MieszkaÅ„cy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkaÅ„ców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wÄ…tku: <---->
Akcja: ForaWÄ…tkiNowy wÄ…tekSzukajZalogujPodglÄ…d do wydruku
Strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2
Korki, dojazdy
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (80.50.126.---)
Data: 05 wrz 2011 - 09:03:40

Dziś korek w stronę Wilanowa około 7:50 zaczynał się już mniej więcej na końcu Powsina, w miejscu gdzie ul. Przyczółkowa łączy się z Drewny.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-05 09:09 przez Mixiorek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Korki, dojazdy
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 05 wrz 2011 - 09:29:14

O tak, kuriozum, szybciej przejechałem od Mirkowskiej do Powsina, niż od Powsina do Wilanowa grinning smiley

Co ciekawe - żadnej widocznej przyczyny. Podobnie zapchana Wilanowska w Warszawie.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Korki, dojazdy
Wysłane przez: HammerHammer (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 05 wrz 2011 - 09:41:39

Ostatnio 45 minut zajęło mi dojechanie z Sadyba Best Mall Przyczółkowej smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Korki, dojazdy
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (80.50.126.---)
Data: 05 wrz 2011 - 09:54:46


Bartek
Co ciekawe - żadnej widocznej przyczyny.

Sądzę, że wakacje się skończyły. Do tego poniedziałek. Przy takiej ilości samochodów i takim ustawieniu świateł Przyczółkowa/ Europejska, Przyczółkowa/ Vogla, nie ma możliwości by korek się nie utworzył. Znajomi z Piaseczna mówią, że coraz więcej osób jeździ do Wawy przez Konstancin. Obecne ustawienie organizacji ruchu jest bardzo korzystne dla włączających się do ruchu od strony Kierszka/ Ogrodu Botanicznego. Po uruchomieniu sygnalizacji wszystko będzie zależeć od sterownika.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Korki, dojazdy
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (80.50.126.---)
Data: 05 wrz 2011 - 09:55:53


Hammer
Ostatnio 45 minut zajęło mi dojechanie z Sadyba Best Mall Przyczółkowej smiling smiley

Pewnie było to w ostatni piątek popołudniu kiedy na skrzyżowaniu Wiertnicza/ Przyczółkowa rozkraczyła się ciężarówka ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Korki, dojazdy
Wysłane przez: trenertrener (Moderator)
Data: 05 wrz 2011 - 11:57:58


Bartek
O tak, kuriozum, szybciej przejechałem od Mirkowskiej do Powsina, niż od Powsina do Wilanowa grinning smiley

Co ciekawe - żadnej widocznej przyczyny. Podobnie zapchana Wilanowska w Warszawie.

Jak to żadnej? Do tej pory cały ten samochodowy stuff tkwił w Konstancinie. Teraz mamy dwupasmówkę, to się przeniósł nieco dalej grinning smiley



Fundacja Budzenie Pasji

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Korki, dojazdy
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 05 wrz 2011 - 12:44:21

No tak, zapomniałem, że już tak miałem. Jechałem kiedyś do Gdańska - nic zdrożnego zasadniczo - trasą typu jezdnia półtora pasa w każdą stronę. NAGLE! Ni stąd ni zowąd dwupasmówka. I korek. 5km/h. Toczymy się dłuższy czas. NAGLE! Jest, korek się rozluźnia, szybciej ruszamy, jadę, patrzę...

A to się dwupasmówka skończyła i jest normalna droga pas+pobocze.

Do dziÅ› nie rozumiem.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Korki, dojazdy
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 05 wrz 2011 - 13:15:22

Nauczony przez lata na Checkpoint powinieneś zrozumiec, że urzednik sam nie wymysli - czy to w Gdańsku, czy w stolycy dopóki nie poczuje bata.
Ile to trzeba było zachodu, zeby zrobiono ten 78.m kawałek

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Korki, dojazdy
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 05 wrz 2011 - 13:18:26

Ale tam było kuriozum - na całej trasie korki trafiłem na odcinkach dwujezdniowych jedynie grinning smiley



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Korki, dojazdy
Wysłane przez: MarcinMarcin (---.warszawa.mm.pl)
Data: 05 wrz 2011 - 20:38:22


Mixiorek
Dziś korek w stronę Wilanowa około 7:50 zaczynał się już mniej więcej na końcu Powsina, w miejscu gdzie ul. Przyczółkowa łączy się z Drewny.

o 8.45 korek od Powsina do Wilanowa. nie pamiętam czegoś takiego...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Korki, dojazdy
Wysłane przez: sosnarasosnara (62.77.97.---)
Data: 06 wrz 2011 - 10:40:57

A teraz wyobrazcie sobie Panstwo, co bedzie się działo gdy a) ruszą cieżarowki/TIRy po oddaniu mostu b) gdy zostanie (na szczęście perspektywa oddległa) uruchomiona obodnica KJ.
Każda nowa droga przyciąga dodatkowy ruch. To co się dzieje obecnie na dojeździe do Wilanowa to w dużej części efekt "nowego ruchu".

