Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...23456789101112...->|-->
Bieżąca strona: 7 z 15
Re: Mieszkania komunalne
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 22 lut 2012 - 16:37:45


mania
Mieszasz pojęcia

Absolutnie nie mieszam !

Otóż niektórzy z tych, którzy tam mieszkają, dzięki mojemu planowi mogą zostać z tych lokali wysiedleni (bo stać ich na zadbanie o siebie) !!!

A to diametralnie zmienia stan rzeczy.

---------

Przepraszam że dopisuję z opóźnieniem (to z powodu choroby)

Jednocześnie można założyć, że Ci nabywcy tych mieszkań komunalnych nie będą o nie dbać, wiec zgodnie z tym na co wskazał (słusznie Tomek) jak te ruiny im się rozpadną to znowu gmina będzie im musiała zapewnić lokal !!!

Sprzedawanie lokali po cenie rynkowej spowoduje, że ponieważ będą __drogie__ to ktoś kto je nabędzie będzie o nie dbał, chociażby dlatego, że - prawdopodobnie - będzie to mieszkanie obciążone kredytem bankowym, a banku nie obchodzi gdzie ta osoba będzie mieszkać po zawale się ruiny do której zły gospodarz doprowadzi ... kredyt musi spłacać dalej.

W ten sposób uzyskujemy same pozytywne korelacje:

- sprzedając po rynkowej cenie znajdujemy nabywców którzy będą dbali i prawdopodobnie nie zasilą w przyszłości gminy kolejnymi potrzebującymi lokali socjalnych/komunalnych
- sprzedając po rynkowej cenie gminie będzie łatwiej zbudować nowe potrzebne lokale socjalne/komunalne
- sprzedając po rynkowej cenie wreszcie zachowane zostanie minimalne poczucie sprawiedliwości społecznej

TYM BARDZIEJ NIE MA ZGODY NA SPRZEDAWANIE PONIŻEJ WARTOŚCI RYNKOWEJ !!!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-22 17:18 przez Marek Wysmułek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Jak chłop krowie
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 22 lut 2012 - 18:51:17


Jednocześnie można założyć, że Ci nabywcy tych mieszkań komunalnych nie będą o nie dbać, wiec zgodnie z tym na co wskazał (słusznie Tomek) jak te ruiny im się rozpadną to znowu gmina będzie im musiała zapewnić lokal !!!

Litości!!!!
Czy to znaczy, że jesli ja nie będę dbała o mój dom i się zawali (z mojego niedbalstwa, nie z powodu klęski żywiołowej), to też dostanę od gminy mieszkanie?

Pamiętam zdarzenie - było o tym na forum. Pewnej lekarce z Kcina spalił się dokumentnie dom ze wszystkim co miała. Zwróciła się do gminy o jakiś kąt, żeby nie musiała spać na ulicy. Na chwilę pzrygarnęli ją oraz chyba córkę czy syna sąsiedzi. Dopiero nagłosnienie w mediach spowodowało, że ta pani dostała od gminy jakąś klitę, ale tylko na kilka miesięcy - do czasu odbudowania domu.

Więc nie ma lekko - stajesz się właścicielem, to dbaj albo pójdziesz pod most. Nie mozna zakładać, że wszyscy własciciele mieszkań nie będą starali się utrzymać lokaliw należytym stanie, może znajda się czarne owce, ale współlokatorzy wymogą na nich odpowiednie działanie, bo jak Kowalski nie dołozy się do załatania dachu, to Kocięckiemu też się naleje.
Jak Kocięcki będzie sikał na klatce, to Kowalskiemu będzie smierdziało.

Na tej samej zasadzie firmy pozbywaja się starych samochodów - nie opłaca się złomu reperować. Sprzedać za ułamek wartości, dołożyć i kupić nowy.

