Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Wnioski do budżetu gminy na 2013 - każdy może złożyć do 28 września
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 10 wrz 2012 - 21:16:59

Chciałbym przypomnieć, że do 30 września, czyli w praktyce do piatku 28.09 nie tylko radni i komisje Rady Miejskiej, ale też wszyscy mieszkańcy, stowarzyszenia lokalne, komitety społeczne, rady sołeckie, podmioty ubiegające się o dotacje - mogą składać wnioski do projektu budżetu naszej gminy na rok 2013. Setki gmin zamieściły już ogłoszenia w tej sprawie na swoich oficjalnych stronach internetowych. Nasza gmina jeszcze tego nie zrobiła, zatem czynię to ja jako radny, przynajmniej na forum lokalnym.

Moje własne wnioski do budżetu (wersję wstepną) znajdą Państwo pod adresem: [tomaszzymer.blogspot.com] . Czekam do czwartku na ewentualne sugestie zmian czy uzupełnień w tych wnioskach - później składam je w UMiG. Liczę na to, że część z Państwa je do tego czasu przeczyta i skomentuje, dzieki czemu będę miał czas je skorygować.

Tomasz Zymer
radny VI kadencji



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-09-12 15:26 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wnioski do budżetu gminy na 2013 - każdy może złożyć do 14 września
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 10 wrz 2012 - 22:01:03

Ja będę składał wnioski :

1. o realizację inwestycji pn. "Projekt i budowa skweru sportów miejskich w K-J" (choć wszystko na to wskazuje, że i bez mojego wniosku pieniądze na ten cel znajdą się w autorskim projekcie burmistrza),
2.przystąpienie do miejskiego roweru publicznego Veturilo (więcej szczegółów podam innym razem),
3. zapewnienie środków na potrzeby funkcjonowania i realizowania zadań własnych Młodzieżowej Rady Miejskiej,
4. organizacja dnia deskorolki,
5. organizacja święta samorządu lokalnego (które miało się odbyć już w tym roku).

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wnioski do budżetu gminy na 2013 - każdy może złożyć do 28 września
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 12 wrz 2012 - 15:25:10

W dniu dzisiejszym otrzymałem od przewodniczącego Rady Miejskiej następujące sprostowanie;

SZANOWNE KOLEŻANKI I KOLEDZY RADNI,
W związku z trwającymi pracami nad budżetem 2013r. przypominam, że ?zasady przygotowania projektu budżetu i projektu planów finansowych jednostek podległych i Wydziałów UMiG Konstancin-Jeziorna ? są uregulowane obowiązującym zarządzeniem Nr 106/V/2010 Burmistrza Gminy Konstancin-Jeziorna z dnia 26.08.2010r.
Zarządzenie to jest dostępne w Internecie a na życzenie można uzyskać kopię w Biurze Rady Miejskiej.
§ 2 ww. wymienionego zarządzenia brzmi:
? wnioski Radnych, jednostek pomocniczych, mieszkańców i społecznych komitetów w sprawie wprowadzenia do budżetu zadań własnych gminy składane są Burmistrzowi Gminy w terminie do 30 września roku poprzedzającego rok budżetowy?.
Z poważaniem
Przewodniczący Rady Miejskiej
Andrzej Cieślawski


Termin składania wniosków do budżetu gminy ustala burmistrz. Cytowane przez p. Andrzeja Cieślawskiego zarządzenie poprzedniego burmistrza nie było mi znane, a na ostatniej sesji oraz wczorajszym posiedzeniu Komisji Ładu Przestrzennego nikt nie skorygował informacji: wszyscy powtarzali termin 15 września. Skoro zarządzenie się znalazło, niniejszym koryguję podane informacje, z poprawką na to, że 29-30 września Urząd jest nieczynny, a zatem wniosku i tak w tym terminie nikt nie złoży.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wnioski do budżetu gminy na 2013 - każdy może złożyć do 28 września
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 12 wrz 2012 - 17:13:30

gwoli ścisłości to 15 września raczej też jest nieczynny ;)
znaczy mamy czas do 30go września...i albo przyjmiemy, że dobrze jest to zrobić do 28go (bezpieczniej) albo przyjmiemy ogólną zasadę, że jeśli dzień jest wolny od pracy to termin przesuwa się na pierwszy dzień roboczy następujący po nim ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.