nareszcie ZGK się wykaże - nadciągają ŚNIEŻYCE i wiatr
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 14 lut 2012 - 22:19:26

[www.tvnmeteo.pl]

Jak dotąd ZGK śniegu spadło trochę, a mimo to nie wszystkie przystanki były oczyszczone jak nalezy.

Ciekawe jak w związku (z dotąd) prawie bezśnieżną zimą, Zakład rozliczy się z PODATNIKAMI, bo na utrzymanie odpowiedniego stanu dróg dostaje kasy nie mało?

Chodniki nieodśnieżone, co na to SM?
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 14 lut 2012 - 22:26:38

Jak pisałam wyżej, nadchodzą snieżyce.

Mimo niewielkich dotąd opadów, wiele chodników jest nie do pzrebrnięcie. Ludzie chodzą jezdnią, dlaczego SM nie zwraca uwagi właścicielom/ administratorom chodników przylegających do ich posesji?

Re: Chodniki nieodśnieżone, co na to SM?
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.centertel.pl)
Data: 15 lut 2012 - 09:34:57


mania
dlaczego SM nie zwraca uwagi właścicielom/ administratorom chodników przylegających do ich posesji?

Pewnie dlatego że drogi są nieprzejezdne, chodniki gminne i przystanki też nieodśnieżone, właściciele posesji mieszkają w Wa-wie i w d... mają śnieg itd i itp. smiling smiley
Na wsi obok Krauzego chodnik odśnieża Gmina to ciekawe czemu ja mam to robić sam >grinning smiley<
Dopóki Gmina niezapłaciła za ziemię przejętą na chodnik to niech zasuwa sama. sad smiley



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-15 09:37 przez Akizuka.

Re: nareszcie ZGK się wykaże - nadciągają ŚNIEŻYCE i wiatr
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 15 lut 2012 - 09:41:34

- żeby ktoś sobie nie wybił zębów na Twoim chodnikiem, bo później nie gminę ale Ciebie obciąży kosztami zamontowania sztucznej szczęki



No to ja też zmienię - myslałam ze chodnik jest Twój, a jeśli gmina nie zapłaciła, to UMiG będzie fundował nowe uzębienie



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-15 09:44 przez mania.

ZTM ostrzega komunikat z 15 lutego godz 8:00
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 15 lut 2012 - 10:58:24

Utrudnienia z powodu złych warunków atmosferycznych

Z powodu bardzo złych warunków atmosferycznych na trasach wszystkich linii tramwajowych i autobusowych występują utrudnienia w przejeździe, a pojazdy kursują z opóźnieniami


żródło: [ztm.waw.pl]

Re: nareszcie ZGK się wykaże - nadciągają ŚNIEŻYCE i wiatr
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (80.50.126.---)
Data: 15 lut 2012 - 11:44:48

710 pojawił się na przystanku 10 minut później niż przewiduje rozkład. Dojazd do metra wilanowska zajął 80 minut.

P.s.
Podjechał najnowszy solaris urbino 18. Ogrzewanie działało ok, ciepły guzik również.
Radnych lub włodarzy naszej gminy jak zwykle nie uświadczyłem ;-P

Re: nareszcie ZGK się wykaże - nadciągają ŚNIEŻYCE i wiatr
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 15 lut 2012 - 13:54:13


Mixiorek
710 pojawił się na przystanku 10 minut później niż przewiduje rozkład. Dojazd do metra wilanowska zajął 80 minut.

P.s.[...] Radnych lub włodarzy naszej gminy jak zwykle nie uświadczyłem ;-P

Hello, tu radny. Akurat dziś nie miałem się na szczęście po co wybierać do Warszawy. Przy obecnym podejściu gminy do inwestorów wkrótce jedynymi miejscami pracy w gminie poza lecznictwem będą UMiG i jego jednostki budżetowe oraz asfaciarnia. Wtedy pewnie będę znów jeździł do pracy do Warszawy linią 710. Inni pojadą samochodami i to tylko wydłuży czas dojazdu.

