Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--12
Bieżąca strona: 2 z 2
Re: Prywatyzacja STOCERu - pokłosie
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 12 lut 2012 - 14:36:50

OT
Fajnie brzmią głosy tych co mieli szczęście odziedziczyć ziemie/dom po dziadkach. Często najedzony głodnego nie zrozumie. sad smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Prywatyzacja STOCERu - pokłosie
Wysłane przez: daramisdaramis (---.xdsl.centertel.pl)
Data: 12 lut 2012 - 19:44:42

Dodaj drugą stronę tego problemu. Jak ktoś ma dom, to jak cieknie dach, lub zapcha się rura, to wzywa fachowców i im płaci. Nikogo nie interesuje czy i gdzie on pracuje i ile zarabia.

Lokatorów mieszkań spółdzielczych czy komunalnych dotyczy tylko farba lub glazura na ich ścianie. Wszystko inne ( klatka schodowa, instalacje, przyłącza, dach, tynk zewnętrzny, chodnik ...) to już nie ich koszt i nie ich problem.

Tylko kto ma za to płacić i z czego?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Prywatyzacja STOCERu - pokłosie
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 12 lut 2012 - 20:13:10


daramis
Dodaj drugą stronę tego problemu. Jak ktoś ma dom, to jak cieknie dach, lub zapcha się rura, to wzywa fachowców i im płaci. Nikogo nie interesuje czy i gdzie on pracuje i ile zarabia.

Lokatorów mieszkań spółdzielczych czy komunalnych dotyczy tylko farba lub glazura na ich ścianie. Wszystko inne ( klatka schodowa, instalacje, przyłącza, dach, tynk zewnętrzny, chodnik ...) to już nie ich koszt i nie ich problem.

Tylko kto ma za to płacić i z czego?
A płacony czynsz to na co idzie ,jakie koszty pokrywa ,jak pan daramis myśli? Ingorancja wypowiedzi poraża Panie daramis .Przyłącze jest proszę Pana, znawcy tematu kosztem gminy ,tak jak i wspomniany chodnik. Remont dachu , tynku należy do właściciela ,a póki co gmina jest właścicielem mieszkań komunalnych .Prosze bardzo Pana panie daramis o nie udawanie ,że na czymś sie pan zna , pisze pan bzdury ,które nie mają poktycia w rzeczywistości i co gorsza nie mają nic wsólnego z prawem ,które obowiazuje.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Prywatyzacja STOCERu - pokłosie
Wysłane przez: daramisdaramis (---.xdsl.centertel.pl)
Data: 12 lut 2012 - 20:35:23

No i to jest właśnie mentalność o której piszę. Płacę czynsz, więc mi się wszystko należy. Byłoby tak gdyby np sześciu najemców z budynku o sześciu mieszkaniach pokrywało koszty utrzymania i amortyzacji tego budynku. W wielu wypadkach czynsz ma się nijak do kosztów utrzymania o odtworzeniu budynku nie wspominając.
Co do przyłącza wyraziłem się nieprecyzyjnie - chodziło mi o odcinek instalacji na terenie posesji, a nie w ulicy. Chodnik też.
Remonty budynków gminnych w których są mieszkania komunalne oczywiście należy do gminy, tylko że nie bilansuje się to z czynszami lokatorów ( a powinno). Jeżeli byłoby inaczej ZGK miałby w tym dziale nadwyżkę.

Co do podstaw prawnych - to prawo reguluje tylko kwestie czynszu, a nie kosztów budowy i utrzymania lokalu.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Prywatyzacja STOCERu - pokłosie
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 13 lut 2012 - 09:26:11


wena103
Do ARTEK_BARTEK
Jeśli Twoja krótkowzroczność pozwala Ci na widzenie tego problemu w ten sposób to bardzo współczuję.
moją krótkowzrocznością proponuję się w tym wypadku nie martwić... a i pod rozwagę poddaję tytuł wątku w stosunku do treści, które następowaly później...spiskowa...praktyka dziejów jest mi znana... co innego jednak znać treści np. Wezwania do przebudzenia a co innego mieć realny wpływ na to co nam Wielki Brat szykuje... do tego typu dyskusji jest jednak inne podforum niż to o mieszkańcach...
a jeśli piszesz zdanie typu


Myślę ze niedługo pożegnacie się
to tak jakbyś się ogólnie z tymi mieszkańcami nie utożsamiał...
ja jestem przeciw fundowaniu mieszkań 'cwaniakom liczącym na cudze' podobnie jak przeciw 'cwanym i bogatym'...tylko wpływ mam na takie postawy i wynikające z nich konsekwencje bardzo podobny do zdecydowanej większości (demokracja to też element 'kręcenia' ogółem...)...tylko od dłuższego czasu głosów swych nie oddaję na jedynie słuszne partie i...tyle...


harmattan
Teraz bede złośliwy , jesli prywatne to lek na całe zło , to zróbcie wsród rodziców zrzutke i zbudujcie za prywatne pieniądze salę gimn. w Wasze szkole. Szybciej będzie
ani nie pisalem nigdzie o cudownej formule (choć ogólnie uważam, że prywatne bardziej efektywne) ani mnie jakoś Twe złośliwości i odwracanie kota ogonem nie dziwią...ja ograniczę się jedynie do stwierdzenia, że nie powinno byś się sędzią we własnej sprawie... ale to też w zasadzie nie do tego wątku

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Prywatyzacja STOCERu - pokłosie
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 21 lut 2012 - 10:26:31

Nad Wisłą o tym problemie
[nadwisla.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Prywatyzacja STOCERu - sukces
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 13 maj 2014 - 15:45:39

Miałam przyjemność (w pełnym tego słowa znaczeniu) być w maju br. pacjentką Mazowieckiego Centrum Rehabilitacji STOCER Sp. z o.o., szpitala im. prof. Mariana Weissa - taką po przekształceniu nosi nazwę kciński szpital. To już mój trzeci pobyt w tej placówce - poprzednie były przed przekształceniem. Widać, że taki krok był bardzo potrzebny. Stocer zmienił się nie do poznania. Przypomina raczej hotel niż zapyziały szpital. Nowe sanitariaty (dawniej wchodziło się mówiąc oględnie "z pewną nieśmiałością"). Pięknie urządzony hall, szatnia, kawiarenka (pyszne lody! smiling smiley, recepcja, nowa przychodnia przyszpitalna. Wszędzie czysto, pachnąco, mydło, papier toaletowy, ręczniki, których "jakoś nikt nie kradnie?", pościel zmieniana prawie codziennie, podłogi zmywane kilka razy w ciągu dnia.

I tak jak dawniej znakomici lekarze, przesympatyczne pielęgniarki, salowe, które kursują przez cala dobę i z uśmiechem służą pacjentom. Smaczne jedzenie - porcje wg. mnie wystarczające.
Ludzie piszą o podłych warunkach w wielu szpitalach, a tu jak w Ameryce (Płn.ma się rozumieć).
I to wszystko w ramach kontraktu z NFZ. Czas oczekiwania na planowany zabieg stosunkowo krótki w porównaniu z innymi szpitalami.

Myślę, że oddz. III. w którym spędziłam kilka dni nie jest wyjątkiem?

smiling smileyTą droga chciałabym złożyć podziękowanie i wyrazy uznania lekarzom, pielęgniarkom i salowym za profesjonalizm i wspaniałą opiekę smiling smiley


Maria Wciślińska

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--12
Bieżąca strona: 2 z 2


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.