Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...4567891011121314...->|-->
Bieżąca strona: 9 z 20
Re: Miasto ubrane w reklamy - jest uchwała RM dot. wieszania ogłoszeń zob s.2
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 13 sty 2013 - 22:44:22


spoko
Z tego co mówi Pan Radny Zymer, na lutowej sesji będzie zmieniana część uchwały dotycząca reklam.

Drobna korekta - p. burmistrz Jańczuk powiedział, że nie zdąży przedstawić radnym projektu nowelizacji tej uchwały przed sesją styczniową. Czy zdąży na sesję na przełomie lutego i marca - zapytam pana burmistrza przy najbliższej okazji i będę z grupą innych radnych dążył do tego, aby ta nowelizacja weszła jak najszybciej.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Miasto ubrane w reklamy - jest uchwała RM dot. wieszania ogłoszeń zob s.2
Wysłane przez: daramisdaramis (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 16 sty 2013 - 15:18:03

[wiadomosci.onet.pl]

w temacie

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Miasto ubrane w reklamy - jest uchwała RM dot. wieszania ogłoszeń zob s.2
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 16 sty 2013 - 19:33:05

ciekawa wypowiedź na forum pod artykułem wskazanym przez Daramisa

prlbis.

Pojeździj trochę po świecie... Wszelkim usługom na poziomie (zegarmistrz, dentysta, krawiec, lutnik, mała drukarnia, biuro podróży itd. itp.) wszędzie poza Polską wystarczy mosiężna (wypucowana do blasku) tabliczka rozmiaru A-5 na bramie. A firmy mają po 50-70-100 lat... Firmy w Polsce - im bardziej firma-krzak, tym większy i bardziej krzykliwy banner. Taka kolorowy, odpustowy balonik. smiling smiley Prawdziwy fachowiec w sumie nie potrzebuje reklamy wcale, ludzie i tak przyjdą. Ale żeby o tym wiedzieć, trzeba A) być fachowcem, cool smiley mieć więcej doświadczenia na rynku niż rok-dwa. Reklamujcie się dalej metodą wiejskiego odpustu... przynajmniej ludzie od reklamy wizualnej zarobią, ja im źle nie życzę. smiling smiley))

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Miasto ubrane w reklamy - jest uchwała RM dot. wieszania ogłoszeń zob s.2
Wysłane przez: daramisdaramis (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 16 sty 2013 - 22:04:00


mania

Pojeździj trochę po świecie... Wszelkim usługom na poziomie (zegarmistrz, dentysta, krawiec, lutnik, mała drukarnia, biuro podróży itd. itp.) wszędzie poza Polską wystarczy mosiężna (wypucowana do blasku) tabliczka rozmiaru A-5 na bramie. A firmy mają po 50-70-100 lat... Firmy w Polsce - im bardziej firma-krzak, tym większy i bardziej krzykliwy banner.

Też zwróciłem uwagę na ten post, ale wyciągnąłem przeciwne wnioski z opisanej sytuacji. "Na świecie" a precyzyjnie mówiąc w krajach które mają historyczną ciągłość gospodarki firmy mogą mieć po 50-70-100 lat. Nasz kraj wyzwolił się z najbardziej sprawiedliwego systemu społeczno-gospodarczego dwadzieścia lat temu. Z tego powodu nie ma u nas przedsiębiorstw z takim stażem, wszystkie są młode lub bardzo młode. Przykłady przejęcia przez dzieci firmy zbudowanej przez rodziców zdarzają się na razie niezwykle rzadko. Nowe firmy muszą zaznaczyć, że istnieją, inaczej nikt ich nawet nie zauważy.

Druga sprawa to wygląd i funkcjonowanie miasta po takiej rewolucji. W Krakowie handel i usługi mieściły się do tej pory nie tylko na parterze w pomieszczeniach od ulicy, ale także na piętrze, w piwnicy oraz w lokalach w głębi budynku. Poza pierwszą kategorią wszystkie pozostałe bez reklam wizualnych widocznych z ulicy będą miały wielkie problemy. Według mnie zaczną pustoszeć bardzo szybko.

