Forum Konstancina
Witaj! » Zaloguj » Utwórz nowy profil » Szukaj
MPZP Skolimowa Płn i wsi Skolimów
18 maj 2012 - 10:32:47
Uwaga pilne
przystąpiono do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru Skolimowa północnego i Skolimowa Wsi
Teren obejmuje ul. Kabacką do torów ? obie strony ulicy Kołobrzeskiej do Chylickiej ? Chylicką do Pułaskiego nr 93ABCDE
Termin składania protestów mija 15 czerwca 2012r
Sprawdź zanim będzie za późno sad smiley
Plan do obejrzenia na ul. Mirkowskiej 39A w godzinach 9-15Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-01-22 14:16 przez Bartek.
Re: Uwaga mieszkańcy wsi Skolimów
18 maj 2012 - 11:03:02

Akizuka
Uwaga pilne
przystąpiono do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru Skolimowa północnego i Skolimowa Wsi
Teren obejmuje ul. Kabacką do torów ? obie strony ulicy Kołobrzeskiej do Chylickiej ? Chylicką do Pułaskiego nr 93ABCDE
Termin składania protestów mija 15 czerwca 2012r
Sprawdź zanim będzie za późno sad smiley

Chyba nie protestów, tylko wniosków do planu. Procedura jest taka:
1) Wnioski mieszkańców
2) Sporządzenie projektu planu, uzgodnienia z instytucjami
3) Mieszkańcy składają uwagi (nie protesty - patrz ustawa o zagosp. przestrz. z 2003)
4) Burmistrz, a następnie Rada Miejska rozpatrują uwagi
5) Jeśli uwagi zostały odrzucone - uchwalenie planu. Jeśli przyjęte - może wystąpic konieczność ponownych uzgodnień i/lub ponownego wyłożenia.
Re: Uwaga mieszkańcy wsi Skolimów
18 maj 2012 - 12:32:38
Zgadza się Panie Tomaszu tylko jak uczy już wieloletnia Skolimowska tradycja dzieje się to tak.
Po sporządzeniu projektu planu okazuje się, że przez Pańską działkę przechodzą trzy drogi. W efekcie tego składa pan protest do planu. Następnie przygotowuje się nowy plan. I tak od 20 lat
Kiedyś zapytałem takiego "projektanta " czym się kierował dzieląc działkę mojego kolegi na 5,5 metrowe paski.
Odpowiedź brzmiała " Tak mi wyszło" smiling bouncing smiley
Rzecz działa się dwa plany zagospodarowania terenu wcześniej.
Jeśli będziemy traktować Skolimów wieś jak "połać czerwonego sukna" z którego cwaniacy mają najwięcej zyskać.to nic z tego nie będzie.
Zdaje sobie sprawę że nabywcy pól Skolimowskich ( teren już podzielony na działki pod zabudowę) chcieli by kosztem starych wieloletnich mieszkańców zrobić sobie szerokie drogi dojazdowe. Myślę że im to wyperswadujemy. Chcą mieć dwupasmówkę to niech na nie dają "swoje działki"

Już i tak udało im się z kanalizacją. Po wybudowaniu podłączono do kolektora osiedle Kołobrzeska 52, a mieszkańcom powiedziało się że niema planów sieci. W ten sposób za pieniądze Gminy zafundowaliśmy deweloperowi kanalizację. Dlaczego przepompownia dewelopera "przy młynie" nie działa? Bo zapychała się i trzeba było coś na koszt mieszkańców Skolimowa wykombinować.
Jestem takim samym mieszkańcem Wsi jak ci z Kołobrzeskiej 52, czemu więc tylko ja mam ponosić straty/koszty ?Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-18 12:33 przez Akizuka.
Plan zagospodarowania Skolimowa Północno-Zachodniego etap II
22 sty 2014 - 14:08:18
Witam, może ktoś wie coś na temat MPZP w/wym. planu? Kiedy, jaki etc.
Dzięki z góry za odpowiedzi.
Re: MPZP Skolimowa Płn i wsi Skolimów
22 sty 2014 - 14:16:23
Sklejam z istniejącym już wątkiem.Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.
Re: MPZP Skolimowa Płn i wsi Skolimów
22 sty 2014 - 18:14:41
Komisja Uzdrowiskowa na wniosek grupy obecnych mieszkańców negatywnie zaopiniowała nowy projekt planu. Opinia komisji jest wymagana ustawowo, ale nie jest wiążąca. Nie wiem, czy plan wróci do poprawek, czy już będzie wykladany. Dowiem się w piątek.
Re: MPZP Skolimowa Płn i wsi Skolimów
23 sty 2014 - 11:54:41

