Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--12345678910-->
Bieżąca strona: 4 z 10
Re: Zagospodarowanie Mirkowa - tereny po papierni (PARK KULTUROWY)
Wysłane przez: Obserwator2Obserwator2 (---.adsl.inetia.pl)
Data: 29 lis 2011 - 10:50:33

Ironią Tomku na pewno nic się nie załatwi. Więc tkwijcie w błogim przeświadczeniu, że nic się nie da załatwić lub, że Wy jako władza jak zawsze macie rację.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zagospodarowanie Mirkowa - tereny po papierni (PARK KULTUROWY)
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 30 lis 2011 - 00:00:37

My jako władza? Ja mam tylko mandat radnego, jeden z 21, na kolejne 3 lata. Bardzo ograniczony zakres "władzy", choć niewątpliwie jest to władza uchwałodawcza.

Nie chodzi tu o ironię. Po ostatniej aferze w sprawie utraconych funduszy zewnetrznych na drogi w starostwie, bliskie relacje starosty i firmy, o której tu mowa, stały się jeszcze bardziej oczywiste. Starosta jasno i co najmniej dwukrotnie (na spotkaniu w Montessori na wiosnę 2009 oraz na sesji RM 10.07.2009) publicznie uzależnił swój ewentualny udział w sprawie przeniesienia tzw. "asfalciarni" od uchwalenia zmiany planu miejscowego dla tego obszaru. Zmiana ta, aczkolwiek już przygotowana i uzgodniona przez UMiG, nie zostanie uichwalona w najbliższym czasie, ponieważ wywołuje natychmiastowe skutki odszkodowawcze z tytułu zmiany przeznaczenia terenu, a jednocześnie w żaden sposób nie zmusza właściciela do zaprzestania produkcji (prawo nie działa wstecz). Skoro zatem gmina tej zmiany na takich warunkach nie uchwali, bo nie ma na to środków w budżecie, to napisz mi, Wojtku, na co konkretnie możemy w tej sytuacji liczyć w starostwie?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zagospodarowanie Mirkowa - tereny po papierni (PARK KULTUROWY)
Wysłane przez: Danuta ŚlązakDanuta Ślązak (---.adsl.inetia.pl)
Data: 01 gru 2011 - 12:39:58

p.Tomasz Zymer: "Co do uciążliwości zakładu wypowiadać się publicznie nie mogę,

bo taką ugodę podpisałem w sądzie karnym po tym, jak pan Falenta mnie pozwał

z artykułu 212 KK. "

Panie Tomaszu, kiedy podpisał Pan tę ugodę ? Chodzi mi o datę.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zagospodarowanie Mirkowa - tereny po papierni (PARK KULTUROWY)
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.centertel.pl)
Data: 01 gru 2011 - 13:25:24

O ile pamiętam, był to styczeń ubiegłego roku. Mój adwokat wystąpił z propozycją tego typu ugody, pan Falenta propozycję przyjął i podpisał. Gdyby jej nie przyjął, byłaby długa rozprawa karna z udziałem ok. 40 zarejestrowanych (moich) świadków i dużą liczbą dowodów / dokumentów z mojej strony. Tym niemniej, na życzenie mojej rodziny zdecydowałem się poprosić o ugodę. Ugoda ta pozwala mi przedstawiać udokumentowane fakty, natomiast mam nie wypowiadać publicznie opinii na temat ewentualnego oddziaływania zakładu na środowisko naturalne i zdrowie ludzi.