W naszym mieście problemy są bardzo podobne - różni nas tylko skala.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Miasto ubrane w reklamy - jest uchwała RM dot. wieszania ogłoszeń zob s.2
Wysłane przez: szeptuśszeptuś (---.adsl.inetia.pl)
Data: 16 sty 2013 - 23:28:34

U nas w K-J to chyba już tabliczki nawet formatu A5 mieć nie można na płocie.

mania
Prawdziwy fachowiec w sumie nie potrzebuje reklamy wcale, ludzie i tak przyjdą. Ale żeby o tym wiedzieć, trzeba A) być fachowcem, mieć więcej doświadczenia na rynku niż rok-dwa.
A to już "mistrzostwo". Zaraz po założeniu firmy będą o mnie wiedzieć bez reklamy.??? A fachowcem to jestem zapewne od urodzenia, hmm. ZUS, księgowa, inne wydatki związane z działalnością gospodarczą są w Polsce dużymi kosztami. Dlatego jest jak jest z takimi formami reklamy jakie widzimy. Od dawna widzimy. Ludzie chcą się jakoś "przebić". Jesteśmy krajem rozwijającym się, może kiedyś wystarczy mała tabliczka. Ale jeszcze nie dziś. Daramis dobrze to opisał.
A jaki mamy przykład z "góry"? Co wybory wielkie bilboardy a na nich gęby polityków.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-16 23:30 przez szeptuś.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Miasto ubrane w reklamy - jest uchwała RM dot. wieszania ogłoszeń zob s.2
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 17 sty 2013 - 09:32:51



Co wybory wielkie bilboardy a na nich gęby polityków
i w najbliższych pewnie nie będzie inaczej...i jakoś kobieca intuicja mi podpowiada, że nawet bez należytego poszanowania lokalnego prawa....

skoro życie zweryfikowało, że słuszna intencja została wdrożona w sposób powodujący nadmierne emocje i często krzywdzący dla lokalnych przedsiębiorców to trzeba szybko wypracować kompromis a nie...brnąć w kolejne spory w imię litery prawa...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Miasto ubrane w reklamy - jest uchwała RM dot. wieszania ogłoszeń zob s.2
Wysłane przez: vakossvakoss (---.dynamic.chello.pl)
Data: 17 sty 2013 - 09:55:15


Artek_Bartek


Co wybory wielkie bilboardy a na nich gęby polityków
i w najbliższych pewnie nie będzie inaczej...i jakoś kobieca intuicja mi podpowiada, że nawet bez należytego poszanowania lokalnego prawa....

skoro życie zweryfikowało, że słuszna intencja została wdrożona w sposób powodujący nadmierne emocje i często krzywdzący dla lokalnych przedsiębiorców to trzeba szybko wypracować kompromis a nie...brnąć w kolejne spory w imię litery prawa...


zmieniają nie ze względu na przedsiębiorców a ze względu na swoje sprawy .. wybory się zbliżają .. więec muszą się jakoś reklamować i oraz pokazać się jako dobry reprezentant ... co wybory w mieście wisi tego szajsu tyle że mdłości człowiek dostaje patrząc na każdy słup czy latarnie..



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-17 18:17 przez szymciak.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Miasto ubrane w reklamy - jest uchwała RM dot. wieszania ogłoszeń zob s.2
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 17 sty 2013 - 12:42:44

Szymciak - trochę przesadziłeś. Nowelizację statutu uzdrowiska (bo o tę właśnie "uchwałę o reklamach" chodzi - popiera w tej chwili "głośno" troje radnych: ja, Iza Skonecka i Boguś Komosa - inni może dołączą. Żadna z tych osób w ostatnich wyborach nie reklamowała się na słupach czy bilboardach. Ja roznosiłem wyłącznie ulotki z moim programem, formatu A5, bezpośrednio do skrzynek pocztowych, podobnie moi koledzy. Na wielkich banerach i na latarniach reklamują się kandydaci na burmistrza, czasem - do sejmiku wojewódzkiego. Radni miejscy z reguły nie mają ani takich ambicji, ani funduszy. Zresztą jeśli chodzi o wydatki na "kampanię", to ja na swoją wydałem ok. 300 zł, a resztę ryczałtowej sumy wpłacanej do komitetu partyjnego (kilkaset złotych) zabrała mi partia, z której listy kandydowałem, na swoje cele.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Miasto ubrane w reklamy - jest uchwała RM dot. wieszania ogłoszeń zob s.2
Wysłane przez: vakossvakoss (---.dynamic.chello.pl)
Data: 17 sty 2013 - 18:21:36

widzisz sam przyznajesz że musiałeś się w pewien sposób reklamować..
co by nie było.. miasto usiane jest ulotkami i ogłoszeniami wyborczymi.. tak samo jak politycy zarówno radni, burmistrzowie, posłowie itd. muszą się "reklamować" tak samo i przedsiębiorcy w naszym mieście... cieszę się że ktoś jednak zmienił zdanie że może ustawa jest do bani.. ciekawe tylko co się zmieni i czy zmiany zostaną przyjęte..



