Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: 1234-->
Bieżąca strona: 1 z 4
Półki na książki.
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.jmdi.pl)
Data: 20 lut 2012 - 23:28:17

Witam sąsiadów. Zdecydowałam się na mały remont i przemeblowanie - głównie ze względu na ogromną ilość książek jaką mam w domu :/ Chciałabym stworzyć dla nich jakieś fajne miejsce - stojącą bibliotekę albo wiszące, jakieś wytrzymałe półki. Szukam w sklepach meblowych, ale wszędzie wytrzymałość wiszących półek to kilka, kilkanaście kg :/ Łażąc po internecie trafiłam natomiast na taką firmę Cellaio - produkującą podobno meble dla moli smiling smiley Wiem, że to meble tworzone na zamówienie - czy ktoś z Was zamawiał sobie może półki albo bibliotekę u nich? Będę wdzięczna za opinie lub inne prpozycje miejsc w których można zakupić wytrzymałe półki albo ładne biblioteki.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-20 23:28 przez Anka.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Półki na książki.
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 20 lut 2012 - 23:47:34

Sądzę, że zwykłe klejonki sosnowe z Leroy'a powinny spokojnie wytrzymać. Też "niestety" mam problem z książkami - półki z tych desek zdecydowanie zdają rezultat od ładnych paru lat.

Pozdrawiam smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Półki na książki.
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.jmdi.pl)
Data: 21 lut 2012 - 00:09:57

Może i nie uginają się ale poza walorami technicznymi interesują mnie też te estetyczne smiling smiley Chciałabym mieć w końcu w swoim domu ładną biblioteczkę. Całe życie moje książki są wszędzie utykane. Chcicałabyms tworzyć dla nich w końcu specjalne miejsce smiling smiley To musi być ładny mebel, ale właśnie i wytrzymały - żeby mi się po jakimś czasie półki nie powyginały pod ciężarem ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Półki na książki.
Wysłane przez: pionek AGORYpionek AGORY (---.159.28.132.static.crowley.pl)
Data: 21 lut 2012 - 08:08:40

to może taka inspiracja - mieszkanie Marii Janion ;)





Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-21 08:09 przez pionek AGORY.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Półki na książki.
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 21 lut 2012 - 09:55:36

Myślę że dostaniesz do wyboru, do koloru w IKEI . Są różne moduły - otwarte, oszklone. Nie sa bardzo drogie. Wejdź na stronkę IKEA i zobacz
m



tak to wygląda, marne zdjęcie bo telefonem. Ozdoba na górze, na szerszej szafce nie z IKEI - znaleziony fragment jakiegos mebla.
Książki sa ciężkie, a żadnego ugięcia nie widać

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Półki na książki.
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.jmdi.pl)
Data: 21 lut 2012 - 10:19:45

No taak wiem, że w Ikei są meble, aalee...ale czy te meble są naprawdę łądne? Wszyscy mają meble z Ikei :/ Bo są najtańsze. A ja chciałabym mieć ładną, oryginalną bibliotekę - taką z prawdziwego zdarzenia ;) A takie to chyba tylko na zamówienie się robi. Już napisałam do Cellaio, bo podobają mi się te ich proste formy i z tego co się dowiedziałam każdy ich mebel jest tworzony na zamówienie i wg innego projektu smiling smiley W tej swojej domowej czytelni chcę mieć też biurko, które obiecali "wpasować" mi w regał! smiling smiley Rewelacja smiling smiley Powstanie biblioteczka z jedną szerszą półką na blat smiling smiley Będzie oryginalnie i piękniee smiling smiley I już z tego pokoju wychodzić nie będę wcale smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Półki na książki.
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 21 lut 2012 - 13:18:05

jesli masz mozliwość zamówić indywidualnie, to chyba warto mieć cos niepowtarzalnego. Byle majster nie wsadził półek obudowy z płyty oklejonej czymścić co nawet dobrze udaje drewno.
Ja też się zapatrywałam sceptycznie:
"Meble z IKEA, też cos", ale chyba poszli po rozum do głowy, bo te nowe nie pzrypominają paskudnych regałów i meblościanek - jakis gzymsik, szybki w zamykanych biblioteczkach podzielone ramkami, nóżki i in. bjery...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Półki na książki.
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.centertel.pl)
Data: 21 lut 2012 - 15:21:32

