MieszkaÅ„cy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkaÅ„ców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wÄ…tku: <---->
Akcja: ForaWÄ…tkiNowy wÄ…tekSzukajZalogujPodglÄ…d do wydruku
Strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2
Skarga na pocztÄ™
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.dynamic.chello.pl)
Data: 03 wrz 2011 - 07:10:45

Witam,
chciałbym złożyć skargę na pocztę w miejscowości Konstancin-Jeziorna. Myślę, że wiele osób zgodzi się ze mną, że jakość obsługi jest beznadziejna, paczki są często otwierane, lub nawet giną. Często listonosz oddaje paczki, pod inny adres. Ale to są moje doświadczenia i ja sam odpowiednio przygotuje i udokumentuje taką skargę.
Znalazłem się na tym forum, bo już nie mogę znieść takiego stanu rzeczy. Mam kontakt do dyrekcji Poczty Polskiej, która zajmuje się skargami. Swoją skargę już przygotowałem, ale proszę o pisanie i opisywanie swoich przypadków na adres mailowy skarga.poczta.konstancin@onet.pl
Jestem, przekonany, że możemy uzdrowić naszą Pocztę. Nie chcę złożyć pojedynczej skargi, żeby nie został ukarany jakiś listonosz, lub inny pracownik, który stałby się kozłem ofiarnym. Chcę, żeby ktoś dokładnie przyjrzy się tej instytucji, a do tego potrzebuje waszej pomocy.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-03 21:20 przez skarga.poczta.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Skarga na pocztÄ™
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.centertel.pl)
Data: 03 wrz 2011 - 08:59:07

Jeszcze lepsi są ?Prywatni operatorzy Pocztowi? Rachunek z terminem na 27 czerwca przywieziono 2 lipca (data nadania 20 czerwca.) Za to wezwanie do zapłaty wysłane Pocztą Polską szło 3 dni smiling smiley
Następny przykład, jeżeli na ulicy są adresy 1a, 1b,1c to prywatny operator wszystko wrzuci pod 1a smiling smiley

Poczta w Skolimowie egzystuje tylko dzięki wysiłkom listonoszy i kasjerek.
Listonosz ma bardzo często dwa rejony pocztowe i dziennie około 100 kg. !!!! przesyłek i litów do rozwiezienia. Nasz listonosz wygląda czasem jak arabski wielbłąd. W takich warunkach często coś nie działa prawidłowo. To nie wina listonoszy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Skarga na pocztÄ™
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 03 wrz 2011 - 09:31:32


skarga.poczta
(...) Nie chcę złożyć pojedynczej skargi (...)

Twoja skarga na pewno nie jest/nie będzie "pojedyncza"; gdyby skargi na Pocztę ułozyć "po sznurku", to oplotłyby kulę ziemską 398 razy moody smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Skarga na pocztÄ™
Wysłane przez: szturmowiecszturmowiec (---.adsl.inetia.pl)
Data: 03 wrz 2011 - 10:06:54

Ola - ale masz ODLOTOWY awatar ! Co to za marka? Tutka czy drimlajner?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Skarga na pocztÄ™
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 03 wrz 2011 - 12:51:15

Ja złego słowa na pocztę w Skolimowie nie powiem. Listonoszka solidna, kolejki na Moniuszki (? nie wiem), bo skolimowska poczta ma filię w Stocerze, i tam bywam - kolejki minimalne .
Natomiast były liczne skargi na inne kcińskie urzędy - mozna poczytać w archiwum forum

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Skarga na pocztÄ™
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 03 wrz 2011 - 16:21:18



Co to za marka? Tutka czy drimlajner?

to jest PPASAM {pocztowo-powodziowy airbusik po samorzÄ…dowym liftingu} smoking smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Skarga na pocztÄ™
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.dynamic.chello.pl)
Data: 03 wrz 2011 - 21:03:51

Witam, ponownie, ramach sprostowania, chodzi mi o pocztę przy ul. Wilanowskiej. Do poczty w Skolimowie nie mam zastrzeżeń. I ja potrafię wiele zrozumieć, ale to nie przypadek, że każda paczka, ma zrobiony "wizjerek". A część paczek wcale nie dochodzi.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Skarga na pocztÄ™
Wysłane przez: gosia1gosia1 (---.adsl.inetia.pl)
Data: 03 wrz 2011 - 22:28:28


skarga.poczta
Witam, ponownie, ramach sprostowania, chodzi mi o pocztę przy ul. Wilanowskiej. Do poczty w Skolimowie nie mam zastrzeżeń. I ja potrafię wiele zrozumieć, ale to nie przypadek, że każda paczka, ma zrobiony "wizjerek". A część paczek wcale nie dochodzi.


co to jest - wizjerek ?

Ja, kiedy chcę sobie zepsuć humor, jadę odebrać na tej poczcie awizo :-) Na ogół jest wielkie poszukiwanie przesyłki , które wygląda jak zabawa pt - ciekawe, gdzie dzisiaj naczelnik ją schował :-)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-03 22:42 przez gosia1.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Skarga na pocztÄ™
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.dynamic.chello.pl)
Data: 04 wrz 2011 - 08:07:21

"wizjerek" bądź "judasz"- to taki otwór w paczce, bądź w kopercie bąbelkowej, przez który, można sprawdzić zawartość. Na innych pocztach takie dziurki, się nie robią, ale i paczki odnajdują się przed złożeniem reklamacji.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Skarga na pocztÄ™
Wysłane przez: HammerHammer (---.play-internet.pl)
Data: 04 wrz 2011 - 09:16:40

moze Cie jakies sluzby podgladaja, bo mnie tam nic takiego nie spotyka.

