Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...678910111213141516...->|-->
Bieżąca strona: 11 z 20
Re: Reklama w mieście
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 11 kwi 2013 - 09:14:41

Łączę istniejące wątki, żeby nie rozdrabniać dyskusji.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Miasto ubrane w reklamy - jest uchwała RM dot. wieszania ogłoszeń zob s.2
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (185.15.0.---)
Data: 16 kwi 2013 - 06:52:46

Było zapytanie z mojej strony, kiedy burmistrz zamierza przedstawić swoją koncepcję rozwiązania problemu, bo przecież miał to zrobić, zgodnie z obietnicą, już na sesji lutowej. Burmistrz zdeklarował, że kolejne (po 18.04) posiedzenie Komisji Ładu będzie poświęcone wyłącznie temu tematowi (termin jeszcze nieustalony). Poza tym tematu nie rozwinął.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Miasto ubrane w reklamy - jest uchwała RM dot. wieszania ogłoszeń zob s.2
Wysłane przez: vakossvakoss (---.dynamic.chello.pl)
Data: 17 maj 2013 - 23:27:54

mamy 17 maja czy coś wiadomo?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Ustawa o ochronie krajobrazu
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 28 maj 2013 - 23:47:09

Na trasach wjazdowych do miast i popularnych kurortów powyrastały lasy tablic reklamowych. Żadna ustawa nie precyzuje dokładnie, czym jest reklama i gdzie można ją umieszczać. Nie wiadomo też, ile nośników reklamowych stoi nielegalnie, bez zgłoszenia w urzędach gmin. Z tym zjawiskiem starają się walczyć inspektorzy budowlani i konserwatorzy zabytków, ale brakuje im narzędzi. Grzywny za nielegalną reklamę są niskie, nieuczciwi przedsiębiorcy mogą też przedłużać procedurę usunięcia nośnika licznymi odwołaniami.

Ma to zmienić projekt ustawy o ochronie krajobrazu, który powstał w kancelarii prezydenta Bronisława Komorowskiego. Propozycja trafi do parlamentu w tym roku, ma wejść w życie w przyszłym. Zgodnie z projektem gminy mogłyby ustalać, gdzie mają stać reklamy, i pobierać opłaty za umieszczenie ich w przestrzeni publicznej.

....
Paryż ma dziesięć razy mniej billboardów niż Warszawa
...
w Sao Paulo rozprawili sie z reklamami radykalnie: Usunęli pół miliona reklam


Cały tekst: [wyborcza.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Miasto ubrane w reklamy - jest uchwała RM dot. wieszania ogłoszeń zob s.2
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 29 maj 2013 - 22:43:24


szymciak
mamy 17 maja czy coś wiadomo?

Wiadomo. Burmistrz jest przeciwny jakimkolwiek zmianom w uchwale Rady (fragmenty Statutu Uzdrowiska) i robi wszystko, żeby nie dopuścić do jej nowelizacji. Na razie proponuje firmom reklamę na przystankach ZTM, w dolnym polu pod KDK i GOSiR, na tych nowych powierzchniach informacyjnych na bocznej ścianie wiaty (jeśli tylko ktoś przypadkiem o tym wie, bo publicznych informacji na ten temay nie ma żadnych). W przyszłości sądzi, że sprawę rozwiąże miejski system informacji publicznej, czyli takie małe tabliczki: WC = 100m, tężnia - 150m, Zabawki Jaśpol - 200m, Falbruk Masy Bitumiczne - 1500m, Willa Żeromskiego - 300m, Basiex Usługi Matrymionialne - 50m w lewo itp. To wszystko ujednlicone z godłem uzdrowiska, nie wiem tylko, czy obok logo firmy, czy bez tego. Koncepcja mi osobiście wydaje się dziwaczna i świadczy o braku zrozumienia, czym jest reklama i informacja o firmie w gospodarce wolnorynkowej. Próbowałem namówić radnych na wspólny projekt nowelizacji uchwały, ale na razie wygląda na to, że mogę razem liczyć na maks. 3-4 głosy, więc muszę poczekać i cierpliwie tłumaczyć. Niestety sami przedsiębiorcy chyba dali za wygraną, bo do nas już w tej sprawie nie przychodzą. Jednocześnie reklamy jedne są zdejmowane pod groźbą sądu, a inne sobie stoją bezkarnie, jak ten wielki bilboard przed siedzibą Urzędu Miasta reklamujący agencję nieruchomości powiązaną podobno z niektórymi samorządowcami albo wielka tablica o fabryce styropianu przy Mirkowskiej (tyle, że tej fabryki już de facto nie ma, są zamiast tego hurtownie i magazyny). W sumie bez ładu i bez składu. Smutno mi i idiotycznie, że biorę w tym udział jako radny.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Miasto ubrane w reklamy - jest uchwała RM dot. wieszania ogłoszeń zob s.2
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 31 maj 2013 - 21:48:29


kosiarz
Paryż ma mniej bilboardów niż WArszawa ! Ale najniższe wynagrodzenie we Francji wynosi ponad 1000 Euro. A konstancińska uchwała antyreklamowa (antyludzka) jest totalną niedoróbą.