Nowi (10%) właściciele powinni podpisywać zobowiązanie, że nie będą sobie rościli pretensji do gminy, gdy budynek z ich zaniedbań ulegnie uszkodzeniu. Gmina przed spzredaniem powinna okreslić dokładnie stan budynku ( i chyba to robi) - dla obopólnego dobra, z okresleniem jakie remonty muszą pzeryszli współwłaściele wykonać i w jakim nieprzekraczalnym terminie. Kupujący pzryjmuje do wiadomości i albo bierze, albo nie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mieszkania komunalne
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 22 lut 2012 - 19:14:57

Takich ingnorantów jak MW i MW w życiu nie spotkałam .Proszę aby pństwo kandydowali na posłów /.nie mogłam się powstrzymać na głupotę i niewiedzę/

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jak chłop krowie
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 22 lut 2012 - 19:26:27


mania
Nowi (10%) właściciele powinni podpisywać zobowiązanie, że nie będą sobie rościli pretensji do gminy

Maniu ... litości !!! smiling smiley tongue sticking out smiley

Takie zobowiązanie z zasady jest nie wiążące. Nie możesz się zobowiązać, że nie będziesz oczekiwać pomocy.

Cały system obowiązkowych ubezpieczeń (OC, ZUS) opiera się na tej komuszej przesłance.

Nie ma bata. Jak oddamy za bezcen to pasożyty i tak wrócą na garnek gminy.

Nie wiem skąd ten upór przez próbą zbudowania systemu zarządzania mieszkaniami komunalnymi (np. chociażby zgodnie z moim 3 punktowym planem).



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-22 19:26 przez Marek Wysmułek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mieszkania komunalne
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 22 lut 2012 - 20:22:27

o, h-b wrócił , a już miał się nie pojawiać. widać mieszkania sprawa mieszkań komunalnych swędzi i gryzie


Marku - "ignorancie"
Nie chodzi o podpisanie że nie będziesz chciał pomocy od gminy, ale o konkretne zobowiązanie, że nie będę sobie rościł prawa do następnego lokalu komunalnego, jeśli moje wykupione za 10% (czy nawet taniej) ulegnie uszkodzeniu z powodu moich zaniedbań. Trudno, zawali się pójdzie mieszkać do sąsiadów - jak p. dr o której pisałam wyżej.
Mania -"ignorantka"

Dziękuję h-b za przyznanie tytułu ignoranta, zawsze to jakis wyraz uznania...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mieszkania komunalne
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 22 lut 2012 - 20:41:33


mania
o, h-b wrócił

Maniu ... nie karm trolla smiling smiley



mania
nie będę sobie rościł prawa do następnego lokalu komunalnego, jeśli moje wykupione za 10% (czy nawet taniej) ulegnie uszkodzeniu z powodu moich zaniedbań.

Nie ma bata sad smiley. Kwestię zobowiązań do odstąpienia od roszczeń przed zdarzeniem są precyzyjnie uregulowane. Takie zobowiązanie możesz jedynie podjąć kiedy np. nabywasz uszkodzony i zobowiązujesz się odstąpić od roszczeń na zasadzie "widziały gały co brały". Opcja "jak się uchleję i obalę na imprezie w zimę na dworze to mnie nie ratuj" nie wchodzi w rachubę.

A niestety jak się komu zawali dom (albo co innego) to wróci na garnek gminy i tak. Bo od razu podpadnie pod MOPS czy inne ochronki i też trzeba będzie płacić.

Jedyna opcja to - tak jak pisałem - zakup z kredytu bankowego. Kasa to jest prawdziwy "trzymacz krótko za mordę".

Problem w tym, że to jest niewygodne myślenie. "A sprzedajmy będziemy mieli z głowy" ... i co dalej ? Tak jak pisałem wcześniej. Pasożyty zaraz wrócą z powrotem na garnek podatników. W mojej koncepcji pasożyty wylądowałyby na bruku (czyli w lokalu tymczasowym) albo w ostateczności w lokalu socjalnym.

I tu jest miejsce na dyskusję o standardzie. Ponieważ ustawa nie zezwala na osiąganie zysku z lokali socjalnych to te kontenery mieszkalne wydają się być idealnym rozwiązaniem.

Nie chodzi żeby było brudno czy dziadostwo, ale wystarczy zasiedlić na maksa zgodnie z prawem. Jakby taki Harmattan pomieszkał sobie z 3 pijaczkami w pokoju 25m2 z jednym kibelkiem na korytarzu to może by jednak zamiast na "Teneryfkę" to na wynajem m15 w Grójcu odłożył. Nic mi do tego.