Tomasz Zymer
Komisja Uzdrowiskowa na wniosek grupy obecnych mieszkańców negatywnie zaopiniowała nowy projekt planu. Opinia komisji jest wymagana ustawowo, ale nie jest wiążąca. Nie wiem, czy plan wróci do poprawek, czy już będzie wykladany. Dowiem się w piątek.

No to ciekawe co z tego wyjdzie...Jakbys cos wiedział to napisz. Z góry dziękuje.
Re: MPZP Skolimowa Płn i wsi Skolimów
24 sty 2014 - 20:33:48
Plan będzie dalej procedowany, trwa uzyskiwanie wymaganych ustawowo opinii i uzgodnień instytucjonalnych. Opinia Komisji Uzdrowiskowej nie będzie miała wpływu na procedowanie - jest traktowana tylko jako rekomendacja dla radnych. Wyłożenie planu miejscowego do publicznego wglądu - może nastąpić jeszcze w tym roku, o ile nie opóźnią się uzgodnienia.Uwagi złożone do planu w okresie jego wyłożenia są najpierw rozpatrywane przez burmistrza, następnie (te rozpatrzone negatywnie) - przez Radę Miejską. Źródło informacji: p. Ewa Klimkowska-Sul, kier. Wydziału Planowania Przestrzennego. Nowy plan moim zdaniem może zostać uchwalony w roku 2015, przez nowopowołaną Radę VII kadencji. Pytanie, czy wcześniej zostaną z projektu usunięte elementy sporne, na które nie zgadzają się mieszkańcy okolic ul. Kołobrzeskiej.Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-01-24 20:35 przez Tomasz Zymer.
Re: MPZP Skolimowa Płn i wsi Skolimów
26 sty 2014 - 14:21:32

Tomasz Zymer
Plan będzie dalej procedowany, trwa uzyskiwanie wymaganych ustawowo opinii i uzgodnień instytucjonalnych. Opinia Komisji Uzdrowiskowej nie będzie miała wpływu na procedowanie - jest traktowana tylko jako rekomendacja dla radnych. Wyłożenie planu miejscowego do publicznego wglądu - może nastąpić jeszcze w tym roku, o ile nie opóźnią się uzgodnienia.Uwagi złożone do planu w okresie jego wyłożenia są najpierw rozpatrywane przez burmistrza, następnie (te rozpatrzone negatywnie) - przez Radę Miejską. Źródło informacji: p. Ewa Klimkowska-Sul, kier. Wydziału Planowania Przestrzennego. Nowy plan moim zdaniem może zostać uchwalony w roku 2015, przez nowopowołaną Radę VII kadencji. Pytanie, czy wcześniej zostaną z projektu usunięte elementy sporne, na które nie zgadzają się mieszkańcy okolic ul. Kołobrzeskiej.

