Forum Konstancina
Witaj! » Zaloguj » Utwórz nowy profil » Szukaj
GŁOSOWANIE KORESPONDENCYJNE, PRZEZ PEŁNOMOCNIKA, OSOBY NIEWIDOME
07 wrz 2011 - 22:51:05
Kto może mieć pełnomocnika? Jak zagłosować przez pełnomocnika?

Kto może głosować korespondencyjnie i jak to zrobić?


- na te pytania znajdą Państwo odpowiedź na str. [e-prawnik.pl]

Za pośrednictwem tej stronki mozna pobrać potrzebne formularze:

1. do sporządzenia aktu pełnomocnictwa

2. do zgłoszenia zamiaru głosowania korespondencyjnego


UWAGA! - Ważne terminy:

Głosowanie przez pełnomocnika

Po wybraniu osoby, która ma zagłosować w naszym imieniu, trzeba zgłosić chęć głosownia przez pełnomocnika w gminie, w której jesteśmy wpisani do rejestru wyborców. Musimy pamiętać, że wniosek trzeba złożyć najpóźniej 10 dni przed dniem wyborów, czyli do 29 września.

Głosowanie korespondencyjne:

do 18 września? zgłaszanie wójtowi (burmistrzowi, prezydentowi miasta) przez wyborców niepełnosprawnych zamiaru głosowania korespondencyjnego w kraju, w tym przy pomocy nakładek na karty do głosowania sporządzonych w alfabecie Braille?a;
Możemy to zrobić ustnie, pisemnie, telefaksem lub w formie elektronicznej.

Głosowanie w wybranym przez siebie obwodzie głosowania

Do dnia 25 września 2011 r. ? składanie wniosków przez wyborców niepełnosprawnych o dopisanie ich do spisu w wybranym przez siebie obwodzie głosowania na obszarze gminy właściwej ze względu na miejsce stałego zamieszkania;


Samodzielne głosowanie osób niewidomych

do 25 września 2011 r. - wyborca niepełnosprawny może zgłosić zamiar głosowania w lokalu wyborczym przy użyciu nakładek na karty do głosowania sporządzonych w alfabecie Braille?a. Zgłoszenia można dokonać ustnie, pisemnie, telefaksem lub w formie elektronicznej. W zgłoszeniu wyborca obowiązany jest wskazać właściwy dla niego obwód głosowania.
(wiad. ze str [www.gazetacodzienna.pl] ) oraz kalendarza wyborczego opublikowanego na str PKWZmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-08 21:52 przez mania.
Re: GŁOSOWANIE KORESPONDENCYJNE lub PRZEZ PEŁNOMOCNIKA
08 wrz 2011 - 06:33:37
Niestety w na Konstancin-Jeziorna bip nie znalazłam informacji n/t ważnego nowum w głosowaniu - możliwość osobistego głosowania osób niewidomych. Trzeba zgłosić taką opcję do UMiGu, niestety nie zapamiętałam do kiedy (wiadomość z tv). Osoby niewidzące otrzymają specjalną nakładkę na listy kandydatów (pisane w języku braille a) umożliwiające osobiste zagłosowanie.

Jeszcze jedno spostrzeżenie dot. bip Kcina - w zakładce wybory różne wyniki wyborów - ale układ jak groch z kapustą - bez chronologii, pomieszane lata a do tego sprawozdania z budżetu czy inne informacje urzędowe.
Re: GŁOSOWANIE KORESPONDENCYJNE, PRZEZ PEŁNOMOCNIKA, OSOBY NIEWIDOME
08 wrz 2011 - 10:27:21
Dziękuję, już dodałam informację o bezposrednim głosowaniu osób niewidomych
Straszny galimatias z terminami
08 wrz 2011 - 21:58:35
Wczoraj podałam kilka terminów na podstawie informacji podanych w prasie. A jak wiemy - prasa nie zawsze pisze prawdę. Dzisiaj zajrzałam na str PKW (teraz wiem że od tego powinnam zacząć) a tam zupełnie inne daty. Poprawiłam w perwszej wiadomości. Teraz powinno być OK!
Przepraszam
m
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Dostępni użytkownicy
Goście: 62
Najwięcej uzytkowników: 20 19 sty 2013
Najwięcej gości: 1644 04 wrz 2017