Pan Falenta pozwał mnie o "publiczne przedstawianie nieprawdy", dotyczyło to m.in. cytowanych przeze mnie fragmentów z opinii prof. W. Mniszka z IMPiZŚ w Sosnowcu na temat raportu inwestora w/s oddziaływania zakładu na środowisko, a także niektórych moich informacji na forum dotyczących sytuacji w szkole, w której pracuję, po uruchomieniu tego zakładu. Z artykułu 212 grozi maks. dwa lata więzienia, a także np. utrata praw do sprawowania funkcji publicznej, za jaką uważany jest m.in. zawód nauuczyciela. Artykuł ten powszechnie służy w Polsce politykom i firmom do zamykania ust osobom niewygodnym, np. dziennikarzom, byłym pracownikom, protestującym działaczom społecznym, itp., itd.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-12-01 13:30 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Spotkanie Rady Miejskiej w sprawie Mirkowa - 15 listopada 18.00 - projekt uchwały o Parku Kulturowym
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 02 gru 2011 - 14:37:47

jak dobrze widzę M51 jest w 3 a M 49 już w 4. A może M. 49 wraz z pralnią ując w obszarze trzecim?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Spotkanie Rady Miejskiej w sprawie Mirkowa - 15 listopada 18.00 - projekt uchwały o Parku Kulturowym
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 02 gru 2011 - 16:48:56


AK
jak dobrze widzę M51 jest w 3 a M 49 już w 4. A może M. 49 wraz z pralnią ując w obszarze trzecim?

Do przemyślenia. Z tym, że nie ma od lat środków na remont tejże pralni, może warto by ją sprzedać na jakieś cele np. wystawowe i w ten sposób jeszcze uratować. Ale ja nie znam Mirkowa tak, jak Ty, od podszewki. Myślę, że powinniśmy się spotkać i pochodzić razem po terenie chociaż przez godzinkę, z Twoim komentarzem na temat poszczególnych miejsc i ich charakteru.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Spotkanie Rady Miejskiej w sprawie Mirkowa - 15 listopada 18.00 - projekt uchwały o Parku Kulturowym
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 02 gru 2011 - 18:28:49



może warto by ją sprzedać na jakieś cele np. wystawowe

A czy istnieje taka forma sprzedaży ? Czy to tak jak ze sprzedażą willi secesyjnych z przeznaczeniem na niespalenie, niezrujnowanie i odbudowanie ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Spotkanie Rady Miejskiej w sprawie Mirkowa - 15 listopada 18.00 - projekt uchwały o Parku Kulturowym
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 02 gru 2011 - 19:44:29


harmattan


może warto by ją sprzedać na jakieś cele np. wystawowe

A czy istnieje taka forma sprzedaży ? Czy to tak jak ze sprzedażą willi secesyjnych z przeznaczeniem na niespalenie, niezrujnowanie i odbudowanie ?

Nie, nie istnieje forma sprzedaży gwarantująca przetrwanie budynku lub choćby jego bryły zewnętrznej. Jedynym zabezpieczeniem jest obecnie wpis do gminnej ewidencji zabytków lub ewidencji wyższego rzędu (wojewódzkiej). Przy obu tych kategoriach wpisu właściciel musi każdorazowo występować do wojewódzkiego konserwatora zabytków o zgodę na remont / przebudowę / rozbiórkę, przedstawiając szczegółowy projekt. Stara pralnia w Mirkowie ma taki wpis. Przy tworzeniu planu ochrony Parku Kulturowego formy i zasady ochrony uściśla się, a ochrona punktowa (obejmująca tylko dany budynek) staje się ochroną obszarową (obejmującą także jego otoczenie). Oczywiście, żaden wpis nie zapobiega rujnacji czy nawet całkowitemu zniszczeniu budynku w wyniku świadomego działania właściciela czy też na skutek zaniedbania przezeń opieki nad obiektem i niezbędnych remontów.

