Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2
AMFITEATR
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 24 mar 2012 - 22:38:36

był kiedyś, na starym forum wątek o amfiteatrze - jego wzlotach i upadkach, własnie przeczytałam na stronce gminnej, że 7 marca Burmistrz odbył spotkanie z p. Kiełczykowskim (firma Fartex) temat: naprawa gwarancyjna w amfiteatrze i roszczenia firmy względem gminy Konstancin-Jeziorna dot. amfiteatru.

Czy ktoś wie o jakie roszczenia chodzi?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: AMFITEATR
Wysłane przez: HammerHammer (---.opera-mini.net)
Data: 25 mar 2012 - 09:51:38

inwestycja nie zostala odebrana w terminie, wiec gmina zatrzymala sobie kaucje gwarancyjna.

Kielczykowski twierdzi, ze opoznilo sie przez gmine i chce zwrotu 0,5 mln.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: AMFITEATR
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 25 mar 2012 - 11:52:39

A czym Kiełczykowski "podpiera" swoje twierdzenia ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: AMFITEATR
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.centertel.pl)
Data: 25 mar 2012 - 12:19:19

Pan burmistrz Jańczuk przedstawił to nieco inaczej. Firma Fartex przyjęła listę napraw i poprawek gwarancyjnych i je wykonała. Natomiast nie przyjęła zarzutu, że zawilgocenie drewna na otoku muszli w wyniku braku właściwych obróbek blacharskich jest winą wykonawcy. Tych obróbek nie było w projekcie obiektu. Gmina przyjęła projekt i go zatwierdziła. Burmistrz twierdzi, że od tego momentu gmina nie ma już możliwości dochodzić odszkodowań za straty wynikłe z błędów projektowych, ponieważ tak właśnie zredagowana była umowa z projektantem. Dlatego własnie firma Fartex domaga się wypłaty kaucji. Wynika z tego, że winę za zły stan obiektu ponoszą urzędnicy gminni, którzy przyjęli i zatwierdzili wadliwy projekt, a także poprzedni burmistrz, który podpisał źle zredagowaną umowę nie pozwalającą efektywnie dochodzić odszkodowań w przypadku ewidentnego błędu w sztuce projektanckiej (choć zdaje się, że burmistrz nie wyklucza wytoczenia sprawy przeciwko projektantowi). Z dyskusji z burmistrzem wynikło, że takich umów bez właściwej gwarancji jakości jest więcej.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-25 12:21 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: AMFITEATR
Wysłane przez: Hesia-MelaHesia-Mela (---.adsl.inetia.pl)
Data: 25 mar 2012 - 19:58:28

Amfiteatr stoi w Parku Zdrojowym już parę lat, dyskusję nad jego złym stanem toczą i władze gminy i mieszkańcy.

Wydaje mi się, że najwyższa pora, żeby coś z tym zrobić. Drewno szarzeje i sinieje, a za chwilę zacznie próchniećgrinning smiley

Zastanawia mnie, kiedy wreszcie ktoś ruszy głową i rozpocznie konserwację. Nie ma znaczenia, czy to rodzime drewno - wtedy trzeba potraktować preparatem do ochrony drewna - jest ich mnóstwo.

... jeśli to drewno egzotyczne, to też stosuje się zabezpieczenia - specjalny olej, który w naszym klimacie przywraca urodę i zabezpiecza przed wodą.

Oczywiście są to preparaty nie zmieniające koloru drewna, co jak sądzę jest wymogiem projektanta.

Przecież w UMiGu są profesjonaliści: architekci, specjaliści od inwestycji, odpowiedzialni za mienie komunalne, remonty ... a i władze wiedzą, że z drewnem jest źle.

Okres gwarancyjny, jak sądzę się już skończył, więc na co wszyscy czekają ......

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: AMFITEATR
Wysłane przez: TommyTommy (---.free.aero2.net.pl)
Data: 27 mar 2012 - 06:54:23

W zasadzie poprzez pospolite ruszenie ktoś mógłby zasponsorować, zebrać "cegiełki" itp., ale nikt chyba nie będzie do tego skłonny, bo w amfiteatrze nic się nie dzieje. Jeśli przeliczyć koszt budowy na godzinę występu artystycznego, to wyjdzie drożej niż Sopot!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: AMFITEATR
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 27 mar 2012 - 08:12:18


Hesia-Mela
(...)Przecież w UMiGu są profesjonaliści (...)

oooo, naprawdę ?! a po czym poznać to nasycenie UMiGu profesjonalizmem ? poza listą płac, oczywiście smoking smiley



poprzez pospolite ruszenie ktoś mógłby zasponsorować, zebrać "cegiełki" itp(...)

jestem za, ale co potem ? kolejne cegiełki na ochronę przed czynnikami atmosferycznymi i chuligańskimi ? to po cholerę nam UMiG, samorząd i ci wszyscy "profesjonaliści" ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: AMFITEATR
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 27 kwi 2012 - 21:26:15


Hesia-Mela
Amfiteatr stoi w Parku Zdrojowym już parę lat, dyskusję nad jego złym stanem toczą i władze gminy i mieszkańcy.

Wydaje mi się, że najwyższa pora, żeby coś z tym zrobić. Drewno szarzeje i sinieje, a za chwilę zacznie próchnieć

Zastanawia mnie, kiedy wreszcie ktoś ruszy głową i rozpocznie konserwację. Nie ma znaczenia, czy to rodzime drewno - wtedy trzeba potraktować preparatem do ochrony drewna - jest ich mnóstwo.