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-17 18:22 przez szymciak.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Miasto ubrane w reklamy - jest uchwała RM dot. wieszania ogłoszeń zob s.2
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 17 sty 2013 - 20:22:41

Według informacji podanych podczas dzisiejszego posiedzenia Komisji Ładu nowelizacja Statutu Uzdrowiska w części dotyczącej reklam jest przygotowywana na następną sesję (która prawdopodobnie odbędzie się na początku marca).

Opcje: OdpowiedzCytuj
Biorą się za WIELKICH
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 19 sty 2013 - 19:27:30

Był na wysokości PSE wielgaśny billboard i nie ma. Wichury nie było, pioruny nie strzelały. Widocznie SM przemówiła do sumienia lub kieszeni.

Nie pamiętam co sie tam reklamowało, bo nie czytam.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Biorą się za WIELKICH
Wysłane przez: HammerHammer (---.opera-mini.net)
Data: 19 sty 2013 - 19:39:08

przyjechal dzwig i sprzatnal.

Chyba jakis deweloper sie reklamowal.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Miasto ubrane w reklamy - jest uchwała RM dot. wieszania ogłoszeń zob s.2
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.ip.netia.com.pl)
Data: 21 sty 2013 - 20:51:54

W kwestii reklam i rezygnacji z restrykcyjnego ścigania lokalnych przedsiębiorców - władza zorientowała się, że gnębienie lokalnych firm nie przynosi jej popularności, jak również, być może, powoduje zmniejszenie wpływów do budżetu gminy. Wielu lokalnych przedsiębiorców uległo presji Straży Miejskiej i zdjęło informacje na temat swoich firm. I już widać efekty- mnożące się ogłoszenia typu: "lokal do wynajęcia", "wynajmę lub sprzedam" itp.
Myślę, że jest to grupa kilkuset przedsiębiorców, którzy wraz z rodzinami, znajomymi i znajomymi znajomych stanowią pokaźną grupę wyborców, którzy w poprzednich wyborach uwierzyli w hasło: " Wspólnie osiągniemy więcej", ale w przyszłych wyborach mogą powiedzieć: "Temu Panu już dziękujemy".
W przypadku np. Skolimowa, którego jestem mieszkańcem, realizacja obietnic wyborczych jest niemal zerowa, w związku z czym proponuję na następne wybory slogan: "Nikt wam tyle nie da, ile ja obiecam ".

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Miasto ubrane w reklamy - jest uchwała RM dot. wieszania ogłoszeń zob s.2
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 22 sty 2013 - 11:03:11



proponuję na następne wybory slogan: "Nikt wam tyle nie da, ile ja obiecam ".
to akurat może być slogan każdych wyborów ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Reklamy na St. Papierni - Odpowiedź konserwatora zabytków
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 28 sty 2013 - 14:38:58


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Reklamy na St. Papierni - Odpowiedź konserwatora zabytków
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 28 sty 2013 - 20:56:18

Rozumiem, że teraz czekamy na ich zdjęcie grinning smiley No to teraz możemy zobaczyć skuteczność gminy - to już nie jakiś tam warsztacik ...grinning smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Miasto ubrane w reklamy - jest uchwała RM dot. wieszania ogłoszeń zob s.2
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 28 sty 2013 - 21:50:24

Jak pisałem wyżej, burmistrz potwierdza, że rozwiązanie sprawy zakazu wieszania szyldów firm na ich własnych parkanach ma być przygotowane na następną sesję, choć przy rozmowie po sesji 24 stycznia nie było już jasne, czy ta "następna" sesja to ta zapowiadana na 7 marca, czy też - następna po tej następnej.