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Korki, dojazdy
Wysłane przez: awanturnikawanturnik (---.ip.netia.com.pl)
Data: 06 wrz 2011 - 12:22:37

Dorzućmy do tego jeszcze biednych aczkolwiek zmotoryzowanych studentów

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Korki, dojazdy
Wysłane przez: KlaudiuszKlaudiusz (194.181.92.---)
Data: 06 wrz 2011 - 12:27:05

Znajoma z Józefosławia, która regularnie podróżowała przez KJ do stolicy, powiedziała mi że teraz jest cudownie z dojazdem i że większość jej sąsiadów przesiada się z Puławskiej na nową dwupasmówkę.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Korki, dojazdy
Wysłane przez: HammerHammer (---.play-internet.pl)
Data: 06 wrz 2011 - 12:28:53

zwlaszcza, ze zbliza sie jakis remont na Pulawskiej...

Poza tym czesc osob jadaca od Gory Kalwarii tez jeszcze omija KJ, ale jak sie remonty skoncza to kto wie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-06 12:30 przez Hammer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Korki, dojazdy
Wysłane przez: awanturnikawanturnik (---.ip.netia.com.pl)
Data: 06 wrz 2011 - 13:10:23

Będzie trzeba powrócić do starych nawyków czyli jeździć do pracy na 7.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Korki, dojazdy
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (80.50.126.---)
Data: 06 wrz 2011 - 14:31:43


Klaudiusz
Znajoma z Józefosławia, która regularnie podróżowała przez KJ do stolicy, powiedziała mi że teraz jest cudownie z dojazdem i że większość jej sąsiadów przesiada się z Puławskiej na nową dwupasmówkę.

Dokładnie, obecnie dla jadących przez Kierszek sytuacja jest bardzo dobra. Stąd taki korek od Powsina do Wilanowa. Tylko dłuuugi priorytet świateł dla ciągu Warszawskiej może zmienić tą sytuację.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Korki, dojazdy
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (31.61.110.---)
Data: 16 wrz 2011 - 22:26:30

Przyczyna:
"Zamykają jezdnię na Puławskiej"
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,10294133,Zamykaja_jezdnie_na_Pulawskiej__Sprawdz_jak_jechac.html

Skutek nr 1:
"Gigantyczny korek od strony Piaseczna"
http://www.zw.com.pl/artykul/282386,631291.html

Skutek nr 2 zobaczymy chyba niestety u nas od poniedziałku ;-(

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Korki, dojazdy
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 07 pa¼ 2011 - 10:21:06

Wszystko to kwestia zielonej strzałki do skrętu w lewo z Przyczółkowej w Vogla. Dlatego od jakiegoś czasu Konstancin w drodze na Wilanów stoi przed tymi światłami dobre 15, jak nie 20 min...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Korki, dojazdy
Wysłane przez: m_wisniewskim_wisniewski (---.axa-polska.pl)
Data: 07 pa¼ 2011 - 16:42:45

"Dalekie jaskółki' donoszą, że wykonany został zamienny projekt sygnalizacji świetlnej na skrzyżowanie Przyczółkowa ? Vogla i dziś albo jutro zostanie uruchomiony w adaptacji.

Trzeba:
a. sprawdzić czy coś się zmieniło
b. czy zmiana jest na lepsze (pamiętajmy, że w przypadku tego punktu, weekend i poniedziałek to nie są najlepsze dni do odniesienia)


Michał

ps Społeczeństwo obywatelskie działała !!! Piszmy, naciskajmy ... teraz na drogi rowerowe

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Korki, dojazdy
Wysłane przez: m_wisniewskim_wisniewski (---.axa-polska.pl)
Data: 13 pa¼ 2011 - 15:31:25

Wg mnie dziś o 8.40 korek przed Wilanowem w kierunku W-wy prawie nie istniał.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2


Akcja: ForaWÄ…tkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.