W wyniku ruszania głową Rada Miejska uchwaliła kwote 70000,00zł na remont świeżutkiego amfiteatru. P.M.Skowroński nie brał udziału w głosowaniu nad przyznaniem środków na ten cel , ponieważ przyszedł na sesję o godz. 17:00. A wyszedł przed jej zakończeniem.
Żeby było sprawiedliwie- nie on jeden się spóźnił i wyszedł przed czasem.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: AMFITEATR
Wysłane przez: TaraTara (---.knc.pl)
Data: 19 maj 2012 - 17:14:14

Tyle niegospodarności i pieniędzy wyrzuconych w błoto powstało za rządów Skowrońskiego.
Teraz jako radny powinien bić się w pierś i przepraszać za swoje beznadziejne pomysły i wybory niektórych inwestycji w gminie. Jak to się stało, że on taki prawy i sprawiedliwy doprowadził budżet gminy na skraj bankructwa.
Oj tylko współczuć obecnemu Burmistrzowi.Ktoś powinien odpowiedzić za tę niegospodarność. Na pewno pracują jeszcze urzędnicy odpowiedzialni za tę inwestycję.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: AMFITEATR
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 21 maj 2012 - 01:26:59

Po raz kolejny porazka amfiteatrowa.
I niech się p. dyr. KDK nie obraża , ludzie po prostu widzą tę żenade post - komunistyczną !

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: AMFITEATR
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 21 maj 2012 - 09:55:36


Po raz kolejny porazka amfiteatrowa.

Ale o co chodzi - czy o wczorajszą inaugurację sezonu? Słyszałam z oddali, ale nie widziałam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: AMFITEATR
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 21 maj 2012 - 10:13:50

Nic nowego, amfiteatr przewidziany jest na kameralne imprezy, nie na koncerty. Miejsca siedzące to jakieś 1/5 wczorajszego zapotrzebowania, reszta stała dookoła. Ale to akurat tak jest ZAWSZE, chyba, że gra faktycznie jakaś niszowa ekipa.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: AMFITEATR
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 21 maj 2012 - 11:01:09


Bartek
Nic nowego, amfiteatr przewidziany jest na kameralne imprezy, nie na koncerty. Miejsca siedzące to jakieś 1/5 wczorajszego zapotrzebowania, reszta stała dookoła. Ale to akurat tak jest ZAWSZE, chyba, że gra faktycznie jakaś niszowa ekipa.

No to po co wydawać kasę na występy, których nie można obejrzeć bez włażenia na drzewa lub podskakiwania i na dodatek z ilością decybeli przekraczającą dopuszczaną w strefie A uzdrowiska? Ja słyszałam w domu (okna były otwarte) ok 1,5 km od Amfi.

Niechby były kameralne występy, tylko (tu sprofanuję) bez operowego repertuaru nagłosnionego na pół Kcina, bo czasem aż zęby bolą.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: AMFITEATR
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 21 maj 2012 - 11:13:05

pomijając kwestię bezsensowne konstrukcji tegoż obiektu...na wczorajszym koncercie (krótko byłem bo posłuchać to sobie mogę w domu..a na YT nawet mogę artystę zobaczyć ;)) nie widziałem żadnego loga sponsora tego wydarzenia...czyżby jednak finansowane były igrzyska dla ludu za ich kasę ku chwale rządzących? ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: AMFITEATR
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 21 maj 2012 - 11:34:55



Ale o co chodzi - czy o wczorajszą inaugurację sezonu? Słyszałam z oddali, ale nie widziałam

Tak , o wczorajszą inaugurację. Występował rockman , człowiek po przejściach (narkotyki , alkohol) poeta , dla mnie osobiście ktoś kto opowiada czasem totalne głupoty.
A tu pompa z przemowami na okoliczność , garnitury i krawaty. A ludzie się kłębią w poszukiwaniu jakiegoś choćby skrawka miejsca z którego można nie tylko usłyszeć ale i zobaczyć występ M.Maleńczuka.

Całe mnóstwo ludzi poszło do domu nie godząc sie na odsłuchiwanie bez wizji. A pamiętacie jak był ostro krytykowany były burmistrz za organizowanie takich quasi ogólnodostepnych ,a przy tym drogich koncertów ? Jak widać ta krytyka nikogo , niczego nie nauczyła.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: AMFITEATR
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 21 maj 2012 - 11:45:21

Ta pompa, to była głównie z okazji inauguracji Letniego Sezonu Muzycznego KDK, tak na marginesie. Do powiedzenia ma Maleńczuk rzeczy różne, ale za to jak śpiewa grinning smiley



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: AMFITEATR
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 21 maj 2012 - 12:34:27


mania
(...) Słyszałam z oddali (...)

ja słyszałam z jeszcze większej oddali (okolice Domu Aktora) - łomot i dudnienie, to znakomita wizytówka "kurortu" (to dla ucha, a dla oka - znajomy od lat syf). Fuj.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: AMFITEATR
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 21 maj 2012 - 12:55:56

e tam, Maleńczuk spoko, gorzej z ariami operowymi wśród krzaków.
O, sorry wsród niedobitków drzew w wyliniałym parku bez krzewów (i słowików tyż)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: AMFITEATR
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 21 maj 2012 - 13:00:25



A pamiętacie jak był ostro krytykowany były burmistrz za organizowanie takich quasi ogólnodostepnych ,a przy tym drogich koncertów ? Jak widać ta krytyka nikogo , niczego nie nauczyła
no właśnie...koncerty miały być, pod warunkiem, że ktoś je zasponsoruje...no chyba, że artysta Maleńczuk wystąpił gratis? ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: AMFITEATR
Wysłane przez: Obserwator2Obserwator2 (---.adsl.inetia.pl)
Data: 21 maj 2012 - 18:05:19

Absolutnie Bartek ma rację i należy walczyć by tylko takie imprezy tam się odbywały.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.