Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...1011121314151617181920-->
Bieżąca strona: 19 z 20
Re: Miasto ubrane w reklamy - jest uchwała RM dot. wieszania ogłoszeń zob s.2
Wysłane przez: HammerHammer (94.254.133.---)
Data: 13 cze 2015 - 11:00:06

A kto pisał umowę? Na pewno nie wykonawca. Kawałek dalej urząd walczyl z pierogarnia. Ale póki są równi i równiejsi to będzie jak jest.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Miasto ubrane w reklamy - jest uchwała RM dot. wieszania ogłoszeń zob s.2
Wysłane przez: vakossvakoss (89.77.221.---)
Data: 14 cze 2015 - 20:11:35

nic dodać nic ująć.. to jak z reklamami w KCN

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Miasto ubrane w reklamy - jest uchwała RM dot. wieszania ogłoszeń zob s.2
Wysłane przez: HammerHammer (89.64.161.---)
Data: 14 cze 2015 - 20:47:21

Na życzenie Manii naprzeciwko "lawendy" stanęła wielka żółta przyczepa z napisem "tu moze byc twoja reklama" . Czekamy na skuteczna akcję urzędu.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Miasto ubrane w reklamy - jest uchwała RM dot. wieszania ogłoszeń zob s.2
Wysłane przez: maniamania (159.205.187.---)
Data: 14 cze 2015 - 21:09:54


Hammer
Na życzenie Manii naprzeciwko "lawendy" stanęła wielka żółta przyczepa z napisem "tu moze byc twoja reklama" . Czekamy na skuteczna akcję urzędu.

Chyba Cię pogięło, co ja mam wspólnego ze stawianiem reklam, ani nie jestem przedsiebiorcą (od przedsiębiorstw), ani firmą zajmującą się zapaskudzaniem krajobrazu (czyt. stawianiem/ wieszaniem reklam)

Jeśli to miało dotyczyć mnie, to pisze się Mani, a Manii, to wtedy - jak napisał T.Boy Żeleński: "Takiej dostał dziwnej manii, Że chciał tylko od Stefanii."



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-06-14 21:10 przez mania.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Miasto ubrane w reklamy - jest uchwała RM dot. wieszania ogłoszeń zob s.2
Wysłane przez: HammerHammer (94.254.133.---)
Data: 15 cze 2015 - 05:56:42

Wiesz co to ironia?

A mnie uczono tak : PWN

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Miasto ubrane w reklamy - jest uchwała RM dot. wieszania ogłoszeń zob s.2
Wysłane przez: maniamania (159.205.187.---)
Data: 15 cze 2015 - 09:18:40

Wiem co to ironia, ale moja Babcia mówiła mi, że chamstwem jest przekrecanie imion/ nazwisk

Zasób wiedzy, to nie tylko ciocia google, ale także wyniesiona z domu, że szkoły, z czytania literatury. Po "n" jedno "i". Podobnie nie mówi sie Anii, ale Ani lub bani, nie banii



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-06-15 09:29 przez mania.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Miasto ubrane w reklamy - jest uchwała RM dot. wieszania ogłoszeń zob s.2
Wysłane przez: ElwiraElwira (178.216.252.---)
Data: 28 cze 2015 - 15:29:49

Cale miasto upstrzone reklamami a i plakaty wyborcze jeszcze wisza. Czystosc i porządek w czystym wydaniu pana burmistrza. Dlaczego nikt z tym nie zrobi porządku? Za co urzędnicy biora kase?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Miasto ubrane w reklamy - jest uchwała RM dot. wieszania ogłoszeń zob s.2
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 28 cze 2015 - 17:58:56

O, Imperium kontratakuje grinning smiley

Jeszcze ci się chce? Już nic na tym nie skorzystasz.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Miasto ubrane w reklamy - jest uchwała RM dot. wieszania ogłoszeń zob s.2
Wysłane przez: maniamania (159.205.187.---)
Data: 28 cze 2015 - 18:27:42

Może teraz do Sejmu RP, albo brak roboty?

Opcje: OdpowiedzCytuj
do Erykamalinowskiego
Wysłane przez: maniamania (159.205.227.---)
Data: 16 sie 2015 - 15:12:30



erykmalinowski
Mam nadzieje, ze nasze lokalne wladze samorzadowe wykażą sie oddolna inicjatywa i uporzadkuja temat brzydkich reklam/powierzchni reklamowych w naszej miejscowosci. Trzymam kciuki.