Pytanie, czy gmina jest i czy będzie lepszym gwarantem zachowania obiektów zabytkowych, niż podmiot prywatny. Patrząc na to, co dzieje się obecnie z gminnymi pustostanami, śmiem wątpić. Szaber w strefie A, w Cegielni Oborskiej, w Mirkowie trwa w najlepsze, a burmistrz na sesji na mój wniosek obiecał tylko tyle, że: "od jutra (30.11) Straż Miejska z ZGK dokona przeglądu i zabezpieczenia nieruchomości, jeśli któraś willa przy niewielkich kosztach nadaje się na lokale zastępcze, to rozważymy taką możliwość". Pytanie, czy ZGK z SM są w stanie efektywnie zabezpieczyć jakąkolwiek nieruchomość, skoro w Mirkowie są świadkowie wywożenia wyposażenia z budynku komunalnego (MIrkowska 51) właśnie przez ZGK i mimo zgłoszenia do v-burmistrza Ryszarda Machałka juz niemal dwa tygodnie temu nie ma jak dotąd żadnego potwierdzenia na piśmie, że było to legalne działanie na polecenie kierownictwa ZGK. Sam pan Machałek stwierdził na ostatniej sesji, że większość gminnych pustostanów nie nadaje się do ponownego zasiedlenia. Ja argumentowałem, że lokatorzy mogliby mieszkać w takich lokalach aż do momentu sprzedaży, ale p. burmistrz stwierdził, że taka sytuacja może być tylko wyjątkowa. W budynku przy ul. Parkowej, który sprzedano w ostatnim przetargu wraz z trzema innymi budynkami gminnymi, jedyny pozostały do końca lokator - były radny p. Piotr Potentas - przyjął lokal zamienny przy Wilanowskiej w dniu podpisywania umowy sprzedaży. Gmina ma teraz 1,5 miesiąca na przygotowanie lokalu do przesiedlenia. Sugestia burmistrza jest tu taka, że jeśli lokatorzy zostaną do chwili przetargu, to mogą zdecydowanie utrudnić zawarcie umowy sprzedaży.

Mamy zatem co najmniej kilkanaście niszczejących zabytków we władaniu gminy, a za chwilę dojdzie kolejny pustostan - willa przy Piłsudskiego 42 na ośrodek IT, muzeum, pałac ślubów, itd. Rada Miejska na ostatniej sesji 29.11 dwunastoma głosami za, 3 przeciw, 1 wstrzymującym się upoważniła burmistrza do wykwaterowania stamtąd lokatorów: 6 rodzin ? 1 najemca 3 os., jeden 5os., 3 pojedyńczych (?), niektóre z tych osób od dawna w ogóle nie płacą. Mieszkania z odzysku mogą nie odpowiadać im wielkością i nie ma żadnych dostępnych na dziś, zatem proces przesiedlenia będzie powolny, jednak wniosek radnych o wykwaterowanie da, zdaniem burmistrza, podstawę do przedstawienia nowej koncepcji zagospodarowania obiektu i ewentualnie jego rozbudowy. Pani radna Skonecka pyta jednak: skąd weźmiemy na to pieniądze? Burmistrz Jańczuk na to: na pewno nie w budżecie na 2012. Zatem znów już od razu zazwalamy na wykwaterowanie, nie dysponując żadnymi funduszami na remont i przebudowę budynku. Co stanie się z willą w tak zwanym "międzyczasie"?

Podsumowując - uważam, ze dobrze się stało, że Mirkowska 51 nie zostanie sprzedana, ale nie mam w tej chwili zupełnie przekonania, że pozostawienie zabytków w rękach gminy uchroni jej przed zniszczeniem, szczególnie, jesli instytucje wyznaczone do ich ochrony przez burmistrza albo już udowodniły swój brak skuteczności w tym względzie (SM), albo ich rola w tym procesie budzi istotne wątpliwości (ZGK).



Zmieniany 4 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-12-02 19:54 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zagospodarowanie Mirkowa - tereny po papierni (PARK KULTUROWY)
Wysłane przez: Danuta ŚlązakDanuta Ślązak (---.adsl.inetia.pl)
Data: 07 gru 2011 - 01:42:04

Jaga: "Oj czepiacie się, przecież Pan Zymer nie jest geodetą i tych hektarów nie mierzył"

Nikt nie czepia się pana Zymera. Intencją moją było jedynie, przybliżenie mieszkańcom myślącym podobnie jak pan Furman,
("Park Kulturowy tak powiedziałaby większość mieszkańców") w obrazowy sposób, ( w obrazowy, bo skutki prawne podał
już wcześniej pan Artek - Bartek) konsekwencji wynikających z konieczności zmiany MPZP Mirkowa., w przypadku zrealizowania wizji Parku Kulturowego.
Hipotetycznie, całkowicie nie zgodnej z koncepcją Metsa - Tussue i innych właścicieli gruntów, na których ternie miałby powstać ten Park.