Za to jechała dziś jak co dzień do pracy w Warszawie linią 710 moja żona i potwierdza telefonicznie korek od samego Powsina. Ale to chyba już nie nasza gmina? Zarówno urząd, jak i mieszkańcy występowali na piśmie o zmianę regulacji swiateł w Powsinku oraz przy Vogla w Wilanowie do MZDW. Rezultatów póki co brak. Można co najwyżej powtórzyć pisma albo poprosić Guciaka o osobiste wsparcie, jeśli to coś da.

Jedynym skutecznym docelowym rozwiązaniem problemu dojazdu jest puszczenie komunikacji bezpośrednio do Metra Kabaty. Pan Andrzej Cieślawski powrócił w ubiegłym tygodniu do Rady Miejskiej ze znanym już projektem kolejki linowej. Koszt całkowity wraz z wykupem gruntów - w granicach 120 milionów złotych. Gmina nie zbuduje, ale może znajdzie się inwestor, któremu to się kalkuluje. Chodzi o wagoniki zawieszone nad ziemią za pomocą liny lub szyny podwieszone lub montowane na podporach. Wagoniki mają indywidualny napęd. Koncepcję opracował Zespół Pracowni Architektonicznej "Kształt". Inicjatorem opracowania był radny Jacek Tomaszewski. Linie napowietrzene mają wkrótce powstać m.in. na trasie Ząbki-Warszawa, a także w Opolu, Rzeszowie, Krakowie. Powodem wyboru tej koncepcji jest konieczność puszczenia trasy kolejki skrajem Lasu Kabackiego, gdzie ze względu na rezerwat ścisły wszelka ingerencja musi być możliwie jak najmniejsza.

Zamiast tego można też partycypować w wykupie gruntów pod Nowokabacką, z czym na piśmie zwróciły się do nas niedawno władze Wilanowa, uzasadniając, że to ulica dla nas, a nie dla nich. Sprytne, prawda?

Moim zdaniem kolejkę dojazdową trzeba wreszcie odbudować - jej rozbiórka w 1971 roku była największą stratą i głupotą w całej historii miasta. Jest to tylko kwestia odpowiedniej formy PPP oraz technologii i funduszy zewnętrznych.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-15 15:37 przez Tomasz Zymer.

Re: nareszcie ZGK się wykaże - nadciągają ŚNIEŻYCE i wiatr
Wysłane przez: HammerHammer (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 15 lut 2012 - 14:11:46


Tomasz Zymer
Przy obecnym podejściu gminy do inwestorów wkrótce jedynymi miejscami pracy w gminie poza lecznictwem będą UMiG i jego jednostki budżetowe oraz asfaciarnia.

Ja bym dorzucił banki smiling smiley Bo słyszałem, że kolejny ma się u nas pojawić smiling smiley

Ja tamrano nie odczułem żadnych korków, może dlatego, że dopiero zaczynało padać smiling smiley



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-15 14:14 przez Hammer.

Re: nareszcie ZGK się wykaże - nadciągają ŚNIEŻYCE i wiatr
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (80.50.126.---)
Data: 15 lut 2012 - 15:59:55


Tomasz Zymer
Zamiast tego można też partycypować w wykupie gruntów pod Nowokabacką, z czym na piśmie zwróciły się do nas niedawno władze Wilanowa, uzasadniając, że to ulica dla nas, a nie dla nich. Sprytne, prawda?

Bardzo, nieudolnie w każdym budżecie od 10 lat ta inwestycja znajduje się na liście do zrobienia. Oczywiście władze dzielnicy i miasta zapomniały, że Powsin czyli chyba najstarsza część Wilanowa leży administracyjnie w tej dzielnicy. Nowokabacka to chyba jedyne wyjście, tym bardziej, że zabudowa betonowa w miasteczku wilanów będzie postępować i za 10-15 lat przyczółkowa stanie się drugą puławską...