Kolejki sa niemilosierne, ale to na kazdej poczcie spotykam.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Skarga na pocztÄ™
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 04 wrz 2011 - 09:22:18

Ja jedynie miałem problem z listonoszem ze Skolimowa, który ZAWSZE zostawiał awizo. Byłem czy nie byłem w domu, nieważne, NIGDY nie zostawił przesyłki, tylko awizo. A to dla mnie oznacza odbiór na poczcie na Wilanowskiej. Swoją drogą powinienem dostać jakiś order za uratowanie życia wszystkim tym ludziom - nigdy nikogo z nich nie ubiłem, a chciałem.

Ostatecznie rozwiązałem ten problem prosto - wszystkie paczki przyjmuję w pracy, i tak 95% teraz to kurier. Rachunki płacę przez internet. W skrzynce znajduję głównie reklamy Lidla. Pocztę Polską omijam z daleka - nie mam się więc na co nawet skarżyć. Raz tylko zrobiłem karczemną awanturę w nadzorze, kiedy mnie okłamali w Skolimowie, że nie mają mojej przesyłki, bo "leży w powiecie i będzie w poniedziałek", którą po interwencji na górze dwie godziny później do rąk własnych dostałem.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Skarga na pocztÄ™
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.146.10.10.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 04 wrz 2011 - 23:34:09

z nieco innego podwórka (do mnie przesyłki raczej trafiają bezproblemowo) - ja ostatnio z kolegą odbierałem w Wwie list polecony, który niby próbowali mu dostarczyć i zostawili awizo...
jak się już w końcu z tym awizem zdecydował wybrać po liścik to w piątek była już na nim adnotacja, że po niedzieli go ponownie w domu nie było smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Przenosiny Poczty
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.centertel.pl)
Data: 16 wrz 2011 - 11:44:36

Podobno od poniedziałku część pracowników poczty w Skolimowie przenosi się na Grapę.
Niestety nie znalazł się nowy wigwam na terenie Skolimowa dla pocztyliona.Może, chociaż budynek przy Kazimierzowskiej weźmie jakiś biedny deweloper.sad smiley



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-16 12:48 przez Soltys Skolimowa.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Skarga na pocztÄ™
Wysłane przez: Obserwator2Obserwator2 (---.adsl.inetia.pl)
Data: 16 wrz 2011 - 14:45:46

Przenoszą się tylko doręczyciele na Grapę. Z Grapy będą pobierać przesyłki i roznosić po terenie. Avizowane przesyłki będziemy odbierać jak dotychczas. Inne funkcje naszej poczty bz .Nam nic się nie zmieni, doręczycielom tak.
Może to być jednak początek końca naszej poczty.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Skarga na pocztÄ™
Wysłane przez: HammerHammer (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 19 pa¼ 2011 - 08:16:15

Moje zamówienie ze sklepu internetowego ma przyjść pocztą, a do tego dostałem numer paczki i mogę ją śledzić na stronie: [Śledzenie - Poczta Polska]

Zobaczymy jaki szmat Polski zwiedzi moja paczka zanim trafi na GrapÄ™. smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Skarga na pocztÄ™
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (213.76.146.---)
Data: 19 pa¼ 2011 - 09:09:33

ja właśnie wczoraj tj 18.10 dostałem do skrzynki awizo powtórne w którym było napisane, że w dniu 4.10.2011 nie było mnie w domu więc mogę odebrać przesyłkę do dnia .... 18.10.2011. ponieważ codziennie sprawdzam skrzynkę, wiem na pewno, że przed 18.10.2011 tego awizo w niej nie było.

ktoÅ› tutaj sobie robi jaja

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Skarga na pocztÄ™
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 19 pa¼ 2011 - 09:10:10

Dobrze pilnuj tego systemu śledzenia. Mnie kiedyś okłamali, że paczka utknęła w Piasecznie, dopiero telefon z nadzoru cudownie sprawił, że się znalazła gdzieś na zapleczu. Co ciekawe, kierowniczka próbowała mnie bezmyślnie okłamać mówiąc, że są dwa systemy śledzenia paczek, jeden dla frajerów, drugi dla kierowników poczt. Co okazało się oczywiście radosnym żartem bożonarodzeniowym.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Nie będzie poczty w Skolimowie
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 19 pa¼ 2011 - 11:02:49

I to dopiero będzie masakra!

W Skolimowie będzie działała tylko do końca roku. Póki co przeniesiono listonoszy i w małej, nieogrzewanej klitce przy poczcie na Grapie sortują listy z 3/4 terenu gminy.
Do części mieszkańców gminy, listy rozwozi wynajęta firma i róznie to bywa. Pisał o tym wyżej Sołtys Skolimowa i chyba T. Zymer na archiwalnym forum

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nie będzie poczty w Skolimowie
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 19 pa¼ 2011 - 11:09:01

Ja dlatego, żeby odciążyć lokalną placówkę, wszystkie przesyłki, paczki itp. zamawiam sobie do pracy.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Skarga na pocztÄ™
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.centertel.pl)
Data: 19 pa¼ 2011 - 11:17:05


żeby odciążyć lokalną placówkę

Kupmy sobie gołębie pocztowe grinning smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2


Akcja: ForaWÄ…tkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.