Istotne dla mnie było, czy "Nasza Bogata Gmina" w skrajnym przypadku , będzie musiała zapłacić,
licząc skromnie po 100 zł za m2 odszkodowanie w wysokości:

200 ha - 200 000 000 zł
60 ha - 60 000 000 zł
30 ha - 30 000 000 zł

Stąd wzięło się moje dociekanie, ile ma być tych hektarów?;)

Biorąc pod uwagę, że Projekt Budżetu na rok 2012 określa wydatki Gminy na łączną sumę 125 598 725 zł, należy wątpić,
czy " Naszą Bogatą Gminę", w najbliższym czasie będzie stać, na którykolwiek z wyżej wymienionych zakupów.






.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zagospodarowanie Mirkowa - tereny po papierni (PARK KULTUROWY)
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.centertel.pl)
Data: 07 gru 2011 - 09:54:54

Panie Zoli, nie bierzesz Pan pod uwagę wcale takiej możliwości, że zmiana planu miejscowego może być KORZYSTNA dla właściciela i że właściciel może zawrzeć UGODĘ notarialną z gminą, stwierdzając, że jest zainteresowany konkretnymi zmianami w mpzp lub sam o nie może wystąpić do gminy, a wówczas nie będzie ŻADNYCH odszkodowań. Jest to kwestia negocjacji z właścicielami. Czy główni właściciele: Metsa i Konstans - będą tak naprawdę zainteresowani zagospodarowaniem zgodnym wyłącznie z obecnym planem miejscowym, który pozwala tylko na niektóre usługi, m.in. logistykę i rozmaite formy produkcji - śmiem wątpić, bo mogliby zarobić znacznie więcej na innych sposobach zagospodarowania terenu: na handlu, powierzchniach biurowych i wystawienniczych, na hotelach i bazie turystycznej, na gruncie pod centra konferencyjne, pod uczelnie, pod tysiące innych możliwych form zagospodarowania - niekoniecznie pod ciasne mieszkanka w blokach, które teraz w kryzysie też wcale nie sprzedają się dobrze.

Na jakiś tam okres przejściowy mogą zdecydować się na logistykę, na dłuższą metę - raczej nie, a szczególnie nie pod swoim własnym szyldem, bo Metsa od lat próbuje sobie wyrobić wizerunek firmy "zielonej", ekologicznej, a taki numer w uzdrowisku zrujnowałby im reputację. Wyobraża Pan sobie te artykuły w 15 językach o fińskiej firmie, która tirami rozjeździła uzdrowisko? Te protesty, ten szum medialny? Nie? A gwarantuję, że takie byłyby reakcje społeczności i mediów i że czarny PR wystąpiłby ze znacznie większą siłą, niż w przypadku nawet tzw. asfalciarni. Więc właścicielom terenu opłaca się negocjować inne warunki i szukać porozumienia z gminą, a straszenie z góry odszkodowaniami, kiedy gmina nie przystąpiła jeszcze nawet do zmiany mpzp, jest po prostu krecią robotą obliczoną na zdyskredytowanie działań moich i innych osób, które cokolwiek, Zoli, próbują zrobić, zamiast siedzieć z założonymi rękami. Nikt niczego nie uchwali dopóki nie będzie pewności, ile to ma gminę kosztować.