To się weź przenieś do Francji, tylko czy tam dają mieszkania komunalne?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Miasto ubrane w reklamy - jest uchwała RM dot. wieszania ogłoszeń zob s.2
Wysłane przez: ZojkaZojka (---.adsl.inetia.pl)
Data: 01 cze 2013 - 16:46:30

Maniu - a fe

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Miasto ubrane w reklamy - jest uchwała RM dot. wieszania ogłoszeń zob s.2
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 01 cze 2013 - 17:00:39


Zojka
Maniu - a fe

auto d'a fé ? spinning smiley sticking its tongue out

Parafrazując zdanie słynnego bajkopisarza, prawdziwy krytyk Mani się nie boi. Co do oceny niektórych form humoru, po obu stronach barykady, potrzebny byłby arbiter elegantiarum - to jednak przy dzisiejszym zanieczyszczeniu myśli i języka treściami mediów publicznych gatunek zupełnie na wymarciu. Czas chyba wskrzesić dobrą i lokalnie ugruntowaną tradycję Muchy Buchnera - może ona nasz humor uleczy.


Hitler śpiewa odę Neronową patrząc na płonący Reichstag



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-06-01 17:07 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Miasto ubrane w reklamy - jest uchwała RM dot. wieszania ogłoszeń zob s.2
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 01 cze 2013 - 19:28:19

Co ma hitler do dawania mieszkań komunalnych osobom mającym nieźle prosperujący biznes?

Tego dotyczył mój komentarz.

Owszem - jak najbardziej sie należą mieszkania od gminy osobom ledwie wiążącym koniec z końcem, albo nie mającym co wiązać. Ale nie takim co mają kasę by spedzać wakacje w Meksyku lub Kanarach i smieją się w kułak z tych "frajerów" co ciułali na własny kąt i nie mieli kasy by pławić sie w oceanach. A także tym co potrafia wydębić mieszkanie komunalne, a potem je wynajmować - pisał o tym niedawno jeden z forumowiczów.

Ci którzy dostali lokum na mocy dawnej ustawy zachowują je do śmierci, a nawet dziedziczą dzieci i nie ma siły - jesli nie zalegają z opłatami - by gmina te mieszkania odzyskała i przydzieliła rozpaczliwie potrzebującym, a jest ich w Kcinie sporo.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Miasto ubrane w reklamy - jest uchwała RM dot. wieszania ogłoszeń zob s.2
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 01 cze 2013 - 21:29:23

Hitler nie ma nic wspólnego - chciałem przypomnieć przedwojenną "Muchę" jako kanon humoru społecznego i politycznego. Poprzez postać Władysława Buchnera, swego redaktora i wydawcy, mieszkańca konstancińskiej willi "Mucha", jest to pismo i zjawisko kulturalne związane z naszym miastem.

Ten wątek dotyczy reklam w naszej gminie. Jestem zdecydowanym zwolennikiem używania ironii i humoru jako potężnej broni politycznej, ale jestem przeciwny argumentom ad personam, i dotyczy to każdej strony. Dlatego właśnie upomniałem się nieśmiało o pewne zasady uczciwej argumentacji i dobrego humoru. Każdemu można wiele wypomnieć, mi również. Nie na tym jednak polega rzeczowa dyskusja o sprawach społeczności lokalnej.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Miasto ubrane w reklamy - jest uchwała RM dot. wieszania ogłoszeń zob s.2
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 01 cze 2013 - 22:41:47


Tomasz Zymer
Dlatego właśnie upomniałem się nieśmiało o pewne zasady uczciwej argumentacji i dobrego humoru. Każdemu można wiele wypomnieć, mi również. Nie na tym jednak polega rzeczowa dyskusja o sprawach społeczności lokalnej.

- czy argumentacja, którą podałam wyżej zadowala Cię? Humor - tu nie pasował, raczej siąść i płakać...