Dziękuje bardzo za informacje, pozdrawiam.
Re: MPZP Skolimowa Płn i wsi Skolimów
03 lut 2014 - 20:16:06
Gwoli informacji:
Po posiedzeniu Komisji Uzdrowiskowej, która negatywnie zaopiniowała projekt planu (w zasadzie niewiele odbiegający od tego, który kiedyś odrzuciła Rada Miasta), na której przedstawiciele UM mówili, że projekt będzie jeszcze opiniowała Gminna Piaseczyńska Komisja Urbanistyczno - Architektoniczna, którą nie wiem dlaczego wybrano do opiniowania naszych planów (ja w ub. r. protestowałem na sesji RM) napisaliśmy z sąsiadami pismo do naszego UM, złożone 16 grudnia ubr.r., a 19 grudnia już bezpośrednio do przewodniczącego komisji kolejne pismo z prośbą o przekazanie nam regulaminu i składu komisji.
Na pierwsze odpisał mi Pan Burmistrz pismem, które przytaczam spisane, bo nie umiem przenieść skanu, z 17 stycznia br. Przewodniczący piaseczyński nie raczył się odezwać.
Ostatnie pismo do Burmistrza złożyłem 31 stycznia.
Ta korespondencja, myślę, pokazuje dobrze, w jakim poważaniu zarówno mieszkańców, jak i radnych, mają nasi urzędnicy (także ci piaseczyńscy, którzy nie wiedzieć czemu "doradzają" nam za nasze własne pieniądze). A jako, że na najbliższej sesji 12 lutego znów jest przewidziane głosowanie nad scedowaniem na ową (tajną przez poufne) komisję opiniowania przyszłych konstancińskich projektów planów, postanowiłem zapoznać Państwa z tą korespondencją.
J.Strękowski

________________________

Jan Strękowski Konstancin-Jez., 15.12.2013r.
.....
05-510 Konstancin-Jez.
Wydział Planowania Przestrzennego
Urząd Miasta i Gminy
Konstancin ? Jez.
ul. Mirkowska 39


Szanowni Państwo,

w związku z przygotowywaniem projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru Skolimowa północnego ? rejon ulic Kołobrzeskiej i Pułaskiego prosimy o informację nt. terminu i miejsca planowanego posiedzenia Piaseczyńskiej Gminnej Komisji Urbanistyczno ? Architektonicznej, które będzie poświęcone opiniowaniu w/w projektu planu.
Jako mieszkańcy terenu objętego przygotowywanym planem chcielibyśmy być obecnymi podczas przyjmowania w/w. opinii.Z wyrazami szacunku


Dorota Miziołowska


Czesław Wyszomirski


Jan StrękowskiDo wiad.:
1. Piaseczyńska Gminna Komisja Urb.-Arch., UMiG Piaseczno, Kościuszki 5, 05-500 Piaseczno
2. Burmistrz MiG Konstancina ? Jez.
3. Przew. Komisji Uzdrowiskowej p. radny Marek Skowroński
4. Przew. Komisji Ładu p. radny Bogusław Komosa_______________________________


Jan Strękowski Konstancin-Jez., 18.12.2013r.
....
05-510 Konstancin-Jez.
.
.Pan Przewodniczący
Piaseczyńskiej Komisji
Urbanistyczno-Architektonicznej
Urząd Miasta i Gminy
Piaseczno
ul.Kościuszki 5Szanowny Panie Przewodniczący,

uprzejmie prosimy o udostępnienie nam regulaminu i składu osobowego kierowanej przez Pana Piaseczyńskiej Gminnej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej.

Z wyrazami szacunkuJan Strękowski

Czesław Wyszomirski
ODPOWIEDŹ BURMISTRZA
Konstancin-Jeziorna, 17.01.2014r.

PP.6721.2.28.2012

Pan Jan Strękowski
......
W odpowiedzi na Pana pismo Nr dz. 19769 z dnia 16.12.2013r., dotyczące podania informacji odnośnie terminu i miejsca planowanego posiedzenia Piaseczyńskiej Gminnej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej, której celem będzie opiniowanie projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru Skolimowa północnego - rejon ulic Kołobrzeskiej i Pułskiego informuję, że projekt w/w planu został już zaopiniowany przez Piaseczyńską Gminną Komisję Urbanistyczno-Architektoniczną w dniu 19.07.2013 r.
Jednocześnie informuję, że udostępnienie projektu planu wraz z prognozą oddziaływania na środowisko odbywa się w trybie przepisów ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz.U. z 2012 r. poz. 647 z późn. zm.).
Takie udostępnienie projektu planu oraz prognozy oddziaływania na środowisko będzie miało miejsce na etapie wyłożenia projektu planu do publicznego wglądu, stosownie do art. 17 pkt 9 w/cyt. Ustawy.
Aktualnie projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru Skolimowa północnego - rejon ulic Kołobrzeskiej i Pułaskiego jest na etapie uzyskania stosownych opinii i9 uzgodnień.
Projekt planu wraz z prognozą oddziaływania na środowisko - w trakcie wyłożenia do publicznego wglądu - zostanie udostępniony również w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Masta i Gminy Konstancin-Jeziorna.