Najlepiej zamówić ją indywidualnie. Wykonawca pojedzie do "Leroy" Tam z jednej płyty wiórowej wytną mu półeczki i boczne ścianki. Do tego dokupi śrubki i zamontuje. Koszt to cena materiału w markecie+200% koszty przewozu smiling smiley
Tańsza jest Ikea-tandeta tylko wtedy montaż własny.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Półki na książki.
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.jmdi.pl)
Data: 21 lut 2012 - 15:31:34

smiling smiley Ale mnie nie interesuje tandeta, ani półki-deski smiling smiley Chce miec ładną biblioteczkę. Mebel będacy częścią wnętrza - super miejsce dla swojego księgozbioru. Przestańcie więc pisać o Ikei i przycinanej płycie zamontowanej do ściany na śrubki. Nie interesują mnie rozwiązania dobre do akademika. Chciałabym mieć elegancką biblioteczkę domowąąąą grinning smiley Jesli znacie jakiegoś wykonawcę eleganckich regałów na książki to dajcie znać ;) Narazie napisałam do tego Cellaio i zobaczę - narazie jestem zadowolona, bo okazało się że w tym samym klimacie mogę mieć też biureczko. dzięki temu będzie spójnie wyglądające wnętrze, wyglądające i będące przemyślanym, a nie powsadzane najtańsze regaliki z Ikei czy półki przykręcone śrubkami do ściany :/ smiling smiley) Dajcie spokój smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Półki na książki.
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 21 lut 2012 - 15:43:22

Dobrze, Anko, wszyscy już zauważyli nazwę lokalnego producenta mebli na zamówienie. smiling smiley



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Półki na książki.
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.jmdi.pl)
Data: 21 lut 2012 - 15:51:05

:/ hmmm Jakby mi zależało na reklamowaniu kogoś to bym nie pytała o tą i inne znane Wam tego typu firmy. Myślałam, że jak każdy napisze o swoich doświadczeniach i firmach, z którymi współpracował wykańczając swoje mieszkanie to może trafię na coś co by mi odpowiadało. A tu wszyscy mają meble tylko z IKEI? :/ Nie ma już innych firm produkujących na zamówienie bądź sprzedających inne, nieco lepszej jakości meble :/ Jeśli nikt tu nie zna innych firm i wykonawców to ok - jak dla mnie to możecie skasować ten post. Wyceniam i szukam dalej ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Półki na książki.
Wysłane przez: gosia1gosia1 (---.adsl.inetia.pl)
Data: 21 lut 2012 - 18:09:46


Bartek
Dobrze, Anko, wszyscy już zauważyli nazwę lokalnego producenta mebli na zamówienie. smiling smiley


uff, to nie tylko ja to zauważyłam :-) uff, nie mam manii prześladowczej hot smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Półki na książki.
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 21 lut 2012 - 18:32:51

rozwiązanie alternatywne: z każdym remontem pozbywam się książek, do których nie zaglądałam (bodaj na sekundę) od ostatniego remontu smoking smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Półki na książki.
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.jmdi.pl)
Data: 21 lut 2012 - 18:59:12

O nie Ola, to rozwiązanie nie wchodzi raczej w grę smiling smiley Jestem do nich przywiązana :/ smiling smiley Stąd chęć stworzenia dla nich jakiegoś specjalnego miejsca smiling smiley Mebli z Ikei i desek z Leroy nie uważam za nic oryginalnego ale z tego co widzę to uchodzi tu za niezłe dziwactwo :/ smiling smiley Wszyscy mają chyba wszystko z Ikei :/ Co za inwencja i pomysłowość smiling smiley Szukam więc sobie dalej. I znalazłam np coś takiego co też mi sie całkiem podoba [www.dller.pl] ale potrzeba mi większej ilości półek :/