Mamy jednak nowe elementy w sprawie. Burmistrz stwierdził na zakończenie sesji Rady w czwartek, że działania Straży Miejskiej zaczynają przynosić pozytywne efekty (w postaci usuwania bilbordów i wielkopowierzchniowych reklam) i że on w związku z tym uważa, że Statutu Uzdrowiska ruszać nie należy, a sprawę szyldów firm rozwiązać inaczej. Tu wystąpiła p. wiceburmistrz Dorota Gadomska z krótkim wyjaśnieniem, że przymierzają się do wpisania szyldów w... gminny system informacji publicznej. Oznacza to mniej więcej tyle, że będzie sobie stała tabliczka czy drogowskaz i będzie napisane: tężnia -150m, autobus kierunek W-wa - 50m, Willa Hermenegilda - 20m, Ciupaks sp. z o.o. - 40m, Zbychpol Ltd. - 30m, WC - 50m, plus kierunki. Pani burmistrz nie wyjaśniła, jak na takich tabliczkach publicznego systemu ma zostać zawarte coś takiego, jak logo firmy, jej profil, oferta, atrakcyjny element zachęcający do skorzystania z jej usług. Zamiast tego oznajmiła tajemniczo, że zamówi się (oczywiście w firmie zewnętrznej) specjalistyczne Opracowanie, z którego powstanie Koncepcja, z której... dalszy ciąg już znamy. Zgłosiłem się z wnioskiem ad vocem, żeby p. burmistrz podała jakieś konkrety, bo przedsiębiorcy się niecierpliwią, sprawy sądowe się mnożą, a zamawianych koncepcji mamy już w Urzędzie tyle, że będzie można specjalny dział w Muzeum Konstancina założyć. Zanim jednak zdążyłem dopowiedzieć pytanie do końca (trwało to maks. minutę), pan przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Cieślawski wyłączył mi mikrofon Przyciskiem Władzy (zainstalowanym ostatnio wraz z nowym nagłośnieniem sali), stwierdzając, że moje pytanie nie jest "wolnym wnioskiem", na ten temat będzie inny stosowny moment, a następna sesja jest 7 marca.

W sumie domyślam się, co się stało - burmistrz dostał pisma wskazujące, że wygra spektakularną sprawę ze Starą Papiernią o zdjęcie reklamy ze starego muru. Może jeszcze jakieś inne pisma. W każdym razie doszedł do wniosku, że skoro gmina odzyskała inicjatywę, to nie ma potrzeby zmieniać reguł gry. Coś tam się na przyszłość przygotuje takiego, żeby właściciele nie mogli mówić o łamaniu swoich praw ustawowych - na przykład te tabliczki systemu informacji publicznej. Samo opracowanie "koncepcji" wraz z wyłonieniem wykonawcy to w naszej gminie zwykle sprawa wielu miesięcy. Także, państwo przedsiębiorcy, jeśli chcecie coć w najbliższym czasie uzyskać w tej sprawie, to chyba nie obędzie się bez kontrofensywy, czyli pozwu zbiorowego przeciw gminie połączonego z żądaniem rekompensaty, nagłośnionego w mediach. Tak przynajmniej sądzę.

Ja na razie ograniczę się do wniosku o informację publiczną, dlaczego akcja prześladowania małych firm jak zwykle nie objęła "świętych krów" z Doliny Asfaltu, a także - jak konkretnie władze miasta wyobrażają sobie połączenie gminnej informacji turystycznej ze swobodną reklamą prywatnego handlu i usług.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Miasto ubrane w reklamy - jest uchwała RM dot. wieszania ogłoszeń zob s.2
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 28 sty 2013 - 22:43:40

Ponieważ

Art. 12.ust.1 USTAWY z 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (Dz. U. z dnia 17 września 2003 r.) [www.zabytki.pl]

mówi tak:

1. Starosta, w uzgodnieniu z wojewódzkim konserwatorem zabytków, może umieszczać na zabytku nieruchomym wpisanym do rejestru znak informujący o tym, iż zabytek ten podlega ochronie.

Pismo z "konserwatorium" zostało posłane do starosty. Jesli starosta nieco się rozpędził i pozwolił się rozbudować znakowi informującemu, niech spowoduje usunięcie.
Kto wie, kto wie? Po podrzuceniu uzdrowisku pachnącego smołą inhalatorium oraz naciskach na przywróceniu TIRowiska wszystko jest mozliwe.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Kolejna wielka reklama zniknęła z powierzchni ziemi
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 01 lut 2013 - 19:14:19

Tym razem stojąca w okolicy CPN

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Miasto ubrane w reklamy - jest uchwała RM dot. wieszania ogłoszeń zob s.2
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 06 lut 2013 - 20:40:43

Pan przewodniczący rady ma pewne propozycje.przedstawi je na najbliższej sesji.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...4567891011121314...->|-->
Bieżąca strona: 9 z 20


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.