[url

http://finanse.wp.pl/kat,1033699,title,Koniec-wielki-banerow-reklamowych-na-ulicach-miast,wid,17778299,wiadomosc.html?ticaid=11569f[/url]

"Ustawa wprowadza kary za nielegalne reklamy, które będą wynosić czterdziestokrotność opłat reklamowych ustalanych przez gminy. Ponadto ustawa daje samorządom możliwość uchwalenia lokalnego kodeksu reklamowego, w którym określone zostaną zasady sytuowania m.in. nośników reklam."

władze starają się - sprawdza SM z inspektorem nadzoru, ale psia krew - co każą zdjąć bo bez pozwolenia, to pojawia się pięć następnych też nielegalne. Ktos z Urzędu Stołecznego opisywal tę beznadzieję: reklamo-zapaskudzaczowi nie oplaca się starać o pozwolenie, bo musiałby dać dolę w urzędzie, a to trochę kosztuje. Zamawiają więc szmatę i wieszają, jak SM wytropi, to trochę czasu sobie powisi - i o to chodzi! A jeśli SM nie tylko każe zdjąć, ale i przygotuje mandat, to śmieciuch ma wytłumaczenie: "ja nie wiem kto powiesił, proszę sprawdzić w firmie dokumenty...".
Albo inny sposób gościu występuje o pozwolenie, pisze np. do UMiGu w Kcinie, jednak drobny błąd w adresie powoduje, że liścik polecony (wysłany powiedzmy z Koziej Wólki) dociera po 2 -3 tygodniach. Facet ma w papierach, że wysłał więc po 2 tyg wiesza, licząc grinning smiley, że pozwolenie dostanie. UMiG ma na wydanie decyzji 2 tyg...

w tym wątku o "walce z wiatrakami" - niestety tylko nieliczni wypowiadają się przeciw, większość uważa że uchwała - określająca warunki (nie zabraniająca) wieszania szmat, którą (chyba 2 lata temu) podjęli radni narusza swobody obywatelskie, spowoduje w gminie ogromny wzrost bezrobocia i kilka innych klęsk, jak znajdę ten watek, to podam namiar

Ciekawy artykuł sprzed 2 lat w Dużym Formacie: [wyborcza.pl] jak miejscy aktywiści działają w różnych miastach

Opcje: OdpowiedzCytuj
A może tak jak burmistrz Bogoty?
Wysłane przez: maniamania (159.205.227.---)
Data: 27 sie 2015 - 23:11:19

Pisze o nim Beata Chomątowska w Gazecie Stołecznej (wyd. z 25.sierpnia br)

Ten pan - zakręcony nieco matematyk, b. rektor, ekolog i cyklista, kandydat na burmistrza Bogoty - postanowił w osobliwy sposób przywrócić ład w mieście, "... biegał po ulicach Bogoty w zainspirowanym strojem Supermana kombinezonie Super Citizena czyszcząc przestrzeń publiczną swojego miasta ze śmieci i nielegalnych reklam. I wygrał."

To nie był popis przedwyborczy, bo za jego rządów zmalała liczba bezrobotnych, było mniej wypadków drogowych i zaczęto oszczędzać zasoby naturalne.

Ale to nie wszystkie osiągnięcia, warto przeczytać cały artykuł, tytuł: "Efekt Supermana. Czy Warszawa wybrałaby takiego prezydenta?"

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: A może tak jak burmistrz Bogoty?
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (188.146.191.---)
Data: 27 sie 2015 - 23:41:47

A Konstancin by wybrał takiego Burmistrza? ;-)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Miasto ubrane w reklamy - jest uchwała RM dot. wieszania ogłoszeń zob s.2
Wysłane przez: maniamania (159.205.227.---)
Data: 27 sie 2015 - 23:56:42

Nie wiem, obserwując ponuraków ciągle ze wszystkiego niezadowolonych (Polska w ruinie itp.) - wątpię czy gdziekolwiek w Polsce

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Miasto ubrane w reklamy - jest uchwała RM dot. wieszania ogłoszeń zob s.2
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 09 sie 2016 - 14:38:40

W Warszawie starają się coś robić a nie tylko udają jak nasza władza gminna. Na pierwszym zdjęciu reklama tuż przed naszą gminą... mimo zniekształcenia wiadomo czego jest to reklama. Pewien przybytek dla podniebienia.
https://zdm.waw.pl/aktualnosci/walczymy-z-nielegalnymi-reklamami-bilans-lipca

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Miasto ubrane w reklamy - jest uchwała RM dot. wieszania ogłoszeń zob s.2
Wysłane przez: maniamania (87.205.202.---)
Data: 10 sie 2016 - 00:20:37

Warszawa pisze tak: "Kontrole, które prowadzą nasi pracownicy są bardzo często wynikiem wcześniejszych zgłoszeń mieszkańców."