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Półki na książki.
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 21 lut 2012 - 19:09:44


Anka
Witam sąsiadów. Zdecydowałam się na mały remont i przemeblowanie - głównie ze względu na ogromną ilość książek jaką mam w domu :/ Chciałabym stworzyć dla nich jakieś fajne miejsce - stojącą bibliotekę albo wiszące, jakieś wytrzymałe półki. Szukam w sklepach meblowych, ale wszędzie wytrzymałość wiszących półek to kilka, kilkanaście kg :/ Łażąc po internecie trafiłam natomiast na taką firmę Cellaio - produkującą podobno meble dla moli smiling smiley Wiem, że to meble tworzone na zamówienie - czy ktoś z Was zamawiał sobie może półki albo bibliotekę u nich? Będę wdzięczna za opinie lub inne prpozycje miejsc w których można zakupić wytrzymałe półki albo ładne biblioteki.

Człowiek chce pomóc, a potem dostaje za to, że zbyt mało oryginalny. Zerknij proszę na swój wpis, a szczególnie na wytłuszczoną część. Pozdrawiam >grinning smiley<

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Półki na książki.
Wysłane przez: KasandraKasandra (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 21 lut 2012 - 19:20:52

A może ktoś poradzi mi gdzie można zamówic szafkę na balkon? Byłabym wdzięczna.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Półki na książki.
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.jmdi.pl)
Data: 21 lut 2012 - 19:30:57

AK - wytrzymałe nie musi oznaczać grubej dechy z Leroy prawda ? :/ Naiwnie myślałam, że różni ludzie mają różne meble z róznych firm.
Kasandra- nie pytaj tu bo chyba nie ma sensu - zaraz sie dowiesz ze jest IKEA i tyle :/ smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Półki na książki.
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 21 lut 2012 - 19:48:17

A skąd wiesz, że grube?

Kasandro, Anka ma rację - teraz boję się cokolwiek zaproponować.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Półki na książki.
Wysłane przez: gosia1gosia1 (---.adsl.inetia.pl)
Data: 21 lut 2012 - 20:34:16

Anka- zarejestrowałaś się wczoraj, rzucasz temat - problem, potem sama go sobie rozwiązujesz podając nazwy firm, jesteś mało miła dla tych, którzy chcą Ci pomóc - nie pomyliłaś tego forum z jakimś innym ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Półki na książki.
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.jmdi.pl)
Data: 21 lut 2012 - 20:47:18

to że zarejestrowałam się wczoraj to coś złego?
rzuciłam temat-problem - chyba do tego jest forum?
nie rozwiązuje go sobie sama tylko próbuje rozmawiać pokazując mniej wiecej o co mi chodzi zdając sobie powoli sprawę, że znajomość tematu przez moich rozmówców kończy się na Ikei i Leroy niestety :/
kiedy byłam mało miła?
jakie inne forum polecasz?

ps. Ja nie odpisywałabym na temat, na który nie mam niczego ciekawego do powiedzenia po prostu :/

Z mojego punktu widzenia wygląda to tak, że zadałam konkretne pytanie - o oryginalne, wytrzymałe meble na książki.
Po tym jak zdałam sobie sprawę, że żadnej nazwy firmy zajmującej się tym tematem tutaj nie zobaczę powiedziałam tylko, żeby niektórzy spróbowali bardziej otworzyć się na świat - bo poza sklepem Ikea i Leroy to chyba są jeszcze jakieś inne...
Jak ktoś nie ma ochoty na rozmowę na temat bibliotek, nie ma na ten temat nic ciekawego do powiedzenia bo nie zna takich firm to niech po prostu nicnie pisze w tym wątku
zamiast kręcić jakąś dziwną awanturkę nie wiadomo z jakiego powodu smiling smiley
paranoja jakaś smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: 1234-->
Bieżąca strona: 1 z 4


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.