Może idź, Zoli, na spotkanie z władzami Metsy, z innymi właścicielami, porozmawiaj z nimi, jakie rozwiązania na tym terenie byłyby dla nich do przyjęcia, jakich by ich zadawalały, zamiast z góry zakładać, że my jako Rada Miejska podejmiemy decyzje bez negocjacji i bez konsultacji społecznych. Są osoby w gminie, które już zdecydowały, że wejdą Metsie do kieszeni i zgodzą się na wszystko. czy Ty do nich należysz?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-12-07 10:09 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zagospodarowanie Mirkowa - tereny po papierni (PARK KULTUROWY)
Wysłane przez: daramisdaramis (---.xdsl.centertel.pl)
Data: 07 gru 2011 - 18:39:49

W sprawie Parku Kulturowego:
dziś usłyszałem o ustanowionym pierwszym w Polsce - na starówce w Krakowie. Może warto się przyjrzeć?

W sprawie zagospodarowania:
W Wólce Kozodawskiej trwają wiercenia w poszukiwaniu wód termalnych i solankowych. Mają postawić baseny jak w Mszczonowie, czy Bukowinie Tatrzańskiej i tężnię jak w ....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zagospodarowanie Mirkowa - tereny po papierni (PARK KULTUROWY)
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 07 gru 2011 - 19:09:47

W Polsce istnieje już ponad 20 uchwalonych przez samorządy Parków Kulturowych. Jeśli chodzi o tężnię czy usługi lecznicze w Mirkowie, jak najbardziej można, bo część "zaplombowanych" odwiertów, w których badano solankę jest pod istniejącymi zakładami, m.in. w pobliżu wytwórni mas bitumicznych.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zagospodarowanie Mirkowa - tereny po papierni (PARK KULTUROWY)
Wysłane przez: awanturnikawanturnik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 08 gru 2011 - 22:49:31

Miło było zobaczyć Pana, Panie Tomaszu na żywo (dziś w kdk). Przyjemnie się słuchało o wizji parku kulturowego. Jednak moim skromnym zdaniem będzie tylko i wyłącznie baza przeładunkowa. Burmistrzowi pozostają tylko negocjacje i prośby, a w czasach gdy decydujące znaczenie mają pieniądze, jego starania na nic się zdadzą.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zagospodarowanie Mirkowa - tereny po papierni (PARK KULTUROWY)
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 08 gru 2011 - 22:59:18


usługi lecznicze w Mirkowie, jak najbardziej można, bo część "zaplombowanych" odwiertów, w których badano solankę jest pod istniejącymi zakładami

Prezes Nałęczowa martwił się, że Sp. Uzdrowisko Kcin pozbyła się na przestrzeni lat wielu terenów, to teraz będzie mógł realizować działalnośc nie tylko w Konstancinie ale także w Mirkowie - w końcu cała gmina jest uzdrowiskiem

Ciekawi mnie nazwa sołectwa Borowina, czy nazwa pochodzi od złóż borowiny? Były prowadzone jakieś badania?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zagospodarowanie Mirkowa - tereny po papierni (PARK KULTUROWY)
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 09 gru 2011 - 10:43:00

Kotłownie kontenerowe dla większości Mirkowa (zarówno starego jak i tzw. z wielkiej płyty) umiejscowione zostaną na czterech działkach: przed apteką (między kioskiem a kwiaciarnią), w okolicy dawnego spożywczaka na Mirkowie (jeżeli dobrze zrozumiałem to na jego tyłach między nim a KDK), na trawniku za M47 (prawdopodobnie tam gdzie parę lat temu Gmina dokonała nasadzeń) oraz między M49 a M51.

Kryteriami wyboru było, z tego co wiem: przebieg sieci ciepłowniczej, własność ziemi, rachunek ekonomiczny.

Wszystkie kontenery umiejscowione na "starym" Mirkowie. Jeżeli chodzi o eksponowanie zabytkowej strony miasta - nie bardzo to dobrze wygląda - żaden nie został umieszczony w rejonie wielkich płyt.

Z drugiej strony, w tym wypadku ważniejsze jest ciepło dla mieszkańców. Jeżeli już musi być takie a nie inne umiejscowienie kontenerów, mam nadzieję, że zostaną one skutecznie i przede wszystkim estetycznie ukryte, np za ścianą z pnączy winnych.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zagospodarowanie Mirkowa - tereny po papierni (PARK KULTUROWY)
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 09 gru 2011 - 17:21:21

A zapytam jeszcze - wcześniej mowa był o jednej lokalizacji przy Mirkowskiej v/v fabryki. Podejrzewam, że obecna lokalizacja miałaby być korzystniejsza z ekonomicznego punktu widzenia.