PS. P.Józef Hertel szykuje następna książkę opartą o notatki, przekazane mu przed laty przez Marianowicza, podczas wizyt w Oborach. Bardzo trafne spostrzeżenia dotyczące polityków i ludzi ze świata kultury. Będzie też kilka stron o Buchnerze z przypomnieniem jego utworów - od autora (czyli p. Józefa)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Miasto ubrane w reklamy - jest uchwała RM dot. wieszania ogłoszeń zob s.2
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 02 cze 2013 - 21:46:21

No dobrze, a co z tymi firmami, sklepami i przedsiębiorcami, których wielkie reklamy przy głównych ulicach miasta spokojnie sobie stoją, niektóre od wielu lat? Jest jakiś klucz, który powoduje, że akurat te podmioty są nietykalne? Ja pytałem burmistrza na sesji już wiele miesięcy temu, to mi powiedział, że "zaczęli od Pułaskiego i Warszawskiej i idą wzdłuż głównych ulic." Widać Straż Miejska ma bardzo wybiórczy wzrok - jak niektóre węże.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Miasto ubrane w reklamy - jest uchwała RM dot. wieszania ogłoszeń zob s.2
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 03 cze 2013 - 09:10:14

Do rzeczy, do rzeczy.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Miasto ubrane w reklamy - jest uchwała RM dot. wieszania ogłoszeń zob s.2
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 03 cze 2013 - 10:21:46

Bartku, mój ostatni wpis o wybiórczym i nierównym traktowaniu podmiotów był jak najbardziej na temat i do rzeczy. Takie traktowanie podmiotów nie ma nic wspólnego z uchwałą Rady, bo ta powinna obowiązywać wszystkich jednakowo, dopóki nie zostanie znowelizowana.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Miasto ubrane w reklamy - jest uchwała RM dot. wieszania ogłoszeń zob s.2
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 03 cze 2013 - 10:44:06

Tomku, ostatni tak, poprzedzające go - nie.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Miasto ubrane w reklamy - jest uchwała RM dot. wieszania ogłoszeń zob s.2
Wysłane przez: robsonrobson (---.204.20.60.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 03 cze 2013 - 23:13:31

Panie Tomku nie wiem na jakim etapie jest nowa uchwała natomiast mam prośbę aby zadbać o stowarzyszenia które działają dzięki takim reklamom . Przechodząc koło Kosy można zauważyć na ogrodzeniu reklamy firm , które wspomagają ten klub .To samo dotyczy Skry gdzie widać przy ogrodzeniu banery reklamowe . Jest to szansa dla tych stowarzyszeń na dalszą działalność / mam nadzieje że ten wpis nie spowoduje najazdu SM na te kluby / .

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Miasto ubrane w reklamy - jest uchwała RM dot. wieszania ogłoszeń zob s.2
Wysłane przez: robsonrobson (---.30.14.110.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 05 cze 2013 - 23:04:59

Kosiarz dzięki a wyjaśnienie natomiast nadal mam prośbę do p. Tomka dotacje na stowarzyszenia co rok są coraz mniejsze nie zabijajmy inicjatywy tych ludzi . Jeśli udało im się pozyskać środki na działalność to niech dadzą coś tym firmom / skoro gminy na to nie stać /

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Miasto ubrane w reklamy - jest uchwała RM dot. wieszania ogłoszeń zob s.2
Wysłane przez: vakossvakoss (---.dynamic.chello.pl)
Data: 06 cze 2013 - 18:47:16


Bartek
Tomku, ostatni tak, poprzedzające go - nie.


moim zdaniem bardzo dobre pytanie zostało zadane... dlaczego SM ma przysłowiowe klapki na oczach ... nie widzę żeby poprzedzający post nic nie wnosił...Bartek proszę o odpowiedź!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Miasto ubrane w reklamy - jest uchwała RM dot. wieszania ogłoszeń zob s.2
Wysłane przez: HammerHammer (---.opera-mini.net)
Data: 07 cze 2013 - 05:47:36

bo jak rozumiem trwa pospolite ruszenie i wszyscy urzednicy i radni zajmuja sie odpadami smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Miasto ubrane w reklamy - jest uchwała RM dot. wieszania ogłoszeń zob s.2
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 07 cze 2013 - 13:22:03


szymciak
nie widzę żeby poprzedzający post nic nie wnosił...Bartek proszę o odpowiedź!

Te o mieszkaniach komunalnych to też dużo wnosiły do tematu SM? Bo o tym offtopie mówiłem. "Poprzednie" może oznaczać "bezpośrednio" ale też "któryś z jeszcze wcześniejszych". Czy teraz jasne?

Następnym razem po prostu wytnę offtop i nikt nie będzie miał problemu ze zrozumieniem.




Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...678910111213141516...->|-->
Bieżąca strona: 11 z 20


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.