Chociaż dla takich jak on powinny być specjalne kontenery, te najbardziej zardzewiałe (ech te marzenia) ... Szczyty cynizmu i hipokryzji Pan Harmattan osiąga na swoim filmiku który ostatnio zgrałem sobie z archiwum gdzie w pierwszej scenie przy Mirkowskiej 51, on wypoczęty na "Teneryfie" rozmawia ze starszą Panią a ta mu mówi, że "górkę sobie sama zrobiłam. 60 lat mam i nigdy na urlopie nie byłam" .... Nawet mu oko nie mrugnęło ...



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-22 20:43 przez Marek Wysmułek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mieszkania komunalne
Wysłane przez: efreetefreet (---.ip.netia.com.pl)
Data: 22 lut 2012 - 22:09:29


Marek Wysmułek

efreet
Twierdze tez tyle, ze duzo ludzi, w stosunku do ktorych gmina ma ustawowy obowiazek zapewnienia lokum, moze byc nie stac na pokrycie czynszu(nawet dotowanego)
Zawsze będą to dochody. I to te dochody trzeba baaardzo skrupulatnie monitorować. I to właśnie do dochodów w moim 3 punktowym planie służy punkt 2.
Pytanie technniczne: czy gmina ma wglad w takie dane? to sa dane wrazliwe, a w Finlandii nie zyjemy. Mozna wymagac zaswiadczen z US, ale co sie zrobi obywatelowi ktry ich nie przedstawi? Wywiesi na kartce "tych klientow nie obslugujemy", hmm?

Marek Wysmułek
!!! Wzywam więc do buntu społecznego przeciwko takiemu traktowaniu podatników !!! - jego wyrazem może być nacisk na bieżącą pracę włodarzy lub najbliższe wybory.

W PL bunty najlepiej wychodza internautom, wiec szanse na trafienie na podatny grunt sa spore ;) I szczerze mowiac, w takim wezwaniu widze jawne nawiazanie do sygnaturki autora...


efreet
M.W. pisze o potrzebie podwyzszenia czynszu do wysokosci kosztow eksploatacyjnych. Innym podejsciem jest dopasowanie wysokosci oplat eksploatacjnych do wysokosci faktycznie placonego czynszu...

Marek Wysmułek
Zatem zupełnie nic nie da obniżanie standardu !!!

Niezlym, IMHO, kryterium standardu jest kryterium zageszczenia. Nie mialem na mysli kwaterunku w sfuszerowanej ruderze, tylko tego ze zamiast budowy dwu blokow w standardzie developerskim, wiecej sensu mialo by postawienie quasi hotelu robotniczego. Miejsca takiego ktore spelnialo by warunki postawione przez ustawodawce, a nie zachecalo by do zagrzewania w nim miejsca, i nie stwarzalo by mozliwosci podnajmu.
Nota bene, sam Pan o tym pisze(vide:kontenery mieszkalne, ktore ze wzgledu np na koszty ogrzewania i ograniczona trwalosc nie musza miec sensu)


Marek Wysmułek
BTW. Z chęcia poznam ten punkt widzenia a w szczególności tę kalkulację. Nie rozumiem pojęcia "stan wyuczonej bezradnosci".

Argumenty ktore mialem na mysli, w ogolnosci, zostaly przytoczone. Kalkulacja moglaby wygladac np tak ze permanentny len muszac wynajac mieszkanie, bylby zmuszony do kradziezy, co wymoglo by zwiekszenie nakladow na Policje, i zmniejszylo by niewymierny _komfort mieszkania_ reszty.
Albo, dziecko pozbawione podstawowych warunkow do nauki nigdy nei podjeloby pracy zarobkowej, w dluzszym okresie bardziej bedzie obciazac bliznic niz dofinansowanie mieszkania. Przyklady mozna multiplikowac. Idea ta sama.
Jednoczesnie zgadzam sie z tym ze jest to pewna forma szantazu.


Marek Wysmułek
TYM BARDZIEJ NIE MA ZGODY NA SPRZEDAWANIE PONIŻEJ WARTOŚCI RYNKOWEJ !!!

