średni samochód za 800 tys? To na pewno chodzi o jakiś zdecydowanie tańsze auto bo chyba to profesjonalne spadało cały czas z zadań? Wszak realizacja naszych potrzeb jest najważniejsza! ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--123
Bieżąca strona: 3 z 3


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.