Mam nadzieję, że przy ustawianiu kontenera na skwerku za M47 zminimalizowane zostaną w jak największym stopniu straty w znajdującej się tam rośliności - szczególnie interesują mnie ponad trzydziestoletnie rajskie jabłonki

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zagospodarowanie Mirkowa - tereny po papierni (PARK KULTUROWY)
Wysłane przez: TaraTara (---.knc.pl)
Data: 09 gru 2011 - 19:53:20

Maniu oczywiście, że nazwa sołectwa Borowina pochodzi od pokładów borowiny, które występują na tym terenie.
Trudno jest określić jakiej są jakości ponieważ Borowina graniczy bezpośredno z wysypiskiem Łubna. I to właśnie wysypisko jest najgorszym zagrożeniem dla naszego uzdrowiska. Kiedyś dawno temu brałam udział w blokowaniu tego syfu.
Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zagospodarowanie Mirkowa - tereny po papierni (PARK KULTUROWY)
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 10 gru 2011 - 00:58:40

A to blokowanie odbywało sie pod przywództwem A.Krysińskiej ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zagospodarowanie Mirkowa - tereny po papierni (PARK KULTUROWY)
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 10 gru 2011 - 07:41:18

Przyśpieszenie wyłączenia maszyny papierniczej z grudnia na kwiecień 2012 roku oraz początek wyprzedaży mienia Metsy (Imberfal, kanał przy Wojska Polskiego i staw) są moim zdaniem kolejnymi sygnałami dla gminy, która nie rozpoczęła żadnych rozmów z właścicielem o zagospodarowaniu terenu po papierni mimo wyrażnych sygnałów ze strony właściciela (m.in. prezentacja projektów Radzie Miejskiej), że na takie rozmowy czeka. Metsa pilnie potrzebuje gotówki na rozwój fabryki w Krapkowicach, na inwestycje w infrastrukturę gdzie indziej - i wyraźnie nie jest zainteresowana utrzymywaniem gruntów w Mirkowie przez wiele lat jako kapitału dla przyszłych zysków.

Moim zdaniem, jeśli w najbliższym czasie Metsa nie uzyska z gminą konsensusu w sprawie zmiany planu miejscowego w kierunkach korzystnych dla tej firmy finansowo, to sprzeda te tereny na zagospodarowanie wg obecnie obowiązującego planu, czyli pod bazy transportowe, wielkie magazyny, składy budowlane, być może zakłady typu asfalciarnie, betoniarnie, itp. itd. Dlatego uważam, że powinniśmy teraz zaprosić wszystkich właścicieli terenów przemysłowych w Mirkowie do rozmów o możliwych do przyjęcia - zarówno dla nich samych, jak i dla gminy i mieszkańców - formach zagospodarowania ich gruntów, i to do rozmów z otwartym udziałem Rady Miejskiej, która podejmuje decyzje o zmianie mpzp, a nie tylko - burmistrza i czasami przewodniczącego RM.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zagospodarowanie Mirkowa - tereny po papierni (PARK KULTUROWY)
Wysłane przez: szturmowiecszturmowiec (---.adsl.inetia.pl)
Data: 11 gru 2011 - 12:39:28

Panie Tomaszu,
Najbardziej skuteczną formą zainteresowania szerszej publiczności ( i tej bardziej posażnej) jest informacja o przewidywanej skali utraty wartości ich nieruchomości. Rozumiem,że tak "na oko" domek osiedla EMPIRE w sąsiedztwie dużej bazy logistycznej to jakieś 10-15% deprecjacji, nie uwzględniając zwykłego wskaźnika koniunktury.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--12345678910-->
Bieżąca strona: 4 z 10


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.