Przychylam sie do zdania Mani, ze trudno jest tutaj mowic o wartosci rynkowej, w sensie ktory wyznajesz.
Wartoscia rynkowa jest rownie dobrze wartosc aktuarialna, wartosc likwidacyjna, wartosc kosztow/zyskow generowanych w przyszlosci, jak i cena. W teorii sa rowne, w praktyce nie mozna sprzedac mieszkania na rynku, w ktorym ktos mieszka, i ma prawo do mieszkania, i nie ma co z nim zrobic.
Na poziomie ogolnym sie jednak z Toba zgadzam, tylko nei bardzo widze gdzie ten pomysl moglby zamieszkac w swiecie ktory znam



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-22 22:12 przez efreet.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mieszkania komunalne
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 22 lut 2012 - 22:46:02


efreet
Pytanie technniczne: czy gmina ma wglad w takie dane?

Widzisz. Ja jestem zwolennikiem prostych samokontrolujących się mechanizmów.

Otóż nie ma znaczenia, czy gmina ma wgląd w dane czy nie. (moim zdaniem ma, ale ...) Po prostu wzywa do wykazania się odpowiednimi zaświadczeniami 2x pocztą za potweirdzeniem odbioru i jak nie zostaną dostarczone to z ulg pozostaje wspomnienie.


efreet
I szczerze mowiac, w takim wezwaniu widze jawne nawiazanie do sygnaturki autora...

Nigdzie nie ukrywam swoich zamiarów. Uważam, ze tak jest uczciwiej niż ściemniać "że ja to nie ... że tylko tak, wie Pan ..."


efreet
Na poziomie ogolnym sie jednak z Toba zgadzam, tylko nei bardzo widze gdzie ten pomysl moglby zamieszkac w swiecie ktory znam

haha ;)

Więcej optymizmu !

Damy radę !

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mieszkania komunalne
Wysłane przez: efreetefreet (---.ip.netia.com.pl)
Data: 23 lut 2012 - 08:14:50


harmattan
Nastepne Wasze wpisy spuszczę tam gdzie ich miejsce , ustosunkowywał sie do nich nie będe aby tych Waszych miernych wypocin nie nobilitować.

Osobiscie nie bedzie mi brakowac Pana postow. Jest Pan absolutnie nie merytoryczny, na jakiekolwiek zarzuty odpowiada atakiem personalnym. Nie zajmuje Pan zdania w temacie mieszkania komunalne, tylko odpowiada agresja na pewne argumenty (traktowane jako zarzuty). IMHO lepiej by bylo gdyby sie Pan do nich odniosl(skoro sie juz Pan poczul ich adresatem), zamiast odpowiadac slepa furia. Co wiecej, ze wzgledu na brak dementii, trudno ich nie uznac za prawdziwe. Pozostawia to wrazenie taniej, i czytelnej demagogii.
Widze ze MW Pana prowokowal osobistymi wycieczkami, ale to kamyczek do jego ogrodka.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mieszkania komunalne
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 23 lut 2012 - 08:19:05



czy gmina ma wglad w takie dane?

gmina (a konkretnie OPS) ma wgląd w takie dane, jakich zażąda i jakie są niezbędne do udzielenia świadczenia wg precyzyjnych kryteriów. Banki nie mają problemu z dotarciem do potrzebnych im danych: chcesz kredyt ? wykaż się zdolnością kredytową. Chcesz dyskutować o danych wrazliwych ? OK, ale to nie zmieni warunków brzegowych udzielania kredytu.
I to jest "kapitalizm" (w odróżnieniu od przywołanej powyżej komuny). W tym kapitalizmie ichnie ops-y nie tylko żądają wiarygodnych kwitów (albo same je ściągają ze skarbówki), zanim wydadzą publiczny grosz, ale tez robią staranny wywiad środowiskowy i "spis z natury". Kapitalistyczna solidarność społeczna tym się różni od komuszej, że zamożnemu w ogóle nie przychodzi do głowy zamieszkanie w "getcie" - bo to są jednak getta i żadne populistyczne gadanie nie zmieni prostego faktu, że jedni są biedni, a drudzy - bogaci. Tam sprzeciw wobec gett nie polega na szukaniu historycznych odniesień dla brzydkiego słowa, lecz na realizowaniu licznych projektów wychodzenia z tych gett. "Wykluczenie" ? "Piętnowanie" ? W przypadku publicznych funduszy takie gadanie jest niezwykle komusze, bo komunizm polegał własnie na odwracaniu kota ogonem (z całym szacunkiem dla kota).