Re: nareszcie ZGK się wykaże - nadciągają ŚNIEŻYCE i wiatr
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (80.50.126.---)
Data: 15 lut 2012 - 16:01:45


Hammer
Ja tamrano nie odczułem żadnych korków, może dlatego, że dopiero zaczynało padać smiling smiley

Pytanie co to znaczy rano ;-) jeżeli było jeszcze ciemno to się nie liczy :-P
Według ZOM zaczęło padać około 4:20.

kolejka linowa do Kabat
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 15 lut 2012 - 18:31:14

tu: [www.nmfmk.pl] o kolejce, o której wspomina T.Zymer.

Cieszę się że p. Cieslawski sie za to wziął

Re: nareszcie ZGK się wykaże - nadciągają ŚNIEŻYCE i wiatr
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 15 lut 2012 - 20:02:14

a mój ślubny jechał do Wa-wy ok 7.00 PeKaEsem! 25 minut!!!!
Da się?
Da!

Ja jeździłam w południe autem w Piasecznie - czarne, posolone i odśnieżone nawet boczne drogi a w Konstancinie - biało, biało, zaspy i koleiny....

Może w Piasecznie mają więcej soli?
;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-15 20:02 przez jaga.

Re: nareszcie ZGK się wykaże - nadciągają ŚNIEŻYCE i wiatr
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 15 lut 2012 - 20:34:44

Ku pokrzepieniu serc /pamiętacie , pamiętamy /[www.youtube.com]

Re: nareszcie ZGK się wykaże - nadciągają ŚNIEŻYCE i wiatr
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 15 lut 2012 - 20:38:58

O 7 się dało. 8:30 już nie. Cała Warszawa to było jedno wielkie błoto pośniegowe po felgi. Zresztą po południu na trasie z Wilanowa widziałem jeden marny pług odgarniający przystanki i tyle.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Jeśli nie ma chodnika, to odśnieżasz fragment jezdni
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 16 lut 2012 - 16:01:10

e-prawnik informuje:

Przypominamy, że o chodniki położone wzdłuż nieruchomości musi zatroszczyć się jej właściciel. Chodzi o wszystkie podmioty władające nieruchomością, m.in. współwłaścicieli, użytkowników wieczystych czy dzierżawców.

Według prawa chodnikiem jest również wydzielona część drogi publicznej służąca dla ruchu pieszego położona bezpośrednio przy granicy nieruchomości.

Oznacza to, że odpowiadamy również za tę część drogi, która przylega do terenu wzdłuż posiadłości. Jeżeli między granicą podległego nam terenu, a ulicą jest np. pas trawy, to zadanie uprzątnięcia śniegu z ulicy należy już do gminy.

Właściciel nieruchomości nie odpowiada za stan chodnika także w przypadku, gdy jest na nim płatny parking. Wówczas obowiązek usuwania śniegu przechodzi na zarząd drogi, który pobiera opłaty za postój czy parkowanie samochodów w takim miejscu.


____________________________________
źródło: [e-prawnik.pl]

za sople tez może być mandat

Re: nareszcie ZGK się wykaże - nadciągają ŚNIEŻYCE i wiatr
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 16 lut 2012 - 16:50:34



(...)o chodniki położone wzdłuż nieruchomości musi zatroszczyć się jej właściciel.(...) Według prawa chodnikiem jest również wydzielona część drogi publicznej służąca dla ruchu pieszego położona bezpośrednio przy granicy nieruchomości. (...) Jeżeli między granicą podległego nam terenu, a ulicą jest np. pas trawy, to zadanie uprzątnięcia śniegu z ulicy należy już do gminy.
Właściciel nieruchomości nie odpowiada za stan chodnika także w przypadku, gdy jest na nim płatny parking.(...)

jezusmaria ... ten kawałek mój, a ten zaraz obok juz wojewódzki ? a może gminny ? a ten tu - to juz może powiatowy ?
wojewódzka 721 jest odsnieżona, ale pobocze 721 - nie do przebycia; gminne sięgacze zawalone tym, co wojewódzki pług zgarnął z wojewódzkiej drogi ...confused smiley

...aaaaa, i w sprawie nieprzejezdności drogi gminnej nie nalezy dzwonic do działu dróg gminnych w UMiGu, lecz do innego działu (... tu zakłócenia na linii), któremu dział dróg przekazał kompetencje utrzymania zimowego dróg ...eye popping smiley