To może warto uwzględnić zaśmiecenie krajobrazu w ankiecie nt. rewitalizacji Kcina - o ANKIECIE napisałam w wątku niżej.
Ja już swoją wysłałam, niestety nie wpadłam na to żeby dodać kilka niepochlebnych słów o reklamach.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Miasto ubrane w reklamy - jest uchwała RM dot. wieszania ogłoszeń zob s.2
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 10 sie 2016 - 09:55:54

Zgłaszałem wielką reklamę LED na Warszawskiej, która oświetla pół gminy. Zgłaszałem reklamę (billboard) przy rondzie JP II. Dalej są, mają się dobrze i tak samo szpetnie wyglądają.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Miasto ubrane w reklamy - jest uchwała RM dot. wieszania ogłoszeń zob s.2
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (178.180.36.---)
Data: 11 sie 2016 - 13:49:37





To może warto uwzględnić zaśmiecenie krajobrazu w ankiecie nt. rewitalizacji Kcina
Projekt rewitalizacji, ktorego ankieta tyczy ma na celu jedynie rewitalizacje obszarow/problemow spolecznych a nie przestrzeni miejskiej...
Nazwa zatem nijak sie ma do powszechnego rozumienia czego bysmy od tego oczekiwali..

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Miasto ubrane w reklamy - jest uchwała RM dot. wieszania ogłoszeń zob s.2
Wysłane przez: maniamania (87.205.202.---)
Data: 12 sie 2016 - 12:56:18


Artek_Bartek
Projekt rewitalizacji, ktorego ankieta tyczy ma na celu jedynie rewitalizacje obszarow/problemow spolecznych a nie przestrzeni miejskiej...
Nazwa zatem nijak sie ma do powszechnego rozumienia czego bysmy od tego oczekiwali..

a czytałeś chociaż pytania ankiety czy strzelasz?

czy np. takie pytania dotyczą tylko problemów społecznych

Poziom utrzymania przestrzeni publicznych
(boiska, place)

Stan terenów zieleni (parki, skwery, zieleńce)


Stan techniczny dróg i chodników


czytanie nie gryzie ani nie boli!!! >grinning smiley<

wydaje mi się, że do "Poziom utrzymania przestrzeni publicznej" pasują uwagi dot. pierdolnika reklamowego

PS. jest też mowa o ścieżkach rowerowych



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-08-12 13:00 przez mania.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Miasto ubrane w reklamy - jest uchwała RM dot. wieszania ogłoszeń zob s.2
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (213.158.197.---)
Data: 12 sie 2016 - 16:05:36



czytanie nie gryzie ani nie boli!!!
Twoja zgryźliwość mnie nie śmieszy...co najwyżej martwi...

powtórzę jedynie zmieniając jedną rzecz dla lepszego zrozumienia


Projekt rewitalizacji, ktorego ankieta jest jedynie częścią tyczy ma na celu jedynie rewitalizacje obszarow/problemow spolecznych a nie przestrzeni miejskiej...
Nazwa zatem nijak sie ma do powszechnego rozumienia czego bysmy od tego oczekiwali..
jeśli władza uzna, że problemom bezrobocia, przemocy w rodzinie itd. itp. pomóc może budowa ścieżki rowerowej to ja jestem jak najbardziej za! ;-)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Miasto ubrane w reklamy - jest uchwała RM dot. wieszania ogłoszeń zob s.2
Wysłane przez: maniamania (87.205.202.---)
Data: 13 sie 2016 - 00:48:51

w zajawce ankiety: [rewitalizacja.konstancinjeziorna.pl]
jeśli ktoś "czytaty" (rozumie co czyta) może przyswoi takie zdanie:.


Burmistrz Gminy Konstancin-Jeziorna zwraca się z prośbą do mieszkańców Gminy Konstancin-Jeziorna i wszystkich tych, którym dobro Gminy leży na sercu o wypełnienie anonimowej ankiety, której celem jest poznanie Państwa opinii na temat potrzeb i oczekiwanych działań, mających na celu ożywienie społeczno-gospodarcze gminy – w szczególności obszarów najbardziej zaniedbanych


nie widzę w intencji walki z bezrobociem ani z przemocą w rodzinie.

Natomiast ogarnięcie gminy w sensie estetycznym (m.in. zieleńce, boiska, likwidacja tych nieszczęsnych reklam) lub stan infrastruktury drogowej a także bezpieczeństwo czy możliwość kulturalnego/ sportowego spędzania czasu sprzyjać może lepszemu / wygodniejszemu / zdrowszemu życiu i powstawaniu miejsc pracy. Bo mało kto chce mieszkać i rozwijać działalność usługową w mieścinie gdzie śmiecie walają się po ulicach, wieczorem można dostać w mordę, a w najlepszym wypadku złamać obcas na dziurawym chodniku

Może jednak warto przeczytać pytania ankiety, a potem dyskutować, to tylko 3 strony >grinning smiley<

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...1011121314151617181920-->
Bieżąca strona: 19 z 20


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.