ps. świętoszkowaty lament nad "piętnem getta" jest narzędziem zaciemniającym status quo, bowiem juz sam adres jest/może być tym "piętnem" (w zależności od subiektywnych zmiennych); odczuwanie adresu, jako "piętna" jest/może być - obok projektów pomocowych - narzędziem motywującym "napiętnowanego" do zmiany swojego stausu.
W USA te tzw "social/community projects" mają kilka stopni, m.in. świadczenia żywnościowe (food stamps) - co zdecydowanie wpływa na budżet potrzebujących wsparcia.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-23 10:00 przez ola.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mieszkania komunalne
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 23 lut 2012 - 08:24:27


ola
Kapitalistyczna solidarność społeczna tym się różni od komuszej, że zamożnemu w ogóle nie przychodzi do głowy zamieszkanie w "getcie" - bo to są jednak getta i żadne populistyczne gadanie nie zmieni prostego faktu, że jedni są biedni, a drudzy - bogaci.

Łał - jaki piękny tekst (cały, nie tylko cytat) !

100% zgody.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-23 08:24 przez Marek Wysmułek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mieszkania komunalne
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 23 lut 2012 - 09:12:54


harmattan
Nastepne Wasze wpisy spuszczę tam gdzie ich miejsce , ustosunkowywał sie do nich nie będe aby tych Waszych miernych wypocin nie nobilitować.

Trzymam za słowo, bo inaczej będą wakacje od forum za takie wypowiedzi. I dotyczy to też reszty "dyskutantów", którzy nie panują nad emocjami.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mieszkania komunalne
Wysłane przez: jacekkkjacekkk (---.204.25.26.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 23 lut 2012 - 10:36:14

Nie !!!!
Wczoraj wycieli Rysia z ?KLANU? dziś zamykają pasjonującą wymianę zdań pomiędzy panem M. Wysmułkiem a Harmattanem to, czym my mamy się emocjonować

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mieszkania komunalne
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 23 lut 2012 - 12:51:41


jacekkk
czym my mamy się emocjonować

spoko, jackkku, w HP Hammer godnie podgrzewa atmosferę smiling bouncing smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mieszkania komunalne
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 23 lut 2012 - 13:54:17

no i (ha)bet

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mieszkania komunalne
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 23 lut 2012 - 13:57:59

Do rzeczy.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mieszkania komunalne
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 23 lut 2012 - 14:00:15


Tomek Zymer
Jeśli zatem wg informacji burmistrza i prasy, 49 ze 104 rodzin, które w zeszłym roku wprowadziły się do dwóch nowych budynków komunalnych w Konstancinie-Jeziornie, zalega z czynszem, należy tym rodzinom przesłać stosowne wezwanie do zapłaty z wyznaczeniem terminu eksmisji oraz informacją, co konkretnie gmina musi im zapewnić na wypadek eksmisji.

Tomku , jesli w kazdym z tych 49 przypadków gmina wykorzystała wszystkie przysługujące jej instrumenty aby dług ściągnąć a mimo to nie ściągnęła , pozostaje jej tylko skierownie sprawy do sądu. I tylko sąd może uznać jakie się mieszkanie rodzinie eksmitowanej należy. A może być też tak , że się nie należy żadne. I gmina nadal pozostaje z problemem. Chyba , ze zastosowana zostanie eksmisja na bruk.

A teraz dwa techniczne pytania .
W jaki sposób , z wykorzystaniem jakich obowiązujących przepisów można kogoś zmusić do zakupu czegokolwiek ?

Czy metodą na osiągnięcie takiego celu jest nagminne ubliżanie władzom gminy a zwłaszcza osobie p. burmistrza Jańczuka ,którego straszy sie paragrafami. A może uporczywe nazywanie urzędników UMiG-u leniuchami (w szczególności dotyka to urzędników MOPS-u) ? W każdym razie tego rodzaju metody stosowane są nagminnie przez niektórych pożal sie Boze "reformatorów".