...i pomyśleć, że są takie kraje, gdzie wyborcy nie mają pojęcia, do kogo należą poszczególne kawałki ich miejsca do życia - bo po to mają swój samorząd (tamci wyborcy), by każdy kawałek był zadbany (z ich podatków) smoking smiley

Re: nareszcie ZGK się wykaże - nadciągają ŚNIEŻYCE i wiatr
Wysłane przez: Obserwator2Obserwator2 (---.adsl.inetia.pl)
Data: 16 lut 2012 - 18:39:47

Z tym pasem zieleni pomiędzy ogrodzeniem posesji a ulicą to chyba coś nie jest tak. Nie zapomnę jak radni poprzednich kadencji tak to właśnie interpretowali i moim zdaniem źle interpretowali. Tu idzie o pas zielieni który należy do miasta.
Często mozna spotkać mimalny pasek zieleni pomiędzy ogrodzeniem a chodnikiem i to nie zwalnia właściciela posesji od sprzątania. Ale nic to, przez ostatnie kilka lat " pies z kulawą nogą " nie zwracał się do posesjonatów w formie prośby czy też groźby by uprzątali śnieg czy też inne zanieczyszczenia z chodników. Czasami się widziało ładnie posprzątany chodnik, ale były to nieliczne obrazki. Generalnie syf i mogiła a liczba tych którzy powinni o to dbać / Policja i Straż / to około 45 chłopa, tylko nikt nie może lub nie chce, lub nie potrafi ich pogonić. Burmistrz nie chce wiedzieć, że stan bezpieczeństwa i porządku to jego działka i że to on powinien zadaniować w tym wzgłędzie tak Straż jak Policję.
Do OLi. A po żeś się w sięgaczu znalazła. Tyle fajnych miejsc jest w Konstancinie. Buziaki.

Re: nareszcie ZGK się wykaże - nadciągają ŚNIEŻYCE i wiatr
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 17 lut 2012 - 12:02:33

Guciak wysłał mi sprostowanie odnośnie korków w Powsinku: od granicy gminy droga 724 jest w zarządzie prezydenta Warszawy, a za światła odpowiada inżynier ruchu, MZDW nie ma więc nic wspołnego z tymi skrzyżowaniami. Przepraszam za nieumyślne wprowadzenie w błąd. Pozostałe moje informacje były prawdziwe: gmina zwracała się do zarządcy drogi o regulację tych świateł.

Re: nareszcie ZGK się wykaże - nadciągają ŚNIEŻYCE i wiatr
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 17 lut 2012 - 16:09:30


Obserwator2
(...) A po co żeś się w sięgaczu znalazła. Tyle fajnych miejsc jest w Konstancinie.

kurcze, sama nie wiem i im bardziej się zastanawiam, tym bardziej nie wiem confused smiley Wolę nie pamiętać, że z wahania między Podkową a Kcinem wyszedł mi Kcin w sięgaczu coraz bardziej ufortyfikowanym śniegowo-błotnym ostrokołem sad smiley

Re: nareszcie ZGK się wykaże - nadciągają ŚNIEŻYCE i wiatr
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 17 lut 2012 - 18:05:17

cud ! przed chwilką jadę odśnieżoną Pułaskiego (pobocza nadal wołają o pomstę), zbliżam sie do sięgacza .... a tu - no cud po prostu, śnieg odgarnięty, wjazd/wyjazd wygodny (a rano wszyscyśmy buksowali kołami pod górkę) i nawet sam sięgacz (gminny jak najbardziej) odśnieżony ... Rodzina twierdzi, że na pługu stało "Konstancin Jeziorna", czyżby więc prośby me zostały wysłuchane ? Nie wykluczam, że to którys z sąsiadów dał zarobić lokalnemu przedsiębiorcy (jak w ub latach bywało często, oj, często), ale jeśli to zasługa p.Michała Polkowskiego z działu dróg gminnych - to WIEEEELKIE DZIĘKI ! thumbs up

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.