Burmistrz
mgr Kazimierz Jańczuk_____________
Jan Strękowski Konstancin-Jez., 30.01.2014r.
...
05-510 Konstancin-Jez.
dotyczy: PP.6721.2.28.2012


Pan Kazimierz Jańczuk
Burmistrz Miasta i Gminy
Konstancin ? Jez.


Szanowny Panie Burmistrzu,

bardzo dziękuję za udzieloną odpowiedź na pismo moje i kilkorga moich sąsiadów (Nr dz.19769 z dn.16.12.2013). Pismo wprawdzie skierowaliśmy do Wydziału Planowania Przestrzennego, ale doceniamy to, że Pan Burmistrz postanowił osobiście na nie odpowiedzieć.
W związku z powyższym proszę o jeszcze jedną informację. Skoro posiedzenie Piaseczyńskiej Gminnej Komisji Urbanistyczno ? Architektonicznej zaopiniowało projekt planu obszaru Skolimowa północnego ? rejon ulic Kołobrzeskiej i Pułaskiego, prosiłbym o informację:
1. jaka była ta opinia (negatywna, pozytywna, czy są jakieś uwagi, zalecenia zmian projektu itp.)?
2. proszę o podanie informacji nt. rozkładu głosów, ile i kto głosował za pozytywnym, bądź negatywnym zaopiniowaniem ww. projektu planu.
Równocześnie chciałbym wyrazić zdumienie tym, że o posiadaniu opinii Piaseczyńskiej Gminnej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej nikt z obecnych przedstawicieli Urzędu Miasta nie poinformował podczas obradującej w dniu 10.12.2013 Komisji Uzdrowiskowej, która zaopiniowała projekt negatywnie.
Chciałbym także prosić Pana Burmistrza o jeszcze jedną interwencję. Otóż ponad miesiąc temu skierowaliśmy wraz z Panem Czesławem Wyszomirskim do przewodniczącego wspomnianej Piaseczyńskiej Komisji prośbę o przekazanie nam regulaminu i podanie składu w.w. Komisji. Ustawowy termin minął, a odpowiedzi na pismo (podałem tam swój adres zwrotny) ? brak. Jako, że Komisja ta działa także na rzecz naszego UMiG (i za nasze pieniądze, podatników z Konstancina ? Jez.), sądzę, że nie będzie problemem dla Pana Burmistrza zastąpienie uchylającego się od odpowiedzi piaseczyńskiego urzędnika i spełnienie naszej prośby.
Uważam też, że władze MiG Konstancin-Jez. powinny rozważyć dalsze korzystanie z usług Komisji, której przewodniczący uchyla się od podania do publicznej wiadomości podstawowych informacji na jej temat.
Bo chyba zgodzi się Pan Burmistrz, że działanie takiej komisji powinno być jawne, o czym można przekonać się zaglądając na strony innych urzędów, choćby Szczecina, gdzie wszystkie posiedzenia komisji są jawne i wcześniej zapowiadane, a na stronach Urzędu Miasta znajduje się regulamin i skład komisji oraz informacja o odbytych posiedzeniach i przyjętych opiniach, których treść jest tam także dostępna dla mieszkańców.

Z wyrazami szacunku

Jan Strękowski
Do wiad.:
5. Piaseczyńska Gminna Komisja Urb.-Arch., UMiG Piaseczno, Kościuszki 5, 05-500 Piaseczno
6. Przew. Komisji Uzdrowiskowej p. radny Marek Skowroński
7. Przew. Komisji Ładu p. radny Bogusław Komosa
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Dostępni użytkownicy
Goście: 44
Najwięcej uzytkowników: 20 19 sty 2013
Najwięcej gości: 1644 04 wrz 2017