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________


górna granica czynszu bazowego za 1m/kw w mieszkaniu komunalnym , siega 6,30 zł. za m/kw.

czaknoris
W przypadku mieszkań komunalnych powinna obowiązywać właśnie maksymalna dopuszczalna stawka.

Nie powinno mnie to obchodzić ale jednak spytam:_ po którym browarze pisałeś Czaku ten post ? Według Ciebie rodzina 4osobowa , mieszkajaca na 20m/kw w lokalu bez łażienki i toalety . Z doprowadzoną jedynie zimną woda do mieszkania , ma płacic tyle samo co ci , którzy właśnie dostali mieszkania komunalne na Mirkowskiej ? To proponuje Ci - idź do tej czteroosobowej rodziny i jej to powiedz ,patrząc im w oczy , nie ukrywjąc się za nickiem forumowym.



W spółdzielni mieszkaniowej w Konstancinie stawka za 1m/kw lokalu wynosi od 4,60 do 5,50zł za 1m/kw

W spółdzielni mieszkaniowej Jednośc w Piasecznie stawki wynoszą od 4,05 do 4,20zł za 1m/kw

czaknoris
Co to za stawki? Jakie dokładnie składniki obejmują?

To sa stawki czynszu obowiązujące w konstancinskiej Spółdzielni lokatorsko-mieszkaniowej i Spódzielni "Jedność" w Piasecznie. W jednym i drugim przypadku składowe stawek to goła stawka bazowa +csęść składki przypadająca na fundusz remontowy. W obydwu spółdzielniach przymierzaja sie do podwyżek.

To teraz ja sie pytam -naiwyższa stawka czynszu za lokal komunalny w konstancinie wynosi 6,30zł/m . Co wchodzi w skład tej stawki ? I dlaczego przy tej wysokości ma ona nie pokrywać kosztów utrzymania budynku gminnego ?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-23 14:03 przez harmattan.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mieszkania komunalne
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 23 lut 2012 - 14:06:46

W SMLW może i jest fundusz, ale regularnie są dodatkowe opłaty a to za to a to za tamto, których fundusz nie pokrywa, jak termomodernizacja i podobne. Czasem mam wrażenie, że z funduszu, to jest zamiatanie klatki i odgarnianie śniegu, a remonty są z dodatkowych opłat.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mieszkania komunalne
Wysłane przez: czaknoris (---.adsl.inetia.pl)
Data: 23 lut 2012 - 15:37:50


harmattan
Nie powinno mnie to obchodzić ale jednak spytam:_ po którym browarze pisałeś Czaku ten post ?

Nie powinno mnie to obchodzić, ale jednak zapytam: tłuszcz z brzucha wędruje i zalewa przestrzenie po komórkach mózgowych, które wyginęły od nadmiaru demagogii i głupoty?


harmattan
Według Ciebie rodzina 4osobowa , mieszkajaca na 20m/kw w lokalu bez łażienki i toalety . Z doprowadzoną jedynie zimną woda do mieszkania , ma płacic tyle samo co ci , którzy właśnie dostali mieszkania komunalne na Mirkowskiej ? To proponuje Ci - idź do tej czteroosobowej rodziny i jej to powiedz ,patrząc im w oczy , nie ukrywjąc się za nickiem forumowym.

W wypadku mieszkań komunalnych obowiązuje stawka bazowa, która jest modyfikowana w zależności od standardu i parametrów mieszkania.
Było bodaj -5% za parter (czego nie powinno być), +5% za pierwsze piętro, zniżka za brak ciepłej wody, toalety itd.

Stawka bazowa powinna być stawką maksymalną. Przestań kręcić, bo sprawa jest jasna i prosta. Za każde mieszkanie w dwóch nowych budynkach w Mirkowie i np. za takie w dawnym "Hotelu Grapa", powinna być maksymalna dopuszczalna w danym momencie stawka bez żadnych zniżek. Nie jesteś tak głupi, żebyś nie mógł tego zrozumieć, więc najwidoczniej udajesz.

Przestań wycierać sobie gębę "czteroosobową rodziną", która jeżeli jest w trudnej sytuacji, to powinna otrzymać mieszkanie socjalne, w którym czynsz jest symboliczny lub inną pomoc ze strony OPS i innych instytucji. Jeżeli mają mieszkanie komunalne, a nie radzą sobie z jego utrzymaniem, to należy się udać do OPS po pomoc przewidzianą przez polskie prawo. Jeżeli mają mieszkanie komunalne, którego standard im nie odpowiada, to mogą wynająć sobie odpowiednie na wolnym rynku. Jeżeli ich na to nie stać, to ja nic na to nie poradzę, bo polityka mieszkaniowa władz gminy jest taka, że mieszkania z wygodami dostali ludzi, których stać nawet na samochody i wrzeszczą o parkingi, bo miejsc za mało. Na samochód stać, ale na mieszkanie z wolnego rynku już nie.
Jeżeli ktoś chce mieć miejsce do parkowania, a kupuje mieszkanie od dewelopera i bierze kredyt na 30 lat, to za miejsce parkingowe też musi zapłacić, bo nie zbuduje go gratis gmina.



harmattan
To teraz ja sie pytam -naiwyższa stawka czynszu za lokal komunalny w konstancinie wynosi 6,30zł/m . Co wchodzi w skład tej stawki ? I dlaczego przy tej wysokości ma ona nie pokrywać kosztów utrzymania budynku gminnego ?

Odpowiadam.
Nie pasuje zarządzanie zasobem komunalnym i stawki czynszu? Wynajmij mieszkanie na wolnym rynku i wyprowadź się z komunalnego, w którym nie musisz mieszkać.
Co 4 lata są wybory, możesz oddać swój głos na tego, kto będzie zarządzał lepiej, obniży czynsze i podniesie standard.
Zgodnie z prawem możesz pisać skargi i wnioski do Urzędu Gminy. Pisz wnioski o efektywniejsze zarządzanie. Udało się z utwardzeniem kolejnego dojścia do Parku, to może uda się z lepszym zarządzaniem mieszkaniami komunalnymi?

Ten, który mieszka w budynku zarządzanym przez spółdzielnię lub wspólnotę wybiera odpowiednio radę nadzorczą lub zarząd, które to organy powinny dbać o to, aby opłaty były jak najniższe i zarządzanie było efektywne.
Ten, który mieszka w budynku komunalnym dostał prezent od całego społeczeństwa i ma wpływ na zarządzanie zasobami przez wybór władz gminy oraz przewidziane prawem inne środki (np. konstytucyjnie zagwarantowane prawo składania skarg i wniosków).

Wszystko jest banalnie proste i przestań wyjeżdżać z "czteroosobową rodziną". Są odpowiednie narzędzia, żeby takim ludziom pomagać. Znasz ustawę i wiesz doskonale, że osobom w trudnej sytuacji można było obniżać opłaty, co nie zmienia faktu, że stawka bazowa za lokale komunalne powinna być maksymalna, bo mieszkanie w lokalu komunalnym to jest przywilej i bonus od całego społeczeństwa, a nie sposób na wygodne i tanie życie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mieszkania komunalne
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (80.50.126.---)
Data: 23 lut 2012 - 16:01:21


czaknoris
bo mieszkanie w lokalu komunalnym to jest przywilej i bonus od całego społeczeństwa, a nie sposób na wygodne i tanie życie.

Amen.
Jak zwykle u Czaka argumenty oparte na faktach i prawie. Podpisuję się wszystkimi rękoma.
Niestety rzeczywistość jest taka, że mieszkania zasiedliły osoby, które nigdy nie powinny dostać lokalu od gminy. Rzesze samochodów i anten satelitarnych kwitną. Na to kasa jest a na wynajem mieszkania lub chociażby na opłacenie czynszu w komunalce już nie. PATOLOGIA

Polecam socjologiczną pracę "Socjalizacja do bezradności". Państwo przez tak nieszczelny system mieszkań, OPSów buduje sobie rzeszę osób, które od początku swojego życia do jego końca będą na garnuszku wszystkich tych, którzy uczciwie pracują, odprowadzają podatki i frajersko nie zdobyły mieszkania komunalnego oraz kasy z OPSu.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...23456789101112...->|-->
Bieżąca strona: 7 z 15


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.